Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

S tem, da novo dirkališče nekaj časa ne bi bilo polno zasedeno, dokler se raja ne navadi nanj.

Verjetno bi se večina tujcev preselila z Grobnika (ki velja za slabo vzdrževano in dokaj nevarno) takoj... Če bi novo dirkališče bilo dobro in urejeno, seveda.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi se večina tujcev preselila z Grobnika (ki velja za slabo vzdrževano in dokaj nevarno) takoj... Če bi novo dirkališče bilo dobro in urejeno, seveda.

D.

in imelo dobre klimatske pogoje, če bi recimo bilo nekje na obali ali krasu. težko bi bilo rentabilno nekje v zasneženi osrednji SLO .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi se večina tujcev preselila z Grobnika (ki velja za slabo vzdrževano in dokaj nevarno) takoj... Če bi novo dirkališče bilo dobro in urejeno, seveda.

D.

Zelo verjetno. A pri milijonskih investicija "verjetno" ne šteje kaj dosti. Pa tudi vremenski faktor je izjemno pomembne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sanja svinja kukuruz :devil: mi pa dirkališče

Gradnja dirkališča je preveč specifična, da bi se to izplačalo početi v Sloveniji. Sploh pa je vprašanje kje? Če bi bilo dirkališče na Primorskem, kar je edino smoterno zaradi vremena, bi bilo preblizu konkurenci in še zmeraj daleč za vse Neprimorce. Če bi bilo na drugi strani v Prekmurju, se zelo verjetno ne bi vozili drugi, kot Štajerci in Prekmurci. Komplikacij kolikor hočeš. Upal bi si staviti, da dirkališča v RS ne bomo videli še vsaj dvajset let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradnja dirkališča je preveč specifična, da bi se to izplačalo početi v Sloveniji. Sploh pa je vprašanje kje? Če bi bilo dirkališče na Primorskem, kar je edino smoterno zaradi vremena, bi bilo preblizu konkurenci in še zmeraj daleč za vse Neprimorce. Če bi bilo na drugi strani v Prekmurju, se zelo verjetno ne bi vozili drugi, kot Štajerci in Prekmurci. Komplikacij kolikor hočeš. Upal bi si staviti, da dirkališča v RS ne bomo videli še vsaj dvajset let.

Po mojem bi bilo idealno mesto ravno Prekmurje.

Po moznosti cim blizje Avstrijski meji.

Glede na zasedenost Pannonie bi rekel, da bi tudi pri nas ob primerni cenovni politiki zlahka zapolnili dirkalisce z Avstrijci, ki so naceloma tudi glavni zakupniki Pannonie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi bilo idealno mesto ravno Prekmurje.

Po moznosti cim blizje Avstrijski meji.

Glede na zasedenost Pannonie bi rekel, da bi tudi pri nas ob primerni cenovni politiki zlahka zapolnili dirkalisce z Avstrijci, ki so naceloma tudi glavni zakupniki Pannonie.

Ekonomska razlaga sedi. Brez dvoma. Ampa za Slovence kot celoto, to spet ne bi bila rešitev. Saj vendar veš, da je za Ljubljančana v maribor trikrat dlje, kot za Mariborčana Ljubljana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkališče se izplača prijatelj, udari na kalkulator pa prištej zraven človeški živeči faktor,turizem in reklamo za našo deželico, da bojo vsaj švabi in lahi vedel da smo v EU, ali pa je mogoče boljša naložba da kupimo še en oklepnik-se bolj splača dolgoročno. :hmm:

Popravljeno . Popravil siivi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkališče se izplača prijatelj, udari na kalkulator pa prištej zraven človeški živeči faktor,turizem in reklamo za našo deželico, da bojo vsaj švabi in lahi vedel da smo v EU, ali pa je mogoče boljša naložba da kupimo še en oklepnik-se bolj splača dolgoročno. :hmm:

Počakte mal- pa bomo od NATA dirkališče v Cerkljah (mobi krog)v najem dobili saj verjetno jim nebo treba avijonov in helikopterjev (pred Hrvati) po host skrivat kot jih je naša "draga " jeb..a JNA :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo kur... :BUA: Sej fajn bi blo sam to so sam sanje. Pa ful bi blo dober če bi cerkle usposobel še za motoriste, ker bi jih koštal minimalca. Izletne cone ,nova prevleka asfalta in to je to. Vem da ni zastonj še zdaleč ne sam še zmeri cenej kot novo dirkališče. No ja upanje umre zadnej.

LP Speed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkališče se izplača prijatelj, udari na kalkulator pa prištej zraven človeški živeči faktor,turizem in reklamo za našo deželico, da bojo vsaj švabi in lahi vedel da smo v EU, ali pa je mogoče boljša naložba da kupimo še en oklepnik-se bolj splača dolgoročno. :hmm:

Dirkališča ne moreš primerjati z oklepniki, ker ne bo investitor država. Ne pozabi pa še, koliko dni na leto bi ga lahko tržili zaradi vremenskih neprilik in koliko ljudi bi se v resnici hodilo voziti. Ne pozabi, da to, da bi bilo dirkališče v Sloveniji, še ne pomeni, da bi bilo poceni. In če bi bile recimo 3 ure 100 eur, te vprašam, koliko dni na mesec bi se ljudje hodili voziti? Po moje prav malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkališča ne moreš primerjati z oklepniki, ker ne bo investitor država. Ne pozabi pa še, koliko dni na leto bi ga lahko tržili zaradi vremenskih neprilik in koliko ljudi bi se v resnici hodilo voziti. Ne pozabi, da to, da bi bilo dirkališče v Sloveniji, še ne pomeni, da bi bilo poceni. In če bi bile recimo 3 ure 100 eur, te vprašam, koliko dni na mesec bi se ljudje hodili voziti? Po moje prav malo.

