Skoči na vsebino

NALEPKE - Tehnicni pregled - Registracija


Disident

Priporočene objave

Kot nekateri že veste imam motor registriran za 3 osebe. Vsaj tako mi piše v prometni. naslednje leto ko bom imel prvi tehnični pregled pa ne vem kaj bo. je pa zaj...la v domžalah na upravni enoti. Sem takoj ob prevzemu prometnega rekel kako to da imam 3 sedeže (kupil rabljen motor) Pa je rekla da naj prinesem homologacijo da bo pogledala. se obrnem pa nikoli več nazaj da ne bo dodatnih stroškov brez veze.

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

VERJAMI DA SE DA (brez homologacijskega kartončka)

Seveda se da, saj ima državo 1/2 tvoje homologacijske listine lepo spravljeno.

Samo je potrebno manj besed in razlaganja, če prineseš s seboj.

Moje vodilo: s tistimi za okenčki čim manj govoriti in jim čim manj razlagati, tu maš papir pa naredi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VERJAMI DA SE DA (brez homologacijskega kartončka)

Seveda se da, saj ima državo 1/2 tvoje homologacijske listine lepo spravljeno.

Samo je potrebno manj besed in razlaganja, če prineseš s seboj.

Moje vodilo: s tistimi za okenčki čim manj govoriti in jim čim manj razlagati, tu maš papir pa naredi.

Brrrm

Ja res je tko !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A se je še gdo pritožil na vlado.

Očitno se ni.

Sej je v redu, da si izmenjujete izkušnje bla bla.

Ampak zakaj sploh do tega pride, da moramo konzultirat o teh stvareh.

Zato ker nam delajo predpise birokrati, ki o zadevi nimajo pojma.

Kolk med njimi pa mislte, da se jih je vozilo z motorjem v vlogi voznika.

Treba je težit na pravem mestu. Seveda, če to naredim sam je

lih tko kot boj z mlini na veter.

Prosim mal več življenja. Ko sem se prijavil na forum sem mislil

to zna bit ena taprava ekipa. Razprave bi morale potekat

malo bolj ostro še posebej o stvareh ki se nas direktno tičejo.

Nato izluščimo neko skupno mnenje pa hajd nad oblast.

Včasih se je treba tud izpostavt drugač nič ne dosežeš.

Naprimer zakaj nebi zbiral podpise (kot za IMOT) za kakšen protest proti stvarem, ki se nas kot motoriste tičejo pa nam niso všeč. Če razpravljamo med sabo to sigurn ne pride na ušesa birokratom,

ki nam postavljajo neumne zakone. Mislte, da berejo Motosvet.

Da vidmo če bo kaj odziva od vas. Al je vse skupi sam jamranje po sistemu kaj bi blo če bi blo ... blabla itd.

dane

Uredil - dane on 29/01/2002 01:03:42

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dajem prvo mnenje:

ja, res je, da je potrebno vec narediti in manj govoriti. Smo se pa recimo tudi na Motosvetu takrat organizirali in odsli na protest pred parlament. Ni veliko, nekaj pa... ceprav rezultata (se) ni. Mogoce pa se bo nasel kdo (hint hint), ki bi se en scepec bolj zavzel kot drugi in skupaj zbobnal kaksno protestno pismo, ostali pa za njim ko plaz....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DARE

Prejšnji teden sem imel registracijo in najbolj me je skrbelo kako človeku, ki naj bi mi "strokovno" namestil že vsem dobro znano nalepko, dopovedati, da ta stvar ne sodi kamorkoli, ampak da bi mi jo nalepil na mesto, kjer bi še najmanj kazila izgled motorja.

Po vseh opravljenih formalnostih, na moje presenečenje, sva se z človekom, ki je tisti dan bil zadolžen za to opravilo, zelo razumno dogovorila za mesto lepljenja.

Še reklama: AVTOMEHANIKA Škofja Loka

Kako pa vaše izkušnje? Jih kdo že ima?

