Skoči na vsebino

Pri močnem bremzanju trese prednje kolo - Nesreca?


LordSmith

Priporočene objave

Sem dons v TC-ju vidu Lordovo R6 in je res lepo porihtana, brez praskice, pa tut akrapo je lep. A si mel original poškodovanga pa si raje pol akrapoviča gor dal, kok te je pa pršou. Pa lepo poje. Želim ti veliko varnih km.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si mel original poškodovanga pa si raje pol akrapoviča gor dal, kok te je pa pršou. Pa lepo poje.

Zavarovalnica je raje dala 120k sit za akrapota kot ene 250 za original lonc. Tko, da smo se hitr zmenil. Pa še homologacija ne bo problem, ker ima vse papirje. Un nastavek v loncu smo pa že itak ven vzel :OK: :OK: :OK: . Zvok je pa res fenomenalen.

Gremo naprej (bolj počas) :yea2: :yea2:

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so bremze še originalne, a so jih pol zamenjal?

Pa veliko srečnih in varnih km. Lepo, da si se spet vrnil na motor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremze so še original. Včeraj sva se s kolegom mal zapeljala in je rekel, da je kao čutil, da se je pri bremzanju dvigovalo zadnje kolo tako, da možno, da sem res preveč bremzal in je potem vse zatreslo ob stiku zadnjega kolesa s tlemi. Bom še raziskal tole, pa sporočim, ker bo mogoče koristna informacija.

Mogoče bi bilo treba sprednji del narest malo bolj trd, da se manj posede??? Bom povprašal še na Elisi...

Pa srečno vsem :)

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še raziskal tole, pa sporočim, ker bo mogoče koristna informacija.

da ne bo tvoje raziskovanje se spet klavrno končalo...že xx ljudi ti je reklo da bremze niso nič krive...tudi pooblaščeni strokovnjaki...in ti še vedno bi rad zadeve raziskoval.....čemu?...kaj bi rad dokazal?...Komu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo tvoje raziskovanje se spet klavrno končalo...že xx ljudi ti je reklo da bremze niso nič krive...tudi pooblaščeni strokovnjaki...in ti še vedno bi rad zadeve raziskoval.....čemu?...kaj bi rad dokazal?...Komu?

TC.... sebi.. ok? Vzemi besedo "raziskal" tudi kot to, da če nekaj delam narobe bi rad ugotovil kaj, da to preneham. Sem pač človek, ki rad ve kaj dela in zakaj. Ok?

Pa TC... srečno vožnjo ti želim in mnogo varnih km.

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lord, če hočeš, da se sprenji konec malo manj posede pri bremzanju stisni še zadnjo bremzo. Ampak z občutkom. Tko se ti posede cel motor in ne samo sprednji del. Je pa treba mal potrenirat, k če ti zadnja guma zablokira je ponavad sranje :blink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lord, če hočeš, da se sprenji konec malo manj posede pri bremzanju stisni še zadnjo bremzo. Ampak z občutkom. Tko se ti posede cel motor in ne samo sprednji del. Je pa treba mal potrenirat, k če ti zadnja guma zablokira je ponavad sranje

Nekaj podobnega mi je svetovala tudi članica tega foruma in bom definitivno tudi to sprobal. Itak imam sedaj še veliko rezerve pri bremzanju saj začnem bremzat veliko prej kot pred padcem. Bom pa še pošteno preiskal internet na temo učinkovitega bremzanja tako, da se vsaj v teoriji naučim kaj moram delat v različnih okoliščinah.

Hvala za informacije :)

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj se ti udelezi kaksne maksijeve delavnice ali leganove varne voznje predno spet kaskadiras po kaksnih ridah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice: takoj, ko bom imel čas grem tudi na takšen tečaj. Tako, da bom naredil vse, da dodelam teorijo in prakso. Sem ugotovil, da tale R6 ni igrača oz. da za normalno (lagano sportski) vožnjo ni problem, ko pa poženem motor v obrate in višjo hitrost mi pa še manjka znanje in praksa. Ampak... počas se daleč pride in se že učim.

