Skoči na vsebino

ZVCP-1


Brrrm

Priporočene objave

nekaj motorjev,ki jih boste lahko vozil : Suzuki DR350,Suzuki LS650 čoper,ZZR250,Yamaha DragStar od 125 do 650 ccm se mi zdi,zablokirani ER5,KLE,Pegaso, v Nemčiji se da kupit tud Ninjo 600 s 25 kW, Hornet600 s 25 kW, men se zdi da je tud Cagiva Canyon 500 ustrezna :hmm: , Yamaha XT600 ima pa ravno enega konja preveč in razmerje moč/kg ne ustreza :(

To so neuradni podatki,ki sem jih prebral ali izračunal po podatkih iz nemškega motokataloga,tko da ne garantiram za vse motorje .)

lp cagiva

Vsi, ki ste v isti situaciji kot jaz, razmislite o neomejenem ispitu, dokler ni prepozn.

Ljudje, groza(zame). Star sem 21, vendar imam omejitev še do 5.11.2005. Vozim pa Yamaho Drag Star 650. Ta motor ima 29kw, razmerje pa pod 0,16kw/kg.

Pri nakupu motorja sem upošteval podatke iz vozniškega, kjer pri omejitvi piše eno ALI drugo! V zakonu pa piše, da mora ustrezat obojemu, da lahk voziš.

Eno leto sem se brezskrbno vozil... Potem pa v nedeljo...KOBOOM... Zaradi prekrška me ustavi leteči. :oops: Med pregledom dokumentov ugotovi, da NIMAM USTREZNEGA VOZNIŠKEGA!!! :eek: Bil sem šokiran. Nimam besed(no ja, imam, zlo velik) za tako državo, ki nima to porihtano. Ni me prijavil, me pa bo, če bojo oni nad njim ugotovil, ker mora v računalnik vnest podatke od prekrška.

ZDEJ NE VEM, KAJ NAJ NAREDIM. A ma kdo pameten predlog? Ker lahko bom ob dobrih 100 tisočakov, to bo še dobr, ker bom pol lahko naredu ispit za neomejeno.

Če pa gre še ispit, pol pa ne vem, kaj bom naredu...Znoru bom. Ker pol ga ne morem delat 2 leti, ane? Zdej se mi ga pa tud ne splača delat, ker če bo šel, bo šel tud tanov, brez omejitve. Da bi vsaj za 125 pustil... :hmm:

A mogoče kdo ve, v kolk cajta bi lahk dobu kej s sodišča? Upam, da nikol.

Pa da bi kdo kaj pametnega komentiral.

Lp, Miha

Da bi le blo vse skupaj pozabljeno...

post-6960-1121116007_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se sklicuješ, da si izpit opravil še po "starem" ZVCPju, v katerem je bila omejitev A 25 kW ali 0,16 kW/kg, kar bi moralo zadostovati za zagovor pred sodnikom za prekrške...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja!Zgovarjej se na to da maš v izpitu pač napisano ali ali in da si upošteval kar ti piše v izpitu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vzpodbudne odgovore. Če bo treba, bom tud odvetnika najel, al se pa vsaj pozanimal pri njem.

Lp, Miha

Pa vsem želim velik srečnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Torej na intennetu sem našel neke določbe. Pa me zanima ali je to že sprejet zakon ali je to samo nek predlog s strani evropskega parlamenta? Pač nisem pravnik in se na te stvari ne spoznam. Torej že sprejet ali čaka na svojo potrditev??

Povezava

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej na intennetu sem našel neke določbe. Pa me zanima ali je to že sprejet zakon ali je to samo nek predlog s strani evropskega parlamenta? Pač nisem pravnik in se na te stvari ne spoznam. Torej že sprejet ali čaka na svojo potrditev??

zaenkrat še ni sprejet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bom kr tuki vprašu čeprov bo mal magoče :topic:,de nebom nove teme odpiru.Sej veretn kje že piše to!

Kako je zej sm temi 2t motorji.

Neki sm slišu za en nov zakon glede 2t motorje,ki pride 06 al 07 vn,pa ne razumem najbolj.

A trgovine ne bo smele več prodajt 2t motorjev al se tut vozit ne bo smelo več z njimi v prometu???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tle na forumu sm nekje brav pa sošolc mi je tut neki omenu.

Ga bom jutr prašu pa bom poroču konc tedna ko pridem spet dam.

Tut mene mal skrbi :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne panike zganjat, noben zakon ne velja za nazaj. To pomeni da bodo nova 2T vozila morala ustrezati strožjim ekološkim predpisom, če to pomeni njihovo izumrtje je to stvar proizvajalcev in ne zakonopiscev, vozila registrirana pred veljavo novega predpisa pa morajo biti v skladu z takrat veljavnim predpisom - torej nobene panike. Enako velja za vse predpise, zato so lahko starejši motorji (okoli 70 leta in še nekaj kasneje) bistveno bolj glasni kot današnji.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!