Skoči na vsebino

Nov zakon o varnosti v cestnem prometu na Hrvaškem


KeC

Priporočene objave

@Pervy, Bajsi in vsi ki se ne strinjate z 0,0

Dovoljenih 0,5 je krasen izgovor za prvo pivo za katerim pa precej lažje in hitreje pride še eno ali kar cela četica.

Zaradi dovoljenih 0,5 lahko špekuliraš in računaš na to, da boš mogoče napihal manj in se kljub pitju odpraviš na cesto, čeprav bi alkotest pokazal daleč preko zakonsko dovoljene meje.

Sem za 0,0 z 0,1 toleranco, ki je veljala tudi do sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

---

Sem za 0,0 z 0,1 toleranco, ki je veljala tudi do sedaj.

No vidiš, to je tisto, kar me zanima in že ves čas sprašujem.

Ali ta toleranca še velja, kljub deklarirani 0,0?

Če ja, potem so tu notri vse tiste "napake" z bombončki, kisi in osveževalci daha, ali pa včerajšnje večerno pivo.

Torej, ali je pri 0,0 še 0,1 tolerance?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem šel iz Laškega (pivo in cvetje), pa sem se mimogrede (za firbc) ustavil še pri policajih in pihal. Spil sem dva deci refoška, eno malo temno in dve veliki pivi, napihal sem pa 0.35 in lahko mi verjamete da NISEM BIL TREZEN. Mam pa 65kg!

Kdor trdi da je pri 0.5 trezen laže, je slep, ali pa je kronik (in ima težave pri 0.0)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem šel iz Laškega (pivo in cvetje), pa sem se mimogrede (za firbc) ustavil še pri policajih in pihal. Spil sem dva deci refoška, eno malo temno in dve veliki pivi, napihal sem pa 0.35 in lahko mi verjamete da NISEM BIL TREZEN. Mam pa 65kg!

Kdor trdi da je pri 0.5 trezen laže, je slep, ali pa je kronik (in ima težave pri 0.0)!

Glede na zgoraj napisano (Gallus), bi ti čez nekaj časa bistveno več napihal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tolerance tiče lahko minister ali pa direktor policije da navodilo da se določene zadeve načeloma ne preganja (se malce zamiži na eno oko), te pa tudi ob takšnem navodilu zakonsko popolnoma legalno policaj za o,0000001 promila oglobi tako da se na to ni zanest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ali je pri 0,0 še 0,1 tolerance?

Do sedaj se pri vsaki meritvi VEDNO odšeje 0,1 promila. Torej, če od merive 0,1 odšteješ 0,1 dobiš 0,0. Voila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj se pri vsaki meritvi VEDNO odšeje 0,1 promila. Torej, če od merive 0,1 odšteješ 0,1 dobiš 0,0. Voila.

:hmm: To je verjetno zaradi predvidenega odstopanja natančnosti pri merilnih instrumentih. Kaj pa, ko bodo enkrat pogruntali aparate, ki za zihr prmejduš ne odstopajo ama ništa? Bo ta toleranca šla v maloro? Nas bodo matral zaradi 0,07 promila?

Eh, živi bili pa videli. Zaenkrat mi en pir v sredo zvečer ali pri malici/kosilu na furi ne uide. Nima šans! Naprej pa kokto z 2 deci radenske. Je tud dobr, ko si ves posušen od furanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tolerance tiče lahko minister ali pa direktor policije da navodilo da se določene zadeve  načeloma ne preganja (se malce zamiži na eno oko), te pa tudi ob takšnem navodilu zakonsko popolnoma legalno policaj za o,0000001 promila oglobi tako da se na to ni zanest.

Ne bo držalo ... tudi sodnik za prekrške odšteje 0.1 od meritve, ko ti odreja kazen. Če pihneš 0.59 te obravnava kot da si pihnil 0.49 ... torej brez prekrška. Če pihneš 1.69, pa se šteje za 1.59, kar je še vedno dovolj za stalni odvzem izpita :o .

S toleranco 0.1 se pač izognejo pritožbam na račun nenatančnih alkotestov, dima v zraku ... ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo ... tudi sodnik za prekrške odšteje 0.1 od meritve, ko ti odreja kazen. Če pihneš 0.59 te obravnava kot da si pihnil 0.49 ... torej brez prekrška.

Zakaj so mi pa pol izpit vzeli za napihanih 0.53???????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz dobil listek nazaj od polcaja (namesto vozniške :cry: ) je na njem pisalo "...alkotest opravljen z napravo tointo, pri kateri proizvajalec jamči odstopanje tolikointoliko..." oz. nekaj na to vižo, tako, da so mi napisali nekaj manj kot sem dejansko pihnil. In nekaj podobnega je tudi z merilci hitrosti.

