Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

ne vem no, ampak ne morem si pomagat, da tud js tle kj ne napišem.

Nejko pa Čamac, sem vaju meu za kj bl pametna, sam naj opozorim še na ostale "šmrkavce", kateri mamo popolnoma drugačna stališča.

Škoda, ker mečeta slabo luč še na nas ostale mladoletne oz. "teen-letne"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zgleda, da se iz tragičnega dogodka nihče ne bo nič naučil ...

... eni ker so prepotentni ...

... drugi ker so nevzgojeni ...

... tretji ker so premladi ...

... temo, ki bi bila lahko učna ura za mlade "vročekrvneže" se je sprevrgla v žaljenje in brezvezno nabijanje ...

... tako kot že mnogokrat v preteklosti ... žal ...

... vsem, ki se trudite pragmatično osvetliti ta tragični dogodek, ta post ni namenjen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no, ampak ne morem si pomagat, da tud js tle kj ne napišem.

Nejko pa Čamac, sem vaju meu za kj bl pametna, sam naj opozorim še na ostale "šmrkavce", kateri mamo popolnoma drugačna stališča.

Škoda, ker mečeta slabo luč še na nas ostale mladoletne oz. "teen-letne"

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko debato, ki se vleče že 20+ strani, skrajšamo na eno čisto enostavno vprašanje:če te policija ustavlja, a moraš ustaviti ali ne?

Vsi, ki mislijo, da ne, naj to,lepo prosim, ARGUMENTIRAJO! Z upoštevanjem zakonov, seveda, da ne bo nesporazumov. Brez nakladanja in filozofiranja itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko debato, ki se vleče že 20+ strani, skrajšamo na eno čisto enostavno vprašanje:če te policija ustavlja, a moraš ustaviti ali ne?

Vsi, ki mislijo, da ne, naj to,lepo prosim, ARGUMENTIRAJO! Z upoštevanjem zakonov, seveda, da ne bo nesporazumov. Brez nakladanja in filozofiranja itd.

Nihče ni reku, da se ne rabiš, tako da to sploh ni vprašanje niti predmet debate. :slap:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ni reku, da se ne rabiš, tako da to sploh ni vprašanje niti predmet debate. :slap:

D.

Saj sem res en idiot, ker sem pozabil, da je vaše mnenje, da policija sploh ne bi smela ustavljati. Se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem res en idiot, ker sem pozabil, da je vaše mnenje, da policija sploh ne bi smela ustavljati. Se opravičujem.

Očitno si res, ker tudi to ni bilo nikjer rečeno. :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimajo sporočila o ropu, umoru ali čem podobnem in -seveda- o storilcu, pobeglem na motornem kolesu, nima kaj preganjat. Zato ima radijske veze, podatke lahko sporoči naslednji patrulji, saj jih je dosti, pa naj se to uredi na kak drug način. Lahko se tudi lepo počasi in diskretno zapelje za 'pobeglim' in ga hapsne, ko se ta ustavi - slej ko prej se ustavi vsak.

In čisto isto bedast se mi zdi lov avtomobilov, ker s tem samo podvajajo splošno nevarnost. Meni se zdi popolnoma jasno, da je psihično stanje tistih, ki se v osnovi odločijo za ne-ustavitev takšno, da se tudi ob preganjanju ne bodo kar tako ustavili. Posledice pa so temu stanju primerne...

D.

A res ni nihče rekel, da ne bi smeli preganjati?

Pa da se ne boš lovil na besede: če vozi za tabo s vključeno sireno in modrimi lučmi, je to zame ustavljanje.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem res en idiot, ker sem pozabil, da je vaše mnenje, da policija sploh ne bi smela ustavljati. Se opravičujem.

A res ni nihče rekel, da ne bi smeli preganjati?

A imaš bolj kratek spomin? Ali samo ne razumeš besed?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHA, kot je rekel Bill Clinton: 'S to žensko se nisva šla seksa. Samo fafala mi ga je.'

Sem ti lepo rekel, da se ne zgovarjaj na besede. Kdo ne zna brati?

Da ti lepo v miru razložim eno stvar: če te zasleduje policijsko vozilo s prižganimi modrimi lučmi in vključeno sireno (v tvojem žargonu je to preganjanje), to pomeni, da se moraš ustaviti. Torej je to ustavljanje!

Upam, da boš sedaj razumel, ker bolj enostavno res ne znam povedati. Res pa je, da človek potrebuje malce logike, da do tega spoznanja pride sam. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj tebe to briga kolko ga to pride ali kolko pride njegove starše...zelo nevmesno vprašanje...al spet tolče tipična slovenska faušija ven, če si pač morda lahko kdo kaj več privošči... :headbang:

Nisem fovš, sam naj ne govri da mu starši pomagali da si je kupil in ima motor, ker je v bistvo on njim pomagala da so ga njemu kupli .)

