Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

moje mnenje o tem takšno kot je je, ne bo si nič več spreminjalo razn da me bo nekdo z argumenti prepričal v nasprotno (kar dvomim), ne rečem da je moje mnenje pravilno, vendar takšno pač je in si mislite kaj si hočete...pa da še enkrat strnem to svoje mnenje, da ne bo kaj nejasnega: sem PROTI fizičnemu preganjanju kršiteljev CPP...preganjanje se smatra kot zasledovanje z vozilom, takšno kot se je zgodilo v tem primeru ki ga obravnavamo, in ga ne enačite s kaznovanjem....kaznovanje mora biti, vendar ne na takšen način!!!

Če bi bilo to uzakonjeno bi nastal popolni kaos. Potem se nihče več nebi držal CPP, saj bi lahko vsako ustavljanje policije enostavno ignoriral. S sabo bi nosili pištole in bi med seboj obračunavali po kavbojsko. Jaz si tega nikakor ne želim.

Bi pa bilo potrebno uzakoniti, da vsako bežanje pred policijo pomeni npr. BREZPOGOJEN ZAPOR za npr. 1 mesec, ne glede na to, ali je oseba mladoletna ali polnoletna. Mislim da bi potem še manj osebam sploh prišlo na pamet, da bi bežali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je, tudi jaz se ne morem z nikomer bolj strinjati kot z ataibo, nekateri pač niso razumeli kaj sem želel povedat- nekateri so pač odnehali, nekateri povedali svoje mnenje, HHV pa je spet pokazal da je idiot prve klase in začel spuščati nivo komunikacije, tako da je prišlo do skropucala, na zadnjih dveh straneh, kar nastane vedno, ko me začne neutemeljeno napadat in se pač spustim na njegov nivo, da ima revež še vsaj nekaj od debate....drugače pa če preidemo nazaj na temo, nimam več kaj dodati, edini pametn glede tege tukaj je ataiba in mogoče še kak posameznik ki razumejo celo zadevo, ostali ste pač še enkrat pokazali svoj nivo bednega, tipičnega, slovenskega razmišljanja...

ja, ful si na nivoju ... našega ne dosežeš niti, če se z avijonom zapelješ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, če prav razumem vsak lahko dela kar hoče samo, da nobeden ne umre :huh:

razen, ko umre- takrat se za krivca zahteva smrtna kazen al pa doživljenjsko na motosvetu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poskušal po 5 straneh rikverc branja ugotoviti zakaj se gre, pa sem obupal...tko da če je kdo prijazen naj mi pove za kaj gre...šta se desilo? Kdo je umru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V forumu se izražajo mnenja posameznikov. Če nekdo ne misli in razmišlja kot jaz, ga ne bom okarakteriziral za polpismenega idiota, debila,... Celo življenje se učimo. Obdobje enoumja je mimo! Če se počutiš ogroženega, potem je tvoja reakcija razumljiva. Ne samo meni. Ali vlečeš za seboj kakšno traumo? Ali je to poklicna deformacija? Odgovori sebi, ne meni.

Ti pa sebe sprašuj, ne nas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo brezveznega nakladanja zamegli bistvo. LP.

Misliš bistvo civilizirane družbe, kjer nosimo odgovornosti, ne le privilegije? Privilegije in bežanja, "saj me ne bo nihče lovil" pa si predstavljam kot zapuščino prejšnjih časov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poskušal po 5 straneh rikverc branja ugotoviti zakaj se gre, pa sem obupal...tko da če je kdo prijazen naj mi pove za kaj gre...šta se desilo? Kdo je umru?

Stran 32, 10.november ob 22.59, ataIba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poskušal po 5 straneh rikverc branja ugotoviti zakaj se gre, pa sem obupal...tko da če je kdo prijazen naj mi pove za kaj gre...šta se desilo? Kdo je umru?

Nič posebnega...

Nekdo je bejžal pred policaji (nakar se je izvedelo, da je bil to nek "pošten" mladenič), policaji so ga lovili, a ga je pred policaji rešil sam bog in ga poklical k sebi. Nato sta se mladenič in sveti Peter smejala možem postave naravnost iz nebes, ko so ti prispeli le še do nepremičnega trupla...

Od tu naprej gre razprava, kdo je grd....so to policaji, je mladenič sam vplačal karto, itd...

Tole bi bilo zelo na kratko...

Pa brez zamere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poskušal po 5 straneh rikverc branja ugotoviti zakaj se gre, pa sem obupal...tko da če je kdo prijazen naj mi pove za kaj gre...šta se desilo? Kdo je umru?

