Skoči na vsebino

Preizkušnja "tablice"


gizmOkak

Priporočene objave

Moderatorji se opravičujem že v naprej, če je tema že odprta, sam iskalnik je ni dobil :)

V glavnem, zanima me ta tablca "preizkušnja"

1. Pod kašnim pogojem ti jo izdajo (potrebni dokumenti (motor iz druge roke))

2. Kolk cajta velja, pa kaj lahko vse z njo delaš.

3. Kolk pare čjo met zanjo.

Sem se danes hotu pozanimat na občini pa so rekli naj pridem jutre, ker danes ni uradni dan <_< zato se obračam na vas :notworthy: ( kolkr cajta je rabla tista na recepciji za mi to povedat, bi mi že razložila to, po kar sm pršu :lol1: )

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najceneje boš pršu da greš na zavarovalnico in motor zavaruješ na svoje ime z kupoprodajno pogodbo in prometno od prejšnjega lastnika... pač brez reg tablic ....

z zavarovanjem, kupoprodajno in prometno odjavljeno greš na UE in dvigneš preizkušnjo .... to je vse.

Zakaj rabiš preizkušnjo ? A je moped starejši od treh let oz. je bla prva reg. pred več kot tremi leti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm dans luftal po občini in tehničnih in se mal pozanimal....ma urihtali bomo tko...js grem za zavarovalno polico (tko ku si napisal-z mojim imenom... ) na tehnični in UE tja kamr je motor zdej registriran (bil) in mi dajo prizkušnjo pač KP in ne GO, pol pa domou prpeljem in sam zamenjam tablce, brez nobenih drugih komplikacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Eno vprašanje glede "preizkušnje". Ali je možno dobiti takšno tablico recimo za en dan? Primer: odjavil si že motor pa ugotoviš da ima MS srečanje na katerega bi šel. Če ima kdo kakšno informacijo glede tega hvala vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO sem peljal motor na homologacijo v Koper sem vzel preizkušnjo za tri dni, določeno imaš relacijo kje se boš vozil (v tem primeru Grosuplje-Koper-Grosuplje).

Celotni strošek je bil tam okoli 5000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj ostaja varianta da si sposodiš tablico od kakšnega kolega. Tolk da se vsak policaj ne bo spuščal za tabo. Edini riziko je v primeru, da sam povzročiš prometno nesrečo, kar pa je ob pametni vožnji realno zelo majhna možnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je....neke eksperimente s sposojenimi tablicami ne-bi počel...sej ne gre zaradi policajov ampak zaradi tega če se kaj zgodi...pol pa imaš sam težave.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne samo, če jo sam povzročiš. Kaj pa, če te sklatijo drugi z motorja? Predvidevam, da je postopek z žrtvijo v nesreči z neregistriranim vozilom podoben postopku z žrtvijo brez izpita (veljavnega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o.k glede načina jemanja preizkušnje je vse jasno.

muči pa me to:zakaj pr bogu svetmu če uzameš preizkušnjo za 3 dni,moreš napisat not relacije,res je da ne vem kolk jih not lahko našopaš enkrat vem da sem uzekla relacijo rakek-izola-ilirska.b-rakek sam je bedno da se tri dni furaš po isti to bi moglo velat za celo slovenijo,če bi blo po moje in za kaj ni tako nej mi gdo to razloži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj ostaja varianta da si sposodiš tablico od kakšnega kolega.

Edini riziko je v primeru, da sam povzročiš prometno nesrečo, kar pa je ob pametni vožnji realno zelo majhna možnost.

Sam nesreče lahko res ne boš povzročil če boš močno previden...

Lahko pa ti kako budalo pomaga.. in pole si ga v vsakem primeru najebal... O:-) Kriv ali nedolžen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda7 Objavljeno Danes, 03:04 PM

  o.k glede načina jemanja preizkušnje je vse jasno.

muči pa me to:zakaj pr bogu svetmu če uzameš preizkušnjo za 3 dni,moreš napisat not relacije,res je da ne vem kolk jih not lahko našopaš enkrat vem da sem uzekla relacijo rakek-izola-ilirska.b-rakek sam je bedno da se tri dni furaš po isti to bi moglo velat za celo slovenijo,če bi blo po moje in za kaj ni tako nej mi gdo to razloži

