Skoči na vsebino

Hitrost ubija


ceco

Priporočene objave

hmmm... prav imas..ampak ideja pa ni slaba .)

Samo še vedno mi ni jasno zakaj bi popackal dele cest - ovinkov z oljem, kaj bi s tem dosegel :hmm: ?

in zakaj se ti zdi to dobra ideja, da bi se naprimer kak motorist pripeljal na tvoj oljni madež :BUA: , mislim da neveš kako je to neprijetno ko se nič hudega sluteč pripelješ v ovinek pol pa na sredi ovinka olje, le kaj bi v takem primeru naredil ti ko bi ti nekdo namerno popackal cesto z oljem :hmm: :BUA: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... le kaj bi v takem primeru naredil ti ko bi ti nekdo namerno popackal cesto z oljem  :hmm:  :BUA: ?

Pobral motor malo :hmm:, si ogledal rezultat :eek: se :cry: in nadaljeval vožnjo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu imajo slovenski policisti prav - neprilagojena hitrost je vzrok vseh nesreč.

To lahko na nek način prikažemo že z dokaj enostavnim primerom:

Ob 8:30 začneš voziti iz Maribor proti Ljubljani. Voziš s povprečno 75 km/h (kot bomo videli kasneje, je to popolnoma neprilagojena hitrost).

To pomeni, da do Trojan, ki so od Maribora oddaljene 94 km, prideš ob 9:45.

V istem trenutku je zaradi neprilagojene hitrosti (povprečje 43 km/h) po 12 urah vožnje v nasprotni smeri do Trojan prispel tudi italjanski voznik tovornjaka in 'iz neznanega vzroka' zapeljal v levo. Kjer si v tem trenutku že ti - trčenje je neizogibno in neprilagojena hitrost je vzela še eno življenje.

Če bi hitrost 'prilagodil' in celo pot vozil počasneje - v povprečju npr. 45 km/h, bi ob 9:45 bil šele v Celju. Tako bi ob usodnih 9:45 bil kar 36 km/h

oddaljen od nesrečnega tovornjaka.

A ni to popoln dokaz, kako lahko s prilagojeno hitrostjo preprečiš vsako nesrečo!?

Vendar smo nekaj pozabili - seveda je možno, da ob povprečni hitrosti 45 km/h v Sl. Konjicah ob 9:20 naletimo na voznika, ki nam vzame prednost! Torej tudi 45 km/h ni 'prilagojena' hitrost.

Poskusimo še enkrat - povprečje 20 km/h zveni 'varno' in 'prilagojeno' - žal smo pri tej hitrosti ob 9:30 šele v Slovenski Bistrici, kjer nas povozi rahlo 'fajhtn' voznik velikanskega traktorja.

Takšne primere bi lahko nizali vse do spoznanja, da je prilagojena hitrost samo ena - 0 km/h!

In sklep?

Prilagodite hitrost in ostanite doma!

lp, D.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobral motor malo :hmm:, si ogledal rezultat  :eek: se  :cry:  in nadaljeval vožnjo  :whistle:

aha, ti bi pobral motor, kapo dol če bi ga še lahko, no ja če bi se peljal 10 km/h bi ga lahko ja :slap:

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še pr 10km/h bi ga lahko zakotalilo v jarek kjer bi ga čaku kamen ki jih na naših cestah res ne manjka.......pred slabim tednom me je sredi ceste lep kamen....ne ceste sploh pa okolica ceste je u slo ful slabo vzdrzevano.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost ne ubija, ubijajo ograje, stene, stebrički...

Nož ali pištola sama po sebi ni še nikogar ubila. .. prav tako je z ograjami, stenami, stebrički ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi hitrost ne ubija - ubija sunkovito in naenkratno negativno pospesevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nož ali pištola sama po sebi ni še nikogar ubila. .. prav tako je z ograjami, stenami, stebrički ...

Sym, Sym. Tak format pa ne veš ničesar o Ubijalskih stebričkih 3 :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam že par dni razmišljam o dogodku, ki se mi je zgodil v petek 6.5.2005 zjutraj na poti v službo. Pa bom kar opisal celotno situacijo oz. tolerantnost posameznih nadebudnih vaških dirkačev na štirih kolesih, kateri imajo izpit v rokah cca. dva meseca. Situacija je bila običajna za delovni dan oz. uro ko se ljudje odpravljajo v službo, šolo ali na študij v Maribor. Vozil normalno v koloni skozi domači kraj (Selnico ob Dravi) in sicer za dvema pasatoma (od katerih je pomemben beli 1.9 TDI z reg. štev. SGH5-064, radeljski grb-"singapurc, seveda"). Tega sem z enih petdeset na uro prehitel ter vozil pred njim skozi samo naselje v koloni enih 40. Nekako pri pokopališču sem nameraval prehitet pred sabo vozeče vozilo, nakar je tip (smrkavec v belem pasatu) pripeljal, ko fukič vštric mene na enih 20 cm. Sem se na smrt usral, pogledal, zamahnil z roko, češ kaj se pa greš, nakar me je smrkavc začel mrtvo hladno tiščat proti sredini ceste- nasproti pa avto. Tolko sem še bil priseben, da sem motor nacintral na sredino, ter molil boga, da se bomo lahko trije vštric peljali. K sreči je bil nasproti vozeči voznik tolko priseben, da je zapeljal na bankino in je nekak šlo. Pišem pa vse našteto ravno zaradi tega, da se makar z registersko tablico opozori na takšne idiote, ki vozijo po naših cestah in so totalno neodgovorni in netolerantni do motoristov. (upam, da ga bom imel kdaj čast osebno spoznat........... :angry2: :angry2: :angry2: :devil: :devil: :devil: )

P:S: Sem se med kolegi kasneje malo pozanimal o smrkavcu, pa so mi tudi oni povedali, da tovrstne pizdarije počne na omenjeni relacijo dnevno in sicer tudi avtomobilistom. :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablco imaš, prijavi ga.  .)

