Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

...če se ti bo tako mudilo, boš hitro prišel tja, kamor se ti ne mudi... bi tudi lahko bilo eno tako sporočilo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju pa so ga čisto upravičeno lovili. Če te policaj ustavlja moraš ustavit in pika.

S tem ko se je podal v beg pred policaji se je za to dejanje sam, zavestno odločil. Noben ga ni silil v to in sam se je tako kot vsi ostali udeleženci v prometu moral zavedati v kakšno nevarnost spravlja samega sebe in ostale udeležence.

Žal je mladeniča v tem primeru doletela najhujša kazen, ki je prizadela predvsem njegove najbližje.

Vsak mora pri sebi razčistit kaj je več vredno... Morebitna kazen (pa čeprav je to tudi odvzem izpita), ali življenje, katerega z begom pred policisti močno ogrožaš.

Kolikor sedaj jaz razumem to štorijo: mladenič je delal ispit, motorčka še ni imel registriranega, čez dober teden bi uredil vse. Mladostna želja po vožnji zaradi konca sezone, ga je potegnila na kratki giro. Ko so ga policaji ustavljali, je potegnil mimo, ker je vedel, kaj ga čaka, če ga dobijo.Doma verjetno huda ura, denarna kazen, odvzem jutrišnjega vozniškega dovoljenja,... Vprašanje je tudi, kako je vozil preden so ga ustavljali. Objestno, ogrožal udeležence na cesti, je divjal in izzival vse možne negativne variante???? Ali je morda peljal po predpisih, policaji so ga pa ustavljali samo zaradi kontrole? A misliš. da je pri pobegu vedel, kaj se mu lahko zgodi? Izkušeni policaji so lovili neizkušenega mladega motorista zaradi jeze, ker ni ubogal :headbang: !!! A je tako težko samo zaklet za njim in mu obljubit, da naslednjič ga bodo dobili. Ne moreš tolmačiti, da je mladenič sam kriv, ker na eni strani je bil prestrašen malo starejši otrok, na drugi pa izkušeni policaji, ki so zaradi službenih izkušenj morali vedeti, v kakšno nevarnost spravljajo mlado življenje. Če bi peljali za njim na varni, še vidni razdalji bi to bila samo olaševalna okoliščina, tik za ritjo pa je zločin. Zločin, ki so ga naredili dosti bolj zavestno, kot je "zločin", ki ga je naredil mladenič s pobegom. Po tvoji logiki bo jutri policaj kleptomana ali otroka, ki bo bežal iz trgovine s tablico čokolade lahko ustrelil? Kam to vodi? Če ne bodo policaji pri preiskavi utemeljno pojasnili vzrok zasledovanja mladeniča ( utemeljen sum, da lovijo velikega kriminalca !!!), je to zločin iz objestnosti. In potrebno ga je kaznovati v opomin šerifom.

Nisem pristaš in ne podpiram pobegov pred policijo! Ustavi in popapaj, kaj si zakuhal. Vendar v tem primeru mi dvigne dekl. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sedaj jaz razumem to štorijo: mladenič je delal ispit, motorčka še ni imel registriranega, čez dober teden bi uredil vse. Mladostna želja po vožnji zaradi konca sezone, ga je potegnila na kratki giro. Ko so ga policaji ustavljali, je potegnil mimo, ker je vedel, kaj ga čaka, če ga dobijo.Doma verjetno huda ura, denarna kazen, odvzem jutrišnjega vozniškega dovoljenja,... Vprašanje je tudi, kako je vozil preden so ga ustavljali. Objestno, ogrožal udeležence na cesti, je divjal in izzival vse možne negativne variante???? Ali je morda peljal po predpisih, policaji so ga pa ustavljali samo zaradi kontrole? A misliš. da je pri pobegu vedel, kaj se mu lahko zgodi? Izkušeni policaji so lovili neizkušenega mladega motorista zaradi jeze, ker ni ubogal :headbang: !!! A je tako težko samo zaklet za njim in mu obljubit, da naslednjič ga bodo dobili. Ne moreš tolmačiti, da je mladenič sam kriv, ker na eni strani je bil prestrašen malo starejši otrok, na drugi pa izkušeni policaji, ki so zaradi službenih izkušenj morali vedeti, v kakšno nevarnost spravljajo mlado življenje. Če bi peljali za njim na varni, še vidni razdalji bi to bila samo olaševalna okoliščina, tik za ritjo pa je zločin. Zločin, ki so ga naredili dosti bolj zavestno, kot je "zločin", ki ga je naredil mladenič s pobegom. Po tvoji logiki bo jutri policaj kleptomana ali otroka, ki bo bežal iz trgovine s tablico čokolade lahko ustrelil? Kam to vodi? Če ne bodo policaji pri preiskavi utemeljno pojasnili vzrok zasledovanja mladeniča ( utemeljen sum, da lovijo velikega kriminalca !!!), je to zločin iz objestnosti. In potrebno ga je kaznovati v opomin šerifom.

