Skoči na vsebino

Avto Triglav, Apriliie etc.


FalcoR

Priporočene objave

Če kupujete motor pri Avto-Triglavu ga preglejte z lupo preden ga odpeljete če nočete, da Vas nategnejo kot so mene.

Lansko leto decembra sem kupil Aprilia SL Falco pri Avto-Triglavu v LJ. Ko sem ga novembra rezerviral mi je bilo rečeno, da jih imajo še v skladišču in da ga bom dobil iz skladišča. Ko sem decembra prišel s kešom je bil motor že v salonu z narejenim 0 servisom (tako so rekli).

Ko sem dal prodajalcu denar ga je pol ure štel predno je končno izdavil Hvala. Potem smo bili zmenjeni, da mi bojo motor pripeljali s kombijem do Kranja, vendar smo se morali skoraj 3 ure pregovarjati, da so ga končno naložili. Čez 5 ur je motor končno prišel do Kranja (20km). Ker je bilo že svinsko mraz sem se odločil, da ga bom samo pospravil v garažo. Meseca februarja se je končno dovolj otoplilo in sem šel v Kranj po motor. Ko sem se peljal iz Kranja domov na Jesenice je za menoj vozil moj oče, ki me doma začudeno vpraša če nisem celo pot nič premzal. Seveda sem, zato grem preveriti kaj ne narobe. Komplet zadnja luč ne deluje (poz.luč, štop lampe, luč za tablico) - narejen naj bi bil 0 servis pa niti luči niso delale. Ko sem preverjal el.napeljavo sem ugotovil, da je bil konektor za zadnje luči preprosto staknjen. Nice feeling, ko izveš dejansko kako je bil opravljen 0 servis. Ob 1 servisu (Vomberger) je Branko ugotovil, da je defekten odlitek prve luči, in da se maje desni auspuh (spojni feder je bil čisto raztegnjen in je bil gor samo zaradi lepšega). Luč je bila naročena kot garancijski zahtevek in je hodila v SLO samo 7 mesecev. Čez kakšen mesec sem ob pucanju motorja na spodnji strani zadnje plastike zagledal razpoke na barvi (v dolžini 10 cm, cc 15 razpok). Sem šel takoj na servis, da so videli napako in jo prijavili v garanciji. Ker so me te razpoke spravljale ob živce sem šel še enkrat pogledat celo zadnjo plastiko. Na desni strani se lepo vidi 3mm x 13cm dolga praska na plastiki, ki pa je pobarvana. Glede na to sta možnosti samo dve: 1 - v tovarni so tako šlampasti, da barvajo tudi def. oz. poškodovane plastične dele (dvomim!!!), 2 - kot sem kasneje zvedel, je bil to razstavni model motorja, ki so ga vozili iz enega salona na drugega (Gorenjski sejem, Motoboom), in se je najbolj verjetno poškodoval med prevozi (vse napake so na desni strani motorja!!!) potem pa je bil zeloooooo šlampasto popravljen.

Razlog zakaj vse to pišemje v tem, da niso priznali garancije za ta del, ker sem to napako prijavil prepozno (preteklo je 6 mesecev od nakupa ?????) in da naj jim Aprilia tega ne bo priznala kot garancijsko popravilo.

To so povedali šele ko so meni na sevisu že zamenjali del z novim (kar ni tako malo del.ur ker je potrebno potredi celotno rit motorja).

Na koncu mi je Vomberger dal ta del po njihovi nabavni ceni, tako da se mu lahko samo zahvalim, Avto-Triglav pa ni vreden ......

Tko, da če bo to bral kdo od Avto-Triglava si vzemite na znanje, da ste zgubili enega najboljših kupcev Aprilij v Slo (lastnik treh Aprilij, ki bi v kratkem kupil še Futuro).

Ostali pa če kupujete Aprilijo se prepričajte kaj so delali z njo in v kakšnem stanju je (tudi na spodnji strani) predno stvar plačate.

