Skoči na vsebino

dolge ture


Lucky

Priporočene objave

Nisem še zasledil, da ste kje spregovorili o vožnjah na dolge proge, tako imenovanem Long distance ridingu. Večinoma je govora o turah, kar pa ni povsem enako, ker si zanje večinoma vzamemo dovolj časa, pa počasi požiramo kilometre. Pri LDR naj bi šlo za to, da na dan prevoziš čim večjo razdaljo. Seveda pri tem prednjačijo Američani, saj imajo tudi pogoje za to. Na netu sem našel stran Iron butt association, ki združuje frike, spodobne na dan prepeljat 1000 in več kilometrov. Organizirajo 24 urne vožnje in podobne zadeve.

Me pa zanima, koliko prevozite forumovci; predvsem rekordne znamke na navadnih cestah, avtocestah... Pa da vidimo, če so v tej mali Sloveniji tudi kakšni preklemansko zdržljivi riderji. Po moje je Ice že med njimi, vsaj po njegovi letni kilometrini sodeč.

LP, Lucky

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje vec ali manj redne daljse ture so po 400-600 km na dan.ko pa se gre kam potovati pa do 1000 km/dan.rekord je pa 1350 km v 23 urah s postanki.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdalj kar sem vozil je bilo takrat ko sva se s punco peljala v Afriko.

Npr. Prvi dan sva prevozila razdaljo Ljubljana- Cannes. To je cca. 900 km. Vozila sva 13 ur.

Potem sva imela se nekaj takih podvigov na poti nazaj (Vinaros; to je 200 km južno od Barcelone do Monaca) Tudi nekje okoli 800 km.

Skratka je štala. Vozila sva po avtocestah. Ustavljala sva se na približno 150 km. Po dveh dneh vožnje sem že jedel Ibouprofene (tablete proti bolečinam), ker so me bolele mišice na hrbtu. Boli pa tudi rit. ZELO!!!

Ne priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najvec 1700 km: relacija MB-Taraggona (100 km naprej od barcelone) v 24 urah z postanki in 4. urami spanja.

drugace pa okoli 700 km dnevno, vec ne grem rad!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pri povratku iz Turcije, Nis-Beograd-Zagreb-Ljubljana, po cesti Bratstva i jedinstva, z MZ 250 TS, se malo obcasnega dezja, postanki pa le za jest in scat - pa enkrat, ko je MiZa zaribala, 14 ur.

LP suzuki

Edited by - suzuki on 04/09/2001 17:16:24

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy,to ne vela. spanje vmes....ts ts ts

no,moja tura je bila iz palamos/ESP cez andorro in celo francijo do ca.50 km pred mantovo/I,kjer sem za dve uri zalegnil.potem pa do umaga.vsega skupaj ca.1715 km.po 800 km ne cutis vec,da bi te kaj bolelo.hvala bogu,ker drugace brez ibuprofena res ne gre.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eno smer brez prekinitve (razen bencinske in dve kave) Ljubljana-Viganj (Pelješac), po jadranski magistrali cca. 750 km.

V manj kot 24 urah do sedaj maximum z nekaj urnim postankom (beri spanjem) Ljubljana Split-Ljubljana 1100 km.

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

pervy,to ne vela. spanje vmes....ts ts ts

JA CE LAHKO SPANJE RECES LEZANJU V TRAVI OB 3. ZJUTRAJ NA "BOGU ZA HRBTU" ZAPRTI BENCINSKI POSTAJI Z ENO ROKO OKOLI SPREDNJEGA KOLESA IN DRUGO V ZEPU NA ROCAJU NOZA.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri ste fantje, moja nadaljša pot pa je bila le borih 600 km po Sloveniji. Ustavil pa sem se dvakrat na petrolu.

Pozdrav od Roberta

Edited by - Robert on 04/09/2001 20:17:22

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, tkole: midva z Lee Dee in najin Pegaso...

Dubrovnik --> Ljubljana, 726 km, štart ob 06:20 zjutraj, Makarska kopanje 3 ure, prihod v LJU: 20:00; velik postankov, zalegnil sem blizu Karlovca za deset minut kar v eno grmovje.

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja najdaljša vožnja:

deset dni nazaj, po Sloveniji, prevožena razdalja 430 km, prevožena v času 7,5 ure, postanek 1x dolivanje goriva.

Brez omembe vrednih bolečin.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 700 km dnevno (brez tabletk in avtocest) - pol mam ponavadi zadost, ker vožnja ni več užitek...

Kolega je naredil praktično v enem šusu (pa še večina ponoči) Velenje-Split-Dubrovnik-ČG meja(čez ga niso spustili, ker ni mel pasoša-spal je za mejo ca 1h, pol so ga polcaji nagnal) in nazaj v Velenje ca 1,8K km in to na Ducati 750SS...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolga vožnja (več 100 km ),samo če je nujno ,drugače ne uživam pa še raznih barbituratov,pomirilin ostale kemije ne rabiš!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da nebo pomote meni tudi najbolj pase 200-300 km/dnevno, ampak vcasih je treba vec.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej tut jst jih nardim dnevno okr. 300 do 400, če se vozim, seveda s počitki. Kolko ste pa kaj že letošnjo sezono prevozl vse skupaj?

Live free, ride free, die free!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7k z mojim + enih 7-8k z ostalimi. slabo leto, nisem sel na nobeno turo (najdalj losinj-pula, jao meni nimam dinar ker nikamor delam).

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

najdaljsa vožnja je bla iz Krka (kemp pušča), ko sm šel po punco v Zadar, pa nazaj na krk. koliko je pa to kilometrov pa nimam pojma najbrž okol 600 :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!