Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

A se je že kdo uprašal: Kaj pa če je domača vzgoja kriva? Če ne znaš mulca vzgojit, ti ga pač morjo policaji. A ni tko???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je že kdo uprašal: Kaj pa če je domača vzgoja kriva? Če ne znaš mulca vzgojit, ti ga pač morjo policaji. A ni tko???????

TAKO JE!

pa šola, pa cerkev, sam da so doma fer odnosi in bog ne daj da mulcu kero prpeleš kadar si zasluži. se ti bo roka posušila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TAKO JE!

pa šola, pa cerkev, sam da so doma fer odnosi in bog ne daj da mulcu kero prpeleš kadar si zasluži. se ti bo roka posušila.

Ne gre toliko za kakšno okoli ušes, kot za zgled! In ko gre za nacionalno lastnost zavračanja odgovornosti in pljuvanje čez policijo, je dokaj lahko razumeti to dogajanje. Vedno bližje smo divjemu zahodu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre približno v tej smeri (žal)

Pa še ena domislica o naslovu te teme.

Totalno zgrešen je. Hitrost ne ubija, ker če bi, nebi meli doktorjev pa profesorjev na dveh in štirih kolesih več živih.

Ubija naša nevednost, nezbranost, nespoštovanje predpisov (včasih jih je preprosto treba) , neprilagodljivost ...

Hitrost sama po sebi je le adrenalin in prijeten občutek svobode. Ne dajmo, da se to konča zaradi vsega že prej naštetega.

Tudi mene veseli, da ja na forumu kar nekaj takih, ki mislijo podobno kot jaz. Še je upanje.

Pokažimo mladim pravo pot .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vidim da imamo kar lepo zbirko različnih mnenj. Ena mi dišijo po policijskih (zagovarja sebe in svoja dejanja), ali pa bi v imenu "reda in zakona" morali vsi biti roboti. Bog ne daj misliti ali narediti kaj mimo pravil, ki so zapisana. Zakonov se je treba držati kot pijanc plota pa če so slabi ali dobri. Takšen ubogljiv folk imajo vsi vladajoči radi. Ne podpiram anarhije, sem pa proti kršenju ljudskih pravic na podlagi razstegljivih zakonov. Primer: zakon pravi, da mora biti luč prižgana 24 ur. V redu. Vedeti pa je treba, da je prejšnji zakon pisal, da mora biti luč prižgana pri zmanjšani vidljivosti. Problem je nastal, ker so nekateri prižgali luč šele takrat, ko niso videli in ne, ko niso bili videni! Prometne nesreče, ki so zaradi tega nastale. je bilo težje rešiti. Sam sem imel problem na Krapinski magistrali pred 25 leti, ko sem v dežju prehiteval šleperja, nasproti pa mi je pripeljal Turek brez luči!!! Hvala bogu, da se je dobro končalo. Za take idiote je moral biti spisan zakon 24 ur. Ampak to ne pomeni, da sedaj podpiram kaznovanje pri lepem sončnem vremenu. Policaj te lahko ustavi in praveri, če je vse drugo OK in če je, ti naj zaželi srečno vožnjo brez kazni. To, da te je ustavil še ne pomeni, da moraš takoj plačevati. Enako je pri hitrosti. Prekinjena črta pomeni, da je prehitevanje dovoljeno. Voznik, ki mora uporabljati glavo, bo prehiteval, če je varno. Sam se odloči. Vožnjo prilagaja razmeram in ne zakonu. Omejitve morajo biti, od policaja pa je odvisno, katere in kdaj bo upošteval pri kaznovalni politiki. Nihče nima pravice izzivati usode ali celo s svojimi dejanji kogarkoli ogrožati. Pametnejši popušča. To si dajte vcepit v glavo - PAMETNEJŠI POPUŠČA. Demagoško pa je napihovanje, češ danes bom vozil brez ispita, jutri kradel,... anarhija. Če bo Janezek danes ukradel iglo, bo jutri avion... Bombastični napihovalci. Na kaj vse pridete pri razlagi, da je mladenič sam kriv. Primerjate ga s "čefurji", kriminalci, prelagate krivdo nanj, češ zakoni so za vse enaki.... Policaj bi moral biti pametnejši in ne bi smel s svojim dejanjem poriniti nekoga v panično, brezglavo vožnjo z znanim rezultatom.