Nisem pristaš in ne podpiram pobegov pred policijo! Ustavi in popapaj, kaj si zakuhal. Vendar v tem primeru mi dvigne dekl. :SS

Oprosti...ampak imam občutek, da si malce zašel!!! Mislim, da ti je v gornjem postu popolnoma lepo in prav napisal. Če ti policaj vozi z lučmi za ritjo in zavestno ne ustaviš - si nosiš posledice svojega dejanja sam. Zelo verjetno se je temu fantu na ta način že večkrat uspelo izogniti kazni za cel kup prekrškov in ogrožanj, ki jih je storil. Imam občutek, da to po tvojem ne šteje nič...pač ni to kaj takega, če zaradi takega nepremišljenega divjaka vsi bežimo iz cest in ogrožajo nas in naše bližnje!!! Prav je, da se takšne osebe izločijo iz prometa...če veljajo pravila za mene morajo tudi za vse ostale in tu ni nobenih izgovorov. Prav pa si napisal, da če zakuhaš potem popapaj. Kaj se čokalad pa streljanj otrok tiče pa mislim, da si resnično zašel...nekam! Pa glej, da dekl ne bo odletel predaleč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti...ampak imam občutek, da si malce zašel!!! Mislim, da ti je v gornjem postu popolnoma lepo in prav napisal. Če ti policaj vozi z lučmi za ritjo in zavestno ne ustaviš - si nosiš posledice svojega dejanja sam. Zelo verjetno se je temu fantu na ta način že večkrat uspelo izogniti kazni za cel kup prekrškov in ogrožanj, ki jih je storil. Imam občutek, da to po tvojem ne šteje nič...pač ni to kaj takega, če zaradi takega nepremišljenega divjaka vsi bežimo iz cest in ogrožajo nas in naše bližnje!!! Prav je, da se takšne osebe izločijo iz prometa...če veljajo pravila za mene morajo tudi za vse ostale in tu ni nobenih izgovorov. Prav pa si napisal, da če zakuhaš potem popapaj. Kaj se čokalad pa streljanj otrok tiče pa mislim, da si resnično zašel...nekam! Pa glej, da dekl ne bo odletel predaleč....

Lepo napisano :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo verjetno se je temu fantu na ta način že večkrat uspelo izogniti kazni za cel kup prekrškov in ogrožanj, ki jih je storil. Imam občutek, da to po tvojem ne šteje nič...pač ni to kaj takega, če zaradi takega nepremišljenega divjaka vsi bežimo iz cest in ogrožajo nas in naše bližnje!!! Prav je, da se takšne osebe izločijo iz prometa...če veljajo pravila za mene morajo tudi za vse ostale in tu ni nobenih izgovorov. Prav pa si napisal, da če zakuhaš potem popapaj. Kaj se čokalad pa streljanj otrok tiče pa mislim, da si resnično zašel...nekam! Pa glej, da dekl ne bo odletel predaleč....

Saj je to bistvo spisanega. Jaz ugibam, da dečko ni bil taki kot pišeš ti. Po tvojem tolmačenju ga moraš dobro poznati. Jaz ga ne. Iz dobljenih podatkov, ki jih je lahko premalo, ni bilo nikjer govora o divjaku, objestnežu, kupu prekrškov,... Če je to res, potem je revež zaključil svojo negativno kariero, ki bi jo tako prej ali slej. Če pa ni bilo tako in je mladenič prvič pobegnil, potem pa je velika razlika. Policaji ga niso mogli poznati in....ostajam pri svojem mnenju. Razmisli o svojem stavku - prav je, da se take osebe izločijo iz prometa! Njega so - dokončno. Pa sedaj naj bi bil sam kriv, kaj pa ni ustavil... in pa, vozili so mu tik za ritjo!!!!!!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... Če te policaj ustavlja moraš ustavit in pika......