Govora je o vplivu hitrosti na smrt posameznika (ali skupine);

- ugotovili smo, da hitrost vpliva,

- da vplivajo napake, ki jih ljudje delajo pri takšni hitrosti,

- da vsaka napaka pomeni neizkušenost voznika v trenutku delanja napake (ljudje smo pač zmotljivi...tudi najboljši)

- da se za hitrostno dejanje odločiš sam in moraš poznati in sprejeti posledice.

Pol so se začel oglašat pa razni "pubertetniki" (v takem in drugačenm smislu besede) in smo prišli do bednih ugotovitev, da je za smrt pri hitrosti krivo:

- policija,

- policija ker te je sploh želela ustaviti (z liziko in kapo na glavi)

- policija ker se je odločila, da se zapelje za teboj

- pol so tu not vmešal še razna direktorje organov (teh in onih)

Razprava se je nato še bolj bedno odvijala naprej dokler nismo ugotovili, da:

- za vsako smrt pri hitrosti sploh nima noben nč veze

- da so kazni previsoke (čemu, če se držimo predpisov)

- da policija ne "ureja" prometa, pač pa nesramno kasira denar od poštenih državljanov, ki se 15m za tablo prepovedi ali omejitve peljejo še vedno 10km/h višje kot je potrebnož

- da so vsega krivi policaji (?! zakaj že)

- da je kršenje CPP dovoljeno in odobravano do neke mere

- da so motoristi alfa in omega in jih lahko policaji samo ponižno pozdravljajo z roba cestišča

....

....

No, potem je pa prišel en nejko in z HHV-jem sta se udarila na precej nizki ravni

Klimbra pa vsake tolk dela povzetke zadnjih dveh strani :yea1: :yea1: (ki pač letijo na krivce zadnjih dveh strani) BTW, krivci se v zadnjih 5ih straneh niso spremenili.

Tako da, Brihta, lahko komentiraš karkoli o hitrosti in ubijanju (kar je napisano do precej strani nazaj), lahko komentiraš kdo je kriv za smrt fanta v koprivi, lahko pa upališ eno bedno, da bo imel kdo kaj za komentirati - pazi le, da boš dovolj nizek :kva2: :kva1: :kva1: :kva2: k drgač te nejko ne bo zastopu :eek: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

- da je kršenje CPP dovoljeno in odobravano do neke mere

...

..

... samo posameznikom, ki so dovolj izkušeni in zreli, da lahko sami ocenijo kdaj si lahko določena pravila prilagodijo. Tem "odličnim" voznikom tudi ne bo treba nikoli plačati nobene kazni. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo posameznikom, ki so dovolj izkušeni in zreli, da lahko sami ocenijo kdaj si lahko določena pravila prilagodijo. Tem "odličnim" voznikom tudi ne bo treba nikoli plačati nobene kazni. :naughty:

Jest imam eno karto viška, ma pred tabo še kače na drevo plezajo, tako da te ne morem povabit v naš klub. Poleg tega imaš nonstop provido na štrikcu.

Pies: si se pocajtou?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam eno karto viška, ma pred tabo še kače na drevo plezajo, tako da te ne morem povabit v naš klub. Poleg tega imaš nonstop provido na štrikcu.

Jest pa res nje O:-)

Pies: si se pocajtou?

Glede na to kaj in kje pišem zgleda, da mi gre na slabše. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa se zima še ni prav začela ... :slap: :slap: :slap:

... nesposobnost posameznikov, da bi uzrli svojo podobo v ogledalu je skoraj neverjetna ... :eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In.....ponavljam........rad bi videl vajino razmišlanje, ko.......bog ne daj.....en tak prenapetež UBIJE tvojega otroka!!!!!!!

Takrat bosta pa vpila na ves glas....hodila od Poncija do Pilata.......zmerjala policaje, ki ga niso odstranili iz javnega življenja.....itd.

PA sej vem.....brez veze razlagat nekaj nekomu......ki še svojih besed ne razume!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.....in zato večna hvala :worship: policajem, ki ga že pri prvem majhnjem prekršku "odstranijo" iz javnega življenja. Samo zaradi suma in verjetnosti, da bo jutri to velik kriminalc. "Odstraniti" nekoga samo zaradi možnosti jutrišnje tragedije, ... Ta pa peče!!! :SS

Po tej logiki, je potrebno nekoga, ki prehitro pelje (kje? - v naselju ali izven in koliko hitreje in kje bo meja?), da ne bo naredil jutri tragedije, kar s šrotarco. Če vidiš, da kdo spije cel pir (menda je to 0,5), ga je treba kar "zatoučt", če hoče v avto. In to brez strahu, da te bo kdo vprašal po zdravju. saj vendar ščitiš življenja naših otrok. No, če nas to čaka in če mislite, da je to pravna država.....