Zdravo, če bi bilo dirkaliče na evropski ravni bi bilo zelo zasedeno od Alpe adrije do EU. prvenstev (motociklizem, avtomobilizem,prikoličari,šola varne vožnje pa še kaj bi se našlo- tudi investitorji) :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, če bi bilo dirkaliče na evropski ravni bi bilo zelo zasedeno od Alpe adrije do EU. prvenstev (motociklizem, avtomobilizem,prikoličari,šola varne vožnje pa še kaj bi se našlo- tudi investitorji) :yes:

in vsi ti bi rekli "daj nam prostor zastonj, mi ti bomo pa reklamo naredili in kar boš zaslužil vzporedno, je pa SAMO TVOJE"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in vsi ti bi rekli "daj nam prostor zastonj, mi ti bomo pa reklamo naredili in kar boš zaslužil vzporedno, je pa SAMO TVOJE"...

Ne tako razmišljat, najprej naj se kaj naredi potem pa okoli talanja denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, če bi bilo dirkaliče na evropski ravni bi bilo zelo zasedeno od Alpe adrije do EU. prvenstev (motociklizem, avtomobilizem,prikoličari,šola varne vožnje pa še kaj bi se našlo- tudi investitorji) :yes:

Dirkališče na evropsko ravni stane minimalno 100 mio eurov. Kdo bo to plačal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tako razmišljat, najprej naj se kaj naredi potem pa okoli talanja denarja.

haha ... super izjava, jo bom napisal na steno v službi al pa kje ... da se bomo takrat, ko bo kriza, mal smejali :P

nismo več v jugi, ko je Tito rekel - sagradičemo ovo i ono ... pa se je začelo graditi, brez debate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha ... super izjava, jo bom napisal na steno v službi al pa kje ... da se bomo takrat, ko bo kriza, mal smejali :P

nismo več v jugi, ko je Tito rekel - sagradičemo ovo i ono ... pa se je začelo graditi, brez debate...

Saj, saj...Kje na območju bivše SFRJ pa so po letu 1980 zgradili še kakšno dirkališče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubije ne dirkališče, ne motorji, ne hitrost, mi budale ubijamo.

Vse drugo so samo izgovori !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubije ne dirkališče, ne motorji, ne hitrost, mi budale ubijamo.

Vse drugo so samo izgovori !

Nismo budale.Smo pa ljubitelji adrenalina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem povedati, da zakup dirkališča za cel dan niti ni tako drago. Večji problem je dobiti dober/prost termin v sezoni na Grobniku.

Kar samo kaže, da sploh ni povpraševanja po dirkališču in se kaj takega res ne splača... :rolleyes:

Dirkališče na evropsko ravni stane minimalno 100 mio eurov. Kdo bo to plačal?

V Bahrainu so porabili 150 M$, pa so zgradili šest različnih stez, hotelski kompleks, golf igrišče, pa verjento še kaj.

Built in the desert, the circuit cost $150 million to build and took 8,265,000 man hours. The stunning facility comprises six different tracks, including the Grand Prix circuit, which the GP2 cars will race on.

Tudi ostale novejše steze so stale pod 100 M€ skupaj z vso hotelsko in ostalo navlako. Nekje sem zasledil podatek, da je izgradnja steze v Valencii stala 12M€. :rolleyes:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar samo kaže, da sploh ni povpraševanja po dirkališču in se kaj takega res ne splača... :rolleyes:

V Bahrainu so porabili 150 M$, pa so zgradili šest različnih stez, hotelski kompleks, golf igrišče, pa verjento še kaj.

Tudi ostale novejše steze so stale pod 100 M€ skupaj z vso hotelsko in ostalo navlako. Nekje sem zasledil podatek, da je izgradnja steze v Valencii stala 12M€. :rolleyes:

D.

Verjemi, da bi kvadratni meter zemljišča plačal v zlatu, ko bi se kmetom posvetilo, za kakšen namen kupuješ zemljo. Slovenija je v takšnih primerih žafransko draga. Da ti o vseh ostalih zapletih, trenutno zidam hišo in se dogaja, sploh ne razlagam. Enostavneje bi bilo, da Madžari zgradijo še enega, kot da si mi želimo neuresničljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha ... super izjava, jo bom napisal na steno v službi al pa kje ... da se bomo takrat, ko bo kriza, mal smejali :P

nismo več v jugi, ko je Tito rekel - sagradičemo ovo i ono ... pa se je začelo graditi, brez debate...

In ti seveda vse to veš kako je Tito gradil oz. zapovedoval, al spet samo floskule okrog sadiš (al pa si mogoče kje kaj prebral, mogoče so tud očka kaj povedali :naughty: ) :topic: že bežim .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti seveda vse to veš kako je Tito gradil oz. zapovedoval, al spet samo floskule okrog sadiš (al pa si mogoče kje kaj prebral, mogoče so tud očka kaj povedali :naughty: ) :topic: že bežim .....

Ko bi le za hip iz groba vstal in zgradil lepo moderno dirkališče v Mariboru. Še jaz bi mu ploskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti povem, da boli njih kurac i za tebe i mene i za vse drugo tu. Oni kjer ne vidijo prihodnosti in večanje kapitala ne bojo vlagali. Pa kaj bojo živeli z vstopnicami po 10kun..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti povem, da boli njih kurac i za tebe i mene i za vse drugo tu. Oni kjer ne vidijo prihodnosti in večanje kapitala ne bojo vlagali. Pa kaj bojo živeli z vstopnicami po 10kun..

Tudi če bi bila vstopnina 1000 kun, se ne bi finančno izšlo. Bogati niso bogati, ker so neumni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!