Skoči na vsebino

Bat


Mopedist

Priporočene objave

:blink:

koliko jaz vem imaš 38 in 38.5mm, .vmes sem skoraj preprican, da jih ni. Se nikoli

slisal za kaj takega.

Ce rabis za tomosa, se imam nekaj cilndrov doma od APN, ATX, ....na PM

Kaksen cilinder imas to? Ce imas tega navadnega, zbrusi na 38.5 ali 39 pa bo mir.

Ce imas ALU cilinder je pa pi*, ker za sabo potegne dosti stroskov (npr. pusa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dimenzija res ne obstaja.. Cilinder lepo nesi pobrusit ker to ni velik strošek, ko pa boš kupoval bat, ti pa priporočam namesto da kupiš navadnega raje L-bat, s katerim dosežeš kar opazno razliko pri povečanju moči motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L bat ti pride najboljse s kombinacijo sportnega izpuha (MF), kjer se ti pri višjih obratih pojavi max navor. Drugace pa lahko navadnega primerno odrezes in pobrusis notranje debele stene, da postane cim lazji (made in home) :D

samo me zanima, kako si prisel do te dimenzije?

Ali imas že toliko obrabljenega (iz 38)...no ce je to in si uporabljal navadni bat, ne mores L bat montirat, ker imas na cilindru pod vrhom rob...lahko si mislis kaj se lahko zgodi...

pa en nasvet...

prej kupi bat in ga nesi skupaj s cilindrom do mojstra, da ti bo izmeril bat in potem upošteval tolerance

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za tako dimenzijo še nism slišu in sm skor 100% da ne obstaja .)

Pa dej delat bat po meri :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej delat bat po meri :P :lol1:

to sm se ze js pozanimal, pa je drago ko svinja - okrog 500 evrov, lahko pa tudi cez 1000, odvisno od velikosti in zatevnosti kalupa, ki ga je treba nardit. sicer pa taka dimenzija velikoserijskega bata za Tomose (predvidevam, da gre zanje) ne obstaja. zakaj bi pa rabil tako dimenzijo?? mogoce za GP50 dirke starodobnikov (ker 38,5 mm je ravno 50,06 ccm, ravno tolko d gre cez 50 ccm)??

mas pa se eno varjanto: kupis L bat Vertex (tega ti priporocam), premer 38,5 mm, vrzes na CNC struznico, in ga postruzis na 38,4 ali 38,3 mm! .) z obrocki ne bo problem, k to se na obsegu pozna hlih okrog 0,03 do 0,06 mm, majo pa ze tak tovarnisko vecje tolerance! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej jst sm se za bat po naročilu bl zezu :P ...sej za denar se vse dobi sam bi blo to drago k pes da bi šla ena firma samo "zate" delat bat :wacko:

Drgač da bi postružu bat pa ne vem kako bi se kej obneslo...mislm d bi mogu res ornk se zavzet pa lepo,lepo narest pa potem bat še v nulo spolirat pol bi pa mogoče blo vredu .) ...drgač če bi se pa že spravlu to delat bi pa valda šu na CNC mašino kt pa navadn drejponk...s CNCjm se da res zloooooooo natančno delat B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej jst sm se za bat po naročilu bl zezu :P ...sej za denar se vse dobi sam bi blo to drago k pes da bi šla ena firma samo "zate" delat bat :wacko:

Drgač da bi postružu bat pa ne vem kako bi se kej obneslo...mislm d bi mogu res ornk se zavzet pa lepo,lepo narest pa potem bat še v nulo spolirat pol bi pa mogoče blo vredu .) ...drgač če bi se pa že spravlu to delat bi pa valda šu na CNC mašino kt pa navadn drejponk...s CNCjm se da res zloooooooo natančno delat B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foter od prijatelja poklicni drejar. tak lepo podrejal bat z 38,5 na 38, da sem samo gledal. Lepši kot nov. Če je majster dober, se vse da naredit .) BTDT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi pa rabu bat premera 48 mm in sornik 12 mm.

Če ga ima kdo, bi ga prosil, da me kontaktira na PM!!

PS: tudi če je malo zariban bo dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač da bi postružu bat pa ne vem kako bi se kej obneslo...mislm d bi mogu res ornk se zavzet pa lepo,lepo narest pa potem bat še v nulo spolirat pol bi pa mogoče blo vredu .) ...drgač če bi se pa že spravlu to delat bi pa valda šu na CNC mašino kt pa navadn drejponk...s CNCjm se da res zloooooooo natančno delat B)

Na čist navadnemu drejponku se da to čist OK nardit, ne pomaga ti stroj ki dela v mikron natančno če tega ne moreš zmerit .)

Dober mojster ti na navadni mašini nardi čudež če je treba, ne vem zakaj folk misli da bo na CNC boljše narejeno?????? Isti princip le da je CNC za večje serije in ima seveda dražjo uro.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislm da je največji problem pri takih finih struženjih VPETJE,drugač pa na navadno univerzano stružnico res ni problem nardit česarkoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pozabu sem vm povedat da cilinder ni šans da ga bom dal stružit,ker je od SENIOR-ja(okoli 20 jih je bilo narejenih)je uporaben pa še zariban ni.10.5KM stran metat je kr škoda..A 38.3 bi bil dober?Firma Meteor ga ma za Puch-a(38.3),sm ga probu naročit preko trgovine pa ga še zdej nism dobil.

Evo cilinder(na eni strani ma par zlomljenih reber)

22767DSCN0310-med.JPG

22767DSCN0305-med.JPG

Pa še cel(trenutno ma gor od E90 mašino)

227671-med.JPG

227672-med.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...A 38.3 bi bil dober?Firma Meteor ga ma za Puch-a(38.3)...

čaki, ma pole res obstaja taka dimenzija bata :huh:

Potem pa vse tiho je bilo... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem ce bo od pucha vrei. skrbi me premer sornika, visina od sornika do roba, visina od roba do vrha, itd... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tega seniorja pa lepo šparaj, ker je verjetno eden zadnjih, ki še obstaja. Res je blo narejenih samo 20.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem ce bo od pucha vrei. skrbi me premer sornika, visina od sornika do roba, visina od roba do vrha, itd... :huh:

Od pony expresa bat je isti kot od tomosa, samo da je sornik 12mm pa srajčka je 5mm daljša .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!