....sicer bo streljal ?

"Zelo verjetno" je leitmotiv postov, ki poveličujejo razkazovanje prisile in uprizarjanje opominov.

Kaj se je natančno dogajalo, ne bomo nikoli vedeli.

Prijetneje bi bilo, če bi kakšna preiskava pokazala in dokazala, kdo se je vozil brez izpita, kot da preiskujejo zakaj je nekdo umrl. Zanimiva preventiva. Prva akcija je še vedno sila, preiskovalnih (policijskih) metod pa se poslužuje šele, ko drugače ne gre. Kaj bo šele z rent-a-copi. Se bomo davili od solzilca, če ti bo papirček padel mimo polnega smetnjaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....sicer bo streljal ?

"Zelo verjetno" je leitmotiv postov, ki poveličujejo razkazovanje prisile in uprizarjanje opominov.

Kaj se je natančno dogajalo, ne bomo nikoli vedeli.

To mislim tudi jaz. Zelo pomemben je tudi podatek, ali so ga ustavljali zaradi divjanja ali kar tako. Če je dečko vozil lepo, kot so ga učili v avto šoli, pol pa ga je zaradi neizkušenosti zgrabla panika... Te stvari tehtajo krivdo udeleženih.

Postavim se v kožo očeta. Tudi jaz sem sinu kupil skuterja pri 15 letih. Mnogi so govorili, da sem mu kupil smrt. Jabolko ne pade daleč..., in če sem jaz motorist, je normalno potegnilo tudi sina. Pri meni je imel trdo šolo. Čelada, rokavice, hrbtenični pas je bila obvezna oprema zanj in sopotnika. In potem se ti zgodi kaj takega? Kazen za velik kriminal je nekaj let zapora, kazen za pobeg z motorjem pa hazardiranje s tvojim življenjem? Pol bi pa naj bil še sam kriv, če te povzročitelj spravi v paniko in nekontrolirano ravnanje? Pri teh letih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lov policistov za motoristi se mi zdi ena velika bedarija in razkazovanje moči. In velika nespametnost. V konkretnem primeru je motorist umrl. Prepričan sem, da so vedli zanj, vsaj na videz so ga poznali. Bi bilo težko iti na njegov dom, pa ga pričakati?

Smo se enkrat na poti proti morju ustavili v Postojni v nekem kafiču. Sedimo pijemo kavo, zraven pa sta počivala letečmana. Mimo pa se je po zadnjem preseraval eden na sportaku. Če bi ga šla ustavljat, bi pobegnil. Sta rekla, nima smisla loviti, saj se bo tako sam razsul. Bova šla na njegov naslov, pa se bomo pomenili... Bodite prepričani, da policisti vedo za vse motoriste, kje so doma, za problematične pa sploh. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lov policistov za motoristi se mi zdi ena velika bedarija in razkazovanje moči. In velika nespametnost. V konkretnem primeru je motorist umrl. Prepričan sem, da so vedli zanj, vsaj na videz so ga poznali. Bi bilo težko iti na njegov dom, pa ga pričakati?

Smo se enkrat na poti proti morju ustavili v Postojni v nekem kafiču. Sedimo pijemo kavo, zraven pa sta počivala letečmana. Mimo pa se je po zadnjem preseraval eden na sportaku. Če bi ga šla ustavljat, bi pobegnil. Sta rekla, nima smisla loviti, saj se bo tako sam razsul. Bova šla na njegov naslov, pa se bomo pomenili... Bodite prepričani, da policisti vedo za vse motoriste, kje so doma, za problematične pa sploh. :whistle:

Bravo :worship: . In take policaje cenim in spoštujem. Njihov kruh ni lahko zaslužen. Glavo imajo na pravem mestu. Organsko pa ne prenesem ljudi, ki svoje komplekse skrivajo za uniformo in delajo piz...rije. Ker pa je prioriteta nakrast čim več denarja, potem njihovi predpostavljeni prej ali slej odstranijo tiste, ki tega ne delajo. Cenjeni so tisti, ki več skasirajo in ne komu!!! Vse v okviru zakona, ki je spet spisan za nategovanje mase poštenjakov. Od tod pa do šerifov, ni več daleč.LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prevozil lepih 85km in sem naredil nekaj prekrškov od prehitre vožnje, vožnja preko polne črte, prehiteval avte in dva motorista na ne pravem mestu :whistle: pa sem imel srečo, da me ni noben policaj zaostavil ali streljal za menoj. :rolleyes:

