Skoči na vsebino

Kawasaki GPZ 750


motomanijak

Priporočene objave

Kupujem ta motor. Letnik je 83. Motor ni za velik denar, vendar me nekaj dejstev zavaja.

Upam, da mi boste pomagali.

Motor je zelo lep (navzven), vendar trenutno ni vozen. Manjka mu akumulator in nima nastimane magnete. Tip mi je rekel, da ne more obljubit, da bo nastimal magnete.

Kaj zdaj to pomeni?

Kaj so to magneti

Je motor vozen brez magnetov?

Na kaj moram biti pazljiv za ta specificen model in letnik?

Hvala vsem skupaj za odgovore.

MM

----------------------------------------

Never surender!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ne dela, ne mores probat.

Ce ne mores probat, ne ves kaj je narobe (ne verjemi prodajalcu).

Ce bi se dalo za zmerno ceno popravit, bi lastnik popravu.

LP premza

iiiiiiiiiiiiiii...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi ga startati z akumulatorjem od avta na mestu - vidis,ce sploh vzge.

ne me raztragti,ce ni prav:

"magneti" je izraz za mehansko pripravo,ki regulira,kdaj se pri kateri poziciji ojnice (in s tem batov) sprozi vzig.sedi vecinoma na desni strani masine na ojnici (tist dekl,ki je tolikokrat podrsan ).upam,da se ne motim.

lahko,da tudi lastnik ne ve,kaj je res narobe.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnik sigurno ve kaj je to, ker je imel malo morje motorjev zraven (se ukvarja s tem), problem je s tem ker jaz ne vem.

Se da motor vozit brez magnetov?

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lastnik sigurno ve kaj je to, ker je imel malo morje motorjev zraven (se ukvarja s tem), problem je s tem ker jaz ne vem.

Se da motor vozit brez magnetov?

MM

NE !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo komentiral, da imam masino od istega motorja (samo da je l. 1984) in moram priznati, da dela k shuss.

Je pa res, da sem poznal prodajalca in kako je on z njim delal.

V prinicipu pa ne morem dovolj prehvaliti tega motorja.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Zakaj se govori o magnetih (v množini)? Kolikor jaz vem, je to, vsaj pri japoncih, v enem kosu. Po navadi je tako, da je navitje pritrjeno na "tisti dekl, ki je tolikokrat podrsan (vir:Ice), magnet pa se vrti skupaj z glavno gredjo. Sem že dostikrat slišal, da pri "starejših" japoncih magnet rad odpove.

PS: še nekaj o nakupu neizpravnega motorja (iz mojih, žal, bogatih izkušenj ). Preizkusi, preizkusi, preizkusi, vzami zraven koga, ki se vsaj malo spozna na zadeve in bo motor ocenil dosti bolj objektivno kot potencialni kupec, ki se dostikrat že pred nakupom vidi na motorju! Najslabši nakupi so od kakih domačih "fretarjev", ki kupi motor, ga hoče zrihtat, vidi, da se je mal zaje... in ne bo glih 2000kDM na lahek način zaslužil, in pol najde nas naivneže, pa vseeno nekaj zasluži.

No če se boš vseeno odločil, za ta motor se da v Nemčiji dobit ogromno rabljenih delov (www. naslove lahko dobiš pri meni), samo, zopet moraš imeti gor kakega "gastarbeiterja", da ti bo to uredil.

Pa srečno roko, pri izbiri, Sam.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Jest (kot znan ziheras) ti svetujem, da nikoli ne kupi motorja, ki ne dela in ne poznas prodajalca (oziroma vsaj ne brez prijatelja mehanika, ki (ce je mogoce!) lahko oceni, kaj je narobe in koliko bo stalo popravilo). Na trgu je dovolj fajnih motorckov, ki delajo...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Lastnik sigurno ve kaj je to, ker je imel malo morje motorjev zraven (se ukvarja s tem), problem je s tem ker jaz ne vem.

Ukvarja s čim??? Nategovanjem naivnežev ...

