Skoči na vsebino

povozil srnjaka


yamaha

Priporočene objave

zadeva:zbil srnjaka,škoda je minimalna,padu nism,srnjak izdihnil,mal neki zamaknjenega in to je vse..zanima me ali je še kdo izmed vas naletel na tako mino in da ni imel kasko..kolk je zdaj z oškodnino-srnjaku podledal v suknjič in glej ga zlomka ni bil zavarovan in ni imel kupona :lol1: :lol1: :lol1: .no šalo na stran-ali se pslača sploh vlačit po sodišču in tožit lovsko zvezo kljub temu da ni bilo znaka????hudič nastane potem ko imaš totalko.....ampak škode je pa vseeno prek 150ksit..je kdo od vas sprožil postopek in dobil oz. kolk dolgo to kaj traja??

da bom pa vsakokrat zmanjšal na 50 km/H ko bom zagledal znak je pa brez pomena,če ti je namenjeno je tak to to..

samo da vas opomnim pač še mal na te obiskovalce cest,ker kar hitro pozabimo na njih...aja to se je pa zgodilo ob 19 uri in 50metrov od table ki označuje naselje tko da res nenavadno..

po pameti :OK: :OK: lp dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

špidl... dej vsaj mal hipotetično razlož še nam ki se nam to še ni zgodilo ...zna komu prav pridt .)

lp -pero-

aja, kdaj bo golaž :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srnjaka težkega cca35 kg je odpeljal lovec...tk da golaž spljoh ne...bi blo bolš če bi ga nabasal pa domov peljal..sam je blo blizu mesta :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

špidl... dej vsaj mal hipotetično razlož še nam ki se nam to še ni zgodilo ...zna komu prav pridt .)

lp -pero-

aja, kdaj bo golaž :hmm:

nič hipotetično...

preko PM-ja sem mu poslal cifro od enega mojega kolega, ki je par tednov nazaj nabasal na rottwailerja pri 110 km/h :BUA: in menim, da ima zadeve v malem prstu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič hipotetično...

preko PM-ja sem mu poslal cifro od enega mojega kolega, ki je par tednov nazaj nabasal na rottwailerja pri 110 km/h :BUA: in menim, da ima zadeve v malem prstu..

:lol1: :lol1: :lol1:

Malo morgen fantiči! Golaž ste zajebal, to je vse kar iz trka z divjadjo lahko iztržiš, če te nihče ne porajta.

Rotwailerja primerjat s srnjakom. Ja, bravo. A moram tukaj razlagati, da je Roti domača žival z individualnim lastnikom, ki je zanj odgovoren, srnjak pa divja žival, ki si jo lasti edino država?

Zelo težko je bilo do sedaj posamezniku preko sodišča dokazati malomarnost LD in nekako izvleči odškodnino.

Od letos po sprejetju novega zakona se pa sploh lahko vsakdo, ki je imel trk z divjadjo in nima temu namenjenega kasko zavarovanja, obriše pod nosom. Novi zakon jasno določa: škoda na vozilu je voznikova, na divjadi pa od upravitelja lovišča.

Torej ob takih primerih je le eno vprašanje: golaž ali ne golaž. Pa še to je prekršek in lahko doprinese kazen.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rotwailerja primerjat s srnjakom. Ja, bravo...

no, vsaj potrudil sem se in poskušal pomagat človeku <_<

vem, da ne moreš primerjat srnjaka z hišnim alarmom, ampak če imaš varianto, da vsaj poskušaš (pa naj bodo šanse še tako male) dobit povrnjeno škodo na srnjakovem morilskem orožju, potem se mi zdi neumno, da ne bi poiskal informacije in tega storil..

p.s. pa še HHV-jev podpis marsikaj pove o objektivnosti (pa brez zamere, HHV... B) )

Popravljeno . Popravil špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1:

Malo morgen fantiči! Golaž ste zajebal, to je vse kar iz trka z divjadjo lahko iztržiš, če te nihče ne porajta.

Horjo ma še kako prav.

