Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

Priznam,da nisem podrobno pregledal Foruma :rolleyes: in bo mogoče tole :topic:

Na Viru pri Domžalah se je pred cca. pol ure zgodila nesreča.Udeležena motorist in temnejši Audi.Motor "totalka"- v luči javne razsvetlave.Motorist dvomim,da je preživel,glede na izgled motorja :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Statistika iz ZDA:

Number of deaths for every 10,000 registered motorcycles in 2005, by type of bike:

Cruiser: 5.7

Touring: 6.5

Sport: 10.7

Supersport: 22.5

Žal je ta statistični podatek slabo definiran in ne prikaže realnega stanja. Najbolj pogrešam delež posameznih kategorij registriranih motociklov.

Če lahko ponazorim tri hipotetične situacije:

I.

Cruiser: 2500 registriranih motociklov; 5,7 ponesrečencev - 0,23 %

Touring: 2500 registriranih motociklov; 6,5 ponesrečencev - 0,26 %

Sport: 2500 registriranih motociklov; 10,7 ponesrečencev - 0,43 %

Supersport: 2500 registriranih motociklov; 22,5 ponesrečencev - 0,9%

Lestvica najbolj "nevarnih" motociklov glede na prvo situacijo:

1. Supersport

2. Sport

3. Touring

4. Cruiser

II.

Cruiser: 2000 registriranih motociklov; 5,7 ponesrečencev - 0,29 %

Touring: 1000 registriranih motociklov; 6,5 ponesrečencev - 0,65 %

Sport: 3000 registriranih motociklov; 10,7 ponesrečencev - 0,22 %

Supersport: 4000 registriranih motociklov; 22,5 ponesrečencev - 0,56%

Lestvica najbolj "nevarnih" motociklov glede na drugo situacijo:

1. Touring

2. Supersport

3. Cruiser

4. Sport

III.

Cruiser: 1000 registriranih motociklov; 5,7 ponesrečencev - 0,57 %

Touring: 1500 registriranih motociklov; 6,5 ponesrečencev - 0,43 %

Sport: 1500 registriranih motociklov; 10,7 ponesrečencev - 0,71 %

Supersport: 6000 registriranih motociklov; 22,5 ponesrečencev - 0,36%

Lestvica najbolj "nevarnih" motociklov glede na prvo situacijo:

1. Sport

2. Cruiser

3. Touring

4. Supersport

Poleg tega pa osebno "pogrešam" delež smrti pri nesreči z kolesi z motorji, skuterji....

just my 5 cent of worth

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem so mislili na 10.000 registriranih motorjev tistega tipa... Tako neumni tudi Ameri niso, da bi tako megleno statistiko dali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je ta statistični podatek slabo definiran in ne prikaže realnega stanja. Najbolj pogrešam delež posameznih kategorij registriranih motociklov.

Statistika iz ZDA:

Number of deaths for every 10,000 registered motorcycles in 2005, by type of bike:

Cruiser: 5.7

Touring: 6.5

Sport: 10.7

Supersport: 22.5

Kolikor jaz berem, se je v letu 2005 smrtno ponesrečilo 0,225% vseh voznikov registriranih SS motorjev, 0,057% vseh registriranih Cruiserjerjev itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definicijo hitrosti prosim.

Po moji pameti:

1. odstopanje več kot 15% hitrosti glede na promet

2. hitrost, ki zahteva 75% in več voznikove zbranosti

3. hitrost, ki presega 80% zmogljivosti celotnega vozila (beri... če vozi 1000 RR z 1 barom v gumah je prehiter že pri 50 km/h)

4. hitrost, katero se ne prilagaja zunanjim vplivom (in je pravzaprav povezana z nu.2)

5.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji pameti:

1. odstopanje več kot 15% hitrosti glede na promet

2. hitrost, ki zahteva 75% in več voznikove zbranosti

3. hitrost, ki presega 80% zmogljivosti celotnega vozila (beri... če vozi 1000 RR z 1 barom v gumah je prehiter že pri 50 km/h)

4. hitrost, katero se ne prilagaja zunanjim vplivom (in je pravzaprav povezana z nu.2)

5.......

