Skoči na vsebino

PREDRAČUN


marem

Priporočene objave

Pred kratkim sem imel prometno nesrečo in sedaj urejam vse potrebno, da bi dobil denar od zavarovalnice. Ena izmed teh stvari je račun/predračun popravila. Se odločim, da grem za stvar povprašat na Avto Triglav (imam Aprilio). Fantje mi rečejo, da mi sicer predračun naredijo, a da se izdelava tega zaračuna :blink: in sicer 10% računa/predračuna :wacko: :cry: . V mojem primeru bi me izdelava le tega koštala 70-80 k tolarjev, kar se mi je zdelo nenormalno veliko za kos papirja.

1. Sedaj pa ne vem a je to sploh legalno (zaračunavanje izdelave predračuna)?

2. Je to splošna praksa pri vseh zastopnikih, ali je to zraslo na "zelniku" Avto Triglav?

3. Pozna kdo koga, ki bi mi lahko naredil predračun/račun za popravilo (plačam če bo potrebno-samo NE 10%)?

Hvala vsem

P.S. Prvič se soočam s takim problemom.

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem imel prometno nesrečo in sedaj urejam vse potrebno, da bi dobil denar od zavarovalnice. Ena izmed teh stvari je račun/predračun popravila. Se odločim, da grem za stvar povprašat na Avto Triglav (imam Aprilio). Fantje mi rečejo, da mi sicer predračun naredijo, a da se izdelava tega zaračuna :blink: in sicer 10% računa/predračuna :wacko:  :cry: . V mojem primeru bi me izdelava le tega koštala 70-80 k tolarjev, kar se mi je zdelo nenormalno veliko za kos papirja.

1. Sedaj pa ne vem a je to sploh legalno (zaračunavanje izdelave predračuna)?

2. Je to splošna praksa pri vseh zastopnikih, ali je to zraslo na "zelniku" Avto Triglav?

3. Pozna kdo koga, ki bi mi lahko naredil predračun/račun za popravilo (plačam če bo potrebno-samo NE 10%)?

Hvala vsem

P.S. Prvič se soočam s takim problemom.

:kva2: Jaz za kaj takšnega še nisem slišal... In moram priznat, da sedaj ko sem, bom skrbno pazil, da ne kupim ničesar, kar je kakorkoli povezano z Avto Triglav! :devil:

Sicer pa :fight2: - že pišem mail na Zvezo potrošnikov Slovenije - me zanima njihovo mnenje o tem...

lp, D.

PS: Me zanima, če tudi ob nakupu novega vozila zaračunajo 10% zneska, če želiš pred tem imeti predračun! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seri jih v qrac! :angry: (sorry)

Ali se ne moreš na nobenem drugem servisu zmenit za predračun? Se mi zdi, da smo pred časom debatirali, da še kje drugje pošravfajo Aprilie. Pa še vprašanje je kako ti bo motor skupaj zložil tisti mali majster, če bo sploh imel čas med vsemi ostalimi opravki, ki mu jih menda nalaga šef in če boš ti tiste dele sploh dobil v motor. Jebat ga, pretekle izkušnje povedo svoje!

Bi bilo zanimivo zvedeti tudi to, ali se danes, ko smo v Evropi, lahko da motor tudi v npr. Italijo pošravfat in ti zavarovalnica povrne? Bi že moralo iti, saj se po cestah vozijo tudi privatno uvoženi stroji znamk, ki jih pri nas ni.

Kdo ve kaj več?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mi rečejo, da mi sicer predračun naredijo, a da se izdelava tega zaračuna :blink: in sicer 10% računa/predračuna :wacko: :cry: . V mojem primeru bi me izdelava le tega koštala 70-80 k tolarjev, kar se mi je zdelo nenormalno veliko za kos papirja.

2. Je to splošna praksa pri vseh zastopnikih, ali je to zraslo na "zelniku" Avto Triglav?

Papir bo definitivno bolj avtentičen od uvoznika kot pa od "avtomehanik motorji s.p., cesta za voglaom 5, ovinkovci".

