Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

En razlog je gotovo v veliki količini novih motoristov, drugi pa pomoje v splošnem pomanjkanju znanja na/o cesti :huh:

mislim, da je procent smrti pri novih motoristih zelo majhen

po moje je prisoten vpliv tempa življenja in spremembe klimatskih razmer,

katere čudno delujejo na naš živčni sistem. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hhmmm....no jst še nimam motorja...je pa v planu da bo doma še letošnjo sezono...imam neko strahospoštovanje do motorja...še posebno ko sm vidu kolko mrtvih je blo lani...no ma vseeno si ga bom kupil...za 1. leto bom dal blokado na 25kw (zaradi izpita) in lepo počasi se furat in nabirat izkušnje...sicer sm si reku da si bom kupil knjigo magisterij vožnje z motorjem in to preučil in še na kak tečaj vanre vožnje...in tudi na forum sem se prijavil da si pridobim čimveč korstnih informacij....ojej zadosti nabijanja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, in potem ne bo več v mestih vožnje po zadnjem kolesu, pa 100+ po glavni cesti (v LJ po npr. Celovški ali Zaloški, ravno tako ne v drugih mestih)? Pa na ridah ne bodo več leteli iz ovinkov? Pa na avtocesti ne bo več 200+ ?

Daj no mir, to pomanjkanje dirkališča je cestarjem čudovit izgovor, da opravičujejo norost in divjanje po cestah.

Tudi če ga naredijo, bo izgovor, da je pač predaleč ali pa predrago. In če bi jih naredili 20, se divjanje na cestah ne bi končalo!

Pa veš, zakaj? Ker jim je za varnost drugih vseeno, cestnoprometni predpisi so vendar samo zato, da se jih krši, zase so pa prepričani, da se jim nič ne more zgoditi, ker so tako dobri vozniki, da jim niti dirkači v GP ne sežejo do kolen!

Pa ne mi srati o adrenalinu, ker obstaja en kup adrenalinskih športov, pri katerih ogrožaš le sebe IN NE DRUGIH !!!

Ti ljudje enostavno mislijo, da so sami na svetu. In to je en navaden kurčev egoizem.

Toliko zaenkrat, sedaj pa, prosim, naj se začne vesoljno bruhanje in pljuvanje po Andiju in po njegovem mnenju.

LP, Andi.

Andi zdravo, takole nekako je 100% se ne da preprecit dirkanja po cestah,ulicah itd.., nekako iz svojih izkušenj in izkušenj mojih kolegov ti pa povem tole bilo nas je druzba desetih kolegov enega pač ni več med nami, eden je ampak na vozičku,dva sta opustila status motorista(družina),preostali smo se pa sli pomerit tja kamor je treba, od takrat se dva pac ne voziva oziroma ne dirkava po cestah ampak greva na grobnik ali kam drugam.

Verjemi andi adrenalin ki ga občutiš na pisti nemoreš primerjati z drugimi.

Kar se pa tiče egoizma bi pa ti moral vedeti kaj je to če ne podpiraš MOTOŠPORTA. :alien1:

Andi lep pozdrav (zaradi takih kot si ti ni v sloveniji primerne piste) :topic:

Popravljeno . Popravil siivi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je vse več mrtvih dan danes motoristov na cesti?

ker se v procentih gledano zelo dviga status motorista. dosti več ljudi ima dan danes motor kot prej. če gledate da do motorja dan danes ni ravno težko prit saj za miljonček al pa še manj dobiš dovolj dober motor za začetnika. priteh pa je večina neizkušenih. gre kupit privi motor pa minimalno 600 če ne ki 750 kubikov. kaj se tiče norenja po cesti pa je pa še vedno se bodo našli posamezniki. pa res je tudi da dan danes veliko moturistov umre zaradi drugih ljudi ala mu vzame starček prednost v križišču in podobno.