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam ti da se oglasis pri sefu za aprilio (g. Martincic)in mu to lepo poves. tipu sigurno ne bo vseeno ker se trudi nekaj naredit iz firme, o servisu pa tak nebi zgubljali besed ampak mogoce more tudi sam slisat to kar tako vsi govorijo. ce bos kaj dosegel nevem ampak vsaj tisti, ki so te napizdli jih bojo slisali.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa pripombo na vse prodajalce.

Ko kupiš motor ti gladko pozabijo izročit podaljšek zadnje strehe in tako si celo življenje obsojen, da ti meče blat v luč, prtljažnik in kufer.

Ko sem naknadno to zahteval pri Odarju, je rekel, da ne paše zraven, ko pa sem vprašal serviserja Panigaza, je pa rekel, da jih pri sestavljanju mečejo stran. Sedaj bom moral za 3,5K sit kupiti - naročiti novo, ker imam te šlamparije z blatom pun k**ac!

P.S.

Tud pri Yamahi nisem dobil strehice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... Ker so me te razpoke spravljale ob živce sem šel še enkrat pogledat celo zadnjo plastiko. Na desni strani se lepo vidi 3mm x 13cm dolga praska na plastiki, ki pa je pobarvana. Glede na to sta možnosti samo dve: 1 - v tovarni so tako šlampasti, da barvajo tudi def. oz. poškodovane plastične dele (dvomim!!!),

LP, FalcoR

Halo,

FalcoR, da te vsaj malo potolažim. Glede na to, kar sem sam doživel z Aprilio, je zelo verjetno, da tvoj motor ni bil poškodovan, ampak je bila tovarniško pobarvana počena plastika. Torej moj primer:

Na RSV Mille mi je napokal stranski difuzor za zrak in ker je šla razpoka ravno čez nalepko, me je to zelo motilo in sem se odločil, da del enostavno zamenjam (izgleda, da je bila razpoka v manjšem obsegu ,že del "dodatne opreme" na motorju,pol se je pa stvar "razvijala" sama od sebe; vsekakor, ker imam rad, da so stvari "u nulo", nisem hotel na motorju nič čarat in popravljat). Avto Triglav, plačam akontacijo, del je bil res v 24 urah v Mariboru, prave barve, z nalepko, skratka, kot je treba.

Čez dva dni, ko sem hotel novi del namontirat, opazim na notranjem-nepobarvanem delu "sumljivo prasko", oopa, praska tudi na "barvani strani" ! Na barvi je bilo vidno, da je bilo lakirano preko razpoke. Skratka, dobil sem isto sranje, kot sem ga že imel!

Nazaj na Avto Triglav! Del so mi brez pripomb zamenjali (zopet v 24 urah)- glede tega, svaka čast!

Novi del je bil, hvala bogu, OK!

To mi je dalo mislit, da sem podrobno pregledal svojo ljubico, pod močno neonsko razsvetljavo in odkril še par felerjev (v glavnem majhnih smetk v laku). Torej, podpis pod Aprilio: "ein bischen schlampig". Iz tvojih in svojih težav sklepam, da so plastike na Aprilijah (RSV, Falco, Futura ipd.) pač slabe kvalitete.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani g. Gorazd Reichman, FalcoR,

razloge za vaše neznansko nezadovoljstvo z nami (Avto Triglav d.o.o., Ljubljana) in znamko motociklov, katere uvoznik za Slovenijo smo (Aprilia), bi rad "osvetlil" še z naše strani.

V začetku decembra 2001 sem kot odgovorna oseba za reševanje garancijskih zahtevkov prejel od našega serviserja VOMI d.o.o. zahtevek za zamenjavo poškodovanega žarometa in plastike sedeža vašega motocikla Aprilia SL 1000 Falco, kupljenega decembra leta 2000!

Šlo naj bi za napako v steklu žarometa in razpoke v laku na plastiki sedeža. Pri pregledu obeh delov, sem že od daleč ugotovil, da je plastika sedeža fizično precej poškodovana in ne gre le za razpokano barvo, pri žarometu pa tudi ne morem z gotovostjo ugotoviti napake v materialu, lahko gre za fizično poškodbo. Ker je od nakupa motocikla preteklo več kot 11 mesecev in je prevoženih 8900 km sem zavrnil zamenjavo plastike sedeža, odobril pa zamenjavo žarometa, čeprav na stroške uvoznika, ker proizvajalec te vrste poškodb priznava le ob prevzemu in prepričan sem, da je tako tudi pri ostalih proizvajalcih.

