Skoči na vsebino

ZVCP-1


Brrrm

Priporočene objave

mal drgač. če si naredli pred 1.1.2003 A-125 11 kW potem lahka dobiš neomejeno, drgač pa čakaš še 3 leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden v seriji naravnost DEBILNIH zakonov, ki vsebujejo bekaj popolnoma nesmiselnih in nečloveških členov od katerih nekateri kršijo osnova načela pravne države.

Sicer pa je sedanja vlada pravi strokovnjak v sprejemanju zakonov, ki so rahlo v nasprotju z načeli pravne države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa bo po novem kazen za vožnjo bez tablice....oz. za slabo priterjeno, ki je slučajno ravnokar odpadla :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično mislim, da bi lahko, HD-jev pa sploh ni potrebno blokirat :D .

al pa triciklov :yea2: -običajno 25-60 kW in cca 450-550 kg teže :D ( = cca 0,07kW/kg :010 )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jurij ravno to bi rad jst imel...zato tut vem da bi se lahko zakonu izognu.

Tricikli ruls :yea2: :yea2:

Sam vseeno bi pa rad imel pri 18 neomejen izpit. Da se loh tut z drugimi motorji peleš brez skrbi.

Tko da sm kr veseu da je tko da vseeno dobim po dveh letih polnega :D mam srečo da sm šu delat letos :D. V četrtek glavna fura(wish me luck) O:-)

To pa da je zakon debiln pa itak vidš že prvič k ga preberš :wacko:

Crownless

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U. sm šu šele zdele pogledat tvoj profil. Dober personalfoto! :yea2:

Na čigavem pa sediš?

no da nau :topic: jest sem bil glih v situaciji pred parimi leti, ko sem se spravlal izpit za A delat in sem imel opcijo do 25kW oz. tisti kW/kg ali neomejeno.

in cena med tema dvema kategorijama razlika v uri vožnje 2.000SIT (zakaj že ne vem.. ker moraš na najmanj 36kWmotorju izpit delat, da voziš nad 25kW :blink: ?)

pa sem se vseeno odločil za neomejeno-pol sem pa tok dolg vleku vseskupi (vožnje in končno izpitno vožnjo, da sem na koncu vseeno padel pod kategorijo neomejeno, ker sem imel že več kot 3leta izpit Bkat in več kot 21let). Tole je tud ena cvetka.Evo primer

gre oči pri 70ih delat izpit za motor, pa sam tehta 50kg in mora 200kilsko mrcino na izpitu vozit-ker ima že več kot 3 leta izpit za avto pa več kot 21 je star :SS )

dobr, da je moj sosed naredu že pred leti izpit. karakteristike-160cm, 50kg, 65let in vozi Virago 125. če bi zdele delal izpit za motor bi moral najmanj Kawa EL5 vozit v avtošoli. (zakajniheadbangersmajlijanavoljo!?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe hvala. Drgač pa sedim na triciklu od tetinga fanta. Je pa iz ene vasice nad trbojami. Iz kje si pa ti če smem prašat?

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK...prebral vse o novem zakonu glede A-kategorije pa mi neki še zmeri ni jasn <_< .)

Naredu izpit A1(11kW,125ccm) 21.8.2003 in bom 24.5.2005 star 18 let, 21.8.2005 pa bom mel A1-kat. 2 leti! Kaj zdaj...bom lahk 21.8.05 šu po neomejeno A kategorijo al bom mogu še 3 leta čakat!

Sam rečte da dobim drug let izpit k drgač se mi na mestu zmešaaaaaaaaaaaaa :wacko: :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, kako bo potem z delanjem izpita za neomejeno, če prej nimaš nobene nižje kategorije (razen tisto sranje, kar dobiš zraven B.)? :?

Popravljeno . Popravil igralec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa triciklov 

V zakonu piše nekaj v tem smislu:

tricikle lahko vozijo vozniki z A neomejeno.

Ni triciklov za omejence :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK...prebral vse o novem zakonu glede A-kategorije pa mi neki še zmeri ni jasn <_<  .)

Naredu izpit A1(11kW,125ccm) 21.8.2003 in bom 24.5.2005 star 18 let, 21.8.2005 pa bom mel A1-kat. 2 leti! Kaj zdaj...bom lahk 21.8.05 šu po neomejeno A kategorijo al bom mogu še 3 leta čakat!