Be &

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DR.LOONEY

kaaaaaaj??? nalepka na motor. NI ŠANS....

kaj pa mi ko imamo tehnični pregled šele leta 2004 moramo tut met nalepko?

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PERO

Pridobivanje izkušenj z nalepkami za registracijo si bom na srečo pridobil šele marca!Do takrat pa loh samo upam da bom naletel na kakega pametnega - ti. strokovno osebo - da mi bo napopal nalepko da bo le ta še estetsko izgledala.

Kakor vem se nalepk ne sme lepiti na odstranljive dele motocika(verjetno so mislili s tem hitroodstranljive), saj se da z motorja opdmonterat čisto vse!

Ej kam so jo namonteral tebi!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PERO

Ja Looney!

Ta nalepka le potrjuje registracijo in nima nič opraviti z veljavnostjo teh. pregleda. Na njej so podatki kot so: dan, mesec, leto registracije! Ter seveda je treba za njeno 'strokovno' nameščanje plačat cca. 3000sit-strokovno pha!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DARE

Cena strokovne namestitve je caa 2500 SIT/kom z DDV.

Namestijo jo na VSAK !!! motor, neglede na to kdaj imaš prvi tehnični pregled, zraven ti izdajo tudi novo prometno dovoljenje ter OBVEZNO imej s sabo homologacijski katronček - kontrola številk motorja, etc ...

Nalepke naj se ne bi lepilo na plastične dele motorja, že vedo da jo to potrošna roba.

Midva sva jo je nalepila na desno stran okvirja, zraven tačke. Mi je pa zagotovil, da bi se stvar obnesla tudi na vilicah. Se pa poiskusi najprej pomenit z človekom, še preden se loti lepljeja, drugače bo sigurno naredil po svoje.

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRRRM

quote:

kaj pa mi ko imamo tehnični pregled šele leta 2004 moramo tut met nalepko?

Da.

Letos, predno boš lahko motor registrirala, boš morala na tehnični pregled, ki pa ne bo tehnični pregled, temveč le preverjanje številk okvirja motorja in tipa motorja in lepljenje nalepke. In novo prometno dovoljenje boš dobila. Nalepka bo veljala do 3. rojstnega dne motorja (datum nakupa + 3 leta).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DARE

Lepijo, ni problema! Menda jo noče lepiti na plastične rezervoarje, ščitinike in podobno.

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TRISHA

wroooooong.....

nalepka se izda največ za eno leto, ker pogojuje tudi zavarovanje...

za vozila mlajša od 3 leta je v opombah le pripis, kdaj je prvi tehnični pregled, nalepko pa si morajo vsa vozila pridobit do 31.12.2002...

pa še nekaj...... ta tematika je že odprta.... zakaj se odpirajo enake teme večkrat...potem smo pa čisto zbegani kam pisat...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRRRM

Točno wrooooooong.

Preveč na hitro prebral 82. člen Pravilnika o tehničnih pregledih (Ur. l.RS 95/2001).

Stvar za vozila s triletnim odlogom tehničnega pregleda taka:

-hipotetično vozilo X, kupljeno in registrirano septembra 2001

-septembra 2002 na "tehničnem" preverjajo številke in lepijo nalepko za 1 leto

-septembra 2003 na "tehničnem" lepijo nalepko za 1 leto

-septembra 2004 pravi tehnični + lepljenje nalepke za 1 leto

-hipotetično vozilo Y, kupljeno in registrirano septembra 1999, vendar bilo preko zime odjavljeno in ga greš ponovno registrirati februarja 2002:

-februarja 2002 na "tehničnem" preverjajo številke in lepijo nalepko, ki pa bo veljala le do datuma prve registracije + 3 leta, to je do septembra 2002

Kaj bo pa z vozilom Y septembra 2002? Pravi tehnični + nalepka do kdaj? Verjetno do februarja 2003. februarja 2003 pa pravi tehnični + nalepka za 1 leto.