Izdelavo predračuna moraš plačati? Verjetno zato, ker je treba kar nekaj podret stvari in je veliko dela že s tem, potem pa da ti nazaj sestavijo... samo 10% ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Papir bo definitivno bolj avtentičen od uvoznika kot pa od "avtomehanik motorji s.p., cesta za voglaom 5, ovinkovci".

Izdelavo predračuna moraš plačati? Verjetno zato, ker je treba kar nekaj podret stvari in je veliko dela že s tem, potem pa da ti nazaj sestavijo... samo 10% ??

Predračun moram plačati, brez da bi motor sploh pripeljal na ogled (po zavarovalnišekm zapisniku). Torej brez šraufanja. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predračun moram plačati, brez da bi motor sploh pripeljal na ogled (po zavarovalnišekm zapisniku). Torej brez šraufanja. :?

Barabska finta da boš res pri njih dal popravit zadevo. Drugače ne pridejo do strank. Ne Noise, nisem mislil papirja od Poldeta, ki šravfa pod kozolcem. Mislil sem na kakšen servis a'la Elisa, Panigaz, Barborič itd. Kaj ni nihče od njih nikoli še nobene Aprilije šravfal? Meni se zdi, da so jih nekam v Kranj vozili. :hmm:

Pa vprašati verjetno ne bi bil greh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma legalno je da serviser dobi plačilo za svoje delo, se pravi za čas ki ga porabi za izdelavo takega dokumenta. Cena le tega se ponavadi giblje od 1-2 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel tak primer pred mnogimi leti, ko je Lady uspelo stolči stoenko.

Nekaj sem jo dal popraviti na servis, barvanje pa sem opravil kar sam, ker smo bili mlada družina brez novcev sredi zidanja hiše.

In za tista ličarsko pleskarska dela sem rabil predračun, da sem potem od zavarovalnice dobil denar.

Na servisu so mi izdelavo predračuna zaračunali. Če bi dal avto pleskati pri njih, pa bi bil predračun zastonj. In to se mi je zdelo normalno. Pa tudi cena izdelave predračuna je bila normalna, recimo današnjih 5000 tolarjev.

In potem mi je zavarovalnica izplačala predračunsko vrednost (nekaj malega manj, ker sem delal sam) + stroške izdelave predračuna.

Poskusi še kje drugje pridobiti predračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je teh 10% potem vključeno v same stroške popravila? Vprašaj jih, koliko stane njihova ponudba za popravilo.

Veliko panog ima tako foro . Predračun se plača (češ ker kle si se že odločil za njih in si lahko zaračunavajo denar)

Ponudba pa je zastojn, saj se še nisi odločil kdo ti bo popravljal in e morajo oni boriti za stranko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Update: Klical še 1X na Avto Triglav, pač sem prišel do tega, da če motor popravim pri njih (kar mi ne pade na pamet) me predračun ne košta 0. Če pa želim predračun za zavarovalnico pa me predračun oz. izdelava le tega stane 10% popravila kar bi v mojem primeru naneslo slabih 80.000.

ALTERNATIVE???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AS DOmžale za isto storitev računa cca 10.000 sit s tem da je obvezno pripeljati motor na ogled (žal ne "šraufajo" aprilie).... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Update: Klical še 1X na Avto Triglav, pač sem prišel do tega, da če motor popravim pri njih (kar mi ne pade na pamet) me predračun ne košta 0. Če pa želim predračun za zavarovalnico pa me predračun oz. izdelava le tega stane 10% popravila kar bi v mojem primeru naneslo slabih 80.000.

ALTERNATIVE???

Katastrofa, 80 jurjev? Se jim je skisalo očitno!

Pokliči Vombergarja v Kranj in vprašaj še tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Papir bo definitivno bolj avtentičen od uvoznika kot pa od "avtomehanik motorji s.p., cesta za voglaom 5, ovinkovci".

