Skoči na vsebino

supermoto tehnika


enduraš

Priporočene objave

če guma blokira,je zlo velika verjetnost da se boš prou kmal stresu :grim

in tale slika zgorej je pomoje tik pred padcem.sej vozijo tud s cestaki na počez,ampak ne tkole :blink:

Popravljeno . Popravil batzajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zakaj mora guma ostat v vrtenju...da je bol stabilna al kaj

Zakaj imajo avtomobili ABS? Ker samo, če se guma vrti, lahko nadzoruješ smer vožnje. Blokirani gumi je vseeno v katero smer gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je res 3 sekunde pred padcem; tipičen primer "pošrek" vožnje ss motorja je bil pa v gp-ju Gary McCoy,

on je lepo prakticiru to "umetnost".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zakaj mora guma ostat v vrtenju...da je bol stabilna al kaj

Zato da te ne vrže čez balanco. Če z zablokirano gumo priletiš napočez v ovinek, pa če se še nisi spiču, se boš pa pol ko boš hitro spustil bremzo ali pa bo guma prijela.

:hmm: mamo kakega junaka, ki enako zadevo počne s SS motorji?? :hmm:

:naughty: :grim

Z belanco je problem ker je tolk ozka, občutljiva, štorasta in trda za take zadeve. Pa še položaj sedenja je čist mem. Na enduri je dost lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

mene pa zanima če se da s supermoto motorjem zalagat na tak način kot to počnejo s cestnohitrostnimi motorji,(se pravi brez drsenja in ostalega,ki spada k sm) a bi odletu,če bi tako zalagal kot s cestnim pa da bi imel tako držo pa vse?

zakaj je driftanje pri supermotu hitrejše kot navadno zalaganje,a zato ker lahko z večjo hitrostjo prletiš v ovink pa ovink z driftanjem hitrej speleš,kot pa z tehniko kot jo imajo moto gp dirkači?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se da s supermoto motorjem zalagat na tak način kot to počnejo s cestnohitrostnimi motorji,(se pravi brez drsenja in ostalega,ki spada k sm) a bi odletu,če bi tako zalagal kot s cestnim pa da bi imel tako držo pa vse?

zakaj je driftanje pri supermotu hitrejše kot navadno zalaganje,a zato ker lahko z večjo hitrostjo prletiš v ovink pa ovink z driftanjem hitrej speleš,kot pa z tehniko kot jo imajo moto gp dirkači?

sej to je čar supermota....počes :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se da s supermoto motorjem zalagat na tak način kot to počnejo s cestnohitrostnimi motorji,(se pravi brez drsenja in ostalega,ki spada k sm) a bi odletu,če bi tako zalagal kot s cestnim pa da bi imel tako držo pa vse?

zakaj je driftanje pri supermotu hitrejše kot navadno zalaganje,a zato ker lahko z večjo hitrostjo prletiš v ovink pa ovink z driftanjem hitrej speleš,kot pa z tehniko kot jo imajo moto gp dirkači?

Iz istega razloga vozijo avtomobili pri rallyju počez, pri krožnih dirkah pa ne. Razlika je v podlagi (slabši oprijem) in v ovinkih (bolj zaprti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 razlicna avta, 1 gre skozi ovinek posrek, 2 pa ker je boljsi gre z isto brzino lepo, ce pa hoce bit hitrejsi bo ze tudi sel posrek

avtomatsko, ce zelis bit hitrejsi, drsis, sam moras to obvadat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se da s supermoto motorjem zalagat na tak način kot to počnejo s cestnohitrostnimi motorji,(se pravi brez drsenja in ostalega,ki spada k sm) a bi odletu,če bi tako zalagal kot s cestnim pa da bi imel tako držo pa vse?

zakaj je driftanje pri supermotu hitrejše kot navadno zalaganje,a zato ker lahko z večjo hitrostjo prletiš v ovink pa ovink z driftanjem hitrej speleš,kot pa z tehniko kot jo imajo moto gp dirkači?

Recimo Robert Ulm je združil oboje: pošrek in zalaganje na koleno v eni potezi :OK:

post-2044-1140812540.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh tkole se pa res ni težko zapeljat...sam poravnat motor iz tazga položaja,to je pa druga :wacko: :worship:

Pa da ne bom čist off topic...po moje je najbol takle način vožnje se učit na pesku,sevede s kakšnimi mal bolj enduro gumami...na pesku se namreč da zlo lepo takele ovinke speljevat brez prevelikega strahu za padec pa to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Nekateri imajo to v krvi, nekateri pa čim zadnji konc odnese začne panika

Velikoraje se nagnem z motorjem, kolk gre, samo počez je pa čisto nekaj drugega zame moraš res nekaj znat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej, zarad takih, so potem oddaje na televizijah in potem se nekateri sprašujejo, kako lahko motoriste prikazujejo kot divjake, kot se recimo nekateri sprašujejo TUKAJ

Ko se pa kej zgodi, je pa kriva slaba cesta, un kreten k je prehit nasprot prpelu z avtom al pa je clo seku ovink z avtomobilom (ker norc halooo) in podobno. Motorist pa, če preživi brez posledic - hvala bogu, če pa pride do tragedije, se pa svojci in prijatelji sprašujejo ZAKAJ????? No ob takih posnetkih lahko pol iščemo odgovore :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se mi zdi, de je po 3-jem poskusu šel po nasprotni bankini za ovinkom :hmm:

Tut jst mislm da mu je tazadn ovink lih za lih zneslo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se trudim! Bom reku vse bolj po občutku,pa s pomočjo zadnje in sprednje zavore!!

Lp

Pa še link:

http://www.mobisux.com/album/data/500/43941Moto_drift.mpg

Zanimivo, samo na zelo neprimernem mestu... razen če je bla cesta zaprta :hmm:

Drgač se pa tut jst počas začenjam učit SM tehnike odkar sem motor zamenjal... drsi še ne, nagibi so pa vedno večji... počas se daleč pride al kako že .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao človek, pa ne moreš to na cesti počet!! Tista tretja runda je res kritična.. Pa niti ni treba da avto pride nasproti, lahko pride tudi drug motorist, pa verjemi da ne bi bilo lepo! Da mene en tak sklati, pa da potem še ustanem, grem glih do njega pa ga očofam <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res ne bi su najprej do njega in ga prasal ce je ok? :? Sj mu lahko kasneje dokažeš nasprotno :fight1: . .)

Mene zanima odziv tega motorja na cesti?Pač na dolge turce?Ker je ozek sedež predvidevam da trpi ritka?

Kok pa mot flofanje?(zvok enega bata)

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!