No, cvetka pa je, če nekdo misli, da če policaji ne bodo smeli preganjat motoristov, bomo vsi vozili puna bula in bežali. Ne govorim o tem, da policaji ne smejo slediti pobeglemu motoristu. Oceniti morajo s polno odgovornostjo KDAJ in ZAKAJ!

In z dancijem in sličnimi razlagami se popolnoma strinjam! Motoristek pa doda sol v to župco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No, cvetka pa je, če nekdo misli, da če policaji ne bodo smeli preganjat motoristov, bomo vsi vozili puna bula in bežali. Ne govorim o tem, da policaji ne smejo slediti pobeglemu motoristu. Oceniti morajo s polno odgovornostjo KDAJ in ZAKAJ!

In z dancijem in sličnimi razlagami se popolnoma strinjam! Motoristek pa doda sol v to župco.

Torej sedaj tu preko foruma obveščam policijo, da je moj standard načet in si ne morem privoščiti plačevanja kazni. Ker pa sem motorist in svoje Kawe ne morem voziti le po omejitvah, temveč kdaj tudi bolj potegnem, me v primeru ustavljanja ne smete še slediti! Kajti ustavil iz že navedenih vzrokov ne bom.

Sem pa že malo v letih, guma je tudi bolj na koncu, cesta mrzla, tako da se mi lahko kaj naredi. Pa ne mi reč, da vas nisem opozoril, kajti, če me ne boste upoštevali, bom na vas naščuval vse jagre in ravbšice.

Tako nekako si mislil ataIBA, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In si ga poslal na cesto brez izpita in z neregistriranim motorjem??? In tvoja pričakovanja o delovanju Policije bi bila? Neukrepanje?? Profiliranje prekrškarja? Eno samo pametovanje tja v tri dni......in na koncu je vedno kriva Policija . Life is soooooo simple...... :evilgrin:

Ne, na cesto sem ga poslal opremljenega, z danim znanjem in opozorilom, da si bo praktične izkušnje nabral s prevoženimi kilometri. Jasno mi je, da se tudi on ni vedno držal nelogičnih omejitev in je, tako kot mnogi dobri vozniki, peljal za dane razmere nad nelogično omejitvijo. In, če bi tam bil postavljen inkasant, ki bi po zakonu lahko kasiral, po pameti pa ne, bi se dečko morda poskušal zaščititi pred legalizirano krajo in pobegniti. Policaj pa za njim.... Odvisno od rezultata pregona..., možno pa je, da bi bil tudi jaz v časopisu.

Torej, bistvo vsega je, da ne podpiram kamikaz, objestnežev, kriminalcev,... sem pa proti nepravičnemu nabiranju denarja, ki selektivno deluje na kvaliteto kadra pri policiji. Korekten in pameten policaj bo postavljal radarje na nevarna mesta, kjer hitrost dejansko ogroža vse udeležene. Lovil bo idiote na cesti. Ker pa je teh premalo, bo premalo skasiral, začeli ga bodo jeb..t in kakšno izbiro bo imel? Če se bo dober policaj meril po znesku pridobljenega denara, bodo ravno karakterno najslabši najbolj cenjeni, te pa bomo res vsi hodli peš in v jopičih :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina odrasle delovno sposobne populacije v razvitih deželah umre zaradi prenažiranja, oziroma bolezni, ki so posreden ali neposreden odraz nepravilne in preobilne ter kalorično prebogate prehrane (sem spada tudi večina rakastih obolenj).

Posledično gledano, če toliko razpravljate o hitrosti in si vsako leto izmislite na to temo nov zakon, bi morali enako pri žretju.

Pa še pol plače bi vam ostalo; še posebej z zadnjimi podražitvami.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sedaj tu preko foruma obveščam policijo, da je moj standard načet in si ne morem privoščiti plačevanja kazni. Ker pa sem motorist in svoje Kawe ne morem voziti le po omejitvah, temveč kdaj tudi bolj potegnem, me v primeru ustavljanja ne smete še slediti! Kajti ustavil iz že navedenih vzrokov ne bom.

