Skoči na vsebino

Suzuki xf650 freewind


Onim

Priporočene objave

Zanima me, če mi lahko kdo od vas pove kaj več o tem motorju. Vem, da ima agregat od dr 650 (malo predelan), zanima pa me predvsem kako se vozi, pospeški, udobje za dva, stroški vzdrževanja, vzdržljivost,.... skratka vse kar vam pade na pamet.

Za odgovor se zahvaljujem.

Onim

Uredil - onim on 17/12/2001 10:20:28

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Znas vsaj malo nemsko? Vse o tem lustnem motorcku lahko izves v arhivu revije Motorrad na www.motorradonline.de - tam so testi, primerjalni testi, test po 50.000 prevozenih km, nasveti pri nakupu rabljenega... nema sto nema.

Kolikor se spomnim so ga precej pohvalili, kritike je bil delezen le zadnji blazilnik, ki je menda malo premehak pri polno nalozenem (dve osebi in se prtljaga), sicer pa je BP.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni je bil všeč. Edine izkušnje, ki sem jih imel pri nakupu, so bile te, da je bil (vsaj za moj okus) predrag, oz. v tem tazredu za ta denar dobiš že kaj atraktivnejšega. ( je recimo držji od Pegasa, in skoraj iste cene kot BMW F650 GS)! Ali je kriv Odar, ali Suzuki Avstrija, to pa ne vem !

Lojzi ma vas rad

Uredil - lojzi on 17/12/2001 10:39:34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quotTud meni je bil všeč. Edine izkušnje, ki sem jih imel pri nakupu, so bile te, da je bil (vsaj za moj okus) predrag, oz. v tem tazredu za ta denar dobiš že kaj atraktivnejšega. ( je recimo držji od Pegasa, in skoraj iste cene kot BMW F650 GS)! Ali je kriv Odar, ali Suzuki Avstrija, to pa ne vem !e]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel možnost zapeljati ta motor nekaj krogov in!!

Je zelo lepo oblikovan, je enocilindraš (me je motilo cukanje pri nizkih obratih) ,ima digitalni zaslin kar mi ni bilo všeč (vendar stvar okusa - ko se pokvari nekaj menjaš komplet- cena pa verjetno ni spodbudna), je malo premehko vzmeten za resne ture (dva gor, večje brzine), ko ga postaviš na stranski štender moraš biti pravi mojster da ga ne prevrneš-stoji kot rahitična kamela (po am)-seriska 'napaka' predolg štender in premehko vzmetenj!Kot je že lojzi omenil -cena mislim da je kar precej zasoljena!Za ta denar dobiš že kar kej boljšega!

Ok ZDEJ PA +!!!!JE PRAV SIMPATIČEN MOTORIN Z ZADOVOLJIVIMI PERFORMANSAMI IN DOBRO LEGO VOZNIKA(BERI UDOBNO)!

Odločitev je na tebi ampak le še nasvet poglej ntudi ori konkurenci (Honda TA, Kavasaki KLE, Yamaha TDM,....(POL IH PA POČAS ZMANKA)!

SPLAČA SE KUPITI TUDI LEPO OHRANJENEGA 2-3 LETA STAREGA(sedaj je pravi čas za nakup)!

Veliko sreče pri naupu!!

Ciao, by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Odločitev je na tebi ampak le še nasvet poglej ntudi ori konkurenci (Honda TA, Kavasaki KLE, Yamaha TDM,....(POL IH PA POČAS ZMANKA)!

TDM pa je daleč izven tega konkurenčnega ranga... 650 kubični enovaljnik - konkurenca je Pegaso & BMW 650... Ko sem jaz kupoval moto je zadeva na vseh testih pristala na zadnjem mestu... BMW in Aprilia pa sta si podajala prvo in drugo mesto...

Proti: Cena, mehkost, neverjetno slaba armaturka

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je peljat zadevo, pol je pa od okusa odvisno, kaj je komu všeč.

O frivindu ne vem kaj dosti več kot pa to, da sem ga parkrat videl na cesti.

