Skoči na vsebino

Prvomajska potovanja


suzuki

Priporočene objave

Hola!

Nov topic, da se ne bomo mesali s poletnimi potovanji...

Torej: z Juretom, ki sicer se ni forumas (ampak samo se malo manjka, najbrz isce en dober nick) se dogovarjava za prvomajsko Sicilijo. Zaenkrat je znano oz splanirano tole:

- odhod z ladjo iz Reke v ponedeljek, 29. aprila ob 18 uri

- prihod v Bari v sredo, 1.maja ob 8 uri

- 7 dni guncanje afen po Siciliji in okolici

- odhod iz Barija v sredo, 8.maja ob 22 uri

- prihod v Reko v petek, 10. maja ob 7 uri

Po trenutno znanih podatkih vozi v Bari samo Jadrolinija in to ob petkih tja in ob sredah nazaj. Ce bom nasel se kaj, bo objavljeno tule - ali pa naj napise kdo od vas, ce ve.

V naslednjih dneh bom objavil se "financni" in "km plan", zaenkrat pa toliko - za test koliko vas to zanima.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim nekaj besed o ceni prevoza, preničišč, hrane, varnosti motorjev.....

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Po trenutno znanih podatkih vozi v Bari samo Jadrolinija in to ob petkih tja in ob sredah nazaj. Ce bom nasel se kaj, bo objavljeno tule - ali pa naj napise kdo od vas, ce ve.

Med povezave smo dodali par novih trajektnih zadevščin, prečekiraj jih...

http://www.motosvet.com/motospecial.asp?Me...age=0010&P_ID=3

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Sem precekiral se tele linke, hvala, a zal ni nic uporabnega za nas... Namrec meni se zdi brez veze povezava Genova - Catania, saj je do Genove skoraj 700 km AVTOCEST (BLJAK!!!!!!!!!!!!), iz Trsta ali kje tam okoli pa nic ne vozi na jug. Hecno, ampak tako je. Zato se vedno ostaja prvi plan, z Jadrolinijo iz Reke v Bari in nazaj - ceno bom izvedel jutri v kaksni agenciji.

Dopust pa takole: porabimo 7 dni, ostalo so prvomajski prazniki in vikendi.

Se beremo.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj mi je pa čisto zmanjkalo, pa sem se prijavil (kakor pravi Suzuki..)

Najprej en lep sončen pozdrav vsem na Motosvetu. Kot piše, sem novinec, rookie,gušter.

Glede Sicilije: tja vozi ali bela cesta po Italiji-predolgo, trajekt iz Genove je predaleč in pa dobra stara Jadrolinija, kakor je povedal že Suzuki.

Cena trajekta še ni znana, bom pa povprašal po novem letu, verjetno bo pa nekaj dražje od grških trajektov (Hrvati so bili vedno dražji..)

Kampiranje v kampih (jih je ogromno, lepih, urejenih in varnih) bo približno okoli 10-15 Eurov, bencin enako kakor v Trstu, hrana približno enaka kakor tu.

Trajekt iz Villa San Giovanni do Messine pelje cca. 45 minut, je pa prav poceni-točno povem kasneje.

Spomladi je Sicilija res lepa, topla, sončna, zelena, prijazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, Yuki je ze tu - bravo, cestitke, rdeci tepihi, transparenti, zastavice itd itd...

Jest pa da oddelam se tale dolg:

Cene trajekta RI - Bari (na osebo, zaokrozeno, povratne karte (vstet 20% popust)):

Oseba: 18 kSIT

Motor: 9 kSIT

----------------

Skupaj1: 27 kSIT.

Ce nas bo vec, se nam ZELO splaca vzeti se kabino npr za dve osebi, kamor lahko spravimo VSO prtljago. To znese dodatnih 8 kSIT na osebo, ce nas je osem (kabina je 78 kSIT).

Skupaj2: 35 kSIT na osebo oz dobrih 300 DEM, ups, 150 EUR.

Ce dodamo se priblizno toliko za bencin in se toliko za hrano/spanje, dobimo koncno oceno stroskov nekje 500 EUR za 11 dni uzivanja.

Sedaj pa junaki (in junakinje, junakinje!!!) - na plano, prijave se zacnejo sprejemati... ZDAJ!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Vem, da so novoletni prazniki komaj minili (za ene pa sploh se niso!), ampak tale nova ponudba za lep izlet naj vam hitro zapne za oko, ce vam je Sicilija vsec - da ne bo kasneje tezav s trajektom. Torej hitro zemljevide v roke, prestejte se dneve dopusta in EURote v denarnici, potem pa hitro prijavo napisat...

Kar se tice pa voznje po kopnem do DU imam pa naslednje zadrzke: najprej je tu FUL slaba/unicena cesta po obali, kot drugo pa nikakav hrvaski becin, ki ima kar precejsen delez vode in drugih svinjarij. Mi je mehanik Borut pripovedal cele zgodbe, kako so sraufali namesto da bi se vozili. Poleg tega nas na nasi potti caka okoli 3000 km BISTVENO boljsih in lepsih cest od Barija in po Siciliji (in se nazaj!).

