Skoči na vsebino

Članek v Delu - Kar kupit si ga grem


directory

Priporočene objave

Omenjen clanek iz danasnjega Dela:

Kar kupi si ga, cim prej!

Pri prebiranju clanka iz rubrike Kronika si ne morem pomagati, da ne bi gospodu Francu dal nekaj nasvetov o nakupu motornega kolesa; mogoce se bo lazje odlocil.

Tudi sam sem 50-letnik, z vec kot 30-letnimi vozniskimi izkusnjami. Do tod sva si z g. Francem enakovredna. V nadaljevanju pa imam pred njim veliko prednost, saj sem velik ljubitelj motornih koles, in s soprogo prevoziva na leto po vec tisoc kilometrov. Z motorjem si ne kupujem statusa, si ne brisem let, enostavno uzivam v voznji.

Gospodu Francu bi rad povedal, da je motorizem zelo naporen, brez komforta in nevaren. Pri potovanju so stvari, ki jih nosimo s seboj, zmanjsane na minimum. Ni macji kaselj na mestu drzati ravnotezje 400 kg skupne teze. Vsak nepoucen oz. neizkusen na tem podrocju vidi samo neupostevanje predpisov, prehitevanje, vrivanje. Da bo g. Franc bolje razumel pomen teh dejanj, naj si oblece najbolj topla zimska oblacila in se pri 35°C za eno uro postavi sredi asfaltnega parkirisca. Motoristi nimamo klimatskih naprav; vsako premikanje in voznja mimo kolon je lovljenje sapic za hlajenje ter iskanje sence na bencinskih crpalkah. dostikrat bi rade volje zamenjal za klimatiziran avto, pa ceprav za ceno uro ali dve daljse voznje.

Zaradi tega, ker motoristi prehitevajo, se ne ustvarjajo kolone in cakalne dobe niso nic daljse; to pocetje je nevarno predvsem za njih same. Nisem se nikoli slisal, da je na koncu avtoceste v smeri proti morju kolona motoristov dolga 7 km. Ali pa morda: motorist izsilil prednost osebnemu avtomobilu, v katerem je zaradi hujsih posledic trcenja umrl voznik.

Merjenje hitrosti in sama identifikacija pri 200 km/h pa je enako tezavna pri motornih kolesih kot pri osebnih vozilih. Seveda so tudi izjeme, pa naj bo to pri motorjih ali pri drugih vozilih, in zaradi tega ne gre metati vseh v isti kos.

Ne morem pa razumeti, zakaj so motoristi ravno pri nas tako velik problem. V drugih evropskih drzavah so samo del prometa, ki ima kot nacin prevoza svoje dobre ali slabe strani. Ko tam dohitis vozilo, se to enostavno umakne malo bolj desno in samo prehitevanje cez polno crto sploh ni potrebno. Ob tolikem pisanju o motoristih pa dobivam obcutek, da oni sami sploh niso problem. Problem je v kulturi nasih voznikov. Mislim da tisti, ki jim gre na poti vse narobe in nikogar ne trpije ne spredaj ne zadaj ne levo ne desno, naj raje uporabijo javni prevoz. Manj bo hude krvi in se zastojev ne bo.

In nenazadnje se nasvet vsem 50-tetnikom oz. vsem Francijem: za celjenje krize petdesetih si namesto motorja omislite ljubico. Delezni boste nic koliko skodozeljnih pogledov, pametnih komentarjev poznavalcev. Edina razlika je, da motorizem ne dopusca napak in slabosti, ljubica pa vsakic, ko odprete denarnico.

Stefan Vuk, Grajzerjeva 23/a, Ljubljana

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štefane :notworthy: mojster :OK:

couldn't say better :rolleyes:

..ampak priznajte.. zgleda pa vse tole kot poceni cinično in sarkastično predvolilno podjebavanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je g. Vuk lepo zapisal.

A, vendar,

jemati si pravico izvajati prekrške zgolj zato, ker ti je vroče.

Bedo opravičevanje.

Za kršenje predpisov ni opravičil.

Osajajo zgolj dejstva, da so predpisi kršeni.

Jazst tudi z motociklom kršim predpise.

Pa ne zato, ker mi je vroče,

ali kar mi je kravo težko držati pokonci.

Kršim jih, ker se tako odločim,

ker imam tako naračunano,

da lahko morebitne kazenske listke tudi plačam

in ker se mi zdi, da mi kršitev ne streže po zdravju in življenju.