res upam da se nebo meni kaj tašnega pripetilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje o moto nesrečah je, da obstoja določen odstotek nesreč, ki jih ne moreš ne predvideti, ne preprečiti. Večina nesreč pa se dogaja zaradi podcenjevanja motocikla in precenjevanja samega sebe. Še zmeraj smo samo ljudje in nihče od nas ni nad fizikalnimi zakoni. Če k temu dodamo še relativno kratko moto sezono, pomanjkanje časa za nabiranje tisočev in tisočev kilometrov, varčevanje na vsakem koraku, tako pri servisiranju motocikla, kot tudi pri lastni zaščitni opremi, potem dobimo ubijalsko formulo. Motocikel ni namenjen komurkoli. Pa vendar ga lahko kupi kdorkoli. Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hhmmm....no jst še nimam motorja...je pa v planu da bo doma še letošnjo sezono...imam neko strahospoštovanje do motorja...še posebno ko sm vidu kolko mrtvih je blo lani...no ma vseeno si ga bom kupil...za 1. leto bom dal blokado na 25kw (zaradi izpita) in lepo počasi se furat in nabirat izkušnje...sicer sm si reku da si bom kupil knjigo magisterij vožnje z motorjem in to preučil in še na kak tečaj vanre vožnje...in tudi na forum sem se prijavil da si pridobim čimveč korstnih informacij....ojej zadosti nabijanja :D

Me zanima, ko si bil "majhen", so ti tastari kupili tavelk kolo pa dal gor "blokado", ali si začel s triciklom :?

Po enem mesecu boš mislu, da vse znaš, blokado ven pol pa :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost je fizikalni pojem, ki ne ubija. Ubijemo se sami. V glavnem zaradi lastne neprevidnosti. Na žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost je fizikalni pojem, ki ne ubija. Ubijemo se sami. V glavnem zaradi lastne neprevidnosti. Na žalost.

a tako je to :eek: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tako je to :eek: :blush:

Točno tako. Veliko srce, pa malo servisiranja, malo vzdrževanja, malo kilometrov, premalo izkušenj in malo denarja v denarnici. S tem hitrost nima čisto nič skupnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andi zdravo, takole nekako je 100% se ne da preprecit dirkanja po cestah,ulicah itd.., nekako iz svojih izkušenj in izkušenj mojih kolegov ti pa povem tole bilo nas je druzba desetih kolegov enega pač ni več med nami, eden je ampak na vozičku,dva sta opustila status motorista(družina),preostali smo se pa sli pomerit tja kamor je treba, od takrat se dva pac ne voziva oziroma ne dirkava po cestah ampak greva na grobnik ali kam drugam.

Verjemi andi adrenalin ki ga občutiš na pisti nemoreš primerjati z drugimi.

Kar se pa tiče egoizma bi pa ti moral vedeti kaj je to če ne podpiraš MOTOŠPORTA. :alien1:

Andi lep pozdrav (zaradi takih kot si ti ni v sloveniji primerne piste) :topic:

Živjo Siivi,

priznam, da sem se nasmehnil ob tvojem postu in, če ne zameriš, tu je odgovor. Pojdimo lepo po vrsti:

1 - popolnoma mi je jasno, da se dirkanja po cestah in ulicah ne da 100% preprečiti, a bi bilo zelo fino, če bi se to zmanjšalo na minimum (bilo bi manj mrtvih in manj takih na vozičkih - motoristi ponavadi ne končajo zaradi možganske kapi ali česa podobnega, sicer pa očitno to sam dobro veš) :(

2 - vseh pohval je vredno dejstvo, da sedaj to s kolegom počneta na dirkališču :OK:

3 - pogledal sem tvoj profil, da bi videl, koliko si star in kaj voziš, pa žal nisi vpisal niti enega podatka, tako da moram ugibati - a si okoli 30+ ? Zanimala so me predvsem leta.

