Skoči na vsebino

Elektronska blokada


Dolenc™

Priporočene objave

Mene neki zanima, pr skuterjih obstaja blokada ki ti motor avtomatsko zablokera na 50 km/h. Pač svečka mn tovče to je to. In vse kar rabeš naredit je dvakrat hitr stisent bremzo in enkrat počas (al pa glih obratno). No, uglavnem mene zanima če obstaja kaka taka blokada za močnejše motorje? No ne dost pač za mojo 125 bi rabu. Zdej se najbrš sprašujete zakaj to rabm, ker še nimam ispita in v tem mescu ali dva ne bi rad kake večje kazni pokaseral. Sem šu jeršina uprašat pa on prav da se da to sam mehansko nardit, a kdo ve kej drgač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker še nimam ispita in v tem mescu ali dva ne bi rad kake večje kazni pokaseral

Kaj naj rečem ... :( ... še izpita nimaš ... :? ... pa te že kazni skrbijo zaradi prehitre vožnje.

A maš namesto gasa stikalo ON / OF al kaj. Z gasom se hitrost regulira, blokado pa moraš v zapestju ali v glavi imet, če hočeš varno in dolgo živet.

Naj ti bo ta post še malo v razmislek in veliko srečnih kilometrov ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro Dolenc še ene pametne ni blo s tvoje strani! Pa kaj ti si čisto frišn al kaj? :hmm: Daj si vzami 14 dni cajta prečitaj par tem ki te zanimajo, pol malo razmisli pa vprašaj ne pa da hudo čudna vprašanja postavljaš. :BUA: Predpogoj da boš motorist je da maš v glavi porihtano ne pa neke leve blokade.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno rabi to zarad policajev ... :hmm:

Če nimaš izpita, maš pa blokado v motorju, ti policaj pol še dnar za sladoled da :hmm: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ok 1 mesec zamujam z odgovorom sam vseen da ne bom tle ko totalna budala ispov, blokado bi rabu ker če imaš ti ispit za 50ccm lahko voziš 125ccm, z omejitvijo do 50km/h. Ampak to ne da ti tiščiš samo 50 pred policaji ampak ti mora motor it dejansko samo 50, ker policaj lahko zahteva da daš motor na tehničnia in pol sem pa najebu. To je to, sicer bom pa mende enkrat zdej ispit naredu tko da se niti ne sekiram velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Dolenc,

Če ne želiš takšna budala izpasti (verjetno se strinjava, da smo, vsaj sodeč po odgovorih na svoj post, o tebi tak občutek dobili), pa se v prihodnje potrudi malo jasneje in bolj eksaktno izražati. Bajsi je lepo povedal: premisli, napiši, preberi, še enkrat premisli, popravi, še enkrat preberi in... šele potem pošlji.

Prijateljski nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra finta, tole kakega HD na 50 km/h blokirat, pa se z njim vozit, samo na žalost ne bo ratalo, saj pri nas policija nima "ameriških" inteligentnih idej o izpitu. Čim je zadeva več od 50 ccm pač moraš mal tud v znanje vložit.

lp

Rudi

p.s.

Skor vsak novejši motor ima blokado, drugače bi te kdaj lahko kak bat nas poti prehitel, ko se zašaltaš. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!