Pa se zadnje stanje prijav:

1. yuki

2. suzuki

3. Tastar

-----------------------

4. Noise (in LeeDee?) ?

6. hotschko ?

7. ice ?

8. macica ?

Crtice locujejo "resne" od "neresnih" .

LP suzuki

Uredil - Suzuki on 04/01/2002 11:23:31

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, to sem tudi jaz imel v mislih... Bi bolj sedlo najprej eno dvodnevno ogrevanje po jadranski magistrali ehehe na easy

Samo eni nimajo cajta...

huh? dva dni do dubrovnika? pa kje ......cez madzarsko??

ce mi rata z novopecenko (=kruti bruc na motorju) v pol dneva (8 ur) do metkovica pridet,kaj ne bi do dubrovnika v dveh urah dalj?

sicer je pa cesta po zaledju veliko lepsa in boljsa.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, za dogovor o NACINU prihoda v DU je seveda dovolj casa, najbolj vazno je, da se sploh dogovorimo za prihod! Ce se nekateri na vsak nacin hocete sami do tja peljat, gremo lahko navsezadnje tudi v dveh skupinah, eni z barcico po morju plava, drugi z gasom, a ne - a naj vam pri tem ne uide iz glave, da imamo tudi v Italiji kar veliko za prevozit - kakih 3000 km v najvec sedmih dneh...

Casovno izgleda to takole: ladja starta v Reki v ponedeljek ob 18 uri, v DU pride v torek ob 16:15, start iz DU je ob 23 uri, prihod v Bari je v sredo ob 8 uri zjutraj.

Z gasom pa morate startat v torek zgodaj zjutraj (ali celo v ponedeljek in nekje prespat, ce niste dovolj hitre sorte), saj vas caka (preko Like) 637 km, po obali pa se kakih 100 vec... Medtem, ko bo za nas na barcici ena ZELO prijetna in dolga noc... PREMISLITE!

Bom se pa v ponedeljek pozanimal se za ceno prevoza DU - Bari (jasno da za povratno karto).

Zarja: a ma ta tvoja sreca kaj veze z v modro oblecenimi fanti, ki nosijo kape s sildom in se vtikajo v vse zivo? Anyway, drzim pesti zate...

Zadnje stanje prijav:

1. yuki

2. suzuki

3. Tastar

-----------------------

4. Noise (in LeeDee?) ?

6. hotschko ?

7. ice ?

8. macica ?

9. FalcoR ?

10.bmw ?

11.Zarja ?

Hmmmmmmmm... lej lej, narascajo le tisti z vprasajcki ...

LP suzuki

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dodajam na spisek zeljnih Sicilije:

1. yuki

2. suzuki

3. Tastar

4. Climber

-----------------------

6. Noise (in LeeDee?) ?

7. hotschko ?

8. ice ?

9. macica ?

10. FalcoR ?

11.bmw ?

12.Zarja ?

Glede na to, da je odhod trajekta po vikendu bom raje izkoristil se te dni in se bom sigurno raje zapeljal do Dubrovnika in se tam predal ladijskim uzitkom.

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:ce mi rata z novopecenko (=kruti bruc na motorju) v pol dneva (8 ur) do metkovica pridet,kaj ne bi do dubrovnika v dveh urah dalj?

sicer je pa cesta po zaledju veliko lepsa in boljsa.

Lepsa?? Noooooooooot... jadranka je zakon.

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Sicilija kar lepo izgleda, kakor vidim spisek.

Razdalje: Bari-Villa San Giovanni (Kalabrija)- trajekt- do Messine in do prvega kampa, ki ni takoj zraven Messine (zaradi čistega morja-npr. bližje Taormine, pod Etno) znese pribl. 470 km.

To naj bi prevozili v prvem dnevu...

Suzuki: mogoče še en interesent z malo večjim vprašajem: Janez (ni motosvetovec), je pa popotnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Glede na to, da je odhod trajekta po vikendu bom raje izkoristil se te dni in se bom sigurno raje zapeljal do Dubrovnika in se tam predal ladijskim uzitkom.

To je bila tudi moja prva misel... kakšen petek odhod proti juhu, pa do torka lepo počasi malo bluzenja, nato pa na ladjico v Dubrovniku... uhhh, upam, da bo zneslo

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Ej ta varianta pa še mene zanima. Pa če mi ne bi zneslo zbrat dovolj dinarčkov za v Italijo, pa jo mahnem z vami vsaj do Dubrovnika. Če maste dovolj potrpljenja da bo potovanje do Dubrovnika trajalo vsaj dobra dva dneva.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs - prvi maj - Dubrovnik - nazaj - TAKOJ ZA!!!

Ampak čez, v Italijo, pa ne bo šlo. Na žalost...