4 - okrog leta 1980 (se bojim, da si premlad, da bi se tega spomnil) je nekaj časa obstajala t.i. Formula MZ in nekajkrat smo dirkali na Grobniku, torej adrenalin z dirke poznam in mi ni treba le verjeti drugim. Pa si ne upam trditi, da je ta najboljši in edino zveličaven. Če nekdo prisega na dunajca, je to njegova stvar, meni je ljubši en medium pečen biftek z jajcem.

5 - trditev, da sem egoist, ker ne podpiram DIVJANJA PO CESTAH IN PO MESTIH, je, milo rečeno, malo mimo. Saj bi uporabil drug izraz, pa ne bi bil rad žaljiv. In ti to divjanje enačiš z motošportom ?! :angry:

6 - da ni dirkališča v Sloveniji, sem pa res jaz kriv. Priznam. So jih hoteli kar nekaj zgraditi, pa sem na seji vlade to odločno prepovedal. :lol:

Lep pozdrav, Andi.

P.S.: Slovenija se zaenkrat še piše z veliko začetnico, pa tudi postavljanje vejic v stavku ti še dela težave. Občasno vzemi v roke slovnico. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cesti ne rabiš dirkati, da se lahko ponesrečiš in umreš. Zgodbe v stilu "od nas desetih, dva mrtva, dva na vozičku, dva se ne vozita več....." pa so tako brezosebne, da skoraj težko verjamem, da so resnične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cesti ne rabiš dirkati, da se lahko ponesrečiš in umreš. Zgodbe v stilu "od nas desetih, dva mrtva, dva na vozičku, dva se ne vozita več....." pa so tako brezosebne, da skoraj težko verjamem, da so resnične.

[/quote

Prav imaš mrtvih kolegov je več (ne zamerit). Te stvari niso brezosebne.

Živjo Siivi,

priznam, da sem se nasmehnil ob tvojem postu in, če ne zameriš, tu je odgovor. Pojdimo lepo po vrsti:

1 - popolnoma mi je jasno, da se dirkanja po cestah in ulicah ne da 100% preprečiti, a bi bilo zelo fino, če bi se to zmanjšalo na minimum (bilo bi manj mrtvih in manj takih na vozičkih - motoristi ponavadi ne končajo zaradi možganske kapi ali česa podobnega, sicer pa očitno to sam dobro veš) :(

2 - vseh pohval je vredno dejstvo, da sedaj to s kolegom počneta na dirkališču :OK:

3 - pogledal sem tvoj profil, da bi videl, koliko si star in kaj voziš, pa žal nisi vpisal niti enega podatka, tako da moram ugibati - a si okoli 30+ ? Zanimala so me predvsem leta.

4 - okrog leta 1980 (se bojim, da si premlad, da bi se tega spomnil) je nekaj časa obstajala t.i. Formula MZ in nekajkrat smo dirkali na Grobniku, torej adrenalin z dirke poznam in mi ni treba le verjeti drugim. Pa si ne upam trditi, da je ta najboljši in edino zveličaven. Če nekdo prisega na dunajca, je to njegova stvar, meni je ljubši en medium pečen biftek z jajcem.

5 - trditev, da sem egoist, ker ne podpiram DIVJANJA PO CESTAH IN PO MESTIH, je, milo rečeno, malo mimo. Saj bi uporabil drug izraz, pa ne bi bil rad žaljiv. In ti to divjanje enačiš z motošportom ?! :angry:

6 - da ni dirkališča v Sloveniji, sem pa res jaz kriv. Priznam. So jih hoteli kar nekaj zgraditi, pa sem na seji vlade to odločno prepovedal. :lol:

Lep pozdrav, Andi.

P.S.: Slovenija se zaenkrat še piše z veliko začetnico, pa tudi postavljanje vejic v stavku ti še dela težave. Občasno vzemi v roke slovnico. :slap:

Andi, drži se svojega pira ker motorja se gotovo ne moreš, politiziranje ti gre v živlenju pa gotovo ne ker si prepameten za vso okolico. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro siivi... kaj ti v Andi1-jevem postu ni jasno???