Drugače pa fino fajn, da lahko že pri teh letih dirka z 600 kubičnim ss motorjem po pistah. To se mi zdi kr kul in sem mu malo fovš :blush:

Upam da bom to lahko omogočil svojemu sinu :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem fovš, sam naj ne govri da mu starši pomagali da si je kupil in ima motor, ker je v bistvo on njim pomagala da so ga njemu kupli .)

Drugače pa fino fajn, da lahko že pri teh letih dirka z 600 kubičnim ss motorjem po pistah. To se mi zdi kr kul in sem mu malo fovš :blush:

Upam da bom to lahko omogočil svojemu sinu :yes:

Jaz mu pa sploh nisem fouš, da dirka z motorjem, ker nikoli nisem imel želje za dirkanjem... Je pa pohvalno, da to počne na dirkališču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti lepo v miru razložim eno stvar: če te zasleduje policijsko vozilo s prižganimi modrimi lučmi in vključeno sireno (v tvojem žargonu je to preganjanje), to pomeni, da se moraš ustaviti. Torej je to ustavljanje!
(3) Pomen posebnih svetlobnih in zvočnih znakov:

2. modra luč in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila, dokler jim policist tega ne dovoli;

To je ustavljanje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHA, kot je rekel Bill Clinton: 'S to žensko se nisva šla seksa. Samo fafala mi ga je.'

Sem ti lepo rekel, da se ne zgovarjaj na besede. Kdo ne zna brati?

Da ti lepo v miru razložim eno stvar: če te zasleduje policijsko vozilo s prižganimi modrimi lučmi in vključeno sireno (v tvojem žargonu je to preganjanje), to pomeni, da se moraš ustaviti. Torej je to ustavljanje!

Upam, da boš sedaj razumel, ker bolj enostavno res ne znam povedati. Res pa je, da človek potrebuje malce logike, da do tega spoznanja pride sam. :headbang:

Malo si zalutal. Iz konteksta polemike vlečeš stavke in obračaš stvari, ki z polemičnim dejanjem nimajo veze.

Vsem nam je jasno, da v kolikor za teboje pelje policijsko vozilo s sireno in lučmi, da mu moraš čimprej omogočiti prosto pot naprej. Z zmanjševanjem hitrosti, prižganim desnim žmigavcem, umikom s ceste,... Ni vprašanje ali preganja tebe ali koga drugega. Tako!

Če pa te pred tem policija že ustavlja in ti pobegneš, policija te lovi in ti daje še dodatne znaki naj ustaviš,... je pa nekaj drugega in o tem je bila tema. Smotrnost in riziko pregona ter cena, ki te lahko doleti. In ne dodajaj Darvina, ampak razumi, da so ljudje različni in v kolikor niso vsi skrojeni po tvojem kalupu, ne pomeni, da so slabi. Ti kot motorist imaš svoj način vožnje, všeč so ti eni tipi motorjev, morda uživaš v počasni vožnji, občuduješ in vohaš naravo, .... vse lepo in prav. Ampak zaradi tega pusti na miru tiste, ki uživajo v hitrosti, alpinizmu, jadranju in kaj je še adrenalinskih športov, dokler ne spravljajo v nesrečo drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si zalutal. Iz konteksta polemike vlečeš stavke in obračaš stvari, ki z polemičnim dejanjem nimajo veze.

Vsem nam je jasno, da v kolikor za teboje pelje policijsko vozilo s sireno in lučmi, da mu moraš čimprej omogočiti prosto pot naprej. Z zmanjševanjem hitrosti, prižganim desnim žmigavcem, umikom s ceste,... Ni vprašanje ali preganja tebe ali koga drugega. Tako!

Če pa te pred tem policija že ustavlja in ti pobegneš, policija te lovi in ti daje še dodatne znaki naj ustaviš,... je pa nekaj drugega in o tem je bila tema. Smotrnost in riziko pregona ter cena, ki te lahko doleti. In ne dodajaj Darvina, ampak razumi, da so ljudje različni in v kolikor niso vsi skrojeni po tvojem kalupu, ne pomeni, da so slabi. Ti kot motorist imaš svoj način vožnje, všeč so ti eni tipi motorjev, morda uživaš v počasni vožnji, občuduješ in vohaš naravo, .... vse lepo in prav. Ampak zaradi tega pusti na miru tiste, ki uživajo v hitrosti, alpinizmu, jadranju in kaj je še adrenalinskih športov, dokler ne spravljajo v nesrečo drugih.