Sam rečte da dobim drug let izpit k drgač se mi na mestu zmešaaaaaaaaaaaaa :wacko:  :wacko:  :wacko:

NOP, ne dobiš izpita za neomejeno, še tri leta. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonu piše nekaj v tem smislu:

tricikle lahko vozijo vozniki z A neomejeno.

Ni triciklov za omejence :lol:

Zdej vidm da me je tanou zakon totla zajebu :fight2: :kva2: :SS . Matr ka nemorjo pustit tko k je. Skoz neki na slabš spreminjajo.

Ma res na kozlanje mi gre že :SS :SS :SS :SS

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :SS :SS :SS :SS :SS :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

EN BO TEPEN...DA DOBIM BUDALO KI JE PREDLAGU TOLE GLEDE IZPITA---MATR MU JE*EM U P***U MATR :xx: :fight1: :fight1: :fight1: :fight2: :fight2: :fight2:

Ma se mi je*e...drug let dobim Fazerja in ni boga da me ustav :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo še vedno veljal, da če si starejši od 21, lahk delaš neomejeno A? Ker pol mam srečo, da sem naredu letos :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrm...

a piše v zakonu samo ta stavek in velja za predelane APN6 al pa mašino od Poršeja al je še kaka razmejitev pri kategoriji tricikli (dvomim, ker si pisci zakona verjetno niti ne predstavljajo kaj to je... :angry2: )

V končni fazi pa me koli burac, ker sem neomejenc. vsaj glede izpita Akat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker si pisci zakona verjetno niti ne predstavljajo kaj to je... :angry2:  )...

S tem se pa 100%no strinjam <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

da ne bom glih nove teme odpiral

tole sem dobil po mailu in :blink:

"Zadeva: opozorilo

Pazite na nove normative policije v skladu s tistimi, ki veljajo v Evropski

uniji. Poleg preverjanja o ustreznem zimskem profilu gum,

so policaji na cestah s tem tednom zaceli kontrolirati, ali imamo v avtu

ustrezne evropske trikotnike, ne da bi kogarkoli obvestili, da je treba stare zamenjati.

To novico je posredovala prijateljica iz policije. Stari trikotniki, ki

jih imamo vsi v avtomobilih, niso vec v redu. Poleg tega je treba tem

barabam placati kazen 55.000 SIT in to Ne da bi televizija ali casopisi

sploh omenili spremembo!! In poleg vsega v nobeni trgovini z rezervnimi deli ali podobno ni molno kupiti teh novih trikotnikov...

Posredujte to novico vsem svojim prijateljem in sorodnikom! In upajte, da vas policija ne ustavi....

Lep pozdrav"

zdej- a se kdo zajebava (a ni že konc zimske sezone?) al je kdo kej slišal? al je to še izpred par let, ko so nove trikotnike uvedl?

nč jasn...

:xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da je vpliv 1.aprila še čutiti...

Varnostni trikotniki

Na spletu se že nekaj dni pojavlja anonimno "opozorilo prijateljice iz policije" o ukrepanju policistov, ki naj bi v skladu z nekakšnimi novimi evropskimi normativi kontrolirali ustreznost varnostnih trikotnikov. Ob tem je naveden tudi znesek 55.000 tolarjev, kolikor naj bi znašala kazen za neustrezen trikotnik.

Udeležence cestnega prometa, zlasti voznike avtomobilov in drugih dvoslednih motornih vozil, ki morajo biti opremljena z varnostnimi trikotniki, obveščamo, da so navedbe v tem "opozorilu" neresnične.

Od 20. avgusta 1999, ko smo v Republiki Sloveniji pričeli izvajati Odredbo Sveta Evrope o homologiranju varnostnih trikotnikov (Ur.list RS št. 62/99), morajo varnostni trikotniki v vozilih izpolnjevati predpisane pogoje in morajo biti homologirani in označeni s predpisano oznako - E7/27R-03. Trikotniki, ki so brez te oznake, niso ustrezni in v takem primeru lahko policist voznika kaznuje z globo 30.000 tolarjev (peti odstavek 59. člena ZVCP-1 - Ur.list RS št. 83/04). Obvezno opremo vozil, med katero spada varnostni trikotnik, določa prvi odstavek 59. člena ZVCP-1, natančneje pa jo opredeljuje Pravilnik o dimenzijah skupnih masah in osni obremenitvi vozil, ter o osnovnih pogojih ki jih morajo izpolnjevati naprave in oprema na vozilih v cestnem prometu (Ur.list SFRJ št. 50/82) v 88. členu.