Jaz bom vedno stal na poziciji, da policaji ne morejo biti zaščiteni kot severni medvedi. In kriminala ni vedno več zaradi njihovega nedela, ampak so vzroki drugje. To pa ni tema.

In ne mi podtikat, da podpiram anarhijo, kriminal, ... če samo povdarjam, da obstajata vzrok in posledica. V pričakovanju težke posledice postane vzrok nepomembno majhen. Lahko pa vzrok strašno napihneš, če pride do velike posledice. To pa peče!!! Vso vzročno krivdo obesiti na "mulota", ker se ni držal zakona in povdarjati samo njegovo krivdo, ne omenjati pa obvezno pričakovanje panike, neznanja in izzivanja nesreče, sploh pa ranljivosti na mopedu? S strani profesionalcev, ki so lovili "mulota"! No, po tvoje, naši sinovi so zaščiteni....

Svoje besede dobro razumem. Če zgubiš nit, preberi se enkrat, dvakrat, desetkrat..., zato je napisano. In zato tudi dodam še kakšen komentar, da stvar ostane v bistvu. Ne morem pa ti pomagati, če ne vem, kaj ti ne razumeš. Iz tvojega pisanja sklepam, da ne razumeš nič. Žal. In če še nisi, upam da ne boš nikoli policaj ali pa na takšnem mestu, da lahko koga z dejanji ogroziš. Samo zaradi "preventive". (Pol bi pa še pričakoval nagrado!!!!!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in zato večna hvala :worship: policajem, ki ga že pri prvem majhnjem prekršku "odstranijo" iz javnega življenja. Samo zaradi suma in verjetnosti, da bo jutri to velik kriminalc. "Odstraniti" nekoga samo zaradi možnosti jutrišnje tragedije, ... Ta pa peče!!! :SS

Po tej logiki, je potrebno nekoga, ki prehitro pelje (kje? - v naselju ali izven in koliko hitreje in kje bo meja?), da ne bo naredil jutri tragedije, kar s šrotarco. Če vidiš, da kdo spije cel pir (menda je to 0,5), ga je treba kar "zatoučt", če hoče v avto. In to brez strahu, da te bo kdo vprašal po zdravju. saj vendar ščitiš življenja naših otrok. No, če nas to čaka in če mislite, da je to pravna država.....

Jaz bom vedno stal na poziciji, da policaji ne morejo biti zaščiteni kot severni medvedi. In kriminala ni vedno več zaradi njihovega nedela, ampak so vzroki drugje. To pa ni tema.

In ne mi podtikat, da podpiram anarhijo, kriminal, ... če samo povdarjam, da obstajata vzrok in posledica. V pričakovanju težke posledice postane vzrok nepomembno majhen. Lahko pa vzrok strašno napihneš, če pride do velike posledice. To pa peče!!! Vso vzročno krivdo obesiti na "mulota", ker se ni držal zakona in povdarjati samo njegovo krivdo, ne omenjati pa obvezno pričakovanje panike, neznanja in izzivanja nesreče, sploh pa ranljivosti na mopedu? S strani profesionalcev, ki so lovili "mulota"! No, po tvoje, naši sinovi so zaščiteni....

Svoje besede dobro razumem. Če zgubiš nit, preberi se enkrat, dvakrat, desetkrat..., zato je napisano. In zato tudi dodam še kakšen komentar, da stvar ostane v bistvu. Ne morem pa ti pomagati, če ne vem, kaj ti ne razumeš. Iz tvojega pisanja sklepam, da ne razumeš nič. Žal. In če še nisi, upam da ne boš nikoli policaj ali pa na takšnem mestu, da lahko koga z dejanji ogroziš. Samo zaradi "preventive". (Pol bi pa še pričakoval nagrado!!!!!).

Kako lahko policaj ugotovi/oceni kdaj je treba loviti osebo, ki se na njegovo ustavljanje odzove z begom ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako lahko policaj ugotovi/oceni kdaj je treba loviti osebo, ki se na njegovo ustavljanje odzove z begom ???

Enostavno!! Pokličeš ataIBO pa ti bo razložil....samo mislim, da potem ne bodo nobenega več ustavljali...zakaj le bi??..saj osebo lahko to ubije!!!...potem pa bo nesrečni policaj vse življenje poslušal glas ataIBE, ki bo vlival gnoj po njem. Res ne delajte tega...nikar ne ustavljajte in ne postavljajte radarjev..prosim!!!...potem bomo še vsi mi spet poslušali njegov glas, ki bo še dolgo donel po forumih motosveta!!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...potem bomo še vsi mi spet poslušali njegov glas, ki bo še dolgo donel po forumih motosveta!!! :naughty:

Ne trudi se! On bi v podpisu kot ga imaš ti, pride zamenjal za arrogance. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom vedno stal na poziciji, da policaji ne morejo biti zaščiteni kot severni medvedi.