Sem pa že malo v letih, guma je tudi bolj na koncu, cesta mrzla, tako da se mi lahko kaj naredi. Pa ne mi reč, da vas nisem opozoril, kajti, če me ne boste upoštevali, bom na vas naščuval vse jagre in ravbšice.

Tako nekako si mislil ataIBA, kajne?

Niti pod razno. Lahko pa vsako stvar napihneš, kaj hočeš in koliko hočeš. Ne pa mi podtikat, ker edina poanta je v tem, da je odgovornost do drugih deljiva med vsemi udeleženimi. Tako kot ti misliš, razmišlja slab policaj, ki bo iz bolhe naredil slona, samo da bo opravičil svoja drobna neumna dejanja, ki pa nasprotno stran krepko stanejo. Veš, v slabih 40 letih, kar sem v prometu, sem spoznal ogromno dobrih miličnikov in tudi policajev. Med njimi imam mnogo dobrih znancev, tudi prijateljev. Žal, jih je vedno manj. To pa ne vodi v svetlo prihodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, to ni bežanje: primer. Pred nekaj leti je v Velenju prekrižalo policisko vozilo cesto in sta umrli dve mladi osebi. Bilo je rečeno, da je fant večkrat izival policijo. Se je splačalo obiti dekle in fanta za nekaj prekrškov ali zajebancije?

Global, mogoče je fant rekel redarju fuck off. "Kaj je delal tam, doma naj bi bil".

Nobeden ne govori, da je opravičeno bežanje (bilo katerega človeka) od najsnikov do nas, ki smo že malo v letih, niti do kriminalcev. Prosim vas, človeka ne moraš kar tako ubiti. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, to ni bežanje: primer. Pred nekaj leti je v Velenju prekrižalo policisko vozilo cesto in sta umrli dve mladi osebi. Bilo je rečeno, da je fant večkrat izival policijo. Se je splačalo obiti dekle in fanta za nekaj prekrškov ali zajebancije?

Global, mogoče je fant rekel redarju fuck off. "Kaj je delal tam, doma naj bi bil".

Nobeden ne govori, da je opravičeno bežanje (bilo katerega človeka) od najsnikov do nas, ki smo že malo v letih, niti do kriminalcev. Prosim vas, človeka ne moraš kar tako ubiti. Lp

V življenju je tako, da če želiš rešiti problem, moraš odstraniti vzroke in ne posledice posameznih dejanj. Pri tem seveda ne mislim na to, da je potrebno ljudi pobijati. Tako niso mislili niti tisti, ki so bili takrat prisotni. Voznik je mislil, da mu policisti pač ne morejo nič, policist je mislil, da ga bo voznik pravočasno videl in ustavil, nobena od teh predpostavk pa ni bila pravilna.

Če nebi bilo vzroka za takšno dejanje pri obeh, nebi bilo niti posledic.

Predno narediš dejanje, ki ni vsakdanje, premisli kakšne so lahko posledice. Če posledic ne moreš predvideti, ali ugotoviš, da so lahko neprijetne, odstopi od dejanja ali prevzami posledice.

Seveda je to zgolj teorija in se marsikdaj ne obnese, a če veš da nimaš izpita, nimaš izpravnega vozila, nimaš registriranega vozila, si alkoholiziran ... in sedeš za volan ali belanco, potem moraš posledice morebitnih neljubih dogodkov prevzeti nase in nikakor za njih kriviti drugih.

Tako vsaj razmišljam jaz.

Pa še enkrat povdarjam kot sem že napisal včeraj. Življenje je zame največja dobrina, a tega se nekateri posamezniki ne zavedajo.

Pa še eno hipotetično vprašanje:

Če bi prijeten fant, ki pa nima izpita, na cesti priletel v tebe, ki bi vozil po pravilih in te naredil za invalida, bi ga še vedno zagovarjal ??

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo ste pametni in vsevedni ko je potrebno kritizirati.

Nekateri se dičijo celo s štirimi desetletji vozniških izkušenj. Lepo.

Sedaj pa atuIBI še vprašanje:

Kaj in koliko si do sedaj v tem stažu naredil, da ne bi bilo nespametnih omejitev, kjer bi lahko opravičeval svojo prehitro vožnjo?