Golaž je največ kar lahko dobiš iz vsega tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem odgovoril enemu od vas, ki ga je konkretneje zanimalo:

Hola,

daj mi nekaj razloži:

A če zadenem srnjaka na delu ceste, kjer ni zato prometnega znaka, ki bi opozarjal na to nevarnost, sem po novem sam kriv in ne dobim več povrnjene škode?

Zakaj so potem sploh znaki z srnami narisanimi še sploh ob cestah, raje bi jih ponucali za krave npr...

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

v nedeljo ob 20:40 zbil srno ko sem se peljal po smartinski cesti (LJ btc) naravnost proti sentjakobu, na delu kjer je levo in desno travnik(njive), znaka za divjad ni bilo, peljal sem po omejitvah (90kmh), motorja od takrat se nisem videl toda mislim da je kar precej skode. trk je bil neizogiben - srne sploh nisem videl ampak mi je priletela tocno na luč. policisti so poklicali lovca, da je usmrtil divjad.

slisal sem, da ce ni bilo znaka za divjad da mi lovska druzina povrne skodo, ponavadi pa imajo LD to tudi zavarovano.

ima kdo kaj informacij glede taksnih primerov? če ne, bom poročal kako in kaj se bo razpletlo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV je pred tremi leti malo višje zapisal:

"Zelo težko je bilo do sedaj posamezniku preko sodišča dokazati malomarnost LD in nekako izvleči odškodnino.

Od letos po sprejetju novega zakona se pa sploh lahko vsakdo, ki je imel trk z divjadjo in nima temu namenjenega kasko zavarovanja, obriše pod nosom. Novi zakon jasno določa: škoda na vozilu je voznikova, na divjadi pa od upravitelja lovišča."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je meni znano, je še vedno največ kar lahko iztržiš golaž, ali pa AO+, če si poškodovan, oz. če rečeš da si......

drugače pa se lahko pod noskom obrišeš

moja mati je imela neke čudne race, ki so lahko letele (normalne ne letijo) in je ena poletela preko ograje na cesto in na avtomobilu razbila luč.

so kolegi v modrem zadevo popisali, sodnik za prekrške je odločil, da mati ni kriva (nasprotno je pri psu, prašiču,... kot je že napisal HHV), ker je nemogoče tako raco imeti pod kontrolo.

Pa pri srnah je ravno tako. Divje živali ne moreš naučiti, da naj gre čez cesto samo na prehodu za pešce.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV je pred tremi leti malo višje zapisal:

Od letos po sprejetju novega zakona...

kakor vem je v veljavi zakon iz leta 2004, ce se motim bi te prosu če prlimaš link od novega.

po vajinih besedah lahko samo gledam v zrak, vendar pri meni te opcije ni. poravnava, odskodnina, odvetnik ... neki bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor vem je v veljavi zakon iz leta 2004, ce se motim bi te prosu če prlimaš link od novega.

po vajinih besedah lahko samo gledam v zrak, vendar pri meni te opcije ni. poravnava, odskodnina, odvetnik ... neki bo.

Matr ste lubadarji... Boš tudi koga tožil ko te bo zadela strela? Ali padla kepa toče na piskr?? :fredy:

Jebat ga. Si pač naletu. Ni nujno, da zadnjič. Tožiš lahko, vendar ti sodnik, ki je vsaj malo pri pravi ne bo dosodil nobene odškodnine...

Lahko se kvečjemu šteješ kot sokrivec, tudi ti nisi (vsaj nisi napisal) napravil vsega, kar bi lahko, da preprečiš trk. (pišuke ipd... )

Zaradi poplave takih brezveznih tožb (no ja, tu morda ne toliko, saj izgubljeno tožbo plača vsak sam), odškodnin in podobnega se ta država draži in draži...Taisti pa jamrajo kako draga so zavarovanja, bencin, usluge...

Lp

P.S. Na to bi mislil prej in zavaroval kasko za trk s srnadjo

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... po vajinih besedah lahko samo gledam v zrak, vendar pri meni te opcije ni. poravnava, odskodnina, odvetnik ... neki bo.

:hmm: Škoda ker se ti ni to zgodilo pri nas.

Bi te malo oskubli zaradi škode na divjadi. :grim

Ja, palica ima dva konca. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vajinih besedah lahko samo gledam v zrak, vendar pri meni te opcije ni. poravnava, odskodnina, odvetnik ... neki bo.