Zato stran s patetiko zimskega perila,

zdravilne sence napuščev bencinskih servisov,

težavnosti in nevarnosti vožnje motocikla

in priznati:

kršimo.

In če so kršitelji dobri fantje, je z družbo nekaj narobe.

Ker sem prepričan, da živim v normalni družbi,

sodimo med slabe fante in punce.

Pa kaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...enostavno uzivam v voznji.

Gospodu Francu bi rad povedal, da je motorizem zelo naporen, brez komforta in nevaren. ...

... dostikrat bi rade volje zamenjal za klimatiziran avto, pa ceprav za ceno uro ali dve daljse voznje...

...to pocetje je nevarno predvsem za njih same.

In nenazadnje se nasvet vsem 50-tetnikom oz. vsem Francijem: za celjenje krize petdesetih si namesto motorja omislite ljubico.

Meni se zdi članek bedast; preveč protislovij.

Zadnji stavek je najboljši: avtor sam torej ni zadovoljen z načinom, ki si ga ja izbral za celjenje krize srednjih let. Zakaj torej ni res izbral ljubice? Saj res, uživa...

Dejstvo je, da je prvi članek v delu mogoče res prenapihnjen, vendar večino stvari drži. Vsak motorist se z oporekanjem slepi in bi v resni debati prav gotovo padel v protislovja (kot je to storil gospod Vuk).

Popravljeno . Popravil mikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nenazadnje se nasvet vsem 50-tetnikom oz. vsem Francijem: za celjenje krize petdesetih si namesto motorja omislite ljubico. Delezni boste nic koliko skodozeljnih pogledov, pametnih komentarjev poznavalcev. Edina razlika je, da motorizem ne dopusca napak in slabosti, ljubica pa vsakic, ko odprete denarnico.

Stefan Vuk, Grajzerjeva 23/a, Ljubljana

:notworthy:

Štefan, ti si res TZAR. Svaka čast :OK: :yea2: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm-ju in Mikecu.

Vsi motoristi, ki vozijo prehitro in nasploh kršijo prometne predpise tvegajo predvsem svoje življenje. Ko to počne avtomobilist pa ponavadi tvega tudi življenja drugih. Splošno stanje v prometu ni lih rožnato. Zaradi tega pa nismo lih motoristi najbolj objestna in nevarna sorta. V počasnem prehitevanju počasi se premikajoče kolone, tudi čez dve polni črti, ne vidim nič napačnega. Primer mi je dal policist na motorju na Črnem kalu (brez sirene in rotacijskih). Sem pač zapeljal za njim. Zakaj bi čakal na meji/cestninski potem bi jih pa moral še vse prehitevati, kar jim spet ne bi bilo všeč. Je pa res, da se ponavadi pred mejo/cestninsko ustavim, izbrskam potreben denar oz. dokumente in nakažem, da bi rad zapeljal v kolono. Nikoli nisem dolgo čakal. O trajektu je že bilo kaj povedanega. Ne mislim, da smo nekritični. Je kar nekaj modelov med nami. Še bolje vsak od nas je svoje vrste tič. Kakšna je pa mularija s skuterji. Pa ateji, ki so si kupili dober avto in se jim zdaj morajo vsi umakniti in to TAKOJ. Pa vozniki kombijev, ki mislijo, da so Schumacherji (citat).

Question je, a je treba prav in samo motoriste pribijati na sramotilni steber.

Hrvati so vsaj imeli jajca in moralo in so alkohol v prometu prepovedali. Pri nas je na leto več nesreč in mrtvih zaradi alkohola pa to g. Milošiča očitno ne moti. Kar napit se ga grem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zakon v določenih pogojih voznikom enoslednih vozil (motocikli) dovoljuje vožnjo mimo kolone vozil, vsi udeleženci v cestnem prometu pa morajo ravnati (voziti) tako, da ne ovirajo ostalih udeležencev in ne zmanjšujejo pretočnosti prometa."

PS: povzeto iz osnutka "maksijevega" reply-ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi fric!

Hrvaška je res precej demokratina država, kar so dokazali že s tem, ko so po njihovi osamosvojitvi že 3x zamenjali vlado (Tuđman, Račan, Sanader).

S tem so si že začeli delati izbiro, kdo jim bo ponudil več. Zaradi tega skrajno bebavega zakona se zna HDZ na naslednjih volitvah posloviti od oblasti. Pred parimi dnevi sem prišel z morja, kjer sem precej sledil njihovi dnevni politiki.