Aprilia mi je vizuelno bolj všeč od tastarega F650 ki sem ga tudi vozil.

Moram pa reči da so to jetra od motorja... zadeva ne gre nikamor, sploh. Nič navora, nič konjev, nič. O kakšnih 650ccm ne duha ne sluha.. Moj guzzi 350 je bolje potegnil.

Kaj pa KTM? Naredil en krogec na LC4 pa zadeva noro potegne... vsaj pri nižjih hitrostih... saj 150 se z njim itak ni komot peljat. Niti s katerim od prej naštetih.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise Data-ja maš prav Tdm res ni v tem segmentu je pa alternativa!!!!

Pegasa in GS so omenjali že prej tako da nisem ponavljal!!Pa vseeno hvala za popravek!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem lani na Kreti en dan vozila ta motor (takrat sem se dokončno zastrupila z motorizmom). Sicer ne bi mogla dat kakega hudo strokovnega mnenja, ker nisem mogla primerjat s kakšnimi prejšnjimi izkušnjami (jihnisemimelapress). Vozila pa sem se sama in v praktično idealnih razmerah, do takrat ko sem se navadila nanj, sem ga pa itak morala vrnit. Meni se je zdel kr lepo vodljiv, stojalo je res malo čudno, armatura pa digitalna (bljak).

Ampak čez TA ga pa itaq ni :))

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freewind je dokaj zanimiva zadeva. Vendar moje izkušnje z njim niso dobre. Moj kolega ga je kupil konec poletja. Zadeva je bila perfektno ohranjena s cca 20.ooo prevoženimi kilometri. Po dveh tednih pa mu je utrgalo verigo odmične gredi in povzročilo totalni dizaster. Sam sem ga peljal in nimam kakšnih posebnih pohval ali zamer. Zelo povprečna zadeva.

Pred nakupom novega motorja sem vozil večino izdelkov v tej kategoriji, razen KLE 500. Daleč najbolj me je navdušil BMW F650GS.

Lep pozdrav

fisher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnen je Pero kar nekaj povedal,moram povedat da sem imela ta motor 1 leto in mi je pustil v redu vtis, res pa je da mi je šla na jetra stranska tačka ker sem vedno imela občutek da se bo ob majšem vetru zvrnil na tla.Res pa je da je enocilendraš in je potrebno veliko pretikanja gor in dol kar mi ni najbolj všeč a tako pač je .Motor potegne do 170kmh poraba pri dokaj normalni vožnji pa je 7litrov orginal gume so mi zdržale do 16.000km pol sem ga tud prodala imela pa nisem z njim nobenih problemov.Všeč pa mi je digitalna armatura sploh ker ti sprot kaže bencim.Motor je zelo udoben enduro ni kaj.Vsekako če boš izbiral med tem in Pegaso ti 100%priporočam tega.

PERO a si ti mojga vozu?

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Vsekako če boš izbiral med tem in Pegaso ti 100%priporočam tega.

Definitivno ne, sem vozil oba in sem se na koncu odločil za Pegasa. Pa še cenejši je...

Je pa res, da je tole vse skupaj verjetno stvar okusa: 650cc enovaljniki so vsi en in isti šmoren.

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam jest tut tak občutek, da so vsi en glihn šmorn. Zanimalo me je predvsem vaše mnenje. O motorju se res da veliko pregrati na motorradovi strani (hvala za nasvet). Kar se kritik tiče jih tudi moto novinarji ponavljajo, tako da bo že nekaj na tem. Armaturka je pa res res res ogabna.... Nakup zagotovo odpade!!!!

lp,

Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki je bil leta 98 850.000sit sedaj je res predrag.Definitivno je kvalitet suzukija višja od pegase.Če si se pač odločil za pegaso mam eno na prodaj letnik 2000 črne barve,17.000km prodaja jo stric ker pač ni zadovoljen.Čist mimgrede.Sicer pa dober nakup kar koli že bo.

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

A se sam men zdi, al imajo Freewindi res čudno visoko krmilo?

Ali pa nizek sedež, ne vem. Še na nobeni enduri nisem imel tako čudnega občutka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!