Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

tako pa je nesrečnika posledično pregnal v smrt. In to je dejstvo!

Dejstvo je, da se je nesrečnik sam pognal v smrt. Kaj je imel sploh mulc tam za iskati na motorju brez izpita in tablice, ha? Kako naj bi policaj vedel, kako občutljiva in nezrela oseba je pod čelado? Kako naj bi vedel, da ni na motorju kak čefur z ukradeno mašino, ha? Zakaj bi sploh policaj moram gledati skozi prste? Ker je to človeško? Ja pismo - ko pa čefurji spizdijo v Ljubljani, pa vsi jokcate, kako so policaji leni, ker nič ne kontrolirajo.

Odgovore na vse to in še kaj več pričakujem od tebe do 8h zjutraj.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po že znanih podatkih niso fanta ustavljali, ampak so se zapodili za njim ker ni imel reg. tablice. In tako pridemo do pregona, ki je povzročil povečanje hitrosti in posledično nesrečo. To je bistvo te debate zadnijh 10 strani. Citiranje predpisov in pooblastil je obramba zagovornikov policijskega postopka, ki je v našem primeru definitvno pokazal najslabši možni rezultat-posledico. Prepričan sem, da policaj, ki je preganjal mladeniča prekleto obžaluje svojo odločitev in da bo drugič v podobni situaciji ravnal drugače.

Dejstvo je, da je tudi nesrečni fant imel izbiro, vendar je mislil da bo na domačem terenu hitrejši, spretnejši, na žalost se mu ni izšlo, spet se pojavi hitrost kot vzrok... Ne zagovarjam nikogar v tej tragični zgodbi, vendar trdim, da vedno obstaja izbira odločitve, težje je pričakovati pravilno odločitev od najstnika na motorju brez tablice, kot od policaja na terenu, ki bi moral v takšnem primeru izbrati drugo pot za primerno kazen, tako pa je nesrečnika posledično pregnal v smrt. In to je dejstvo!

dejstvo je, da je eno mlado življenje izgubljeno zastonj.....žal po lastni nepremišljenosti in lahkomiselnosti.

in policaj na terenu ni pregnal nesrečnega fanta v smrt.

samo v razmislek.....kako bi pa gledal na zadevo, če policaj na terenu ne bi "trznil" in bi se fant zaradi kakršnegakoli drugega razloga smrtno ponesrečil na poti domov....ali pa morebiti povzročil nesrečo s smrtnim izidom...verjetno bi bil spet kriv policaj, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovore na vse to in še kaj več pričakujem od tebe do 8h zjutraj.... to je prov po policajsko!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je, da je eno mlado življenje izgubljeno zastonj.....žal po lastni nepremišljenosti in lahkomiselnosti.

in policaj na terenu ni pregnal nesrečnega fanta v smrt.

samo v razmislek.....kako bi pa gledal na zadevo, če policaj na terenu ne bi "trznil" in bi se fant zaradi kakršnegakoli drugega razloga smrtno ponesrečil na poti domov....ali pa morebiti povzročil nesrečo s smrtnim izidom...verjetno bi bil spet kriv policaj, kajne?

ne vem če si dobro prebral da ne krivim nikogar, niti ne zagovarjam nikogar, govorim o posledicah, nepremišljenosti in slabi izbiri na obeh straneh... to je vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zdaj pa se bomo šli še rasizem...

:slap: Jaoooooo! Brum, vidiš tole, kar je ta fotokopija napisala? Daj mu ponovi poudarjeno s podnapisi in prevajalcem za gluhoneme!

Ne da bi razumel, le da ne bo izgovorov, da mu nisi ponudil vseh možnosti da bi razumel.

Prosim!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... človek se ne sme nikoli spustiti v konflikt z bedakom ...

... le-ta te zvleče na svoj nivo, kjer te bo premagal, saj je absolutno v prednosti na tem nivoju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po že znanih podatkih niso fanta ustavljali, ampak so se zapodili za njim ker ni imel reg. tablice. In tako pridemo do pregona, ki je povzročil povečanje hitrosti in posledično nesrečo. ...

Povečanje hitrosti so zakrivili fantovi možgani, ki so dali ukaz desnemu zapestju da privije gas. Kje so bili fantovi starši, da so ga spustili na neregistriran motor, ne vem. Če že nekateri prisojate fantu nezrelost, nepravilno reagiranje, neizkušenost, strah, itd. , bi vsaj njegovi starši morali vedeti, da to niso otroške igrice. Človek brez izpita in z vozilom za katerega ve, da na njem niso nameščene registerske tablice namerno krši CPP. In tega se sam dobro zaveda, zato že tudi v naprej planira kaj bo storil, če naleti na policaja. Zato, ne mi govorit o tem, da se je mulo prestrašil, padel v šok in zbežal.

In še enkrat. Starši niso za to na svetu, da samo delajo otroke.