Bolj korektno se skoraj ne da napisat, če pa ne zastopiš ironije, ti pač res ni pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro siivi... kaj ti v Andi1-jevem postu ni jasno???

Bolj korektno se skoraj ne da napisat, če pa ne zastopiš ironije, ti pač res ni pomoči.

brez zamere včasih me mal zanese

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 - popolnoma mi je jasno, da se dirkanja po cestah in ulicah ne da 100% preprečiti, a bi bilo zelo fino, če bi se to zmanjšalo na minimum (bilo bi manj mrtvih in manj takih na vozičkih - motoristi ponavadi ne končajo zaradi možganske kapi ali česa podobnega, sicer pa očitno to sam dobro veš) :(

Seveda bi bilo zelo fino. In pomemben korak do tega cilja bi bila izgraditev enega poštenega dirkališča in več manjših poligonov, na katerem bi VSI vozniki morali oddelati dodatna šolanja, če bi želeli voziti motor z več kot 25kW ali avto z več kot 50kW.

Prepričan sem, da bi to pomagalo bistveno več kot kakršnokoli zvišanje kazni - represija enostavno ne deluje.

4 - okrog leta 1980 (se bojim, da si premlad, da bi se tega spomnil) je nekaj časa obstajala t.i. Formula MZ in nekajkrat smo dirkali na Grobniku, torej adrenalin z dirke poznam in mi ni treba le verjeti drugim. Pa si ne upam trditi, da je ta najboljši in edino zveličaven.

Nekateri adrenalin 'potrebujejo' bolj kot drugi. In ker le-tega ne morejo dobiti na dirkališču - ker se pač ne da popoldne po službi skočit 300km daleč - si ga zagotovijo na cesti. Žal se to pogosto konča tragično.

In v primerjavi s tem je adrenalin z dirkališča mnogo boljši.

5 - trditev, da sem egoist, ker ne podpiram DIVJANJA PO CESTAH IN PO MESTIH, je, milo rečeno, malo mimo. Saj bi uporabil drug izraz, pa ne bi bil rad žaljiv. In ti to divjanje enačiš z motošportom ?! :angry:

Egoist si, ker tvoje stališče jasno kaže, da ti za vse ostale dol visi, če je le za tvojo rit poskrbljeno. Namesto, da bi se zavzel za gradnjo poligonov (in dirkališča), ki bi zanesljivo pripomogli k manjši moriji na cestah, raje nakladaš o tem, kako se tebi zdi, da pa to ne bi vseh divjakov spravlo s ceste in podobne bedarije.

6 - da ni dirkališča v Sloveniji, sem pa res jaz kriv. Priznam. So jih hoteli kar nekaj zgraditi, pa sem na seji vlade to odločno prepovedal. :lol:

S svojimi stališči pripomoreš k temu.

In da razjasnim še nekaj - dvomim, da kdorkoli pričakuje, da bo dirkališče financirala in zgradila država. Ampak do zdaj so se tovrsni projekti po političnih poteh sabotirali in onemogočali.

Z zadostno podporo ioz. pritiski na politiko bi se rešili vsaj tega...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi bilo zelo fino. In pomemben korak do tega cilja bi bila izgraditev enega poštenega dirkališča in več manjših poligonov, na katerem bi VSI vozniki morali oddelati dodatna šolanja, če bi želeli voziti motor z več kot 25kW ali avto z več kot 50kW.

Prepričan sem, da bi to pomagalo bistveno več kot kakršnokoli zvišanje kazni - represija enostavno ne deluje.