Torej ima hitrost več merskih enot in ne le km/h, m/s...itd.

Katera enota te potem ubije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ima hitrost več merskih enot in ne le km/h, m/s...itd.

Katera enota te potem ubije?

Da, hitrost ima več merskih enot (vse merske enote, ki definirajo razdaljo / vse merske enote, ki definirajo čas).

Ubije te pa tista enota, ki je nespoštuješ (oz. je nekdo drug ne spoštuje, ti pa zaradi spleta okoliščin najebeš) glede na dano situacijo.

Ali si s prvim vprašanjem želel osnovnošolsko razlago? Torej... Hitróst (oznaka v) je v fiziki kontravariantna vektorska količina, ki podaja spreminjanje lege telesa ali snovi v prostoru v časovni enoti. Hitrost merimo v metrih na sekundo ali drugih izpeljanih enotah, denimo kilometrih na uro.

Povprečno hitrost pri gibanju izračunamo tako, da prepotovano razdaljo s delimo s časom t, potrebnim za pot.

Če je tir telesa podan kot funkcija časa, r = r(t), lahko trenutno hitrost izračunamo kot odvod lege po času.

Pri premem enakomernem gibanju je hitrost konstantna, pri pospešenem gibanju pa se s časom spreminja. Zgled za pospešeno gibanje je enakomerno kroženje, pri katerem sicer ostaja hitrost po velikosti konstantna, spreminja pa se po smeri.

Posebna teorija relativnosti je predpostavila, da telesa ne morejo doseči hitrosti, večje od hitrosti svetlobe v praznem prostoru. Vsi dosedanji poskusi to predpostavko potrjujejo.

Še kakšno pametno vprašanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ima hitrost več merskih enot in ne le km/h, m/s...itd.

Katera enota te potem ubije?

enota ki te ubije je naprimer tudi 1 laško/km :D :naughty: :kva2:

Popravljeno . Popravil jny007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitrost "te ubije"samo, če zaradi pojemka, ki nastane zaradi trčenja, zdrsa itd poškoduješ telo do te mere, da nastopi smrt. recimo...shuttle leti okoli zemlje s 30.000 km/h...ni lih počasi, samo se nima v kaj zaletet, sploh pa ne v kak količek od ograje...zaenkrat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest nečesa ne razumem. se peljem po cesti kjer je omejitev 90 od 90 do 100km/h. mi paše taka vožnja po omejitvah, večinoma vedno. a katerikol motorist me dohiti, me prehiti. sepravi se vsi vozijo hitreje od mene. dobim občutek kot da stojim pri miru, al kot da sem en penzjonist. :) skratka ugotavljam, da vožnja po omejitvah "kao" ni užitek??? pa ni važno al so ovinki, ravnino še nekako razumem, ovinkov pa ne. zanima me zakaj? al majo vsi ful boljše motorje, več izkušenj, več jajc, večjo potrebo po hitrosti, frajarija, al sem res tako počasen? pri toliko nesrečah... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene skoraj vsi prehitevajo...tudi sredi ovinka. Navadno se držim omejitev, sploh v naseljih, pa me kljub temu vedno prehitijo... Izven naselja vozim od 100 do 140 pa me tudi večinoma vsi prehitijo... Ovinke peljem bolj na izi, normalno (ne vlečem se...) pa spet mimo padajo...

Jaz mislim, da imajo fantje precej znanja, izkušenj in tudi "jajc", prehitevajo me pa tudi z motorji, ki imajo pol manj KM kot jih ima moj...(razne endure in celo 125-ke na ovinkih...) Me je včasih kar sram...ampak sem začetnik (od marca 07 imam izpit) in se raje ne preseravam. Sedajle na koncu sezone sem dobil vsaj malo občutka, za kaj več, bo pa sigurno potrebnih še nekaj sezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

se peljem po cesti kjer je omejitev 90 od 90 do 100km/h. mi paše taka vožnja po omejitvah, večinoma vedno. a katerikol motorist me dohiti, me prehiti. sepravi se vsi vozijo hitreje od mene.