Neustreznih ureditev se ne spreminja s kršenjem, temveč z družbenim angažiranjem in ostalimi mehanizmi za legalne spremembe zakonodaje in predpisov!

Nekatere skupine motoristov z mnogo krajšim stažem so nekaj sprememb že dosegle in postajajo upoštevani sogovorniki na tem področju.

Nekateri pa boste pač še naprej samo pljuvali čez tiste, ki opravljajo svoje delo in opravičevali kršitve, ker imate sami preveč masla na glavi in ker je to najlažje.

Naša folklora pač. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, to ni bežanje: primer. Pred nekaj leti je v Velenju prekrižalo policisko vozilo cesto in sta umrli dve mladi osebi. Bilo je rečeno, da je fant večkrat izival policijo. Se je splačalo obiti dekle in fanta za nekaj prekrškov ali zajebancije?

Global, mogoče je fant rekel redarju fuck off. "Kaj je delal tam, doma naj bi bil".

Nobeden ne govori, da je opravičeno bežanje (bilo katerega človeka) od najsnikov do nas, ki smo že malo v letih, niti do kriminalcev. Prosim vas, človeka ne moraš kar tako ubiti. Lp

Bravo motoristek. In, če bomo vsi tako razmišljali, potem bodo idioti vedeli, da ne morejo biti za svoje neumnosti, ki jih počno skriti za uniformo in "zakoni", oproščeni. Ali celo na način: "Daj no, nena ga seri, pazi malo. Ker pa kazen mora bit, si v nedeljo dežuren!"

Odpreti je potrebno novo temo, kje nas lovijo, kdaj, kakšna hitrost, logika kaznovanja in znesek. Pa bomo s slikami in opisi žigosali idiotska mesta, ki služijo samo nabiranju denarja. Za razmislit, takoj ko se začne sezona :whistle: . LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kej čmo, fanta ni več in tu se ne da rešit nič. okoliščine so pač ble usodne za njegov razmislek o pobegu...izpit za narest, želja po vožnji, strah pred izgubo pravkar delanega izpita itd...skratka vse je blo napravljeno da se bo tako končalo...

resnica je tudi, da se pač hitrost da najlažje kontrolirat in posledično kasirat. seveda spet ne velja kaznovanje enako za vse...mam občutek, da se še najraje obira čisto navadne ljudi, ker se tako in tako ne bodo šli tožarit...

škoda, da si je policija v zadnjih cajtih nabrala toliko negativnih cvetk, da ji pač ne verjame noben boh več in tako so še tisti kolikor toliko "človeški", dostojni policisti umazani z brezveznim početjem nekaterih njihovih kolegov...

ali kot mi je enkrat rekel en policaj ko sem mu omenil mojo vožnjo skozi naselje za dvema njegovima kolegoma na motorjih in smo lepo brzeli kakih 130 km/h...pa niso bli na nujni vožnji..:" ja tud med nami so črne ovce..."

pa sm mu reku:" jah..zadnje cajte zgleda da jih je cela čreda..." :whistle: pa ni nč zameril smo se mal nasmejali potem

po svoji strani jih tudi razumem, saj večina svoje delo opravlja dobro in včasih jim tud njim ni lahko...in potem preiskovalni sodnik spusti ves njihov trud na prostost... :rolleyes:

tadivji, ki so vedno divji in stalni znanci policije, takim ne morejo nič. zato pa plačamo mi, ki se včasih spozabimo in nismo divjaki, pa malo odpremo gas kjer naj ne bi, al pa mamo kake falš kamine pršravfane gor... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Odpreti je potrebno novo temo, kje nas lovijo, kdaj, kakšna hitrost, logika kaznovanja in znesek. Pa bomo s slikami in opisi žigosali idiotska mesta, ki služijo samo nabiranju denarja. Za razmislit, takoj ko se začne sezona :whistle: . LP.

Super. Jaz bom potem tam lahko še bolj pazil da se držim omejitev in bom brez težav peljal naprej. Vi se pa kar "drkajte" s policijo.

Pa je vam že kdaj uspelo pomisliti, da mesta, kjer policija ne kasira več postanejo tudi zanjo nezanimiva? Too hard?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo motoristek. In, če bomo vsi tako razmišljali, potem bodo idioti vedeli, da ne morejo biti za svoje neumnosti, ki jih počno skriti za uniformo in "zakoni", oproščeni. Ali celo na način: "Daj no, nena ga seri, pazi malo. Ker pa kazen mora bit, si v nedeljo dežuren!"

