Skoči na vsebino

Nocenje "uz put" (was: PRVIČ NA POT)


220VSTROM

Priporočene objave

Sem novopečeni motorist. Z ženo se odpravljava na prvi dopust z motorjem. Imam samo zadnji kovček in tank torbo, zato bova morala biti skromna pri opremi in radodarna pri nočenjih. Iz vaših bogatih izkušenj me zanima, če je problem dobiti nočenje med potjo po dalmatinski obali. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem...odvisno kje bosta spala...v sobah/hotelih/kampih......sobe se da dobit sam ni potrebno prve uzet ampak malo primerjaj kaj dobiš za ceno...sej tega je veliko tam doli tako da je izbira kr pestra....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbire je prav gotovo dosti ,sam glej da bosta sobo začela iskati pred 19 ali 20 uro ker kasneje začnejo lastniki sitnariti da je prepozno ali pa da se jim ne splača samo za nočitev pripravljati sob. :hmm:

Sicer pa je dobro čeprav nimata prostora,da vzameta kakšno šotorsko krilo še sabo,ki v poletnih nočeh ko ti ne odprejo nobene sobe,pride zelo prav za prijetno spanje pod milim nebom :naughty: :zzz:

Pa lepo uživajta,na prvem vajinem motorističnem dopustu. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novopečeni motorist. Z ženo se odpravljava na prvi dopust z motorjem. Imam samo zadnji kovček in tank torbo, zato bova morala biti skromna pri opremi in radodarna pri nočenjih. Iz vaših bogatih izkušenj me zanima, če je problem dobiti nočenje med potjo po dalmatinski obali. Hvala.

Mastercard odpre še vsak hotel :lol1: Balki že ve :yea2: drugače pa Hrvaška še zdaleč ni polna :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mastercard ali visa ali american express in veliko dobre volje in stvar bo 100% uspela...

pa lep dopust... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Tudi sam sem razmišljal o mini spalnih vrečah in mreži za komarje, če že šotora ne morem vzeti s seboj.

Še en pomislek: Kako je s krajami? A lahko veriga kaj pomaga? Ali ima smisel kupovati posebej verigo (50-100 EUR) ali naj kar v prvi železnini eno debelejšo nabavim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več ali manj ti lahko vsako ketno,prežagajo ali precvikajo,po moje je ključavnica za na disk z vgrajenim alarmom boljša izbira,saj tud to ključavnico se da dol dobit sam se pa zraven zverinsko dere,ko to počnejo.

Sam imam Xeno mislim da je cena bila okrog 15000sit,to je ta mala,ta velika pa je nekaj dražja(pa manj občutljiva na tresljaje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več ali manj ti lahko vsako ketno,prežagajo ali precvikajo,po moje je ključavnica za na disk z vgrajenim alarmom boljša izbira...

Ketna tudi ni prav slaba, lahko zakleneš dva motorčka skupaj pa še ketno skozi čeladi napelješ, da se ti ne valjata v šotoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo se pozanimaj, ker so ponekod sobe cenejše kot kak kamp...pa še garažo ti dajo zraven.....sicer te sobe niso s 4 zvezdicami sam boljš kot šotor je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Še ena špekulacija: V primeru, da mi uspe v klobaso stisniti šotor, spalki in samonapihljivi blazini + sedelni torbi in tank torba za prtljago, bi se mogoče tudi kampiranje izšlo. Me pa zelo skrbi oprema, ki jo bom prisiljen puščati nezaklenjeno (jakne, hlače, čevlje). Kaj storiti v tem primeru? Naj stvari nosim s seboj na plažo? Je morda v kampu kakšen prostorček namenjen za shranjevanje vrednejših stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se sicer z motorjem kampiral le 2 dni ampak naredil sem nekako takole:

-v kovčku kjer je bil šotor+cunje in kozmetika, je bil potem prostor za 2 čeladi (raje mi ukradejo tisto kozmetiko kot pa čeladi, šotor pa takoalitako postaviš)

-v stranskih kovčkih pa sem imel spalne vreče in armaflekse, tudi to pustiš v šotoru in v kovčke lepo zložiš moto oblačila (če lepo zložiš dobiš notri vse razen škornjev; jaz sem zožil tako jakno z vsemi ščitniki, kot hlače s kolenčniki, rokavice, podkapo in dolgo spodnje perilo)