Po moje je to delna rešitev. Na dirkališča hodijo/mo tisti, ki želijo sprostit svoj adrenalin brez prevelikega tveganja, želijo izpopolnit svojo tehniko vožnje, spoznat kje je približno 'limit' motorja v nagibih, dobit kak uporaben nasvet od stručkotov, ki se tam zadržujejo ipd. Sem večkrat vabil kolege, ki ga nažigajo po ulici in po cesti skor vedno brezglavo vozijo na nož 'Gremo jutri na Marof, greš zraven? -Emm ne, kaj pa če padem in se mi bodo ostali smejali.' :slap: HALOOOO a na cesti se pa ne sekira, da bo naletel na kako oviro in se mu ne bo izšlo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere včasih me mal zanese

Upam, da se ti to ne dogaja, ko si z motorjem v ovinku. Bi znalo biti nevarno. :kva2:

Večina motoristov moje generacije - se pravi že malce starejših - je precej dobrodušnih, predvsem pa zelo tolerantnih, tako da ni panike. Toleranca pa se neha, ko nekdo zaradi lastne neumnosti na cesti postane nevaren tudi za druge. :angry:

Pa s tabo očitno ni več tako, saj si že prej napisal, da s kolegom hodita po občasno porcijo adrenalina na dirkališče, kar sem pohvalil in, če se boš bolje počutil, to z veseljem storim še enkrat:

PAMETNO :worship: :worship: :worship:

In to mislim popolnoma resno!

Pa en lep pozdrav in veliko uživaško prevoženih kilometrov ti želim, Andi.

P.S.: kajne, da nisi resno mislil tistega, da ne podpiram motošporta in da sem proti gradnji dirkališča? Prilagam dve slikci moje malenkosti izpred četrt stoletja s Formule MZ na Grobniku. Že takrat smo namreč imeli kake tri do štiri moto-piknike letno na tem dirkališču, da smo se 'zluftali'. In potem po cestah vozili več ali manj normalno, pa je bilo neprimerno manj prometa kot danes.

post-8423-1169917507_thumb.jpg

post-8423-1169917540_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jest prou to vidm da si obut v All-starkah? Še dobr da lohk hodš, vidm da drsaš oz. malo manjka po tleh :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je to delna rešitev. Na dirkališča hodijo/mo tisti, ki želijo sprostit svoj adrenalin brez prevelikega tveganja, želijo izpopolnit svojo tehniko vožnje, spoznat kje je približno 'limit' motorja v nagibih, dobit kak uporaben nasvet od stručkotov, ki se tam zadržujejo ipd. Sem večkrat vabil kolege, ki ga nažigajo po ulici in po cesti skor vedno brezglavo vozijo na nož 'Gremo jutri na Marof, greš zraven? -Emm ne, kaj pa če padem in se mi bodo ostali smejali.' :slap: HALOOOO a na cesti se pa ne sekira, da bo naletel na kako oviro in se mu ne bo izšlo :grrr

To si pa lepo povedal. Tudi v Maribor situacija ni bistveno drugačna. Razlika je le v tem, da bi ti naši začeli jamrati o stroških in gumah. Vse ostalo je ista zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem to niso allstarke, je pa vsekakor zanimiva moto oprava :OK:

Usnjene tavisoke Puma superge, ki jih je takrat delal Borovo. In zdržale so veliko več kot Alpinestars škornji, katere sem uničil v eni sezoni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je to delna rešitev. Na dirkališča hodijo/mo tisti, ki želijo sprostit svoj adrenalin brez prevelikega tveganja, želijo izpopolnit svojo tehniko vožnje, spoznat kje je približno 'limit' motorja v nagibih, dobit kak uporaben nasvet od stručkotov, ki se tam zadržujejo ipd.

Jasno, da je delna rešitev - 100% rešitve ne bomo dočakali. Bi se pa z bližino dirkališča znižal tisti 'prag', zaradi katerega se zdaj marsikdo ne odloči za obisk le-tega.