Izdelavo predračuna moraš plačati? Verjetno zato, ker je treba kar nekaj podret stvari in je veliko dela že s tem, potem pa da ti nazaj sestavijo... samo 10% ??

So pa očitno dober sponzor Motosveta, da jih naš vrhovni takole poskuša zagovarjat...mislim...zakonsko ne vem, kako so take stvari urejene, ampak...s tako poslovno odličnostjo bodo še daleč prišli....se bojim samo, da smer ne bo čisto prava, kompas mi ke nekam proti SSE kaže :lol1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa očitno dober sponzor Motosveta, da jih naš vrhovni takole poskuša zagovarjat...mislim...zakonsko ne vem, kako so take stvari urejene, ampak...s tako poslovno odličnostjo bodo še daleč prišli....se bojim samo, da smer ne bo čisto prava, kompas mi ke nekam proti SSE kaže :lol1: :yea2:

Lojzi, čisto narobe si me razumel, ali pa se samo delaš, da me nisi?

Napisal sem, da bo ziher bolj avtentično, je pa totalna katastrofa in nezaslišano, da hočejo 10%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri poslovni običaji :SS

Izdelava predračunov, predvsem v gradbeništvu, strojegradnji je običajna praksa. Nihče jih ne zaračunava, ker bi hitro izpadel iz igre.

Nikjer ni navedeno, da tega ne smejo zaračunat, prav tako nikjer ni navedeno, da ti lahko zaračunajo. Stvar politike podjetja pač. Je pa tako, da če tega ''nimajo'' na ceniku, ti ne smejo zaračunat. Cenik mora biti viden.

Dve leti nazaj pri Avto Triglavu niso zaračunavali predračunov za popravilo škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praksa popravil, ki jih plača zavarovalnica, je običajno takšna, da servis, ki bo vozilo popravljal, na podlagi cenitvenega zapisnika vozilo popravi in zavarovalnici izstavi račun. Predračuni običajno niso potrebni. Stranka samo preveri kvaliteto opravljenega dela.

V primerih, ko stranka želi izplačilo škode, zavarovalnica zahteva predračune, na podlagi katerih stranki izplača škodo. Pa da ne bo iluzij, zavarovalnice v teh primerih ne izplačajo 100% škode, če se prav spomnim izplačajo med 70-80%. Ker pa serviserji očitno vedo, da si bo stranka v primerih, ko potrebuje predračune, motor sama popraljala, zahtevajo plačilo predračunov.

Marem, če boš hotel predračun dobiti brezplačno ti predlagam koriščenje vez in poznanstev (VIP). Možno pa je tudi, da boš našel kakšnega razumnega serviserja, ki ti bo predračun naredil. Vso srečo ti želim.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praksa popravil, ki jih plača zavarovalnica, je običajno takšna, da servis, ki bo vozilo popravljal, na podlagi cenitvenega zapisnika vozilo popravi in zavarovalnici izstavi račun. Predračuni običajno niso potrebni. Stranka samo preveri kvaliteto opravljenega dela.

Ne vem koliko imaš izkušenj z moto-škodami... no, pri meni je bilo tako, da je zavarovalnica ocenila škodo na 150.000 SIT, na servisu pa so ugotovili, da je motor totalka (zvite vilice, križi...) in so pri cca. 1.500.000 SIT nehali računati, ker je bil avrednost novega motorja 1.200.000 SIT...

Toliko o strokovnosti cenilcev na področju motorjev pri zavarovalnicah... (konkretno: Triglav, LJ)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za pomoč. Najprej škoda pri meni ni bila denarno ocenjena, temveč z zamenjavo delov (v bistvu vsi). Za predračun sem se dogovoril s prijaznim serviserjem iz žužemberga. Cena le tega je cca 10.000 sit (kar je sprejemljivo).

DTW zavarovalnica ti lahko izplača v denarju a odbije DDV zato toliko manj!