Seveda morajo biti vsi varnostni trikotniki, ki so naprodaj v slovenskih trgovinah, homologirani in ustrezno označeni. Nadzor je v pristojnosti tržne inšpekcije.

Že od leta 1999 se torej predpisi o varnostnih trikotnikih niso spremenili, zato se tudi zahteve policistov pri nadzoru cestnega prometa glede tega niso spremenile.

Tadeja Kuhar

Predstavnica policije za stike z javnostmi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da je vpliv 1.aprila še čutiti...

Točno tko fantje. To je prvoaprilska šala in ne nasedat, če boste take mejle dobil. Mi je to potrdil celo policist...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

mi je blo čudn, pa sm pogledu vse datume če ni kje 1.april, pa je blo povsod 8. april...

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

evo zdej pa en resn vprašanje:

sem šel s šihta in me je pričakalo "obvestilo policije" za brisalcem. kazen - napačno parkiranje, natančneje v obvestilu o prekršku se sklicuje g.Čačkanadnulista na ZVCP (ne ZVCP-1! ), 52.člen,6.odstavek točka 14, zveza 4 (tega mi ni ratal pogruntat). če grem gledat ta člen, odstavek pravi:

" (6) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekrške voznik, ki ravna v nasprotju z 2., ali 5., ali 7., ali 8., ali 9., ali 14., ali 15., ali 16., ali 17., ali 18., točko četrtega odstavka tega člena."

in gledam točko 14 tega člena, ki pravi:

" 14. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisanim prometnim znakom, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču"

Po domače povedano, enega naj bi zaparkiral, da se ni mogel vključiti v promet. da ga/je ne bom klel - neznani g. oz ga. ni videla, da je po sredini parkinga speljana izvozno uvozna pot.

sedaj pa moje razmišljanje (glej situacijo)

1. čeprav sem parkiral ob cestišču, kjer ni bilo znaka za prepovedano parkiranje, kolesarske ali pešpoti in za avtomobili, ki so imeli izvoz iz parkirišča sem dobil kazen, ki je spisana ravno na osnovi tega, da naj bi nekoga zaparkiral.

2. obvestilo o prisrčku se sklicuje na lokacijo "stavba 4", čeprav je bil moj avto parkiran pred "stavbo 6", vendar se tabla z naslovom ne vidi, če ne prideš 5metrov do vhoda.

rad bi slišal vaša mnenja/nakladanja/strokovne ekspertize glede na podane podatke in situacijo, ali bi se lahko pritožil in se skliceval:

1.da obstaja izvozna pot iz parkirišča, ki pač ob eni strani ni zagrajeno in se lahko vanj parkira driekt s ceste in tudi odpelje ne da bi rinil rikverc na cesto

in

2. da je prišlo v postopku do napake (napačno ugotovljena lokacija) in da vozila nikakor nisem parkiral pred "stavbo 4" kakor trdi (zaenkrat še samo) obvestilo o prekršku in bo verjetno kasneje tudi Odločba o prekršku. ali varianta

2a. (če na odločbi piše "stavba 6" in na obvestilu "stavba 4) z istim sklicevanjem na napako v postopku.

seveda imam namen okrepiti pritožbo še s kako navedbo iz zakona o upravnem postopku, ampak to moram pa še poiskat.

mnenja, predlogi? res ne bi plačal 10k, 20k (ali še več, če se mi pritožbo zavrne) to je velik bencina, ki bi ga lahko skuril na motorju.

:headbang: :headbang: :headbang:

post-3863-1116952626_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tko je.. Mestni redarji delajo izpite in imajo licence. Ti pa razen napačno parkiranega vozila trenutno nimaš nič. Bencin se bo pa itak podražil, tako da je cena sitnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
O ktere k*****. Matr in zdej bom mogu čakat še 3 dodatna leta. Mrš :angry:

Ubistvu bi se dal kej s tistimi 0,16KW/kg zbluzit  :D . bomo vidli :D

na motor namontiraš svincove kvihte, pa bo tud motor ki ima 100 kW mev manjše razmerje kot 0,16 kW/kg .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!