Se pa čudim, da ste tako očitne pomanjkljivosti odkrili tako pozno: čeprav nikogar ne "nategujemo", si pred plačilom motocikla le-tega vsaj od daleč oglejte, lupa res ni potrebna, saj gre za vaš denar.

Kar se tiče pripomb na sevis in prodajo verjamem, da se napake dogajajo, se jih pa trudimo odpravljati po najboljših močeh (tudi nabavna cena za plastiko je bila odobrena od Avto Triglava!).

Kdor bi rad sam presodil, ga vabim na ogled žarometa.

Toliko za danes, jutri mogoče še kaj.

Drago Čepon

Avto Triglav d.o.o.,Ljubljana, Dunajska 122

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Spoštovani g. Gorazd Reichman, FalcoR,

razloge za vaše neznansko nezadovoljstvo z nami (Avto Triglav d.o.o., Ljubljana) in znamko motociklov, katere uvoznik za Slovenijo smo (Aprilia), bi rad "osvetlil" še z naše strani.

V začetku decembra 2001 sem kot odgovorna oseba za reševanje garancijskih zahtevkov prejel od našega serviserja VOMI d.o.o. zahtevek za zamenjavo poškodovanega žarometa in plastike sedeža vašega motocikla Aprilia SL 1000 Falco, kupljenega decembra leta 2000!

Šlo naj bi za napako v steklu žarometa in razpoke v laku na plastiki sedeža. Pri pregledu obeh delov, sem že od daleč ugotovil, da je plastika sedeža fizično precej poškodovana in ne gre le za razpokano barvo, pri žarometu pa tudi ne morem z gotovostjo ugotoviti napake v materialu, lahko gre za fizično poškodbo. Ker je od nakupa motocikla preteklo več kot 11 mesecev in je prevoženih 8900 km sem zavrnil zamenjavo plastike sedeža, odobril pa zamenjavo žarometa, čeprav na stroške uvoznika, ker proizvajalec te vrste poškodb priznava le ob prevzemu in prepričan sem, da je tako tudi pri ostalih proizvajalcih.

Se pa čudim, da ste tako očitne pomanjkljivosti odkrili tako pozno: čeprav nikogar ne "nategujemo", si pred plačilom motocikla le-tega vsaj od daleč oglejte, lupa res ni potrebna, saj gre za vaš denar.

Kar se tiče pripomb na sevis in prodajo verjamem, da se napake dogajajo, se jih pa trudimo odpravljati po najboljših močeh (tudi nabavna cena za plastiko je bila odobrena od Avto Triglava!).

Kdor bi rad sam presodil, ga vabim na ogled žarometa.

Toliko za danes, jutri mogoče še kaj.

Drago Čepon

Avto Triglav d.o.o.,Ljubljana, Dunajska 122

Hehehe, zanimivo, kdo vse ne bere "Motosveta".

LP

Speedo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Spoštovani g. Gorazd Reichman, FalcoR,

razloge za vaše neznansko nezadovoljstvo z nami (Avto Triglav d.o.o., Ljubljana) in znamko motociklov, katere uvoznik za Slovenijo smo (Aprilia), bi rad "osvetlil" še z naše strani.

V začetku decembra 2001 sem kot odgovorna oseba za reševanje garancijskih zahtevkov prejel od našega serviserja VOMI d.o.o. zahtevek za zamenjavo poškodovanega žarometa in plastike sedeža vašega motocikla Aprilia SL 1000 Falco, kupljenega decembra leta 2000!