U Glavnem izgleda, da se bo stvar "normalno" izpeljala...več info sledi.

Hvala lepa

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O mater, kej tudi jaz se bom moral s takim problemom soočat. Trenutno noga še v gibsu, zato teh zadev še nisem urejal. Mi je pa odvetnica rekla, da obstajajo dve alternativi. Ali se odločim za cenitev ali plačilo po računu. Če bo to res mogoče, potem se bom odločil za drugo. Podobno je bilo enkrat pri avtu in ni blo problemov. Seveda je bila škoda takrat nizka. Mislim, da pri motorju ne bo škode več kot 150.000,00 SIT (samo motor brez opreme), zato mi odvetnica tudi rekla, da za take zneske italijanske zavarovalnice ne komplicirajo. Bomo vidli.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DTW zavarovalnica ti lahko izplača v denarju a odbije DDV zato toliko manj!

pri izplačilu lahko zavarovalnica odbije DDV le v kolikor odškodnino izplača zavezancem za DDV (podjetju) - vsaj tako piše v splošnih pogojih, ki so priloga vseh AO in kasko polic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Noise Data: Imam kar nekaj izkušenj z uveljavitvami škod, sicer več z avtomobili, kakor z motorji. Pri cenitvi motorja nisem imel problemov. Cenilec je popisal poškodovane dele in prijazno ugotovil, da je totalka. Ni mi pa z nobenimi ciframi težil, ker bi se mu lahko zgodilo isto kot pred leti, ko sem ga nagnal s parcele. Zavarovalnico pa sem prijazno obvestil, da pošlje drugega cenilca, ker le ta osebno moti moje posestne in lastniške pravice. Poslali so drugega cenilca.

Doživel sem tudi primer, ko se s cenilci nisem mogel dogovorit. Po predračunu sem imel avto ocenjen kot totalko, to je bilo 50% vrednosti avta, cenilec pa mi je za škodo ponujal le 33%. Kot argument je navedel, da mi baje itaq pol avta ne manjka. Takrat sem pač plačal sodnega izvedenca, naslednji korak bi bil odvetnik, kar pa na srečo ni bilo potrebno. Z tem primerom sem se tudi poslovil od Triglava.

@marem: Nisem bil siguren, menda pa pri teh 20% res navajajo DDV, zakonska osnova tega pa mi je sumljiva... Sicer pa sem vesel, da si zadovoljivo rešil zadeve.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj primer z avtom. Ena smrklja telefonira med vožnjo in se zleti vame.

Da kupon. Na zavarovalnici ocenijo škode za 400.000 SIT. Ko sem rekel, naj dajo raje denar so od 400.000 SIT odšteli 20% DDV, potem so znesek pomnožili krat 0,7 in na koncu sem dobil na roke 225.000 SIT in še podpisati sem moral, da so s tem moje terjatve do zavarovalnice Triglav končane.

No itak je pol Franc (SSSSSSSSSS) popravil avto za 25.000 SIT :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel pred dvema letoma opravka z razbito tenerejko in sem rabil predračun za zavarovalnico, mi je v Elisi hotel ta papir računat 3%. Šele ko sem sveto obljubil, da bodo oni popravljali motor, sem ga dobil brezplačno.

Pred kakima dvema mesecema sem po predračun za popravilo BMW-ja stopil na Avto Aktiv v Trzin. Mehanik mi je prijazno dejal, da se predračun stane 3% vrednosti, in v njegovem glasu ni bilo čutiti niti najmanjšega smisla za humor. Je bil pa potem vseeno tako prijazen (mislim resno) in mi je na en list papirja s kulijem napisal cene kosov, ki so me zanimali. Seveda tak papir za zavarovalnico ne bi bil OK.

Razumem, da mehaniki (katerih delovna ura se ceni verjetno okoli 7.000 sit) ne morejo cele ure sedeti za računalniki in iskati cene kosov, ampak 3% je pa res bosa!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!