Dejansko padaš iz ene kontradikcije v drugo. Točno to kar očitaš drugim, počneš sam. Iz konteksta polemike vlečeš stavke in obračaš stvari, ki z polemičnim dejanjem nimajo veze. Stil vožnje in adrenalinski športi nimajo nobene zveze s temo samo. Očitaš in podtikaš. Kaj to v pravnem smislu pomeni "dokler ne spravljajo v nesrečo drugih"? Subjektivno si lahko vsakdo to razlaga na svoj način. Zato obstajajo zakoni s katerimi moramo živeti, tudi če se z njimi ne strinjamo. Če voziš hitro, če si alkoholiziran, zakajen in te dobijo policaji se moraš zavedati posledic, ne glede na to da je resnica "subjektivna".Veliko nas uživa v hitri vožnji in se veselimo, ko nas policaj ne dobi na radar in obratno, če te dobijo, pač plačaš. It s a part of the game. Z bežanjem postaneš ti vzrok situacije v " katero spravljaš v nesrečo druge" in temu sledi primerna kazen. Med samim begom so možni prekrški tudi od strani policije, ki se tudi sankcionirajo (recimo)

Kot je Andi rekel: Res pa je, da človek potrebuje malce logike, da do tega spoznanja pride sam. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si zalutal. Iz konteksta polemike vlečeš stavke in obračaš stvari, ki z polemičnim dejanjem nimajo veze.

Vsem nam je jasno, da v kolikor za teboje pelje policijsko vozilo s sireno in lučmi, da mu moraš čimprej omogočiti prosto pot naprej. Z zmanjševanjem hitrosti, prižganim desnim žmigavcem, umikom s ceste,... Ni vprašanje ali preganja tebe ali koga drugega. Tako!

Če pa te pred tem policija že ustavlja in ti pobegneš, policija te lovi in ti daje še dodatne znaki naj ustaviš,... je pa nekaj drugega in o tem je bila tema. Smotrnost in riziko pregona ter cena, ki te lahko doleti. ...

Aha. Če sem prav razumel. :hmm: Ko te ustavljajo, ustaviš. Ko pa ne ustaviš in te ponovno ustavljajo, pa ni treba več ustaviti. Mater sem pa res trdobučen, da tega nisem do sedaj še dojel. :slap:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Če sem prav razumel. :hmm: Ko te ustavljajo, ustaviš. Ko pa ne ustaviš in te ponovno ustavljajo, pa ni treba več ustaviti. Mater sem pa res trdobučen, da tega nisem do sedaj še dojel. :slap:

včasih je tu na MS-ju res kakšna razmišljanja, težko razumet :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Če sem prav razumel. :hmm: Ko te ustavljajo, ustaviš. Ko pa ne ustaviš in te ponovno ustavljajo, pa ni treba več ustaviti. Mater sem pa res trdobučen, da tega nisem do sedaj še dojel. :slap:

A ti še zmeraj ni jasno, da sploh ne gre za to, ali je treba ustavit ali ne!?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj pogled......

Glede nepotrebne smrti in bežanja. Zaradi neizkušenosti (mladosti) delamo napake, ki so včasih usodne in pogubne za posameznika! Žal je eno mlado življenje izgubljeno. Svoje dejanje je plačal pošteno, na licu mesta, brez popusta, celo preplačal ga je miljonkrat!

Policaj je samo opravljal svojo dolžnost OK! V tistem trenutku se je odločil... naredil je tisto, kar mu veleva službena dolžnost! Če je normalen mu ni vseeno za posledice!

Z nami je nekaj hudo narobe! V Jugi so te policaji prefukali (oprostite izrazu) do fundamenta in je bil mir. Danes pa je policaj en drek na cesti, ki nima nobenih pooblastil. Verjamem, da so fantje na cesti sprovocirani od takšnih in drugačnih bolnikov. Nisem njihov fan ampak spoštujem njihovo delo, pa čeprav so šlampasti! Zamislite, kako šlampasti smo šele mi.....

Veselo se bomo pobijali še naprej, pljuvali drug po drugem, se delili na rdeče, bele (to je igra naših tastarih) itd. Skratka zamenjat planet......

Mojih pogledov ni potrebno komentirati, ker nima smisla - to je moje mnenje, ki sem ga želel deliti z vami!

LP Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti še zmeraj ni jasno, da sploh ne gre za to, ali je treba ustavit ali ne!?

D.

Ne. Ponovi za nas trdobučne še enkrat. pa enostavno prosim, da bom lahko razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Ponovi za nas trdobučne še enkrat. pa enostavno prosim, da bom lahko razumel.

Sploh ne gre za to, ali je treba ustavit ali ne.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!