...da ne bo pomote, sam sem slovenec in tudi starši ter stari straši so, vendar me je iz dneva bolj sram svoje narodnosti, ko vidim kakšni so moji ljubi rojaki, s svojim zgrešenim razmišljanjem, privoščljivostjo, ter nestrpnostjo do drugače mislečih, kaj šele tistih z drugačno narodnostjo (bog ne daj iz bivših bratskih republik)...in če po resnici povem...od mojih pravih kolegov je redkokdo slovenec po narodnosti, se ve verjetno zakaj...ker je večina slovencev hinavcev, nestrpnežev in privoščljivcev, ki ne gledajo na drugo kot na lastno rit, hkrati pa vtikujejo v nos v vsako zadevo katera se je ne tiče, in hočejo škodovat praktično vsakemu ki ni z njimi kot ovca...in to je zelo razvidno že na temle forumu sploh v takih delikatnih temah, kaj šele v resničnem življenju...sramota res :BUA:

Mimogrede so se bratske republike zadnje čase zelo bratile med sabo. Na Kosovu se še sedaj imajo zelo radi.

Za tvojo sramoto obstaja eno preprosto zdravilo. Enostavno zaprosiš za državljanstvo drugje, kjer te ne bo treba bit sram. Recimo v kakšni bratski republiki.

Pa ne bit preveč zagrenjen. Škodi lepoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zdaj pa se bomo šli še rasizem...kaj zdaj če pa bi bil čefur pa ga je treba v smrt pognat, in se takšnega pol drugače tretira kot čistokrvnega slovenčka al kaj...da ne bo pomote, sam sem slovenec in tudi starši ter stari straši so, vendar me je iz dneva bolj sram svoje narodnosti, ko vidim kakšni so moji ljubi rojaki, s svojim zgrešenim razmišljanjem, privoščljivostjo, ter nestrpnostjo do drugače mislečih, kaj šele tistih z drugačno narodnostjo (bog ne daj iz bivših bratskih republik)...in če po resnici povem...od mojih pravih kolegov je redkokdo slovenec po narodnosti, se ve verjetno zakaj...ker je večina slovencev hinavcev, nestrpnežev in privoščljivcev, ki ne gledajo na drugo kot na lastno rit, hkrati pa vtikujejo v nos v vsako zadevo katera se je ne tiče, in hočejo škodovat praktično vsakemu ki ni z njimi kot ovca...in to je zelo razvidno že na temle forumu sploh v takih delikatnih temah, kaj šele v resničnem življenju...sramota res :BUA:

Ja, še res sem rasist...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... človek se ne sme nikoli spustiti v konflikt z bedakom ...

... le-ta te zvleče na svoj nivo, kjer te bo premagal, saj je absolutno v prednosti na tem nivoju ...

To je res.

Vendar pa me zanima, ali sem vsa ta leta le živel v iluziji, da ta forum želi narediti nekaj dobrega za varnost nas vseh na cestah?

V drugih splošnih temah sem se dobro počutil, ker je bilo vedno prostora za drugače misleče s poudarkom na kulturi dialoga in moči argumenta.

So bili za ta vtis "krivi" le aktivni posamezniki, ki so takrat dejali dober pečat temu forumu in v večini že obupani odšli?

Se sedaj vse skupaj spreminja v ihtavo zagovarjanje nezakonitosti, nekulturno vsiljevanje svojega edinaga prav, petelinjenje zaradi petelinjenja, pisanje zaradi pisanja in forum postaja le še tržno blago za čim več donosnih oglasov in čim več objav, ne glede na to kakšne so?

Če je temu tako, potem se Motosvet res spreminja v Motoskret!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res.

Vendar pa me zanima, ali sem vsa ta leta le živel v iluziji, da ta forum želi narediti nekaj dobrega za varnost nas vseh na cestah?

V drugih splošnih temah sem se dobro počutil, ker je bilo vedno prostora za drugače misleče s poudarkom na kulturi dialoga in moči argumenta.

So bili za ta vtis "krivi" le aktivni posamezniki, ki so takrat dejali dober pečat temu forumu in v večini že obupani odšli?

Se sedaj vse skupaj spreminja v ihtavo zagovarjanje nezakonitosti, nekulturno vsiljevanje svojega edinaga prav, petelinjenje zaradi petelinjenja, pisanje zaradi pisanja in forum postaja le še tržno blago za čim več donosnih oglasov in čim več objav, ne glede na to kakšne so?

Če je temu tako, potem se Motosvet res spreminja v Motoskret!

LP

"Vsi najboljši so že pomrli. Tudi jaz se nekam slabo počutim."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zdaleč od tega da bi bil zarad tega zagrenjen...pa dobro eh...nima smisla nadaljevat, se mi že prav smilite eni na tem forumu :headbang:

No mercy for idiots.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zdaleč od tega da bi bil zarad tega zagrenjen...pa dobro eh...nima smisla nadaljevat, se mi že prav smilite eni na tem forumu :headbang:

Detece zlato, zakaj nam hočeš pokvariti veselje, ki nam ga daješ vsak dan? A sedaj se pa ne bi več šel, ko si na tapeti, pa še en kup svojih prijateljev- smrkavcev si potegnil zraven? Šmrc, šmrc, kruta so leta odraščanja..... :evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In tako pridemo do pregona, ki je povzročil povečanje hitrosti in posledično nesrečo. To je bistvo te debate zadnijh 10 strani. Citiranje predpisov in pooblastil je obramba zagovornikov policijskega postopka, ki je v našem primeru definitvno pokazal najslabši možni rezultat-posledico. Prepričan sem, da policaj, ki je preganjal mladeniča prekleto obžaluje svojo odločitev in da bo drugič v podobni situaciji ravnal drugače.

