Skoči na vsebino

supermoto tehnika


enduraš

Priporočene objave

Mi zna kdo povedat kaj je na tem posnetku narobe naredil... http://video.google.com/videoplay?docid=-2...amp;q=husqvarna

Čist lepo pride v ovinek pol ga pa vrže. :blink: Zgleda kot da mu je zadnje zablokiralo.

Vse je naredil narobe. :eek:

Premalo zavira s prvo, preveč z zadnjo, zadnji del motorja opleta in ne položi motorja v ovinek. Je imel srečo, da je šel že dovolj počasi, ker so high-siderji drugače zelo brutalni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi zna kdo povedat kaj je na tem posnetku narobe naredil... http://video.google.com/videoplay?docid=-2...amp;q=husqvarna

Čist lepo pride v ovinek pol ga pa vrže. :blink: Zgleda kot da mu je zadnje zablokiralo.

Ta pa je nek majster :D ...naj se najprej nauci kej slajdat preden se snema :grim ...ma dobro...usak more začet nekje :D... in ce vam zablokira gumo ko probate slajdat pomeni da ne uporabljate dovolj (ali sploh ne) mašine .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tale pa res ni talent...ampak a ni bistvo slajdanja v gasu ne pa v zadnji bremzi??? :?

Kko to mislis :? ...z gasom v ovink :eek: ???...to ce nimas taprave sklopke je finta da znizas brzine kolkr je pac treba, drzis sklopko nekje na pol po občutku in z zadno nadzoruješ slajd...z STM sklopko pa kolkr vem samo nižaš prestave brez sklopke in mogoče se uravnavaš z bremzo (nevem nism še probu)...in bremzat s sprednjo kolkr gre! brez nje ni nič :grim !

U Kopru smo na pisti malo posnemali vožnjo in evo vam kko it vn iz ovinka ce vam uspe :D...za not še pride...vozi Alan Pfeifer s Hondo CRF serijsko mašino z akrapovičem in slick gumami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, js včasih opazujem mojega brata.

prpele se s pouno hitrostjo :OK: , pa pred ovinkom full zažlajfa(skor ga mal na predno dvigne),

pa da kako prestavo nižje, pol pa ga čez ovinek spusti da lepo teče al pa še doda kej gasa, ko pa pride iz ovinka pa spet na pouno, da dobi čim več hitrosti .) , seveda pa to dela ko je cesta prazna!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kko to mislis :? ...z gasom v ovink :eek: ???...to ce nimas taprave sklopke je finta da znizas brzine kolkr je pac treba, drzis sklopko nekje na pol po občutku in z zadno nadzoruješ slajd...z STM sklopko pa kolkr vem samo nižaš prestave brez sklopke in mogoče se uravnavaš z bremzo (nevem nism še probu)...in bremzat s sprednjo kolkr gre! brez nje ni nič :grim !

U Kopru smo na pisti malo posnemali vožnjo in evo vam kko it vn iz ovinka ce vam uspe :D...za not še pride...vozi Alan Pfeifer s Hondo CRF serijsko mašino z akrapovičem in slick gumami

ja tuki se vidi da on to dela sam z gasom res da bremza pred ovinkom ampak ne slajda z bremzo ampak z gasom ker te že višina motorja ponvad prisil da začne slajdat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tuki se vidi da on to dela sam z gasom res da bremza pred ovinkom ampak ne slajda z bremzo ampak z gasom ker te že višina motorja ponvad prisil da začne slajdat

Višina motorja????? :eek:

Da slišim to razlago

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tuki se vidi da on to dela sam z gasom res da bremza pred ovinkom ampak ne slajda z bremzo ampak z gasom ker te že višina motorja ponvad prisil da začne slajdat

Em...če daš gas ko greš v ovink se vrže naprej ne pa ti slajda...in tudi mene zanima kaj ma veze višina motorja...in kot je že v tem topicu 100x rečeno je zelo pomembno da slajdaš z mašino...ker če sladjaš samo z bremzo ti lepo blokira gumo in se al loviš ko norc al pa letiš potleh...v vsakem primeru je velikanska zguba cajta na krog...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako se slajda z mašino :?