Ne vem zdaj...pregledal sem Zakon o zaščiti živali (uradno prečiščeno besedilo) /ZZZiv-UPB1/

(Ur.l. RS, št. 20/2004) pa nikjer ne najdem nič o severnih medvedih. Če so policaji tako zaščiteni potem pa ni čudno, da si upa ataIBA tako bruhat po njih. Mogoče pa je ataIBA navajen, da je zaščiten po Zakonu o Romih - zato pa je tako samozavesten, ker ve, da mu nihče nič ne more... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pregledal sem Zakon o zaščiti živali (uradno prečiščeno besedilo) /ZZZiv-UPB1/

(Ur.l. RS, št. 20/2004) pa nikjer ne najdem nič o severnih medvedih.....

Lepo je videti, da se tudi policisti v večji meri in kreativno udeležujejo debat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še odgovorim na to, kar se je nanašalo name in nejkota (nejko namreč sam bolj težko zdaj kaj napiše)

1.) nisem noben advokat, sem samo povedal mnenje in se postavil za nekoga, ki razmišlja podobno kot jaz

2.) nejko vam ne more odpisati na vaše poste, ker je v BANovcih zaradi ultra sposobne moderatorke Alle, ki je najbrž postala moderatorka na motoforumu zaradi svojih sposobnosti in znanja v zvezi z motocikli, kar je zame tudi glavni razlog, da nekdo postane moderator na takšnem forumu

nimam več kaj dodati, kot črno in belo: ataIBA, reesko, nejko in jaz imamo drugačne poglede in se težko kaj pogovorimo z vami, ker prehitro začnete pljuvat po vsem. LP, Čamac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj tisti ki beži, tisti ki prevozi stop znak ne da bi se ustavil, tisti ki ne upoštevajo cestno prometnih zakonov, ZAKAJ so ti ljudje vedno nedolžni(žal tudi pokojni), krivi pa so policaji, ministri, itd., tega res ne razumem,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj tisti ki beži, tisti ki prevozi stop znak ne da bi se ustavil, tisti ki ne upoštevajo cestno prometnih zakonov, ZAKAJ so ti ljudje vedno nedolžni(žal tudi pokojni), krivi pa so policaji, ministri, itd., tega res ne razumem,

Mona, vidiš, ker nisi čamac, nejko ali ataIBA ne moreš razumeti tega... :naughty: :naughty: haloo?!?! kako si se sploh drznil kaj vprašati, sedaj te bodo vsi popluvali :lol1: :lol1: :lol1:

OK, hec na stran, mislim da bi morali zgoraj omenjeni najprej pogledati o čemu govori topic, se vprašati če imajo dodati kaj koristnega k stvari, prečistiti besedilo da je ESEJSKO približno vsaj od daleč, ne pa da je čisti podn in podajanje polen pod noge...kolikor spremljam in razumem zadevo se mi zdi, da se nekater isploh ne trudijo razumeti stališča drugih in gledati na "hitrost" na nacionalnem nivoju. Ne, le-ti raje zagovarjajo določene manjšine, katerih del so tudi sami. Do tega sklepa sem prišel ker tako vneto zagovarjajo drobno prekrškarijo, ki vključuje tudi mahanje policistu češ;"ma sem mislil da me pozdravlja".

Alora, če smo sposobni pluvat okol, pol dejmo temo še mal razprest. že nekaj strani nazaj sem spraševal če ima kdo kakšen podatek o silah, ki delujejo na telo med trkom in podobne fizikalne stvari - čamac, nejko, ataiba (in drugi majstri) pogruntajte kaj fizika govori o trkih....ali čemerkoli, kar ni podobno smetem in pinkponk žogici.

Klimbra ti pa ne, da ne bo ratal kak PPM pelji do prvega mehanika :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

š... moderatorke Alle, ki je najbrž postala moderatorka na motoforumu zaradi svojih sposobnosti in znanja v zvezi z motocikli, ...

Mislim da je postala moderatorka zaradi svojih sposobnosti razmišljanja, poznavanja scene, razgledanosti nasploh in sodelovanja v prizadevanjih za varnost motoristov.

Za tehnično področje pa je zadolžen Ledeni, ki je tam bolj podkovan. V kategorijo "motocikli", tu pa je "splošno".

In ker sva :topic: , pričakujem da moderatorka izbriše oba najina posta.

Pa lepo pzdravi Nejkota v Banovcih. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!