Mislim, da je že mal pozno. Res pa upam, da ga bom lepega dne srečal v živo........Mislim, da bova kako konstuktivno rekla na omenjeno majsko jutro :fight2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam, da mu kar postrežeš z dokazi :fight1: druge taki frajerji ne razumejo... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam, da mu kar postrežeš z dokazi  :fight1: druge taki frajerji ne razumejo... <_<

Točno tak, eno na gobec (al pa še boljše en focn okrog uh-bolj pri srčku skeli) :OK: :OK: :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablco imaš, prijavi ga.  .)

prijava dvomim da bo dost pomagala glede na to da prič ni (ali pač)? men se je to že dostkrat zgodil... tko da na cestah tega ne manjka... signaliziru sm zmeri nej se ustavi da se pomenva pa še nihče ni mel jajc priznat svojo napake in se ustavt...

kako bi blo če bi blo več pritožb na račun istega voznika? bi mogoč policija bla pripravljena ukrepat al vsaj mal raziskat zadevo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijava dvomim da bo dost pomagala glede na to da prič ni (ali pač)? men se je to že dostkrat zgodil... tko da na cestah tega ne manjka... signaliziru sm zmeri nej se ustavi da se pomenva pa še nihče ni mel jajc priznat svojo napake in se ustavt...

kako bi blo če bi blo več pritožb na račun istega voznika? bi mogoč policija bla pripravljena ukrepat al vsaj mal raziskat zadevo???

..in potem ti bo nekega dne rekla: DOKAŽI!

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..in potem ti bo nekega dne rekla: DOKAŽI!

:devil:

sej pravim da je nemogoče dokazat... prvič si je terba zapomnt registrsko, drugič rabiš dve dokaj verodostojni priči (dvomim da smo motoristi glede na naš status na cestah v takem primeru verodostojneši od mulčka v očetovem bemveju kupljenem z direktorsko plačo in političnimi vezami)

Popravljeno . Popravil kOdEbLuE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravim da je nemogoče dokazat... prvič si je terba zapomnt registrsko, drugič rabiš dve dokaj verodostojni priči (dvomim da smo motoristi glede na naš status na cestah v takem primeru verodostojneši od mulčka v očetovem bemveju kupljenem z direktorsko plačo in političnimi vezami)

Tudi jaz mislim, da bi bil problem dokazovanja. Verjamem, da se je podobno zgodilo že marsikomu. Me je pa to tako pogrelo, da sem se moral malo razpisat. Saj pravim, glede na to, da je pubec "Singapurc", ni hudič da ne bo kdaj istočasno z mano tankal v Selnici pol pa bom jaz njemu osebno že dokazal :004 :004 :004 :devil: m
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........

Takšne primere bi lahko nizali vse do spoznanja, da je prilagojena hitrost samo ena - 0 km/h!

In sklep?

Prilagodite hitrost in ostanite doma!

lp, D.

:lol1:

:OK:

Se podpišem pod ta post! :worship:

aha, ti bi pobral  motor, kapo dol če bi ga še lahko, no ja če bi se peljal 10 km/h bi ga lahko ja  :slap:

V zgodbi s srečnim koncem bi ga lahko. :grim

Take zgodbe so mi najljubše. :kva2:

Nož ali pištola sama po sebi ni še nikogar ubila. .. prav tako je z ograjami, stenami, stebrički ...

Tudi velika oz. ogromna hitrost ni nikogar sama po sebi ubila. :grrr

Vsaj jaz še nisem slišal za primer, da bi nekdo umrl samo zato, ker se je peljal 400 km/h. :hmm: Pa tut zaradi same hitrosti 500 km/h verjetno ni še nihče umrl. :naughty:

Hitrost ne ubija!!! :grrr

Hitrost je pa resnično elemet, ki vpliva na posledice napak. Večja kot je hitrost, pri kateri se je zgodila neka napaka, hujše so posledice te napake.

Če bi eliminirali vse napake, bi lahko hitrosti pustili prosto pot. :alien1:

Če bi eliminirali hitrost (gibanje) potem ..... :hmm: use your imagination.... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večja kot je hitrost, pri kateri se je zgodila neka napaka, hujše so posledice te napake.

večja kot je hitrost večja tudi možnost te napake

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večja kot je hitrost večja tudi možnost te napake

V nekaterih primerih bo to držalo. :grim

V nekaterih primerih to ne bo držalo. :grim

V nekaterih primerih bi pa celo večja hitrost pripomogla k zmanjšanju posledic napake. :grim

:hmm:

Najbolje, da delamo na tem, da odstranimo napake. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da delamo na tem, da odstranimo napake.  :alien1:

nic lazjega - odstrani cloveski faktor iz enacbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Se popolnoma 100% strinjam s tabo Ice. :worship:

Kako se bo to izvedlo, pa prepuščam računalnikom, robotom in umetni inteligenci.

So povsem objektivni in predvsem hitrejši. :alien1:

insvetbolepšizavsepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!