Brrrm

----------------------------

opomba z moje strani: upam,da sta vam dve temi za registracijo,nelepke in zavarovanje dovolj!

lp

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-hipotetično vozilo Y, kupljeno in registrirano septembra 1999, vendar bilo preko zime odjavljeno in ga greš ponovno registrirati februarja 2002:

-februarja 2002 na "tehničnem" preverjajo številke in lepijo nalepko, ki pa bo veljala le do datuma prve registracije + 3 leta, to je do septembra 2002

Kaj bo pa z vozilom Y septembra 2002? Pravi tehnični + nalepka do kdaj? Verjetno do februarja 2003. februarja 2003 pa pravi tehnični + nalepka za 1 leto.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Ali je še kdo dobil občutek, da pri vsej stvari sploh ne gre za nalepke, ampak hoče država na račun davkoplačevalcev urediti svoje pomankljive evidence, oz. popraviti napake svojih uradnikov ???

Be & on the road!

ne žali ubogih uradničkov ... ker verjetno nisi nikol bil na njihovem mestu... evidenca je bila in je še ostala v glavnini takšna... gre pa za dodatno pobiranje denarja za državo na račun prilagajanja evropi..... kolk pa smo se s tem približali Evropi, pa si misli vsak zase

lp

Nikakor ne mislim nikogar žaliti, vendar!

Avto vozim registrirat že kar caa 15 let, pa se še nikoli ni izvajala tako podrobna kontrola številk šasije in motorja. Do sedaj se je to kontroliralo samo ob prvi registraciji, prepisu vozila ali pri sestavljenih vozilih, zdaj pa se kontrolira vsako vozilo pripeljano na tehnični pregled.

Ne trdim, da se uvaja nalepka samo zaradi ureditve evidenc, tu so verjetno v igri še visoke koncesije, ki jih mora plačati izvajalec državi, vendar ...

Slab občutek pa mi povzroča še dejstvo, da so po novem uradniki dodatno stimulirani, če so prijaznejši do strank, sodniki, če delajo hitreje ...

Naj kdo vpraša recimo trgovko za šalterjem, koliko dobi dodatka za prijaznost do strank!

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... kolk pa smo se s tem približali Evropi, pa si misli vsak zase

lp

Ja res vse bližje in bližje ko smo evropi bolj nas nategujejo!Se počutim že prav prijetno nategnjen!Kaj bo šele ko mi bo za 3000sit poblaščena strokovna oseba napopala nalepko registracije na mesto kamor sem si najmanj želel!Evropa where are u?????

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

-za vozilo Y septembra 2002 - prvi tehnični in nalepka do septembra 2003.

?

Kdo bo pa zavarovanje plačal? Ali ni to tudi pogoj za pridobitev nalepke?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Avto vozim registrirat že kar caa 15 let, pa se še nikoli ni izvajala tako podrobna kontrola številk šasije in motorja.

Na mojem stojadinu so v jugi redno gledali končnike in številke motorja in šasije. Eden je čital, drugi pa preverjal v prometnem dovoljenju.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nauste verjel so mi odgovoril na moj vprašanje.

Druga stvar je kaj so odgovoril. Bla, bla, bla ...

Kot sem pričakoval nič konkretnega.

Vam sporočim odgovor sam mam malo težav

z računalniško mrežo (prenova).

Ko zrihtam takoj objavim. Ne bo trajal tolk kot mrk foruma.

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te klinčeve nalepke so tako zmedene, da sem zmeden še jaz.

Hočem it registrirat motor, ki ima prvi pravi tehnični leta 2004.

Kakšen je postopek: najprej na zavarovanje, nato na "tehnični" (lepljenje) v matično občino (ali ni potrebno v matično?) in nato ureditev prometnega in izdajo (starih) tablic (ker je bil motor odjavljen)?

Sem poštekal? Brrm, Trisha?

N0iSe DaTa-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumel si in kolikor razumem tudi sam, moraš na prvo lepljenje v matično občino, naslednja lepljenja pa lahko opraviš kjerkoli.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!