Sem večkrat vabil kolege, ki ga nažigajo po ulici in po cesti skor vedno brezglavo vozijo na nož 'Gremo jutri na Marof, greš zraven? -Emm ne, kaj pa če padem in se mi bodo ostali smejali.' :slap: HALOOOO a na cesti se pa ne sekira, da bo naletel na kako oviro in se mu ne bo izšlo :grrr

:slap: Na cesti se mu verjetno res ne bo nihče smejal... :cry:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac - lahko bi vedel, da Cockta ni nič drugega

kot šipkov čaj z mehurčki in sladilom ..

...

Plus nekaj začimb, ki dajo vsaki jedi tisti poseben okus in čar. :naughty:

..., malo kilometrov, premalo izkušenj .... S tem hitrost nima čisto nič skupnega.

A s tem misliš na I. D. in njegovega kolega prodajalca Suz? Pa onega srmačeka, ki je naenkrat mel na zadnjem zici sparkiran motor.

Popravljeno . Popravil Lobo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Egoist si, ker tvoje stališče jasno kaže, da ti za vse ostale dol visi, če je le za tvojo rit poskrbljeno. Namesto, da bi se zavzel za gradnjo poligonov (in dirkališča), ki bi zanesljivo pripomogli k manjši moriji na cestah, raje nakladaš o tem, kako se tebi zdi, da pa to ne bi vseh divjakov spravlo s ceste in podobne bedarije.

Živjo Danci,

nekajkrat sem še enkrat prebral vse, kar sem napisal v tej temi, pa pri najboljši volji nisem mogel pogruntati, kje si našel mojo izjavo ali le namigovanje na to, da mi za vse dol visi, če je le za mojo rit poskrbljeno.

Egoizem je precej negativna značajska lastnost in besedica 'egoist' lahko pri neargumentirani rabi zelo hitro postane žaljivka. In ti si jo uporabil le na osnovi svoje domišljije. Ergo?

Eden od kazalcev višine človekovega duha je tudi toleriranje drugačnega mišljenja. In v niti enem postu na MS do sedaj nisem za nekoga trdil, da je bedak - da ne uporabim hujšega izraza, če je imel drugačno mnenje od mene. Kdo ti je dal pravico, da me imenuješ bedaka?

Mislil sem, da je namen foruma ta, da si medsebojno pomagamo z nasveti in izkušnjami ter da izmenjujemo mnenja o določenih temah, ne pa da takoj popljuvam tistega, ki si drzne imeti drugačno mnenje od mene.

Lep pozdrav vsem isto in drugače mislečim, Andi.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Danci,

nekajkrat sem še enkrat prebral vse, kar sem napisal v tej temi, pa pri najboljši volji nisem mogel pogruntati, kje si našel mojo izjavo ali le namigovanje na to, da mi za vse dol visi, če je le za mojo rit poskrbljeno.

Egoizem je precej negativna značajska lastnost in besedica 'egoist' lahko pri neargumentirani rabi zelo hitro postane žaljivka. In ti si jo uporabil le na osnovi svoje domišljije. Ergo?

Eden od kazalcev višine človekovega duha je tudi toleriranje drugačnega mišljenja. In v niti enem postu na MS do sedaj nisem za nekoga trdil, da je bedak - da ne uporabim hujšega izraza, če je imel drugačno mnenje od mene. Kdo ti je dal pravico, da me imenuješ bedaka?

Mislil sem, da je namen foruma ta, da si medsebojno pomagamo z nasveti in izkušnjami ter da izmenjujemo mnenja o določenih temah, ne pa da takoj popljuvam tistega, ki si drzne imeti drugačno mnenje od mene.

Lep pozdrav vsem isto in drugače mislečim, Andi.

Končno se ti je posvetilo, Andi. Ta forum je sicer v osnovni ideji namenjen temu, kar praviš ti. Žal pa potem, ker lahko vsak piše kar hoče, pride tako daleč, da se osnovna, dobra ideja, sprevrže v pljuvanje in žalitve. Sicer pa je naslov te teme:"Hitrost ubija..." in jaz še zmeraj trdim, da se ubijemo sami, hitrost je le fizikalni pojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!