Treba je pustiti da ti tudi (in predvsem) mašina zavira zadnje kolo in ne samo bremza. Če imaš antihopping sklopko ti pač ni treba razmišljati o tem ampak samo namečeš prestave na dol pred ovinkom, če pa imaš navadno sklopko je pa treba veliko treninga in občutka da ujameš pravo mero popuščanja sklopke in zaviranja na zadnjo bremzo. Stvari se namreč pred ovinkom dogajajo zelo hitro in mora biti vse skupaj čisti avtomatizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolk naviješ da zdrsuje pogonska guma pol pa odslajdaš, da vsi sam debelo gledajo

Debelo gledajo ko te razmeče kot gnoj po njivi. Slajdanja ni mogoče opisati v eni vrstici in je še veliko več kot se sploh da napisat. Predvsem pa moraš imeti jajca in kot je reku Gumy velik treninga. Pa ne mešat slajdanja pred vstopom v ovinek s titim ko se že pelješ ven iz ovinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višina motorja????? :eek:

Da slišim to razlago

ma sej jst mislem da je to zarad višine ker na drugih motorjih ti ne slajda

tuki pa kolkr vidim alan pifler to dela z gasom ker če boš z zadno bremzo preveč te sam fukne tk kot je unga edin z mašino

Popravljeno . Popravil shumi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuki pa kolkr vidim alan pifler to dela z gasom ker če boš z zadno bremzo preveč te sam fukne tk kot je unga edin z mašino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuki pa kolkr vidim alan pifler to dela z gasom ker če boš z zadno bremzo preveč te sam fukne tk kot je unga edin z mašino

Kar dela Alan je POWERSLIDE pri ozhodu iz ovinka ;) ;) ;)

Točno to ;) ...in uni z hisqvarno je bremzau z zadno bremzo in ne z mašino, kr če bi mu nebi tega nardilo...in res nevem kolkokrat je treba povedat da V OVINK SE NE IN SE NE SME DAT GASA...kje je logika da bremzaš in dodaš gas...če maš malo ccm te samo malo premeče, če pa maš tapravo mašino pa boš dobr edino za fotografe ;)

Točno to ;)(kar je tudi doosti težje izvajat) ...in uni z hisqvarno je bremzau z zadno bremzo in ne z mašino, kr če bi mu nebi tega nardilo...in res nevem kolkokrat je treba povedat da V OVINK SE NE IN SE NE SME DAT GASA...kje je logika da bremzaš in dodaš gas...če maš malo ccm te samo malo premeče, če pa maš tapravo mašino pa boš dobr edino za fotografe ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to ;) ...in uni z hisqvarno je bremzau z zadno bremzo in ne z mašino, kr če bi mu nebi tega nardilo...in res nevem kolkokrat je treba povedat da V OVINK SE NE IN SE NE SME DAT GASA...kje je logika da bremzaš in dodaš gas...če maš malo ccm te samo malo premeče, če pa maš tapravo mašino pa boš dobr edino za fotografe ;)

gas sem mislu iz ovinka kaj pol bremzaš v ovinek z mašino ali z zadnjo zavoro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je pustiti da ti tudi (in predvsem) mašina zavira zadnje kolo in ne samo bremza. Če imaš antihopping sklopko ti pač ni treba razmišljati o tem ampak samo namečeš prestave na dol pred ovinkom, če pa imaš navadno sklopko je pa treba veliko treninga in občutka da ujameš pravo mero popuščanja sklopke in zaviranja na zadnjo bremzo. Stvari se namreč pred ovinkom dogajajo zelo hitro in mora biti vse skupaj čisti avtomatizem.

Aha...to se prav...prletim jst proti ovinku ko budala,ruknem 2.3 prestave dol tok da mašina začne blokirat,že nagibam v ovink z od mašine blokiranim kolesom,in ko guma začne prijemat še po gasu da še naprej odnaša in sam powerslide iz ovinka??? :?

Te zadeve namreč probavami in izvajam z mojo DTjko ki mi je ni tok zlo škoda bom pa prej ko slej presedlov na kazga močnejšga SMa pa bi rd mal stvar že obvladu da ne bo kšnih nepotrebnih menjav plastik :P

Sicer pa tut do zdej nism kej preveč drugač "slajdu čez ovinke"...ponavad sm ruknu tok dol da je mašina bremzala na določeno hitrost s katero sm vedu da bom lahk spelju ovink in praktično v ovink šu z neblokirano gumo al pa je vsaj guma prijela nazaj že po rahlem nagibuiz ovinka pol pa itak do konca da odnaša...more bit pa itak gladek asfalt da teh bogih 18 konjčku odnese mojo rit po šrek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha...to se prav...prletim jst proti ovinku ko budala,ruknem 2.3 prestave dol tok da mašina začne blokirat,že nagibam v ovink z od mašine blokiranim kolesom,in ko guma začne prijemat še po gasu da še naprej odnaša in sam powerslide iz ovinka??? :?