Mačica: ej, ni problem, mislim, da se nas bo kar nekaj nateplo, ki bi šli dol in nazaj, samo, da se malo furamo. Vse je stvar dogovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja do Dubrovnika za ene 3 do 4 dni max. bi se lahko dogovoril, seveda, ce bojo gušterji dobili neomejene izpite do takrat !

Ja gušterji mormo počakat, pol bomo pa vidl...

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Kot sem obljubil, se cene prevoza za tiste, ki bi se z gasom peljali do DU. Trajekt DU - Bari:

Oseba: 13 kSIT

Motor: 7,4 kSIT

----------------

Skupaj: 21 kSIT

Cene so zaokrozene, veljajo za povratno karto, 20% popust ze upostevan.

Pa se zadnje stanje prijav:

1. yuki (RI - Bari)

2. suzuki (RI - Bari)

3. Tastar

4. Climber

-----------------------

5. Noise (DU - Bari) ?

7. hotschko ?

8. ice ?

9. FalcoR ?

10.bmw ?

11.Zarja ?

Ja prav lepo, da bi nas radi nekateri spremili do DU, ampak naj vam zaupam, da mislimo priti tudi se nazaj... ne sicer takoj, a nam bo tisti teden na Siciliji se prehitro minil...

Ostali prijavljeni pa mi prosim zaupajte se, kako bi radi sli do DU, da bom vse zapisal.

LP suzuki

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Suzuki

jst bi z največjim veseljem prestopla v nadčrtice, sam glede na to, da sm avto kupila in da moram še v Francijo na smučanje mi ni jasno kako bom skrampala skupaj denar za vse to.

Pol ti pa še en frik na Studio City reče, da morš met rezerve ene 4000 DEM za hude čase. Od kod pa naj vzamem?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Hola Macica,

ni blema... razumem, to so hude stvari... pa kdaj drugic! Saj bomo sli letos se vsaj 2x v Dolomite in enkrat v Turcijo, pa vsak teden vsaj enkrat do Idrije, ali pa cez Col do Ajdovscine itd itd... Ali kot pravi star slovenski pregovor: samo da bomo zdravi, da bo imela krava kaj za jest in da bo termostat odpiral!

LP suzuki

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja do Dubrovnika za ene 3 do 4 dni max. bi se lahko dogovoril, seveda, ce bojo gu?terji dobili neomejene izpite do takrat !

Lojzi ma vas rad

Gusterka Macica se je za prvi november s TA peljala do Makarske, pa ni blo nobenga blema!

Lojzi a to si ti mislu vsega skup 3-4 dni? Mi smo bli na poti dni (resda precej pocasi) pa nismo do Dubrovnika prisli. Pa za 1. maj bo na jadranki ziher vecja gneca kot je bla za 1. november. A mislite, da bom jst tekmovala v veliki nagradi jadrana?

Uredil - macica on 09/01/2002 17:18:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hola Macica,

ni blema... razumem, to so hude stvari... pa kdaj drugic! Saj bomo sli letos se vsaj 2x v Dolomite in enkrat v Turcijo, pa vsak teden vsaj enkrat do Idrije, ali pa cez Col do Ajdovscine itd itd... Ali kot pravi star slovenski pregovor: samo da bomo zdravi, da bo imela krava kaj za jest in da bo termostat odpiral!

LP suzuki

Hej, čaki, čaki

zakaj pa si me zdaj čist zbrisu? A sm mogoče rekla, da me lahko?

sej sm rekla, da bom vsaj do Dubrovnika šla zraven skor ziher, če me bojo le hotli met zraven.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola macica!

Ups, sem mislil, da te lahko kar ziga zaga... Te bom zavprasajil nazaj ta hip - le poglej tule spodaj:

Prijavljeni:

1. yuki

2. suzuki

3. Tastar

4. Climber

-----------------------

6. Noise (in LeeDee?) ?

7. hotschko ?

8. ice ?

9. macica ?

10.FalcoR ?

11.bmw ?

12.Zarja ?

Zdejle pa sibam v Twina...

LP suzuki

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej, jaz za prvimaj sigurno nekamšibnem. Če bi šli do DU od 1.-5., potem sploh ni problema, ker ni potrebno dopust jemati (no, en dan). Če bi šli pa 27. aprila, potem pa najbrž odpade. Vsekakor stvar dogovora.

Saj navsezadnje pa lahko nardimo tut tko (če bo kakšn interes seveda). Če kdo hoče in ima to možnost, gre do Dubrovnika s tistimi, ki bodo šli v Italijo. Kakšna druga runda pa gre za 1.maj in se s temi istimi vrača, ko bodo že nazaj s Sicilije (če jih seveda ne bodo preveč bolele riti in se bodo sploh še hoteli kaj vozit )

Pa bo volk sit in koza cela

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavljam se za spremstvo do dubrovnika naprej pa boste šli brez mene.

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!