Torej skrbi te lahko edino za škornje, spalne vreče in civilna oblačila ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima svoj način, noben ni najboljši, od vsakega lahko se pa lahko nekaj dobrega naučiš. Kaj in kako boš pa najbolje pridobil z izkušnjami. Prvi dopust z motorjem je itak tisti, ki se ti bo najbolj vtisnil v spomin. Jaz sem imel motor komaj pet dni, pa sva z mojo že pičila na desetdnevni dopust na Rab. Zadaj na prtljažniku je bil 50 litrski nahrbtnik, na tanku pa drug nahrbtniček s po mojem ene 15 litri. In bilo nama je povsem dovolj. Seveda sva spala po sobah. Iz tehle 65 litrov sem po šestih letih motorizma in treh motorjih prišel na 230 litrov prtljažnega prostora, ki pa jih na tokratnem tritedenskem dopustu k sreči nisem vseh izkoristil. Lani sva se namreč vozila kot bombnik B52, letos sem pa za provansalske ceste hotel več okretnosti.

Kar zadeva priklepanje motorja, je veliko napisanega v drugi temi. Jaz sem glede tega popolna paranoja in vozim zraven tri ključavnice (disklock, U-lock, zajla) in še tanjšo zajlo za čelade in opremo. Po vsem kar sem prebral, ti je pa Xena ravno najslabša izbira - dere se ko ni treba, tat pa ti jo pokrije s trenirko, da se jo bolj malo sliši, razen če spiš zraven, v desetih sekundah pa itak frči z diska. Če imaš samo eno ključavnico, je U-lock prava izbira, pa še pod sedež ti gre. Čelad ne spravljaj v kovček, ker ključavnico zlomiš z navadnim izvijačem. Bolje, da so vidne, pa pripete z zajlo. Če ne gre drugače, jaz vso opremo spnem skupaj v šotoru - torbe, jakne skozi rokave, čelade... Bi rad videl junaka, ki bo sredi belega dneva vse to tabanil skozi kamp. Sicer pa sčasoma znaš oceniti, v kolikšni nevarnosti je načeloma tvoja oprema v določenem okolju in jo temu primerno zavaruješ. Na Korziki sem bil teden dni v takem kampu, da mi je vse, razen čelad, ležalo v šotoru, pa sploh pomislil nisem, da bi bilo kaj narobe. Vzameš pa tudi v zakup, da če ti bodo kaj spizdil, ti pač bodo. Zato imam tudi neko nepisano lestvico, kaj bi v takem primeru najlaže pogrešil. V kavbojkah in majici se še vedno lahko vrnem domov, brez čelade je pa že problem, nakup kr´ene pa tudi ni ravno smotrn itn... Najbolj bi seveda bolelo zaradi motorja, zato že zgoraj opisani ukrepi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast se kdaj pa kdaj na poti zleknem kar kje blizu ceste pod kako drevo. To je bilo v Srbiji, Bolgariji, Turčiji, Grčiji, a na Hrvaškem rajše ne. Za denar se pa itak dobi povsod prenočišče.

Letos npr sem za 13 dnevno potovanje po balkanu plačal 2500 SIT za 1 noč v hotelu sredi Bulgarije , 1200 SIT za vstopnino za zbor za 7 dni in 1800 SIT za 2 nočitve v kampu. Se pravi 5.500 SIT za nočitve za 13 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima svoj način, noben ni najboljši, od vsakega lahko se pa lahko nekaj dobrega naučiš.

Zelo koristni nasveti. Najlepša hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se sicer z motorjem kampiral le 2 dni ampak naredil sem nekako takole:

-v kovčku kjer je bil šotor+cunje in kozmetika

Na žalost ne bom imel kovčkov. Le sedelni torbi, klobaso in tank torbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Me pa zelo skrbi oprema, ki jo bom prisiljen puščati nezaklenjeno (jakne, hlače, čevlje). Kaj storiti v tem primeru? Naj stvari nosim s seboj na plažo? Je morda v kampu kakšen prostorček namenjen za shranjevanje vrednejših stvari?

Jaz zaklenem jakne, hlače ipd. na spiralasto kolesarsko ključavnico kar na motor, škornje dam pa pod vse to.

Sej, če nekdo hoče ukradit, itak da bo, ampak kaksen naključen tatiš pa se bo namatral.

Čelade pa grejo na zajlice in jih pripnem na motor

Vedno probam imet kufre zaklenjene, da se jih vsaj kr tako z roko ne da odpret.

Pol pa vidiš, kak je občutek varnosti.

