Skoči na vsebino

avto guma na motorju


sandi12

Priporočene objave

glede ne to,da so gume za bajke kar drage,me zanima kaj se zgodi z voznimi lastnostmi motorja,če montiram avto gumo.Na Dradstarja bi šla 175R15,verjetno bi držala precej dlje,kot normalna guma in še cenejša je.Sicer sem to že videl na več chopperjih,sem pa še vedno skeptičen.Ali ima kdo že izkušnje s tem,in kako bi to šlo skozi tehničnega-ali je to dovoljeno,da je na motorju avto guma,...Vem,da ne bi šlo hitro v ovinek,ampak saj če imaš tak bajk ja ne boš dirkal,sprašujem za normalno vožnjo.

lp sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne delati tega.

Tudi na najbolj neokretnem choperju se kdaj pa kdaj nagneš.

Motociklistične gume imajo zvezen in približno okrogel prečni presek, ki omogoča zvezno nagibanje kolesa.

Avtomobilistične gume imajo bolj pravokoten presek, s skoraj ravno tekalno površino in z dokaj ostrim prehodom na robu.

Ko boš nagnil motocikel, se ti bo avtomobilska pnevmatika najprej plastično deformirala in malo stisnila na notranjem robu in tekalna površina bo še cela na podlagi, potem pa se bo z večanjem naklona kar naenkrat odlepila in ostala na cesti le še z razmeroma majhno robno površino. Tu se ti lahko zgodi hop in padec, ker bo prehod nenaden.

Si pa avtomobilske gume namestijo motociklisti, ki si priklopijo bočno prikolico. Tam nagibanja motocikla v ovinkih ni.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne se hecat...bi bla pa že bolša od šajtrge, probi če paše.

premza

iiiiiiiiiiiiiii...

Če si vidu šajtrgo s 15 colami OK! Ampak jest poznam sam take z 9" !

Lojzi ma vas rad

Uredil - lojzi on 02/01/2002 16:55:57

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se niste peljali takih "shajtrg",potem ne filozofirajte.

@ sandi: priporocljivo ni,ker bos ....glej brrrm-ov post.ce pa na vsak nacin hoces,tvoj problem.moj ni.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne ,da bi jaz to montiral,ampak videl sem že več kje(od Kolmana,do Alexa,pa še enih par na chopperjih...).Zanimalo me je le ,če ima kdo izkušnje z vožnjo le teh.En malo fizike pa tudi vem,da ne moreš s tem polagat v ovinek.

sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrr....rrrrrm ti je že vse povedal, sicer pa daš lahko na motor tako gumo, namontiraš gor še vse štange pa enđin-leg-stuff protectorje pa guarde, skleneš življensko zavarovanje pa se probaš odpelat 60 po Večni poti v LJ. Mislim da skor nebi šlo. Če pa že bo, pa pojdi nazaj grede 70. Pa naj te kdo snema s kamero da bomo imeli še mi kaj od tega. :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja z avtomobilsko gumo na trajku in ne na motorju. Sosed ki je avtoelektričar je popravljal elektriko na trajku, ker je tudi mene firbec matral sem šel gledat motor. Ker je rekel da bo kmalu gotov sem počakal in sva šla en krog. V prvem ovinku sva se skoraj odpeljala naravnost pri hitrosti 40kmh ki bi ga z motorjem lahko zvozil tudi 80kmh. Spredaj je imel namontirano avtogumo in ko si v ovinku hotel zaviti si moral praktično prvi del motorja dvigniti za nekaj cm kar pa ni bilo lahko in tudi nisva pričakovala.

Za motor ti pa niti pod razno ne priporočam avto gume razen če misliš iti z njim na "dragstar" dirke.

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka guma bi bla v redu za na kak home made showbike, s katerim bi se lahko vozil le po naših ameriških ravnih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobro....kdo je od vas ze KONKRETNO VOZIL motor z avtomobilsko gumo zadaj? ce ne,kaj filozofirate brez veze.

vprasanje je bilo glede izkusenj s tako "obutim" motorjem.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

me zanima kaj se zgodi z voznimi lastnostmi motorja,če montiram avto gumo.

Ali ima kdo že izkušnje s tem,in kako bi to šlo skozi tehničnega-ali je to dovoljeno,da je na motorju avto guma,...

Ice, ledeni čistilec.

Vprašanji sta bili dve. Prvo načelno in na njega smo nekaj naklepali.

Drugo pa sprašuje, če ima kdo iskušnje s tem in ne o tem, kaj govorijo izkušnje drugih.

Sicer pa tehnični ni problem. Pred njim gume dol, po njem pa gume zopet gor, pa ni težav s tehničnim.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel kolega na Yamahi Virago 750 gor gumo od diane (155-15), pa se je lahko samo na ravnost pelu. Je bila pa fina in poceni, ko je na zborih risal kroge.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tehnični, kaj cena, kaj kaffffičččči in ostalo pol k boš pršparu tistih par fičnkov pol boš pa zmagu k boš sebe skup šraufou boš taglavn frajr in tudi popravilo bajka te bo kar nekaj stalo zato RAZMISLI!

Ej NE!!!!!! šparat na gumah in na bremzah predvsem pa ne na motociklu-če se seveda vsaj mal ceniš!!!

Butale d.o.o

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DA NE BOSTE MISLILI DA NE GRE!!!!!!!!!!!!

Pred nekaj leti sem na zboru v Vrsarju srečal Italjana z home made bajkom....brez zadnjega amortizerja....na avtomobilski gumi....ne vem sicer katere dimenzije....v spominu mi je ostalo samo to,da je zbujal prav take komentarje kot ste jih napisali tukaj!!!!!!

BTW.......odpeljal pa se je brez najmanjšega problema

P.S......gumo je imel napihnjeno manj kot 1 atmosfero

Klimbra.....preprosto neponovljiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne boste mislili,da piham v prazno - sem sam tak motor peljal; res samo par kilometrov,ampak za adrenalinski feeling ni boljsega.ko se navadis nekako gre,drugace je pa brrrm ze kar opisal kako in kaj.BTW zadnja guma se potem polni z ca.1-1,5 bara.

se kaksen s kakimi nasveti tam zunaj? pa ne v obliki "joj,kaksen norc" ipd.

drugace se tema jutri zaklenja.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:tut jest sem ze videl tipa pri nas na srecanju, ko je imel montirano avto gumo, pa je bil povrh vsega motor se registriran, kar pomeni... ...da je gumo zmontiral gor potem ko je že bil na tehničnem in da ga tudi policija, ki bi mu zaplenila motor ali pobrala tablice, še ni dobila.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi pomankanja zaklenjeno.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!