Odpreti je potrebno novo temo, kje nas lovijo, kdaj, kakšna hitrost, logika kaznovanja in znesek. Pa bomo s slikami in opisi žigosali idiotska mesta, ki služijo samo nabiranju denarja. Za razmislit, takoj ko se začne sezona :whistle: . LP.

Če bi vsi kršitelji CPP vozili po predpisih, potem tisti t.i. "idioti" ne bi mogli nič kasirati. V civilizirani družbi po pojem mnenju ne moreš svoja prepričanja izvajati z nepokorščino, torej z namernimi dejanji, ki so v nasprotju s predpisi in zakoni.

Če bi rad kaj spremenil, naredi to po formalni poti. Spiši predlog zakona (dopolnitve zakona), dobi zadostno podporo in ga spravi čez parlamentarno proceduro. Če se ti zdi, da je ta vlada "požrešna in sam denar vleče" imaš naslednje leto možnost nove izbire.

Vsekakor pa se ne moremo vsi počez voziti brez ustreznih dovoljenj, brez upoštevanja prometnih predpisov in še bežati pred policijo, če nas ta hoče ustaviti. To je ena navadna neumnost, ne glede na to, ali to naredi mlad fant ali star dedec. In vsi starši so NEPOSREDNO ODGOVORNI za to, da otroke naučijo, da je treba za svoja dejanja prevzeti odgovornost.

Če je omejitev 50km/h, vozi 50km/h. Če te je toliko v hlačah, da kršiš to pravilo, bodi pripravljen za to tudi odgovarjati! Če si ne moreš privoščiti posledic svojega dejanja, takih dejanj enostavno ne počni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vsi kršitelji CPP vozili po predpisih, potem tisti t.i. "idioti" ne bi mogli nič kasirati. V civilizirani družbi po pojem mnenju ne moreš svoja prepričanja izvajati z nepokorščino, torej z namernimi dejanji, ki so v nasprotju s predpisi in zakoni.

Če bi rad kaj spremenil, naredi to po formalni poti. Spiši predlog zakona (dopolnitve zakona), dobi zadostno podporo in ga spravi čez parlamentarno proceduro. Če se ti zdi, da je ta vlada "požrešna in sam denar vleče" imaš naslednje leto možnost nove izbire.

Vsekakor pa se ne moremo vsi počez voziti brez ustreznih dovoljenj, brez upoštevanja prometnih predpisov in še bežati pred policijo, če nas ta hoče ustaviti. To je ena navadna neumnost, ne glede na to, ali to naredi mlad fant ali star dedec. In vsi starši so NEPOSREDNO ODGOVORNI za to, da otroke naučijo, da je treba za svoja dejanja prevzeti odgovornost.

Če je omejitev 50km/h, vozi 50km/h. Če te je toliko v hlačah, da kršiš to pravilo, bodi pripravljen za to tudi odgovarjati! Če si ne moreš privoščiti posledic svojega dejanja, takih dejanj enostavno ne počni.

tko nekak ja.... full gas :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V življenju je tako, da če želiš rešiti problem, moraš odstraniti vzroke in ne posledice posameznih dejanj. Pri tem seveda ne mislim na to, da je potrebno ljudi pobijati. Tako niso mislili niti tisti, ki so bili takrat prisotni. Voznik je mislil, da mu policisti pač ne morejo nič, policist je mislil, da ga bo voznik pravočasno videl in ustavil, nobena od teh predpostavk pa ni bila pravilna.

Če nebi bilo vzroka za takšno dejanje pri obeh, nebi bilo niti posledic.

Predno narediš dejanje, ki ni vsakdanje, premisli kakšne so lahko posledice. Če posledic ne moreš predvideti, ali ugotoviš, da so lahko neprijetne, odstopi od dejanja ali prevzami posledice.

Seveda je to zgolj teorija in se marsikdaj ne obnese, a če veš da nimaš izpita, nimaš izpravnega vozila, nimaš registriranega vozila, si alkoholiziran ... in sedeš za volan ali belanco, potem moraš posledice morebitnih neljubih dogodkov prevzeti nase in nikakor za njih kriviti drugih.