V kakem čudnem kampu (ali kje zunaj na divje) parkiram motor, potem pa ga "zaparkiram" s šotorom, tak da bi me morali lopovi direkt povozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
od vsega kar si povedal vem edino za tank torbo približno kako zgleda :hmm:

Klobasa je vreča cevaste oblike, katere volumen lahko poljubno povečaš oziroma zmanjšaš z zvijanjem. Na motor jo privežeš s trakovi. Sedelne torbe podobno kot kovčki visijo s strani, so mehke in pritrjene z jermeni pod sedežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem se jaz prevažal okoli, sem puščal čelade zapete na kovčku (nezaklenjene) ali na špeglih in tudi v kampu precej robe kar v šotoru (razen denarnic). V opatiji sem naprimer zapel jakne s pajkom na kufer, pripel še čelade in sva šla z ženo na pivo. Zdelo se mi je, da velja nekakšno nepisano pravilo (naivčina?), da se robe z motorjev ne krade. Itak je problem - vaskič ko se ustaviš - kam boš dal vse kar je pripajkano na motorju.

No, zadnje čase ne gre več nikomur zaupati in raztegljive zajlice na številke (tiste za srfe na prtljažnik zapenjat) se mi zdijo odlična rešitev.

Kar pa se prenočevanja ob hrvaški obali tiče, pa sem jo dal skoz (po magistrali) letos od Krka do Pelješca (žal z avtom) in ti lahko povem samo, da je ob njej ZIMMER pri ZIMMRU in to v glavnem prazni. In baje je ceneje kot camp.

Meni se zdi še največji problem hrana, saj ne moreš cel dopust jesti čevapčiče (vprašljive kvalitete). V gostilnah (če jih ne poznaš) je sploh vse bolj vprašljive kvalitete in najbolj sem pogrešal roštilj (svoj).

Sem pa zadevo delno rešil z neizmernimi količinami Rio mare Insalatissimi, ki so mi naredile soliden občutek v želodcu (zjutraj), tako da so potem tudi sumljivi čevapčiči (popoldne) sedli.

Sicer pa bon voyage, potovati z motorjem je gotovo time of your life (še posebej če nisi prestar in pretečen)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@220Vstrom - Človek preveč se obremenjuješ, jaz potujem z topcaseom, tanktorbo in dvema stranskima mehkima torbama, rolo (50l) za 14 dni z ženskona morje. Nastanim se v sobi ker je ceneje in udobneje kot kamp, opremo pustim v sobi. Ženska si je peljala tudi el. krtačo za lase in fen zraven.... Ni panike! Izogibaj se čevljem in stvarem ki se ne dajo upognit, oblačila in ostale fore so pa tak al tak mehke in prilagodljive.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa čelade ne nikol puščat na motorju, pa četudi jo zakleneš za pašček za pritrditev čelade......samo enkrat jo ukradejo in potem je ni več!!!

Vprašaj!! Je že kar običaj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa čelade ne nikol puščat na motorju, pa četudi jo zakleneš za pašček za pritrditev čelade......samo enkrat jo ukradejo in potem je ni več!!!

Vprašaj!! Je že kar običaj!!!

Se mi je zdelo, da bo lepe tradicije enkrat konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvestodvajsetvoltnitok,

očitno niso ukradli ne tebe, ne soproge in ne motorcikla,

zato,

daj,

razmigaj malo prste na tipkovnici

in opiši dogodivščine s počitniške poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi kopice prtljage sva se z ženo odločila, da kampiranje odpade. Potovala sva do Brele, brez posebnosti, in tam dobila sobo za 25 EUR. Na plaži sva po celodnevnem poslušanju Tompsona ugotovila, da sva se znašla v ustaškem gnezdu. Ker je bila tudi voda precej motna, o ribah pa niti sledu (sem podvodni ribič), sva se po dveh nočenjih odpeljala naprej. Drvenik, trajekt do Sučuraja in po celem Hvaru do Zavale na južni strani otoka pri Jelsi. Odpeljala sva se kar do morja in vprašala v hišah, ki so imele stopnice na plažo. Že v drugi se je našla sobica za naju, kjer sva za ceno 22 EUR (nočenje + večerja) ostala 12 dni. Vmes sva delala izlete v Hvar in na Paklene otoke. V Hvaru naju je presenetil lokal Carpe Diem (s cenami in obiskom). Čelade sva puščala v bližnji mesnici (žena jih je nesla noter, pa še blond je). Nazaj sva šla na trajekt v Stari grad, ker si nisem želel ponovne vožnje do Sučuraja (cesta je ozka, Italijani pa vozijo po levi strani). Pot iz Splita je minila brez posebnosti. Kot sem pisal že v odzivih na članek g. Milošiča, sem izkoristil vse prednosti motorja, tako na trajektu, kot tudi pred kilometrskimi kolonami pred cestninskimi postajami. Zaključek: avgusta na morje samo še z motorjem. Ko ugotovim, kako pelajti 170 cm dolgo puško za podvodni ribolov na motorju, pa bo motor edino prevozno sredstvo za na morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!