Ne boš verjel, ampak istrani, zagorci in dalmatinci so političnim strankam že napovedali, da bojo na naslednjih volitvah volili samo tiste, ki bodo spremenile ta bebavi zakon. Sicer sam verjetno veš, da naj bi riba plavala 3x; v vodi, olju in vinu. Poizkusi si predstavljati kako plava v Coca Coli. :D Po Hrvaški je že možno podpisat peticijo z naslovom "pravo na čašu vina" s katero so se hrvaški vinarji vseh političnih barv zoperstavili oblati, ki je bolj papeška od papeža... Mimogrede zavzemajo se za 0.08...

Vsa čast jim!!!!

Čistunstvo ne bo rešilo življenj ampak napolnilo blagajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni stvar samo v tem kaj je napisal, ampak kako je napisal.

Način kako je članek napisan odraža osebno zamero nekomu ali nekaterim.Takšno osebno maščevanje iz svoje nemoči in hkrati prikaz svoje neumnosti,pa je popolnoma nesprejemljivo za takšne članke.

Če je gospod Francelj novinar,potem je tu dokaz, da lahko članke za resne časopise piše kdor koli.Sramota za Delo, da objavlja tako nizko kvaliteto člankov, ki spadajo verjetno bolj v temo "bralci-bralcem".Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi SF,

na ribe se lahko gre peš, če je oštarija v dosegu nog. Ali pa s taksijem, če ga mislimo kaj spiti in je restavracija malo dlje. Konec koncev smo na počitnicah, kaj bi se z vozilom matral. Mal za hec in mal za res - če pri povprečnem človeku (kolikor se spomnim) za 0,5 promila zadostujeta dva piva oz. en kozarec vina - koliko lahko spijemo, da bomo pod 0,08.

0,8 je OK za Nemčijo. Zaradi drugačne zakonodaje. 0,8 je dovoljeno za človeka ki se obvlada in je sposoben voziti vozilo, kar presodi sam. Če povzroči nesrečo in četudi zaznajo pri njem manj kot 0,8 v krvi ga kategorizirajo kot povzročitelja nesreče, ki je vozil vinjen (če se motim me popravite). Odškodnine, ki jih zahtevajo poškodovani so hudo visoke in tudi dobijo jih. Zavarovalnice ne plačajo odškodnin v imenu tistega, ki je vinjen povzročil nesrečo oz. plačajo in potem terjajo denar od povzročitelja. Pa še kaj pade zraven.

Na Balkanu + Slovenija lahko vinjen pohabiš človeka in si obsojen na 1 leto pogojno. Vzgojno, mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zakon v določenih pogojih voznikom enoslednih vozil (motocikli) dovoljuje vožnjo mimo kolone vozil, vsi udeleženci v cestnem prometu pa morajo ravnati (voziti) tako, da ne ovirajo ostalih udeležencev in ne zmanjšujejo pretočnosti prometa."

PS: povzeto iz osnutka "maksijevega" reply-ja

Tako je ! Zdaj pa naj še kdo pametuje , da je to kar je napisal g. Vuk bedasto. Imel je čisto prav - zakaj bi se vedno našli novinarski idioti :BUA: , ki bi blatili motoriste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvaška je res precej demokratina država, kar so dokazali že s tem, ko so po njihovi osamosvojitvi že 3x zamenjali vlado (Tuđman, Račan, Sanader).

S tem so si že začeli delati izbiro, kdo jim bo ponudil več. Zaradi tega skrajno bebavega zakona se zna HDZ na naslednjih volitvah posloviti od oblasti. Pred parimi dnevi sem prišel z morja, kjer sem precej sledil njihovi dnevni politiki.

Ne boš verjel, ampak istrani, zagorci in dalmatinci so političnim strankam že napovedali, da bojo na naslednjih volitvah volili samo tiste, ki bodo spremenile ta bebavi zakon.

To da menjajo vlade je dobro zaradi prepiha pri koritu.

Zakon ni bebav in čistunski. Tako kot ste se pizdili čez zakon o omejevanju uporabe alkohola, se pizdite na sosedov zakon o treznosti za volanom. Alkohol je edina legalna droga na svetu, razen v muslimanskem svetu. In zakaj? Zaradi denarja. In država je prva pri denarju zaradi davkov. Ne vem zakaj ne bi moral poleg tega, da si v službi trezen, biti trezen tudi v službi za volanom. A je res to tako hudo?