Boš zvedu, če boš kupu!!! Pol pa joku ...

LP premza

iiiiiiiiiiiiiii...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta zadeva ima še magnete... sem mislil da imajo GPZji vsi pick-upe pa CDI...

Sicer pa pazi da ni še kaj več fqrcu... da ni kej zaribalo, ipd...

Mašina je lahko lepa, lahko pa da kuri olje, meče iz vseg brzin, laufa samo po dveh cilindrih ipd...

Sicer pa na UMG pravijo:

KAWA GPz750

1982-87, 736cc DOHC four,

86hp 130mph 40mpg 470lb

Early twin shocker needs suspension upgrade to handle sanely. Uni-track version needs yearly grease. Steering head bearings short-lived. Needs Phantom tyres. Engines start to give trouble after 45k, most dead by 65k. Also, exhaust, clutch, cyl head gasket, caliper and electrical hassles. Camchain tensioner can stick with loads of rattles. Motor flat below 3000 revs even when new but engine has reasonable power.

Predno se spuščaš v to naložbo poizkusi staknit štrom.... lahko da paše tudi od kakega drugega motorja. Lahko pa da se sploh ne dobi.

Na www.kawasaki.com imaš spodaj link na parts diagrams, pa najdi tega GPZja in si poglej ta štrom ki ne dela. Napiši si nekam številko dela, potem pa poglej še od GPZ550, 500, 600, 900, pa od kakšnega Z650,.... če se zadeva ujema, potem paše. Lahko pa da paše tudi od kakšne starejše yamahe, suze al pa honde... ni pa verjetno.

Originalni novi deli so pa dragi... pod 500-600DEM boš težko dobil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem enkrat kupil Laverdo v istem stanju,kot je ta gpz.manjkal samo en pokrov na mašini.(100 dem pa bo delal,je rekel prodajalec).no saj ko sem kupil ta del je res delal kot ura,ampak vsak nima te sreče,tako da v principu bajka,ki ne deluje in ga ne moreš sprobat ne kupovat...odločitev je pa tako tvoja.

sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm kaj pa vem, jaz sem na tak način kupil avto (Peugeot 405 s katerim sva bla na NVFS-ju) samo vodno pumpo zamenjaj pa bo delal ko šus.

Ja za avto sem dal cca.3000 DM v naslednjih treh mesecih pa še toliko!

Drugač pa jest poznam enga, ki prodaja GPZ750.Osebno ga nisem sprobal ampak motor je ko nov.Je pa od znanca znanec.

P.S.- Danes ko sva se vračala v Lj, kot nekateri že veste sem šel pogledat en motor(predelavo - chopper) prav tako GPZ 750, cena mikavna 215.000,00; Stanje Užas, manjka "tisto" kar bi polnilo akumulator. Hja a samo to !

LP

Uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.- Danes ko sva se vračala v Lj, kot nekateri že veste sem šel pogledat en motor(predelavo - chopper) prav tako GPZ 750, cena mikavna 215.000,00; Stanje Užas, manjka "tisto" kar bi polnilo akumulator. Hja a samo to !

LP

Uzzy

To je najvrejtneje ta motor. Okolica MB.

Se pravi, da motor ni vreden tega denarja.

Moje amatersko mnenje o tem motorju:

- Izgled je super (malo je umazan, tank vdrt...)

- Motor (se ne razumem (za zdaj) ni delal, samo ce bi ga zrihtal, potem bi bil v redu (se motim?). Vazno je da masina gre, a ni tako?

- Sicer pa ne vem kako lahko tip prodaja motor, ce mu pa ne dela?

Dej Uzzy napis svoje mnenje o tem motorju na forum al pa na mail motomanijak@email.si

Dobis enkrat za pivo! (al pa dva).

MM

-------------------------------------

Fightback to survive!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

išče se agregat za kawasaki gpz 750 unitrack '84 pride v poštev tudi od zr7 novejših letnikov...

info na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!