Šlo naj bi za napako v steklu žarometa in razpoke v laku na plastiki sedeža. Pri pregledu obeh delov, sem že od daleč ugotovil, da je plastika sedeža fizično precej poškodovana in ne gre le za razpokano barvo, pri žarometu pa tudi ne morem z gotovostjo ugotoviti napake v materialu, lahko gre za fizično poškodbo. Ker je od nakupa motocikla preteklo več kot 11 mesecev in je prevoženih 8900 km sem zavrnil zamenjavo plastike sedeža, odobril pa zamenjavo žarometa, čeprav na stroške uvoznika, ker proizvajalec te vrste poškodb priznava le ob prevzemu in prepričan sem, da je tako tudi pri ostalih proizvajalcih.

Se pa čudim, da ste tako očitne pomanjkljivosti odkrili tako pozno: čeprav nikogar ne "nategujemo", si pred plačilom motocikla le-tega vsaj od daleč oglejte, lupa res ni potrebna, saj gre za vaš denar.

Kar se tiče pripomb na sevis in prodajo verjamem, da se napake dogajajo, se jih pa trudimo odpravljati po najboljših močeh (tudi nabavna cena za plastiko je bila odobrena od Avto Triglava!).

Kdor bi rad sam presodil, ga vabim na ogled žarometa.

Toliko za danes, jutri mogoče še kaj.

Drago Čepon

Avto Triglav d.o.o.,Ljubljana, Dunajska 122

Hehehe, zanimivo, kdo vse ne bere "Motosveta".

Edino pravilno, vedno je potrebno poznati obe plati zgodbe!

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Drago (oprosti da te tikam)

Ker opažam po tvojem pisanju, da si mojster stroke ne papirjev in zakonov (to opažam po tem, da razpoke v laku opaziš "že od daleč",jaz za to potrebujem dober debel pogled od blizu pod dobro osvetlitvijo), si poglej kaj o tem pravi slovenska zakonodaja.

http://www.sigov.si/uvp/zakon/vsebina.htm

in na podstraneh, ki tej sledijo.

Tule me posebej bode v oči naslednj del:

"S predpisom, ki ga izda pristojni minister, se določi tehnično zahtevnejše blago iz 16. člena tega zakona, za katerega mora proizvajalec dati garancijo za kakovost oziroma za brezhibno delovanje izdelka, tehnično navodilo,...."

Čudežna beseda je "garancijo za kakovost". Kar razpoke v barvi po sodnih tolmačenjih so.

"Pravice iz garancije lahko potrošnik uveljavlja tudi proti prodajalcu."

Tega verjetno ni treba komentirat:

"Z istim predpisom se za tako blago določijo tudi:

najkrajši garancijski rok, ki ne sme biti krajši od enega leta;

rok, v katerem mora proizvajalec ravnati po zahtevi potrošnika in brezplačno odpraviti okvare in pomanjkljivosti izdelka ali pa oporečni izdelek brezplačno nadomestiti z enakim novim in brezhibnim izdelkom"

Poudarjam NAJKRAJŠI GARANCIJSKI ROK (11 mesecev, sam si priznal. Črno na belem)

Opravičilo bi bilo:

"...če bi blagu, pri katerem je za njegovo pravilno uporabo potreben določen postopek oziroma bi potrošnik z njegovo napačno uporabo lahko povzročil škodo zase ali za druge ali ..."

Ker pa dvomim, da je za sedenje na motorju potrebno posebno navodilo s kakim pritiskom, naklonom, oblačilom,itd.., opravičila ni.

Če bi to naredil meni, nebi nič kompliciral z kakimi

ali bog ne daj in ostalimi praznimi.

Čeprav bi si taki zaslužili tu in tam kaki teden sončnih očal.

Ti, Drago, si svoji firmi, s katerim nickom in na zaključku si se podpisal, omogočil naslednje:

"...najmanj 3 miljone sit kazni..."

http://www.sigov.si/uvp/zakon/xi.htm

zaradi

-odstavek 2,člen 12: ker zavajaš tu nekaj v imenu firme z 11 (enajstimi) meseci. Pa kaj,saji jih ni bilo 12 (dvanajst). Ali je omejitev na garancijo slučajno 8800 km??? Še korejski AVTOMOBILI, ki so cenejši imajo garancijo tri leta oz 100000 prevoženih km. Da o toyoti niti ne govorim.Pa še dobrodušnega se delaš z "nabavno" ceno.PHE!