Dejstvo je, da je tudi nesrečni fant imel izbiro, vendar je mislil da bo na domačem terenu hitrejši, spretnejši, na žalost se mu ni izšlo, spet se pojavi hitrost kot vzrok... Ne zagovarjam nikogar v tej tragični zgodbi, vendar trdim, da vedno obstaja izbira odločitve, težje je pričakovati pravilno odločitev od najstnika na motorju brez tablice, kot od policaja na terenu, ki bi moral v takšnem primeru izbrati drugo pot za primerno kazen, tako pa je nesrečnika posledično pregnal v smrt. In to je dejstvo!

Seveda. Absolutno. Sedaj se mora posipati s pepelom in se zamisliti nad svojim početjem. Kako vraga si je lahko dovoli opravljati svojo službo in poskušati obvarovati še tisto nekaj zakonitosti? Kaj ne ve, da so motoristi nad zakonom in si lahko vendar privoščijo kar jim paše?

Motoristi imajo pač hitre motorje in najstniško pamet, ki jim onemogoča razumno obnašanje na cesti, ki bi nekako padlo v kontekst zakonitosti in policist mora biti presneto butast, da tega ne razume. Očitno bo treba v Tacen vpeljati nov predmet "poznavanje psihologije in motoričnih sposobnosti motociklistov in prepoznavanje karakternih značilnosti le teh z rentgenskim pogledom".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam pa najraj voznike, k me čez naselje prehitijo, ko se pač držim predpisane hitrosti, potem jih pa na odprti cesti dohitim zato ker vozijo pod predpisano hitrostjo, še posebej če je cesta ovinkasta, to se mi dogaja vsak dan, ko grem v službo s kureščka, kaj pravite na take voznike, pa še to, par let nazaj je na takem delu ceste, nekdo povozil punčko, 9 let staro do smrti, sedaj je tam radar, ki ti pokaže hitrost in me je ravno tam prehitela voznica, ki ji je pokazalo 104kmh, omejitev 50kmh, pa tud trzlna ni :naughty: , človeka kar zgrabi da bi takega voznika ali voznico, skluftal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam pa najraj voznike, k me čez naselje prehitijo, ko se pač držim predpisane hitrosti, potem jih pa na odprti cesti dohitim zato ker vozijo pod predpisano hitrostjo, še posebej če je cesta ovinkasta, to se mi dogaja vsak dan, ko grem v službo s kureščka, kaj pravite na take voznike

Nič, ker me ne zanimajo pretirano, pa tut nervirajo me ne, če nekje na cesti bogu iza nogu nekdo vozi mal počasneje od omejitve, ga pač, če je možno in sem hitrejši, prehitim. Nikome ništa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zdaleč od tega da bi bil zarad tega zagrenjen...pa dobro eh...nima smisla nadaljevat, se mi že prav smilite eni na tem forumu :headbang:

Neboš verjel, ti se mi ne smiliš niti malo. Jebiga, tudi takšni morate živet. A tableto si že vzel danes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam pa najraj voznike, k me čez naselje prehitijo, ko se pač držim predpisane hitrosti, potem jih pa na odprti cesti dohitim zato ker vozijo pod predpisano hitrostjo, še posebej če je cesta ovinkasta, to se mi dogaja vsak dan, ko grem v službo s kureščka, kaj pravite na take voznike, ...

Dnevno doživljam isto. Povprečen voznik, iz mojega konca pravzaprav povprečna voznica (sem enkrat prav štel) se na šiht in iz šihta le transportira. Običajno z mobitelom na ušesu in kupom opravkov na zadnjem sedežu. Tudi šminkanje in malicanje ni redko videno.

Seveda za opazovanje razmer na cesti zmanjka pozornosti in časa. Ko pa časa še posebej zmanjkuje se hec pretvori v drugega, dirko. Nekaj smrkelj/inov pa v tem prav izstopa.

Nori svet in še bolj nora Slovenska vozniška izobrazba in kultura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakron...119_3110497.php

A za tole so tudi policaji krivi, ker so pač tam stali??

Ne, krivi so ker niso bili sposobni presoditi, da se mulac v stiski približuje in niso počistili kompletnega cestišča vsaj do Celovca. Ob tem pa seveda niso zavarovali še okolice in poklicali psihiatrov, ki bi v smrkolinu nudila hitro počmoč in tolažbo. Saj se lahko še zasekira in dobi nepopravljive poškodbe. Kje že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neboš verjel, ti se mi ne smiliš niti malo. Jebiga, tudi takšni morate živet. A tableto si že vzel danes?

Saj ni sam kriv, da je tak kot je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!