Kar pomeni-če je zakon napisan za 0,0, naprava pa dovoljuje odstopanje za 0.2 potem ti lahko policaj (ko napihaš 0.2) da vozniško in reče "hvala lepa", lahko ti pa kazen napiše, ti se pa pritožiš, saj sam proizvajalec trdi, da naprava ni točna in imaš tako trden razlog za storniranje kazni. če pa naredijo napravo, ki kaže v 0,00 natančno, potem pa je 0.1 od dovoljene že preveč. Bomo videli... <_< kaka je razlika med teorijo/zakonom in prakso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hotschko

ne zagovarjam niti prvega, niti drugega niti pol piva, sam ne pijem ko vozim se vozim z motorjem (v avtu občasno kar tudi ni prav....), zagovarjam dejstvo da normalen povprečen voznik ni "kritičen" na cesti z 0,5 promila (pogledamo statistiko v SLO) oz. prenešeno v smislu da tolčejo po napačni strani, če hočeš da kača umre (zmijoljubci to je samo neprimerna prispodoba) jo udariš po glavi in ne po repu, z prestavljanjem meje iz 0,5 na 0,2 ali 0,0 tolčejo po repu. Še vedno sem prepričan da je realizacija policije (sam sebi pljuvam v skledo - posredno :? ) in sodnikov prenizka in preslaba in ni kriv zakon oz. višina dovoljene količine alkohola v krvi. Pametni že sedaj ne pijejo in ne bodo tudi potem, blesavi pijančeki na cesti pa bodo vedno prisotni ne glede na dovoljeno višino alkohola v krvi.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hotschko

z prestavljanjem meje iz 0,5 na 0,2 ali 0,0 tolčejo po repu.

Verjetno nisem dovolj jasno zapisal. Jaz trdim, da če bi bila omejitev 0.0 marsikdo, ko bi šel na pijačo, ne bi spil niti prvega piva, ki tako zlahka vodi še v drugega, tretjega, na cesto in v graben.

Se pa strinjam, da bi ob bistveno strožja in stalna policijska prisotnost že s sedanjimi omejitvami dosegla bistveno boljše rezultate pri izločanju nevarnih (alko, hitrost, neumnosti ...) šoferjev iz ceste.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem šel iz Laškega (pivo in cvetje), pa sem se mimogrede (za firbc) ustavil še pri policajih in pihal. Spil sem dva deci refoška, eno malo temno in dve veliki pivi, napihal sem pa 0.35 in lahko mi verjamete da NISEM BIL TREZEN. Mam pa 65kg!

Kdor trdi da je pri 0.5 trezen laže, je slep, ali pa je kronik (in ima težave pri 0.0)!

ti je že horjo lepo povedal, bil si krepko preko 0,5 razen če si vse popil v polovici dneva, če si v par urah in zraven nisi dosti jedel si BIL pijan in čez nekaj časa bi napihal verjetno 0,8 do 1,0, glede na to da imaš 65 kg in praviš da si se počutil pijano.

sam se po taki količini pijače še ne počutim pijano, imam tudi več kg kot ti pa vem, da nebi šel na cesto in sem 100% da bi napihal več kot 0,5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

sem slišal, da če poješ pred pihanjem rupurut ali kaj podobnega za zbijanje kisline, ti pokaže alkotest manj. Pa me zanima kaj mislite ali veste o tem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marci

... glej par postov zgoraj, delovanje alkohola v telesu .....

... rupurut nevtralizira kislino v želodcu, ne alkohol ..... vse ostalo je nakladanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gallus

Tnx. Sem prečital vse poste, vendar sem mislil, da mogoče lahko kaj zmoti alkotest.

V firmi v kateri sem zaposlen imamo alkotest sicer ne vem katerega, pa sem slišal, da so naredili preizkus z rupurom in je potem alkotest pokazal manj. Zato sem to tudi vprašal v prejšnjem postu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gallus

Tnx. Sem prečital vse poste, vendar sem mislil, da mogoče lahko kaj zmoti alkotest.

V firmi v kateri sem zaposlen imamo alkotest sicer ne vem katerega, pa sem slišal, da so naredili preizkus z rupurom in je potem alkotest pokazal manj. Zato sem to tudi vprašal v prejšnjem postu.

LP

Marci, okoli tvojega vprašanja bo verjetno nekaj takega:

Zdravila za odpravljanje težav pri povečani stopnji kisline v želodcu delujejo na dva načina. Eden je ta, da se kislina nevtralizira, druga pa z nekakšno prevleko zaščiti želodčno sluznico. Dobro, tretji način sploh zmanjša izločanje kisline, ampak to tu ni pomembno.