Pa srečno vožnjo vsem,

Lord

p.s. Moj lagano sportski je verjetno za večino tukaj normalna vožnja, da se ne bo kdo zataknil za besedo :)

Popravljeno . Popravil LordSmith
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še pošteno preiskal internet na temo učinkovitega bremzanja tako, da se vsaj v teoriji naučim kaj moram delat v različnih okoliščinah.

u...... a lahk tud meni posljes material, ki ga bos nabrskal....jest bi tud mogla mal "potrenitrat"......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No... ker je bil danes tako lep dan in je zunaj kazalo celih -1 sem malenkost pretegnil kolesa na igrački... In vmes tudi ugotovil... vsaj mislim, da sem pogruntal... zakaj naj bi se poleti razsul na ridah.

Zgodilo se je tole... sicer pri 30km/h... prazna cesta... še dolga ravnina pred mano...

Pri bremzanju na sprednjo bremzo - močnejšem... se mi zdi, da zadnje kolo zgubi večino oprijema... in potem, če še prešaltaš navzdol, da bi poleg sprednje bremzal še z mašino... pride do famoznega poskakovanja motorja... tresenja in tudi nezmožnosti manevriranja. Rešitev je bila ta, ki jo je nekoč že nekdo zapisal... da spustiš prednjo bremzo in stisneš sklopko, da motor pride v "normalo" in potem zbremzaš.. šele potem pa se ukvarjaš s sklopko itd..

Mogoče komu ta informacija pomaga, da se mu ne zgodi kaj podobnega. Pa prosim, da nebi sedaj sledile pridige ampak, če že kaj, konstruktivni kometarji, ki so nam začetnikom lahko v pomoč ;) .

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta - ne vozim se sicer glih 20 let ... ampak tudi ne samo 2 meseca ... in se mi to še nikoli ni zgodilo ...

zato bi se moj napotek tebi in drugim začetnikom glasil - svoj motocikel in njegove/svoje zmogljivosti spoznavaj dovolj počasi in postopoma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako tresenje ni nič novega ....

Ni problem v zaviranju ... vemo, da če obvladaš motor in razmere na cesti je idelno zaviranje tik na meji dvigovanja zadnjega kolesa ....

No, da ne trese al da neha trest oz. poskakovat zadnje kolo boš pa reševal edino tko da vedno nižaš z medgasom in mal "pod" sklopko voziš (sklopko ne sputiš do konca) stem dosežeš,da se mašina elegantnege prilagaja hitrosti cesta>kolo>menjalnik>mašina ....

mal je fora tud v nastavitvah zadnjega vzmetenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več ali manj je to res..samo to je ze logicno....itak da ko je kolo v zraku(skorej) pa ce ti se dol saltas da zablokira....nevem no, men se zdi logicno....

LP;Rock

P.S aja pa se to, ce ti ze zacne blokirat, spusti prvo bremzo, kolen ven, pa nagnt v ovink pa spelat :) nc bremzat ;) hehe ker pol gres ponavad sam naravnost...

Popravljeno . Popravil Rock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta - ne vozim se sicer glih 20 let ... ampak tudi ne samo 2 meseca ... in se mi to še nikoli ni zgodilo ...

To se dogaja pri bolj ostri vožnji... :)

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla. Poglejmo še drugače. Če bi isto naredil na motorju, ki ima prenos moči preko kardana, bi sledil zdrs zadnjega kolesa!!

Skratka, prestavljanje navzdol ob primerni hitrosti in spuščanje sklopke z občutkom. Oboje prinese kilometraža :hmm:.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se dogaja pri bolj ostri vožnji... :)

lp, D.

in ostra vožnja je nekaj, kar morajo začetniki nujno prakticirati :... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ostra vožnja je nekaj, kar morajo začetniki nujno prakticirati :... ;)

Ta začetnik ni vedu, da je to ostra vožnja ;) .. Pač probal stvari, ki jih je naučen pri vožnji z avtom... Ampak... vsaj vem kaj se je zgodilo in sedaj vem česa NE smem delat ;) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dozivel sem ze vse mogoce, tudi vibriranje balance sem prezivel, pa se mi tole se ni zgodilo... :blink: ...imas mogoce nastavitve vzmetenja neprimerne? :hmm: namrec, jaz imam zadaj blazenje precej mocno, spredaj sicer ne toliko... :hmm: ...BTW, sem tud z menjalnikom in sklopko delal marsikaj, celo v samem ovinku, pa ni nikoli nic zatreslo zaradi tega... :blink:

svasta :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!