Skoči na vsebino

PREDRAČUN


marem

Priporočene objave

Pred štirimi leti sem imel karambol z avtom. Na zavarovalnici (Triglav) cenilec ni mogel odpreti haube, da bi vidu kva je z mašino, zato me je napotil na kak servis, naj odprejo in obenem kar naredijo predračun popravila.

Škode je bilo cca 260 kilo, cena predračuna pa okoli 5 jurjev, s tem da bi teh 5 jurjev servis upošteval pri popravilu, če bi pripeljal njim popravit, ali pa jim prodat razbit avto. Bilo je totalka in sem od zavarovalnice dobil denar, vključno s stroškom predračuna. Sem pa jih moral izrecno spomnit, da sem založil za predračun, ampak ni bilo problema.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen cirkus okoli enega predračuna!!!!! Očitno ste vsi zgrešili poanto "plačila" predračuna pri AvtoTriglavu: S tem ko vam zaračunajo predračun se zavarujejo pred tem, da bi ostali brez posla - vi bi s predračunom šli na zavarovalnico, ta vam bi izplačala cifro in bi lahko enostavno po odpadih spraskali vkup kose - torej bi imeli še profit od tega, AvtoTriglav pa nič.... Če pa se zavežeš oz. kasneje izvedeš popravilo pri njih, ti predračun ne zaračunajo oz. upoštevajo predplačilo kot aro. Res pa je, da je znesek 10% od zneska predračuna malce forsiran... ena fiksna cena bi bila boljša oz. manj boleča rešitev...

Res pa je, da hiter pregled ne pove vsega, kar je lahko šlo narobe: šele pri natančnem razdiranju in pregledovanju lahko mehanik ugotovi vse poškodbe in jih doda na zavarovalniški zapisnik, ki ti tako povrne stroške za VSE poškodovane dele, ne samo VIDNE poškodbe ugotovljene na hitrem pregledu za "predračun"... Naj se serviser in zavarovalnica driblata, zakaj bi se morali mi... V končni fazi lahko zavarovalnici predložiš izdelavo predračuna kot strošek popravila in ti mora povrniti tudi to....

Osebno motor šraufam sam (imam Aprilio Kravo), vendar zaupam sposobnostim "malega mojstra" Simona, ki mi je že velikokrat prihranil dolge ure jalovega šraufanja pri iskanju banalnega problema. Res pa je, da če mu med delom težijo vsi po vrsti (to je značilnost vseh servisov, kjer si v vlogi "podrejenega"), se delo kopiči in čas ga priganja, a v tej panogi je na žalost hitrost tudi sinonim za površnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!