Srečo sem imel... :yea1:

ps: ta novi zakon bo naredil še več takih primerov, ker folk ne bo čakal, da mu bo kdo dal položnico za 1000eur, ko bo prekoračil 20-30km preveč. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo policaji te nove zakone upoštevali strogo in striktno kaznovali, bomo lahko vsi hodili peš. :whistle:

Če pa bodo gledali življenjsko, pa mogoče bo za vzdržati. Ker totalna bedarija je na ravnem odseku z eno hišo in dvema pasjima hišama omejiti na 50/uro, medtem ko ena ostra rida ki jo komaj zvoziš s 70/uro ima normalno 90. In vrli inkasanti bodo s svojimi pištolami stali točno pri tisti pasji hiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo policaji te nove zakone upoštevali strogo in striktno kaznovali, bomo lahko vsi hodili peš. :whistle:

Če pa bodo gledali življenjsko, pa mogoče bo za vzdržati. Ker totalna bedarija je na ravnem odseku z eno hišo in dvema pasjima hišama omejiti na 50/uro, medtem ko ena ostra rida ki jo komaj zvoziš s 70/uro ima normalno 90. In vrli inkasanti bodo s svojimi pištolami stali točno pri tisti pasji hiši.

Točno to se dogaja :headbang: so še pa skriti, da nas le dobijo na levi nogi :whistle: namesto, da bi bili vidni in bi vsak normalen človek dan nogo/roko iz gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot smo že večkrat ugotovili, jim je interes kasirati, ne pa večja prometna varnost...

Mogoče nima čisto prave zveze s tem, ampak ko sem še bil vzdrževalec v Gorenju, smo imeli večje plače, če smo brez dela sedeli v delavnici, kot pa kadar smo po cele dneve šravfali kakšno linijo. Zakaj? Direktor je lepo obrazložil: ''Kadar mašine lepo lavfajo in nič ni pokvarjeno, pomeni da svoje delo dobro opravljate.'' Zato smo pa hodili tudi med malico kontrolirat, da ja ni kaj šlo narobe, mazali, zategovali... Preventiva je poceni, kurativa stane. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer:

Odcep za Vače v Sp. Hotiču pri Litiji, je omejitev 70 km/h in pol metra (0,5 m) od hiše pelje cesta!!!

Tu ni nikoli policajev! Pa če gledam na števec ali ne, se še nikoli nisem peljal hitreje. Ker je (kljub 70 km/h!!!) samomorilsko nevarno!

Pri mostu v Kresnicah, kjer na ravni cesti vidiš krepko več kot pol kilometra, te pa pacajo pri prvem znaku (beri prvem hakeljcu, ker sta na razdalji 40 metrov dva identična znaka) z blesavo omejitvijo 60 km/h!!! Temu se reče, limanica za zamišljene voznike!

BEDARIJA BREZ PRIMERE!!! Pa tudi pri litijski šoli in otroškem vrtcu jih še nisem videl! A sem prepričan, da je v vašem kraju enako.

Hecno ne!

Ne, ni hecno. ŽALOSTNO je!!!

To ni zakon za vzpostavljanje reda na cestnih površinah, temveč zakon za polnjenje luknje v državnem proračunu!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se strinjam z mnenjem, da policaji motoristov ne bi smeli loviti. In to bi morali tudi napisati v ZVCP. ČIMPREJ.

Kajti potem se bom lahko vozil brez tablice, brez registracije, brez zavarovanja ... Ker bom zaščiten kot Jelinčič. In ko mi bo zmanjkalo denarja, bom oropal banko in se odpeljal z motorjem. Ker me ne bodo smeli loviti.

Kajti če bo to veljalo za motoriste, bodo isto zahtevali avtomobilisti. Tudi pri lovljenju avtomobilista lahko pride do nesreče. In to celo z več mrtvimi. Ubežnik trešči v nasproti vozečega (tako je leta 2000 - petek, 13. - umrl moj prijatelj Bojan Obid) ali pa zapelje na pločnik poln ljudi ali pa ...

In kaj bo potem? Na cestah bo vladala popolna anarhija, ker se bo še več ljudi požvižgalo na predpise. Varno bo samo še v tanku, dokler se seveda ne bo vate zabil drug tank.