A veš kaj bo???

Svoj nick boš dobil na sodišču.

En veliki okrogli QRAC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru da si poškodoval vozilo ob trku z divjadjo si upravičen do odškodnine vendar le, če je na vozilu opazna kri in/ali dlaka živali. Tako mi je rekel na zavarovalnici. Meni se je to zgodilo pri avtu ko sem pred srno zaviral in se umikal, jo oplazil po rit in odletel v ograjo. Na avtu ni krvi, ni dlak in sem se obrisal pod nosom. Srna je seveda odbrzela u rovte jaz pa z razbitim blatnikom in vrati domov. V tvojem primeru bi moral dobiti stroške poškodbe vozila glede na to, da je srno odpeljal lovec in imaš tudi pričo ki jih pri meni ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica krije le škodo zaradi trka z divjadjo (v primeru kaska), če si se "spotoma" zaletel še v ograjo to ne spada več pod divjad ampak moraš kriti z druge postavke (polni kasko z odbitno franšizo). Od lovcev bo verjetno izterjal bolj malo, ampak če ni table bi se mogoče dalo od cestarjev :?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če zbiješ srno (ali srnjaka) a ti to pol ostane, za kak golaž recimo?

če te kdo vid, NE, ker pol lovci odpelejo ˝tvoj plen˝ :D Drugač pa če te noben ne vid, sam v prtlažnik z njo, da maš saj golaž, če maš že razbit avto :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te kdo vid, NE, ker pol lovci odpelejo ˝tvoj plen˝ :D Drugač pa če te noben ne vid, sam v prtlažnik z njo, da maš saj golaž, če maš že razbit avto :devil:

Če so zagamani, ti ga pa še zaračunajo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma s tole divjadijo je en sranje!

Enkrat sem na vrhniškem klancu zbil srnco, ki je skočila čez odbojno odrajo direkt pred mojga Renojčka :cry:

Se ustavim vržem odbijač v prtlažnik, ter pokličem policijo ter povem, da sem zbil srno.

Policista sem prosil, da naj obvesti lovce saj se je žival matrala ob cesti.

Policist mi je rekel, da naj se na sekiram in da bodo obvestili vse...

Čez 3h sem se peljal z mopedom mimo pa je srna se vedno lezala ob cesti (bila pa je že pokojna) :doze:

Mogoče bi bilo drugič bolje poklicati na informacije dobiti tel od Lovske družine in je direktno obvestiti. :blink:

Najbrž bi vsaj hitro prišli ter srno usmrtili, da se žival ne matra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Najbrž bi vsaj hitro prišli ter srno usmrtili, da se žival ne matra.

Ja seveda! Jagri so servis za vse. Vi kar kličite, pridemo pobijat kjerkoli si želite, doma v mestih, na balkonih, mestnih parkih, živalskem vrtu, skratka povsod, kjer se drugače nimamo kaj vtikati, komaj čakamo da nam nudite možnost sproščanja naših morilskih nagonov. Ima kdo doma še kaj miši. Pridem s šrotarco in opravim solidno in poceni. Za posledice pa odgovarjate sami. :evilgrin:

Divjad je državna last, cesto upravljajo upravljalci, nezgode na cesti so stvar upravljalca ceste, policije in države. Kličite policijo in higiensko službo. Sem zajeban? Basolutno! A takega me je naredila s svojimi predpisi "brihtna" država brihtnih državljanov.

Lahko bolje obrazložim? Seveda lahko, pa ne bom, ker je tu klobase kuhat brez veze. Bo treba kar na besedo verjet, lahko pa tudi ne. Kokr čte! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda! Jagri so servis za vse. Vi kar kličite, pridemo pobijat kjerkoli si želite, doma v mestih, na balkonih, mestnih parkih, živalskem vrtu, skratka povsod,... :P

Pa saj so večinoma kar sami krivi za to. Kar malo vprašaj "na kmetih" kaj narediš če se hočeš znebiti nezaželenega psa. Ja seveda, pokličeš jagra, mu daš za dva deci in zadeva je rešena. A da se to ne sme (več)? :lol1:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!