Vsi, ki te prehitijo, vozijo hitreje od tebe? Neverjetno... :unsure:

Kaj pa pričakuješ? Da se bo tisti, ki te je dohitel, potem cijazil za tabo? Itak, da če te je že dohitel, te bo prehitel tudi...

Tudi mene skoraj vsi prehitevajo...tudi sredi ovinka. Navadno se držim omejitev, sploh v naseljih, pa me kljub temu vedno prehitijo... Izven naselja vozim od 100 do 140 pa me tudi večinoma vsi prehitijo...

Vsi, razen tistih 20000, ki te ne. :slap:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotu sm samo povedat, da dobim tudi na motorju občutek, kot da bi se peljal s traktorjem :whistle: vsi gredo mimo.

Ampak to je točno takšno razmišljanje, kot ga imajo vsi, ki imajo toliko za povedat o 'podivjanih' motoristih - vidijo samo tistih 10 mandeljcev, kateri jih na relaciji LJ-obala prehitijo. Ostalih 500, ki so ob istem času na isti relaciji, pa vozijo po omejitvah, pa itak ne vidijo - a na koncu vseeno vsi motoristi divjajo... :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...- vidijo samo tistih 10 mandeljcev, kateri jih na relaciji LJ-obala prehitijo. ...

Lj-obala? Ja saj tam se pa itak ne da drugače peljat, kot gas do fula. :hmm: Nima smisla. Pa še famozne ride so vmes. :OK:

Ne, ne, ni jih samo deset :grrr

In če primerjam stanje izpred recimo 5 let, preden je motorizem postal moda in danes, je občutno več kamikaz.

Kljub temu, da sem pred petimi leti tudi jaz dlje časa rabil do izolskega machiata!

Z modo pride številčnost in v tej številčnosti tudi povečan delež kretenov.

Eh, brez veze... pazite nase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci1973, kje pa je napisano, da so vsi divjaki? Opazim precej motoristov, ki se vozijo lepo po predpisih oz. primerno dinamično... Je pa kar precej kamikaz, vsaj jaz večkrat naletim na njih. Saj nič ne rečem, zgleda super, vidi se, da obvladajo...

Ne razumem pa tega, če je neprekinjena kolona npr. 50+ vozil, ki se premika s hitrostjo 90+, nasproti tudi kolona...zakaj je treba ves čas ven skakat in lovit centimetre? To se dogaja tudi pred nepreglednimi ovinki... Takih zadev ne razumem...me kar stisne, ko jih gledam...Zgleda, da taki primeri pričakujejo, da jih bodo avtomobilisti "pazili" in se jim umikali... Ali je res tako težko z motorjem peljat v normalno tekoči koloni par minut?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod to se jaz podpišem :)

od kje pogum, jajca? je to posledica izkušenj, poznavanja motorja v nulo, tveganje, adrenalin, vsega po malo? :)

jest priznam, jest nimam tok jajc, da bi prehteval katerokoli kolono, razen čist čist stoječo. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod to se jaz podpišem :)

od kje pogum, jajca? je to posledica izkušenj, poznavanja motorja v nulo, tveganje, adrenalin, vsega po malo? :)

ne adrenalina, pač pa endorfinov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pac vsak naj vozi, kakor hoce vozit. Konec koncev, sam sedi na svojem motorju in v tistem sam upravlja s svojim zivljenjem. Ze ve zakaj in kako!

Vazno je da se pri - kakrsnikoli hitrosti ze- se vedno pocutite varno!

Nekateri ko vozite hitreje, drugi pocasneje.

Pa srecno na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!