KAJ STE LJUDJE ČISTO ZNORELI? A res ne pomislite, kaj bi bilo potem, če policija ne bi več smela loviti ljudi, ki ravnajo v nasprotju z zakonom?

Če že delam prekršek (in delam ga zavestno, ne da se voziti brez izpita ali brez tablic ipd. po 'pomoti'), sem pripravljen tudi na možne posledice. Me je poleti ustavljal policaj z modro lučjo (zaradi prehitre vožnje - cca 120 namesto 90). Kaj sem hotel, ustavil sem in prišel skozi le z opozorilom. Verjetno zato, ker sem takoj priznal, da sem vozil prehitro.

Dejstvo ostane: če te ustavljajo policisti, MORAŠ ustaviti. Če bežiš, si za posledice kriv sam in ne policija!

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se strinjam z mnenjem, da policaji motoristov ne bi smeli loviti. In to bi morali tudi napisati v ZVCP. ČIMPREJ.

Kajti potem se bom lahko vozil brez tablice, brez registracije, brez zavarovanja ... Ker bom zaščiten kot Jelinčič. In ko mi bo zmanjkalo denarja, bom oropal banko in se odpeljal z motorjem. Ker me ne bodo smeli loviti.

Kajti če bo to veljalo za motoriste, bodo isto zahtevali avtomobilisti. Tudi pri lovljenju avtomobilista lahko pride do nesreče. In to celo z več mrtvimi. Ubežnik trešči v nasproti vozečega (tako je leta 2000 - petek, 13. - umrl moj prijatelj Bojan Obid) ali pa zapelje na pločnik poln ljudi ali pa ...

In kaj bo potem? Na cestah bo vladala popolna anarhija, ker se bo še več ljudi požvižgalo na predpise. Varno bo samo še v tanku, dokler se seveda ne bo vate zabil drug tank.

KAJ STE LJUDJE ČISTO ZNORELI? A res ne pomislite, kaj bi bilo potem, če policija ne bi več smela loviti ljudi, ki ravnajo v nasprotju z zakonom?

Če že delam prekršek (in delam ga zavestno, ne da se voziti brez izpita ali brez tablic ipd. po 'pomoti'), sem pripravljen tudi na možne posledice. Me je poleti ustavljal policaj z modro lučjo (zaradi prehitre vožnje - cca 120 namesto 90). Kaj sem hotel, ustavil sem in prišel skozi le z opozorilom. Verjetno zato, ker sem takoj priznal, da sem vozil prehitro.

Lovi se kriminalce - roparje, morilce, ...

Če bi bil policaj, prometnih prekrškarjev ne bi lovil / preganjal, pa če bi mi sam prometni minister stal za vratom. Bolje, da je na cesti en sam divjak kot pa da sta dva - in slednjem primeru verjetno še hitrejša kot bi bil prvi divjak sam.

Dejstvo ostane: če te ustavljajo policisti, MORAŠ ustaviti. Če bežiš, si za posledice kriv sam in ne policija!

Jap, še vedno pa ni čist OK, da te ubijejo (pa naj si bo to s preganjanjem ali s strelnim orožjem).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sedaj jaz razumem to štorijo: mladenič je delal ispit, motorčka še ni imel registriranega, čez dober teden bi uredil vse. Mladostna želja po vožnji zaradi konca sezone, ga je potegnila na kratki giro. Ko so ga policaji ustavljali, je potegnil mimo, ker je vedel, kaj ga čaka, če ga dobijo.Doma verjetno huda ura, denarna kazen, odvzem jutrišnjega vozniškega dovoljenja,...

Ja, grozne stvari...

Starši pa popolnoma brez skrbi doma, saj je svet varen in se nobenmu otroku z hudo mašino pod ritjo nič ne more zgodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jap, še vedno pa ni čist OK, da te ubijejo (pa naj si bo to s preganjanjem ali s strelnim orožjem).

D.

S preganjanjem te nihče ne ubije. Ubiješ se sam zaradi prehitre vožnje. Zakaj bi pa sploh bežal? In zakaj bi sploh hodil na furo z neregistriranim motorjem in brez izpita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi se jaz tudi sedaj vprašal, ko sem bil star 15, 16....let pa ne vem ČE. Ko sem bil star 15 let sem fatru ukradel fičeka in seveda ga razbil. Seveda brez vozniške. Jaz bi bil v današnih dneh...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi se jaz tudi sedaj vprašal, ko sem bil star 15, 16....let pa ne vem ČE. Ko sem bil star 15 let sem fatru ukradel fičeka in seveda ga razbil. Seveda brez vozniške. Jaz bi bil v današnih dneh...... :whistle:

Čisto prav, da si mu ga razbil. Meni mojemu ga ni bilo treba. Me je sam učil vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S preganjanjem te nihče ne ubije. Ubiješ se sam zaradi prehitre vožnje. Zakaj bi pa sploh bežal? In zakaj bi sploh hodil na furo z neregistriranim motorjem in brez izpita?

