Skoči na vsebino

TV prispevek o motoristih


DarkDewil

Priporočene objave

Sem včeraj v objemu slabe volje pozabil o prispevku komentar pripisat.

Sam govornik G.K. ... novinar in dirkač ... :? ... je po mojem mišlenju še vse oddaje ki jih je imel precej našpičil bolj v slabo motoristom kot pa v dobro. Vse skupaj prikazuje na preveč agresiven način, tako da me komentar v Dnevniku sploh ne preseneča.

Pa kaj hudiča vedno vrtijo to nesrečo iz MB rondoja ... možnost ponovitve dogodka je 1 : 1.000.000 ... :cry: ... norija ... še malo pa nas bojo res kamenjali na cesti.

Ko pa jazjarjene in pobesnele množice po nogometnih tekmah uničujejo vse kar jim je na poti, pa na stotine policistov jih pazi ... :kva2: ... pa temu pravijo ŠPORT ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sicer ni TV prispevek o motoristih ampak članek v današnjem Delu v kroniki spodaj pa je slika nesreče, ki je bila lani v Ljutomeru (sem se zraven pripelala).

Citiram:

Ljubljana - Motoristi sodijo med bolj ogrožene prometne udeležence , zato jim policija posveča temu primerno pozornost, a kaj, ko je fante na težkih motorjih skoraj nemogoče prepričati, da fizikalni zakoni veljajo tudi zanje. Žalostna statistika nesreč z udeležbo motoristov pa za nemeček pove, da so za večino nesreč (tudi tistih z najhujšimi oziroma tragičnimi posledicami) krivi kar motoristi sami.

:BUA: :BUA: :BUA:

Tako to je ta članek,. V Delu so spodaj navedene še 3 nesreče katerih vzrok je bil izsiljevanje prednosti starih babic - torej bolj butastega članka še nisem prebrala. Ne razumem kako lahko pišejo , da smo sami krivi za nesreče - krivdo vedno naprtijo nam pa čeprav nismo krivi. :angry: :angry: Presneta država butalska namesto da bi naredli pošteno dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cela država je dirkališče.. vsak tako menijo nekateri <_<

roko na srce, čisti angelčki pa tudi nis(m)o :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cela država je dirkališče.. vsak tako menijo nekateri <_<

roko na srce, čisti angelčki pa tudi nis(m)o :?

saj ne pravim da smo angelčki, ampak vsega pa tudi ne moremo biti krivi a ne :hmm: ?

In roko na srce tudi država bi lahko naredila nekaj za nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa je avtor "članka". Da ni mogoče Žarko Hojnik?

Tadej

Pod člankom so samo začetnice imena in priimka; K.D., O.C., tako da res ne bi vedla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostna statistika nesreč z udeležbo motoristov pa za nemeček pove, da so za večino nesreč (tudi tistih z najhujšimi oziroma tragičnimi posledicami) krivi kar motoristi sami.

:BUA: :BUA: :BUA:

Tako to je ta članek,. V Delu so spodaj navedene še 3 nesreče katerih vzrok je bil izsiljevanje prednosti starih babic - torej bolj butastega članka še nisem prebrala.

Katastrofa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sicer ni TV prispevek o motoristih ampak članek v današnjem Delu v kroniki spodaj pa je slika nesreče, ki je bila lani v Ljutomeru (sem se zraven pripelala).

Citiram:

Ljubljana - Motoristi sodijo med bolj ogrožene prometne udeležence , zato jim policija posveča temu primerno pozornost, a kaj, ko je fante na težkih motorjih skoraj nemogoče prepričati, da fizikalni zakoni veljajo tudi zanje. Žalostna statistika nesreč z udeležbo motoristov pa za nemeček pove, da so za večino nesreč (tudi tistih z najhujšimi oziroma tragičnimi posledicami) krivi kar motoristi sami.

  

Tako to je ta članek,. V Delu so spodaj navedene še 3 nesreče katerih vzrok je bil izsiljevanje prednosti starih babic - torej bolj butastega članka še nisem prebrala. Ne razumem kako lahko pišejo , da smo sami krivi za nesreče - krivdo vedno naprtijo nam pa čeprav nismo krivi. Presneta država butalska namesto da bi naredli pošteno dirkališče

zanimivo ..ob spremljanju lanske črne kronike sem prišla do popolnoma enakega zaključka kot avtor članka....