Sploh pa, zakaj se tako pizdite čez eno bogo poletno branje enega postaranega strica iz SV Slovenije, ki si kruh služi s pisanjem intelektuano skromnih prispevkov. Verjetno zaradi tega, ker imate povečini slabo vest. In kolikor je meni znano, je gospod Štefan pogosti pisalec v rubriki Pisma bralcev. Za moj okus pesniški prispevek.

In če smo že pri vrivanju in prehitevanju kolon. V nedeljo dopoldne sem pripeljal v Petrinje kakšnih 5 min za nesrečnim motoristom iz Celja, ki je ležal težko poškodovan (šok) kot sramen kup smeti na sredi ceste. Razlog? Tehnično izraženo je blokiralo sprednje kolo. Praktično pa vemo zakaj. In njegovi kolegi? Popoldne so pred Postojno prehitevali kot obsedeni. Utapljali žalost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, ste patetični v branjenju pridobljenih "pravic" tudi z najbolj neumnimi sredstvi.

Tisto:

zakon v določenih primerih dovoljuje

ni noben odgovor,

je potrebno zapisati:

zakon dovoljuje v sledečih primerih:

-

-

-

-

pa izpolnite vse črtice, da se bo dobro videlo in vedelo.

In boste videli, da zakon v zelo malo primerih dovoljuje vožnjo mimo stoječe kolone, premikajoče se kolone je pa itak prepovedano prehitevati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štefan Vuk je car! Tko je treba pisat, ne pa kot da smo izmečki ..... Štefan če bereš tole, pridi v Clubhouse Firestarter pa dobiš pir, ali dva.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fric a so nemci kej manj krvavi pod kožo? Razlika je samo v tem, da oni kaznujejo tudi socialnega problema, pri nas pa ga spustimo češ da je revež... Pri nas in na hrvaškem se o.o hoče sforsirat samo zaradi nedelujočega sodstva in polnenja kase. Na hrvaškem so to že sforsirali, samo verjemi, da se bo to za HDZ slabo izšlo na naslednjih volitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, ste patetični v branjenju pridobljenih "pravic" tudi z najbolj neumnimi sredstvi.

Tisto:

zakon v določenih primerih dovoljuje

ni noben odgovor,

je potrebno zapisati:

zakon dovoljuje v sledečih primerih:

-

-

-

-

pa izpolnite vse črtice, da se bo dobro videlo in vedelo.

In boste videli, da zakon v zelo malo primerih dovoljuje vožnjo mimo stoječe kolone, premikajoče se kolone je pa itak prepovedano prehitevati.

Brrrm, eno so zakoni, ki dovoljujejo in prepovedujejo, drugo je pa resničnost, ki tolerira. Določenih stvari se ne da uzakonit, jih pa človeški faktor prilagodi, da so družbeno korektne in sprejemljive za večino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

statistika: država SLO in njeni "dacarji št. 2" - policaji, letno skasirajo za 6,5 miljarde SIT mandatnih kazni ! Se pravi kazni, ki jih prekrškarji plačajo na kraju prekrška !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jo tudi jaz kdaj udarim mimo kolone, včasih pa ne, kakor me prime.

In vem, ko grem mimo, kršim.

Pa je to sprejemljivo, ali ne.

Vendar, kršitve ne zagovarjam z vročino zaradi dolgih gat, s kilažo krave, z žejo, in podobnimi bebavostmi, ki pričajo zgolj o tem, da voznik v bistvu ni psihofizično sposoben zdržati "naporov" vožnje motocikla v danih okoliščinah in da bi mu v bistvu morali vozniško vzeti in zapečatiti na dnu morja.

Če se bi nekdo resno spustil v analizo odgovora g. Vuka bi mu v bistvu moral čez dva dni naslikati na vrata pet policajev, ki bi mu raztrgali vozniško dovoljenje, ker po njegovem pisanju sodeč ni sposoben za varno vožnjo motocikla v vseh (sicer normalnih, kot je vroče sonce poleti, prometni zasatoji in podobno) okoliščinah, kolikor je pač stokal, da mu je vroče in psihično moreče nekaj časa stati v koloni.

Pa kaj bi vi sploh radi videli, da bi v časnikih z mastnimi črkami pisalo:

motoristi so frajerji, ker vozijo čez polne črte, izjemno elegantni se mi zdijo, ko se pred semaforji rinejo naprej, punce postajajo mokre med nogami, ko jih gledajo, kako na koprski ovoznici potegnejo 200+ km/h, zaspim šele, ko se mi na ulici naslika V-twin brez avspuha, ...

Pa menda ja živite v realnem svetu, ali kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

calm down, calm down :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!