Tako vsaj razmišljam jaz.

Pa še enkrat povdarjam kot sem že napisal včeraj. Življenje je zame največja dobrina, a tega se nekateri posamezniki ne zavedajo.

Pa še eno hipotetično vprašanje:

Če bi prijeten fant, ki pa nima izpita, na cesti priletel v tebe, ki bi vozil po pravilih in te naredil za invalida, bi ga še vedno zagovarjal ??

Ne, ne bi ga zagovarjal, ubil pa tudi ne.........

Super. Jaz bom potem tam lahko še bolj pazil da se držim omejitev in bom brez težav peljal naprej. Vi se pa kar "drkajte" s policijo.

Pa je vam že kdaj uspelo pomisliti, da mesta, kjer policija ne kasira več postanejo tudi zanjo nezanimiva? Too hard?

Tako, pa smo spet tam "inkasanti".....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne bi ga zagovarjal, ubil pa tudi ne.........

Kdo pa je tega fanta ubil? Njegova lastna neumnost in nihče drug...

Tako, pa smo spet tam "inkasanti".....

Mogoče pa le nadzorniki na mestih, kjer je največ kršitev? Ah ne, omejitve hitrosti so tako ali tako ena sama birokratska neumnost namenjena polnjenju državne blagajne na račun ubogih državljanov, ki se zaradi tega ne morejo hitro peljati (da ne uporabim besedo dirkati) po javnih cestah. Kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa je tega fanta ubil? Njegova lastna neumnost in nihče drug...

Mogoče pa le nadzorniki na mestih, kjer je največ kršitev? Ah ne, omejitve hitrosti so tako ali tako ena sama birokratska neumnost namenjena polnjenju državne blagajne na račun ubogih državljanov, ki se zaradi tega ne morejo hitro peljati (da ne uporabim besedo dirkati) po javnih cestah. Kajne?

Si jih videl kdaj na rondojih, križiščih, vrtcih, šolah, ob 14h na križiščih kako delajo red. Ne, oni so izven mest na ravninah, da....kaj že? Se naredi nesreča....halo policija lahko pridete na kraj nesreče, kaj si ti fu***n, pridi ti sem na postajo in bomo naredili zapisnik. Tako je to..... :headbang:

Drugič, ko se bo kateremu od nas nekaj naredilo bom malo :devil:

ps: drugače pa podpiram policaje(celo imam nekaj prijateljev in celo poročna priča mi je bil) :worship: samo njihovo vodstvo-Zajc, Žlender in njim slični so za.... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu nekaterih takih ravnin vsak začetek tedna vidim posledice vikend dirkačev.

Saj ne rečem..... :rolleyes:

Še eno, da povem....Me je ustavil policaj in rekel: od šestnajstih ste vi prvi, ki mi je ustavil. S tem zakomom bo še hujše in več polamanih. In si zapovnite to.

Saj mi z boingi ustavljamo in imamo tudi tablice vidne. Kaj pa cestakarji? To naj prvo poštimajo. In na veliki tabli se veliko bolj vidi, kaj pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj in koliko si do sedaj v tem stažu naredil, da ne bi bilo nespametnih omejitev, kjer bi lahko opravičeval svojo prehitro vožnjo?

_________

Preveva me občutek, da komentirajo oz. "zagovarjajo" zakon in "inkasante" njihovi kolegi, sodelavci ali celo isti ljudje? Zakaj bi spreminjal zakon, če pa je potrebno samo stvar nastaviti pravilno. In ga uporabljati, ne zlorabljati. Z organizacijo dela na terenu, naj ne bo prioriteta in merilo za kvaliteto policistovega dela količina nagrabljenega denarja!!!!! Potem bo promet tekoč, manj nesreč, policaji ti bodo vsi prijatelji, ker jih boš gledal kot zaščitnike na cesti, ki lovijo idiote. Če se bodo vsi spravili na tistih nekaj % voznikov, ki ga serjejo, jih bodo hitro ukrotili. Sedaj pa te policaji gledajo kot potujočo denarnico in ti njih kot inkasante. Če kasirajo na idiotskih mestih. Imam občutek, da se ponavljam, konkretnih in argumentiranih odgovorov razen - treba se je držati zakonov, vozi po omejitvah (ne po situaciji), plačuj drage kazni, če te bo prenapetež spravil va rizično situacijo pa boš spet sam kriv. Ali pa preprosto stvar v odgovoru tako napihnit, da lahko greš kar v jok in na drevo. No, privlačnost večmnenjskega razmišljanja je namen foruma. Da vidimo komu kak daleč nese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj in koliko si do sedaj v tem stažu naredil, da ne bi bilo nespametnih omejitev, kjer bi lahko opravičeval svojo prehitro vožnjo?