....seveda bi lahko recimo lansko spektakularno nesrečo na cesti med jesenicami in mojstrano, kjer je motociklist ubil sebe in voznika avtomobila v katerega je priletel, kot izsiljevanje starega dedka....ali pa mogoce malo pomislili in prisli do zakljucka, da je poba na motorju vseeno nekoliko prenizko letel.....

moje osebno skromno mnenje...ce se peljes tako hitro, da s svojim znanjem nisi vec sposoben varno ustavit pred oviro na cesti oz. se ji izogniti si avtomatično delno kriv.....oziroma sprejemaš del krivde za nesrečo na svoja pleča....

kar ne pomeni da po mojem mnenju motociklisti ne bi smeli voziti nad omejitvami in zgolj po polžje...amapk....naj hitro vozijo tisti, ki so tega sposobni....tisti s premalo znanja, pa naj se vozijo pocasneje in nabirajo izkusnje...ali pa naj vozijo hitro in naj ne cvilijo ko se jim pripeti nesreča

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj v objemu slabe volje pozabil o prispevku komentar pripisat.

Sam govornik G.K. ... novinar in dirkač ... :? ...

IKE, a si se malo zadržal z komentarjem? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj hitro vozijo tisti, ki so tega sposobni...

..ampak vse preveč se jih rado uvršča v to kategorijo.. sam opažam, da kljub vedno boljšemu feelingu na motorju še zdaaaaaleč ne morem reči, da obvladam motor in vsakdo, ki po nekaj kilo-kilometrih to izjavi, se bo zlagal.. :doze: izpit, pičiiiiiimo, potem pa drugi krivi.. ma dajte no.. saj vidim, kako se motoristična raja vozi..

in ne se mi jokat, da drugi ne pazijo na nas.. halo?!

ne poskušam posploševat, ampak črno-belih ugotvitev ne bomo in ne smemo potegnit.. zgodijo se izsiljevanja (zakaj se pa potem avtomobilov toliko ne izsiljuje), veliko krivde pa je tudi na motoristih..

imam en (skoraj)lokalni primer, ko je dečko naredil izpit, po petih mesecih Cruising-Missile-Mode vožnje s CBRko pa izjavi, da oblada zadevo u nulo.. še skurcat ga nisem mogel, tako so mi kocine vstale.. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar ne pomeni da po mojem mnenju motociklisti ne bi smeli voziti nad omejitvami in zgolj po polžje...amapk....naj hitro vozijo tisti, ki so tega sposobni....tisti s premalo znanja, pa naj se vozijo pocasneje in nabirajo izkusnje...ali pa naj vozijo hitro in naj ne cvilijo ko se jim pripeti nesreča

Upam, da si tukaj pozabila na smajlije, al pa, da v seeno ne misliš tega resno.Tejka, pejt na britof in poglej, kolk je tistih, ki so (bili) sposobni vozit hitro. In še nekaj, po tvoji logiki bomo sprejeli deljeno zakonodajo s pripsom; to velja za neizkušene, to za povprečne in to za bolj izkušene (wannabe?) avtomobiliste, motoriste ali karkoli že...pa trojni znak z omejitvijo.... bejž bejž...sej pravim, upam,da si mislila kot čalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da si tukaj pozabila na smajlije, al pa, da v seeno ne misliš tega resno.Tejka, pejt na britof in poglej, kolk je tistih, ki so (bili) sposobni vozit hitro. In še nekaj, po tvoji logiki bomo sprejeli deljeno zakonodajo s pripsom; to velja za neizkušene, to za povprečne in to za bolj izkušene (wannabe?) avtomobiliste, motoriste ali karkoli že...pa trojni znak z omejitvijo.... bejž bejž...sej pravim, upam,da si mislila kot šalo

no to sem mislila popolnoma resno...ker se mi obsojanje tistih, ki vozijo hitrje od omejitve zdi popolnoma nesmiselno.....voznik naj sam premisli in presodi kako hitro je sposoben voziti ter naj posledice svoje odlocitve nosi sam.....

...poudarek na "voznik nosi sam posledice svoje odlocitve"...

kar pomeni...da je čivkanje o napačni podobi motociklistov v očeh javnosti in jokcanje o izsiljevanju neumestno in totalen larifari.....prav tako pa neko obsojanje tistih ki vozijo hitreje kot "se spodobi"...

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da usoda ne izbira med dobrimi in slabimi motoristi/motoristkami, ko ti je usojeno, ti je usojeno pa si lahko ne vem kako dober/a motorist/ka. Pa te lahko potem nevem kdo obsoja na dobrega ali slabega..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...poudarek na "voznik nosi sam posledice svoje odlocitve"...

problem nastane ko v nesreči nastrada tudi nekdo tretji...tko da ne mi govort da vsak sam nosi posledice .......četudi motorist umre v prometni nesreči in si je za to sam kriv, misliš da voznik avtobusa, pod katerim je zadnjič trznil motorist, ne bo imel tega prizora še nekaj časa pred očmi, čeprav sam ne bo niti malo poškodovan?! Misliš da ne bo imel moralnega mačka in nočnih mor? Misliš da ne bodo prizadeti vsi ki so motorista poznali/bili v sorodu z njim?