-odstavek 7 in 9

-mogoče odstavek 12 (ne morem presodit)

Tak da ne piši tu nekaj, ker ti ne gre najbolje, in si eno super reklamo sebi in firmi naredil, poleg novice da krčite prodajno servisno mrežo. Mimogrede, kazni SE LAHKO (ni nujno) seštevajo.

Kar je še dodaten razlog, da se s pepelom na debelo posipaš, priznaš, da si se zmotil, kajti kdor dela, greši (tudi jaz, kot vsi ostali, čeprav avspuh dela nezemeljsko dobro:) in se skriješ pod mizo in izpolniš zahtevek za novo plastiko. Poleg si lahko pa še na debelo vesel, da falco do sedaj ni sodno ukrepal, kar bi jaz z mirno vestjo že storil. Če bi bil tvoj predpostavljeni, bi ti pa kupil tako malo rumeno-rdečo knjigico in od tebe zahteval, da če hočeš ostat na poziciji kjer si, se jo v eni noči naučiš na pamet. Drugo jutro bi seveda preveril. Za zahvalo bi mu lahko še zadnjo novo gumo šenkal, počasi jo bo rabil,iz svojega žepa seveda. Ata me je naučil, da moj denar nesem kamor sam hočem, in da ga morajo tam spoštovati bolj kot svojega. Nad tem se malo zamisli.

Pa brez zamere. Tak.

Za tipkarske napake ki se pojavljajo zaradi hitroti, se opravičujem.

Še pravni poduk: te informacije (moj post)ne morete jemati kot pravne nasvete, lahko pa tiste, ki jih najdete na www straneh:

http://www.sigov.si/uvp/zakon/vsebina.htm

Da nebi slučajno kdo meni kaj naprtil, je bilo potrebno to zadnje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so vsi uvozniki in prodajalci motorjev v SLO tako _profesionalni_ kot avto triglav?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

a so vsi uvozniki in prodajalci motorjev v SLO tako _profesionalni_ kot avto triglav?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Če vsaj za silo natančno preberem vse o uvoznikih,trgovinah in serviserjih..........DEFINITIVNO DA Z REDKIMI IZJEMAMI!!!!!!!!

Klimbra.....preprosto neponovljiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Spoštovani g. Gorazd Reichman, FalcoR,

razloge za vaše neznansko nezadovoljstvo z nami (Avto Triglav d.o.o., Ljubljana) in znamko motociklov, katere uvoznik za Slovenijo smo (Aprilia), bi rad "osvetlil" še z naše strani.

Ker smo v demokraciji to vaše dejanje lahko samo pozdravljam.

quote:

V začetku decembra 2001 sem kot odgovorna oseba za reševanje garancijskih zahtevkov prejel od našega serviserja VOMI d.o.o. zahtevek za zamenjavo poškodovanega žarometa in plastike sedeža vašega motocikla Aprilia SL 1000 Falco, kupljenega decembra leta 2000!

Vaši podatki so točni (14.Decembra 2000)

quote:

Šlo naj bi za napako v steklu žarometa in razpoke v laku na plastiki sedeža. Pri pregledu obeh delov, sem že od daleč ugotovil, da je plastika sedeža fizično precej poškodovana in ne gre le za razpokano barvo, pri žarometu pa tudi ne morem z gotovostjo ugotoviti napake v materialu, lahko gre za fizično poškodbo.

Moram priznati, da še nikoli v življenju nisem videl, da se lahko plastika fizično poškoduje ne, da bi pri tem odpadla barva. Razpoke v barvi so na zunanji strani plastike na notranji strani jih ni (kar lahko pomeni samo to, da je bila uporabljena nekvalitetna barva oz. je prišlo do napake pri postopku barvanja). Žaromet je imel v sredini odebeljeno plastiko/steklo in ne vem kako lahko poškoduješ žaromet tako da postane na enem mestu bolj debel kot bi moral biti.

quote:

Ker je od nakupa motocikla preteklo več kot 11 mesecev in je prevoženih 8900 km sem zavrnil zamenjavo plastike sedeža, odobril pa zamenjavo žarometa, čeprav na stroške uvoznika, ker proizvajalec te vrste poškodb priznava le ob prevzemu in prepričan sem, da je tako tudi pri ostalih proizvajalcih.