Zdi se mi neumno in neodgovorno spravljat mlado (in predvsem neizkušeno) bitje v še večjo nevarnost, če za to ni res pomembnega razloga.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi neumno in neodgovorno spravljat mlado (in predvsem neizkušeno) bitje v še večjo nevarnost, če za to ni res pomembnega razloga.

D.

Kako pa naj vse to policaj ve? Ali pa misliš, da ne bi smeli nikogar preganjati, ker se lahko v opremi skriva mlado (in predvsem neizkušeno) bitje? Ker kakor hitro sprejmejo zakon, da se ne sme preganjati motoristov, več ne registriram motorja in se lepo furam naokoli mimo predpisov in omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prebiram tole debato, pa ne morem, da še sam ne napišem kaj zraven.

Sam imam otroke stare že čez 20 let, tako da si lahko predstavljam kako je staršem, ki izgubijo otroka. Sploh je zame življenje najvišja vrednota in nihče je nima nikomur pravice vzeti .

Če se človek ali otrok sam odloči za takšno dejanje se pač odloči, a tudi tega ne zagovarjam, je pa to stvar posameznika.

Sedaj pa k predmetu pisanja. V eni od tem na našem forumu se večkrat razpišemo o tem, kako je treba čefurje z neregistriranimi motorji, ki so po vsej verjetnosti pokradeni polovit, pa kaznovat pa kaj vem kaj še, ko pa se nekaj zgodi nečefurju pa vsi v jok.

Policisti, naj torej voznike najprej preveri ali se na neregistriranem motorju vozi čefur ali ne in nato začne lov ali ne. Potem bo MS srenja in ostala javnost pač zadovoljna, sicer pa ne.

Zakoni so napisani za vse in vsi jih moramo spoštovati. Če storiš napako in te pri tem dobi roka pravice, je prav da priznaš da si jo storil in se soočiš s posledicami. Posledice priznanja napake, so običajno neprimerljivo manjše od posledic, ki sledijo, če napake ne priznaš. Tako velja tudi za marsikateri drugi primer, ne le za tega, ki ga opisujemo. Kako pa bi zgledalo, če policisti nebi smeli loviti motoristov. Totalna anarhija že prvi dan vam zagotavljam.

Seveda je lahko biti general po bitki, ampak mladino je potrebno vzgajati tako, da čim manjkrat pride do tako usodnih posledic in jih učiti sprejemati odgovornost za svoja dejanja.

V tem primeru je mladenič pač presodil, da bo policistom na domačih tleh zlahka ušel in se je uštel. Policisti so samo opravljali svojo službo. Morda so jo opravljali slabo, kar bo (mogoče) pokazala podrobnejša analiza dogodka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa naj vse to policaj ve? Ali pa misliš, da ne bi smeli nikogar preganjati, ker se lahko v opremi skriva mlado (in predvsem neizkušeno) bitje? Ker kakor hitro sprejmejo zakon, da se ne sme preganjati motoristov, več ne registriram motorja in se lepo furam naokoli mimo predpisov in omejitev.

Če nimajo sporočila o ropu, umoru ali čem podobnem in -seveda- o storilcu, pobeglem na motornem kolesu, nima kaj preganjat. Zato ima radijske veze, podatke lahko sporoči naslednji patrulji, saj jih je dosti, pa naj se to uredi na kak drug način. Lahko se tudi lepo počasi in diskretno zapelje za 'pobeglim' in ga hapsne, ko se ta ustavi - slej ko prej se ustavi vsak.

In čisto isto bedast se mi zdi lov avtomobilov, ker s tem samo podvajajo splošno nevarnost. Meni se zdi popolnoma jasno, da je psihično stanje tistih, ki se v osnovi odločijo za ne-ustavitev takšno, da se tudi ob preganjanju ne bodo kar tako ustavili. Posledice pa so temu stanju primerne...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!