In ne mi govort, da lahko kdorkoli s svojimi izkušnjami opravičuje hitrejšo vožnjo od predpisane, saj ne rečem, na nekaterih odsekih so omejitve res smešne, toda kot je v neki drugi temi napisal Bladzo: življenje je neprecenljivo in zato tudi so omejitve(ne zarad tebe ki noriš na motorju, ampak zarad mulota ki ti bo izza vogala pripeljal na rolerjih in se ne bo znal ustavit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se bomo vsi mi začeli zavedat, da nismo sami na cesti in postali bolj strpni do drugih soudeležencev v prometu, se bo število nesreč, in s tem tudi število žrtev, bistveno zmanjšalo.

P.S. Vem, da sanjam..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se bomo vsi mi začeli zavedat, da nismo sami na cesti in postali bolj strpni do drugih soudeležencev v prometu, se bo število nesreč, in s tem tudi število žrtev, bistveno zmanjšalo.

P.S. Vem, da sanjam..........

Ja, ampak vsi udeleženci v prometu (avtomobilisti, traktoristi, stare babice in dedki, tovornjakarji, ........) ne spet samo motoristi (ne zagovarjam tistih, ki res pretirano divjajo in norijo z neregistriranimi motorji in brez čelad ter ogrožajo druge in mislim da taki mečejo slabo luč na nas ).

Res pa je, da smo ogrožena vrsta - tako piše v Delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bil prispevek kar v redu, vendar mi je nekako zgledal bolj kot reklama za motor, ki so ga uporabili (Benelli TNT).

Kurt Vonnegut je v knjigi Zajtrk prvakov zapisal: "Danes so vsa sporočila, vključno s telepatskimi, reklamnega značaja!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam en (skoraj)lokalni primer, ko je dečko naredil izpit, po petih mesecih Cruising-Missile-Mode vožnje s CBRko pa izjavi, da oblada zadevo u nulo.. še skurcat ga nisem mogel, tako so mi kocine vstale.. :angry:

Poznam enega nadebudneža, ki je pred nekaj meseci kot popolni začetnik nabavil novo FZ6. Zdaj pravi, da mu je ratala prešvog in da bo nabavil novo R1. Kakšen teden po tej izjavi se je s tako obvladano FZ6 razsul :doze: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrokov, zakaj je med motoristi veliko smrtnih žrtev je verjetno veliko. Sigurno pa ne moremo posploševati vzrokov. Včasih so za nesrečo krivi motoristi, ki se precenjujejo, včasih pa je krivec kdo drug, nastrada pa običajo motorist.

Sama sem naredila šoferski ispit za motor pred parimi leti, pa se imam še vedno za čistega začetnika. Ko sem ispit naredila, pa sem itak komentirala, da sedaj imam licenco za samomor. Sigurno nisem ena od tistih, ki vozijo motor od "plenic" naprej, zato so bile prve samostojne vožnje čista grozljivka. Občutek, da si na cesti sam, da ti sedaj, ko imaš "papirje" nihče ne krije rit (tako kot v avto šoli), ter da te ostali udeleženci sploh ne upoštevajo je bil blago rečen zanimiv :? . Tudi sedaj, ko vozim že nekaj let, se mi pogosto dogaja, da mi močnejši udeleženci v prometu (avtomobilisti, ...) izsilijo prednost. Kakor mi je nekdo v MS že napisal, dokler je SKORAJ, je še vse v redu. Ko sem na poti z avtom, se mi to dogaja zelo poredko. Lepo mi je rekel inštruktor, da ko si na motorju, moraš misliti na sebe in svojo varnost, kar pomeni, da voziš po svojih sposobnostih in da moraš misliti in predvidevati tudi reakcije vseh tistih, ki so na cesti, pa sploh nič ne mislijo :devil: .

Pa še to, ko sem delala šoferski ispit za avto (od tega pa je res že skoraj celo večnost), nas v avto šoli nihče ni opozarjal na motoriste (razen s komentarji - pazi norce). Opozarjali pa so nas na kolesarje (da ja ne boš pozabila pogledati preko ramena, ne veš, kako hitro lahko pride kolesar!). Da pa bi inštruktorji opozorili novopečene voznike na občutek, kako preceniti hitrost motorista (saj jo je zaradi "majhnosti" izredno težko) pa jim ne pride na kraj pameti.

Kako bi situacijo na naših cestah izboljšali ne vem. S tem se že dalj časa ukvarjajo tisti, ki so definitivno bolj usposobljeni kakor jaz. Upam pa, da bomo v prihodnje vsaj malo bolj varni na cesti - imam vsaj pobožne želje.

LP - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!