_________

Preveva me občutek, da komentirajo oz. "zagovarjajo" zakon in "inkasante" njihovi kolegi, sodelavci ali celo isti ljudje? Zakaj bi spreminjal zakon, če pa je potrebno samo stvar nastaviti pravilno. In ga uporabljati, ne zlorabljati. Z organizacijo dela na terenu, naj ne bo prioriteta in merilo za kvaliteto policistovega dela količina nagrabljenega denarja!!!!! Potem bo promet tekoč, manj nesreč, policaji ti bodo vsi prijatelji, ker jih boš gledal kot zaščitnike na cesti, ki lovijo idiote. Če se bodo vsi spravili na tistih nekaj % voznikov, ki ga serjejo, jih bodo hitro ukrotili. Sedaj pa te policaji gledajo kot potujočo denarnico in ti njih kot inkasante. Če kasirajo na idiotskih mestih. Imam občutek, da se ponavljam, konkretnih in argumentiranih odgovorov razen - treba se je držati zakonov, vozi po omejitvah (ne po situaciji), plačuj drage kazni, če te bo prenapetež spravil va rizično situacijo pa boš spet sam kriv. Ali pa preprosto stvar v odgovoru tako napihnit, da lahko greš kar v jok in na drevo. No, privlačnost večmnenjskega razmišljanja je namen foruma. Da vidimo komu kak daleč nese.

Hehe, jaz nisem policaj, nisem nikoli bil in nikoli ne bom. Nimam nobenega prijatelja med njimi, in pravzaprav le bežno poznam 2 ali 3 in še te motoriste.

Tule ne gre za to, kje kasirajo in jaz ne pravim da naj se vozi po predpisih. Tudi sam jih marsikdaj kršim. Sem pa za razliko od drugih, pripravljen posledice svojih napak in neupoštevanja predpisov pripisati sebi.

In tu ne govorimo o tem, kje policisti merijo, pa zakaj jih ni tu in tam. Govorimo o primeru, ko je mlad fant zaradi lastne neumnosti izgubil življenje, nekateri od vas pa sedaj krivite za to policiste, s tem pa neposredno dajete vedeti tudi ostalim potencialnim žrtvam, da je njihovo dejanje v očeh družbe sprejemljivo.

To je narobe ! Vsi bi se morali zavedati, da vsak zase nosi breme posledic za nepravilne ali neumne odločitve ! Tukaj ni popravnega izpita.

In še enkrat. Odstranjevati je potrebno vzroke in ne posledic !

Se pa tudi sam strinjam, da policisti kasirajo tam, kjer se pač največ da i.t.d. ampak to je druga zgodba, ne mešajte tega z nesrečnim dogodkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam jaz znane podatke (lokalci) so policaji prišli na kraj dogodka v roku pol minute (recmo 20sekund)...sedaj pa vi presodite kako za petami so mu bili...najmanj 500m za njim, kar je na ovinkasti kraški cesti že precej (sploh pa v vasi). to tudi potrjuje izjavo policajev, da sta ga izgubila iz vidnega polja.

Dejstvo pa je, da je mulc izbral najožje križišče v vasi, saj je glede na ravnino prej gotovo imel toomuch preveliko hitrost za zavijanje levo - in je pač trofil drevo, ki je tik za ovinkom.

En je omenil, da policaji poznajo "vse" motoriste v okraju?! Kaj tudi tiste, ki šele delajo izpit?

V manjših krajih prav gotovo. To je njihova služba. Če ne po imenu, pa vsaj približno. Misliš, da ne poznajo večino ''pametnih'' mulcev? Bi bil presenečen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!