Sanda7, preizkusna tablica ni za nedeljske izlete temveč za nujen prevoz neregistriranega vozila, npr. iz kraja prejšnjega lastnika v svoj domači kraj oz. na svojo UE, ali pa za nujno pot na Avtoplus v Koper ter nazaj na svojo UE, brez Marije Reka, Vršiča in podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr to vem da je mišljeno za te stvari kao,sam vsen je bedno in ni pošteno,a jim je kak problem nardit da je pač za celo državo,pa še fajn bi zaslužli kolk folka ma motor odjavlen pa pride slučajno lep vikend,valda da pol uzameš preizkušno in se greš furat,no sicer pa ni problem pač napišeš not ene 10destinacij pa naj se pol jebejo vsi po vrsti.hvala bogu jaz teh problemov itak nimam k mam bajk skoz reg,če pa bi ga odjavla in bi blo napovedano fajn vreme pol pa bi 100posto vzela preizkušnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napišeš relacijo Kopre-M. Sobota pol nej se pa oni jebejo po keri poti boš to prevozo :P

HUDA!! :OK: No pa hvala za idejo, jst grem drug mesec po nou motor in bom mogu vzet preizkušnjo. Sam se pa tega zihr neb spomnu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je gospa na občini vpisala "območje R. Slovenije", ker sem si zmislil relacijo ki je bila predolga in je ni mogla vpisat. :)

Je pa res, da je bilo to pred sedmimi leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

A je še zmeraj isto s tablco? Kupujem motor in zdajšnja lastnica pravi da bo vzela preizkušnjo, da bi se še malo vozila z njim, še zadnjič.. Zanima me če bom šel lahko tudi jest domov z isto preiskušnjo ko ga kupim? namreč iz SG domov-glej pod avatar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je še zmeraj isto s tablco? Kupujem motor in zdajšnja lastnica pravi da bo vzela preizkušnjo, da bi se še malo vozila z njim, še zadnjič.. Zanima me če bom šel lahko tudi jest domov z isto preiskušnjo ko ga kupim? namreč iz SG domov-glej pod avatar

Ja srečno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar brez skrbi. Pa nej zdejšnja lastnica napiše relacijo kjer se boš ti vozu in ne ona. Oz. območje RS :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pol se z njo zmenim, a je treba kej več plačat če je večja razdalja, oz. cela Slovenija zajeta kukr sam 10km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehite nakladat.

Preizkušnja velja 3 dni ; v najbolj svežem primeru (potrjeno) danes, jutri in pojutrišnjem, vpisana je relacija, od kje do kje ( in na tisti relaciji se res lahko tri dni voziš), dobiš pa zraven list, na katerem je treba točno napisat, kdo bo motor vozil - ime, priimek bla, bla... Zakaj? Ker moraš zraven plačat tudi zavarovanje te tridnevne vožnje in za to zavarovanje dobiš polico. Ki velja danes , jutri in pojutrišnjem. In če se kaj zgodi (bognedaj) in če na motorju ni tisti, ki je napisan na polici in še zraven na potrdilu ob prejemu preizkušnje, si lahko vse skupaj nekam vtakneš.

Vse skupaj ( preizkušnja, zavarovanje in p***a m****a ) za tri dni stane

5.020 tolarjev. Dobiš na upravni enoti ali tam, kjer delajo tehnične&registracijo vozil.

Pika.

:whistle:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

That is what I was asking for!

Pol se zmenim z njo in ni panike, sam bo problem na oba imena napisat...

Edin če grem vseeno domov, upam da ne bom prvi dan motorja razbu(bom počasi vozu), lih tolk zarad polismenov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehite nakladat.

Preizkušnja velja 3 dni

hehe preizkušnja velja tudi 5 dni, odvisno, ali plačaš 3 ali 5 dni zavarovanja. In to petdnevno pride nekje 5 jurjev pol pa še 2 jurja al tu nekje za tablce. Tako je vsaj pri meni blo glede keša in temporalnih zadev. :grim za p***o m*****o pa ne bi vedel :hmm: :grrr :lol:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

That is what I was asking for!

Pol se zmenim z njo in ni panike, sam bo problem na oba imena napisat...

Edin če grem vseeno domov, upam da ne bom prvi dan motorja razbu(bom počasi vozu), lih tolk zarad polismenov

Lepo te prosim, Burek, oziroma, Lepinja ( :devil: :004 ) ne ga srat! Če si motor kupil je tvoj in preizkušnjo si vzemi ti, na tvoje ime, ker je pač tvoj motor... in ti se pelji z njim domov ali kamorkoli že greš.. pa tri dni si vzemi miru, da si lepo zavarovanje in ostale zadeve zrihtaš....

Kaj pa če se zdajšnja lastnica, ki se bo iz nostalgije vozila z njenim bivšim motorjem (BOGNEDAJ) sesuje oz. če sesuje motor?????

Lastnik si pa že ti!!!!! :doze:

Vzem motor, preiskušnjo, pa pejt domu. :)

Zakaj bi si zdaj, ko si si kupil motor, zarad petih jurjev in neke cmerave prejšnje lastnice, ki se ne more ločiti od že ne več njenega motorja, nakopal težave????!!!!!

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!