Tisti drugi način, ki zaščiti sluznico, le to izolira in hrana, pijača je nekaj časa takorekoč v plastični vrečki. Kaj se nadalje z alkoholom dogaja, ne vem. Izgine sigurno ne.

Mogoče je fora podobna, kot tista pri starih pijancih, ki zjutraj oz. pred pijaćo zaužijejo olje, ki ravno tako naredi nekakšno prevleko, le ta se kasneje raztopi in ves alkohol v želodcu naenkrat začne delovati. Se je že marsikdo zeznil ko je mislil, da ne bo pijan, potem pa je bil trd ko macola.

No tole tako laično, mogoče nam kdo še kaj bolj strokovno razloži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Film" v želodcu lahko vpliva samo na absorbcijo alkohola v organizem, torej boš več časa pil preden boš začutil pijanost - rezultat pri klasičnem alkotestu po izdihanem zraku bo pa katastrofalen - nekdo je zgoraj omenjal prisotnost alkohola v CO2 - ampak tukaj boš pihnil direktno iz vrečke z alkoholom (riganje in podobne stvari, peristaltika ne zadrži vsega oz. kar gre dol lahko gre tudi gor - plin rabi manj prostora kot tekočina, za iskanje luknje se razume in alkohol hlapi).

Tak si jaz to razlagam.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh dokler ne polovijo niti tistih z nad 1 in iz prometa ne odstranijo kroničnih alkoholikov je vse skupaj brezveze. naj ostane 0,5 pa naj končno za spoštovanje tega poskrbijo pol pa za ostalo :BUA:

Točno tako... Neko omejevanje z 0.00 vodi v policijsko državo. Tako je samo v bivših deželah vzhodnega bloka, tam kjer pa ima demokracija tradicijo pa poznajo mejo od 0,05 navzgor. Če kdo misli da bo 0.000000 kej rešilo se prekleto moti. Naj raje sodišča izvajajo zakon kot je treba. Dejstvo je, da si je vladajoča elita naredilazelo ohlapno kazensko zakonodajo, katera omogoča krajo firm in z besedičenje špicljev za šanki v slogu... "dej stari kaj se pizdiš če je fabrko ukradu sej ti tud ne plačaš kazni" kupila naivne slovenceljne, ki potem mislijo, da bo ob takih novoh zakonih kej drugače... Je pa bolj pomembno zakaj so se ravno zdaj spet spravili dat na tržišče tako temo... Se mi zdi da se bližajo volitvein je treba prikrit slabo popularnost LDS-a in satelitov, al se spet kej krade, pa je treba preusmerit pozornost javnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkotesterji, taksni ali drugacni merijo stopnjo alkohola, ki se tisti trenutek nahaja v krvi, neglede na to, kako se kdo pocuti, pijano ali trezno, pac odvisno od posameznika. V prvem ciklu dihanja z vdihom dovedemo v pluca atmosferski zrak, pljuca ga prefiltrirajo, locijo kisik od ostalih primesi ter obogatijo kri z kisikom. V fazi izdiha pa se z iz krvi v pluca izloci porabljen kisik in ostale primesi vkljucno z alkoholom. Meri se procent alkohola v izdahnjenem zraku. Tu sicer obstaja goljufalna tehnika, ki pa je sedaj tule ne zelim komentirati, :naughty: :devil: , vendar ze zdrava pamet govori, da smo tisti z vecjo kapaciteto pljuc v prednosti :D Se enkrat! Alkotesterji ne merijo kolicine alkohola v zelodcu, zato so rupuruti, olja in ostale cirule-carule popolnoma brezpredmene. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkotesterji, taksni ali drugacni merijo stopnjo alkohola, ki se tisti trenutek nahaja v krvi

Testerji (razen odvzem krvi) ne merijo alkohola v krvi ampak v izdihanem zraku, ki pa je lahko "onesnažen" še s čim drugim. Ti dodatki pa lahko v eno ali drugo smer "motijo" tester. Torej, ostanki bazičnega Rupurut-a ali kisle solate v ustih lahko povzročijo odklon in napako merilnega inštrumenta.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lahko povzročijo odklon in napako merilnega inštrumenta.

:hmm: ...a je potemtakem oblacek cigaretnega dima ob izdihu kej drugacen, ce zraven zvecis glavico cesna :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ...a je potemtakem oblacek cigaretnega dima ob izdihu kej drugacen, ce zraven zvecis glavico cesna :?

cigaretni dim ni nič drugačen ... izdihan zrak pa ... ker je mešanica tistega kar pride iz pljuč in tistega kar se mu pridruži na poti.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!