Te zadeve namreč probavami in izvajam z mojo DTjko ki mi je ni tok zlo škoda bom pa prej ko slej presedlov na kazga močnejšga SMa pa bi rd mal stvar že obvladu da ne bo kšnih nepotrebnih menjav plastik :P

Sicer pa tut do zdej nism kej preveč drugač "slajdu čez ovinke"...ponavad sm ruknu tok dol da je mašina bremzala na določeno hitrost s katero sm vedu da bom lahk spelju ovink in praktično v ovink šu z neblokirano gumo al pa je vsaj guma prijela nazaj že po rahlem nagibuiz ovinka pol pa itak do konca da odnaša...more bit pa itak gladek asfalt da teh bogih 18 konjčku odnese mojo rit po šrek :)

Ti se raje nauči z DTjko, kr z kakim večjim SM boš kr po tleh letu če boš delau kake začetniške napake alpa tudi mojstrske :grim ...ti morš sklopko na pou držat drugače preveč mašina bremza...in hkrati pa si pomagat z zadnjo bremzo za nadzorovat kolko slajda ampak vseeno ne pretiravat kr drugače blokira...najbl ti predlagam, da greš na en parkplac al kej takega in tam iz 3. brzine v prvo daš pa slajdaš....in ne pozabi...za slajdat morš bit malo nagnjen v ovink drugače ne slajda nilč in uporabljaj sprednjo bremzo!

Če hočeš da ti zadna gre po svoje iz ovinka pa probaj malo po zemlji vozit :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14.10 pridte v logatec pa boste vidli vse :OK:

Kaj pa se dogaja tam?kakšna SM dirka?to na blagomixu kot ponavad,verjetno,ne...kdaj se pa kej začne? :?

Ti se raje nauči z DTjko, kr z kakim večjim SM boš kr po tleh letu če boš delau kake začetniške napake alpa tudi mojstrske :grim ...ti morš sklopko na pou držat drugače preveč mašina bremza...in hkrati pa si pomagat z zadnjo bremzo za nadzorovat kolko slajda ampak vseeno ne pretiravat kr drugače blokira...najbl ti predlagam, da greš na en parkplac al kej takega in tam iz 3. brzine v prvo daš pa slajdaš....in ne pozabi...za slajdat morš bit malo nagnjen v ovink drugače ne slajda nilč in uporabljaj sprednjo bremzo!

Če hočeš da ti zadna gre po svoje iz ovinka pa probaj malo po zemlji vozit :kva2:

Ja valda da mam namen najprej tehniko "izpilit" na DTjki,ko bo kaj močnejšga od SMov pod ritjo ga bo škoda čeprov sm mislu da mi bo TDMke tut pa jo prov z veseljem pošrek pelm čez kak ovink :kva2: :yea1:

Tale sistem sklopke na pol+zadnja bremza mi sicer v teoriji ni čist jasn ampak recimo da bom probu...mogoče je v praksi lažje :)

Drgač iz tretje v prvo mene ne boš vidu mojga motorja šaltat ker se mi motorček pa naj bo še tolk ničvreden enostavno preveč smili da bi takele počeu :grrr

Sprednje bremze si pa enostavno ne upam uporabljat ker je občutek nenormalno čuden...mogoče tut zato ker mam gume bolj boge-vzadi super ker rado slajda,spredaj bedno ker ni oprijema .)

Drugač pa glede na to da se s tole DTjko preganjam že dobre 3 leta po gmajnah z napol slike gumami mislim da mi powersliding ni lih tuj ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje piše da je v Krškem?

V Motoreviji tako piše...

14. oktober Supermoto, minimoto, skuter

ŠD in ŠPORT Logatec

14.OKTOBER 2006

lokacija:

KRŠKO

Pol pa ne vem...al je pomota al ne:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motoreviji tako piše...

14. oktober Supermoto, minimoto, skuter

ŠD in ŠPORT Logatec

14.OKTOBER 2006

lokacija:

KRŠKO

Pol pa ne vem...al je pomota al ne:)

v salomonovem oglasniku je na prvi strani ko odpreš mali oglas o dirki ki je v logatcu

oglasnik pa je četrtkov 28.9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!