1. točka vaših Splošnih garancijskih pogojev se glasi:

"Uvoznik daje na vsako novo vozilo iz programa APRILIA garancijo, ki traja 12 mesecev od datuma predaje vozila kupcu.Garancija velja za neomejeno število kilometrov" konec citata

Mislim da nikjer ne piše da po prevoženih 8900km garancija ne velja več.

quote:

Se pa čudim, da ste tako očitne pomanjkljivosti odkrili tako pozno: čeprav nikogar ne "nategujemo", si pred plačilom motocikla le-tega vsaj od daleč oglejte, lupa res ni potrebna, saj gre za vaš denar.

Glede na to, da je motor 3 mesece zimoval v garaži nedotaknjen in da je bilo napako možno videti samo če daš glavo k zadnjemu kolesu in pogledaš navzgor proti plastiki ni tako zelo čudno, da sem napako opazil šele po 7 mesecih (po 11 ste morebiti dobili prijavo oz.dobavili del?)

quote:

Kar se tiče pripomb na sevis in prodajo verjamem, da se napake dogajajo, se jih pa trudimo odpravljati po najboljših močeh (tudi nabavna cena za plastiko je bila odobrena od Avto Triglava!).

Hvala lepa vendar imam jaz drugačne informacije.

quote:

Kdor bi rad sam presodil, ga vabim na ogled žarometa.

Predlagam, da povabite na ogled kakšnega kompetentnega strokovnjaka (mogoče iz Saturnusa?)

Jaz pa lahko povabim vse zainteresirane na ogled def.plastike

quote:

Toliko za danes, jutri mogoče še kaj.

Drago Čepon

Avto Triglav d.o.o.,Ljubljana, Dunajska 122

Mislim, da bova z odvetnikom z zanimanjem preštudirala elbartov prispevek in dotične zakone.

Hvala!

Gorazd Reichman, aka.FalcoR

Uredil - falcor on 10/01/2002 20:46:33

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E...mimogrede...če se z odvetnikom pogovarjaš, ga še malo povprašaj o tem, koliko bi lahko kapnilo tebi v žep, ker si najverjetneje (jaz bi bil) bil globoko prizadet, ko si ugotovil, da je na tvoji apriliji, za katero si trdo garal , da si nakrampal kup denarja, s katerim si ga potem kupil, defekta plastika in da si bil potem še globje prizadet, ko ti plastike kljub temu, da garancija še velja niso hoteli zamenjati.

Jaz cele noči nebi mogel spati, nebi mi bilo za jest, imel bi konstantne glavobole, ki jih sproža nenehna misel na to, kako grobo zavrnitev sem dobil, pa spomnu bi se vsakega 15. ko sem šel denar na banko stal po dve uri v vrsti da sem ga lahko položil na drugo knjižico, posebej za motor odprto, in vsega, čemur sem se moral v tem času odrekati, da je nastal znesek dovolj visok.

Mogoče se ti je kaj posvetilo.

ElB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to jim delajte dnar znajo pobrat, ko pa je treba nekaj zrihtat te pa doben nič ne ve

TOŽBA V VSAKEM PRIMERU!!! ne popusti

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Spoštovani g. Gorazd Reichman, FalcoR,

razloge za vaše neznansko nezadovoljstvo z nami (Avto Triglav d.o.o., Ljubljana) in znamko motociklov, katere uvoznik za Slovenijo smo (Aprilia), bi rad "osvetlil" še z naše strani.

V začetku decembra 2001 sem kot odgovorna oseba za reševanje garancijskih zahtevkov prejel od našega serviserja VOMI d.o.o. zahtevek za zamenjavo poškodovanega žarometa in plastike sedeža vašega motocikla Aprilia SL 1000 Falco, kupljenega decembra leta 2000!

Šlo naj bi za napako v steklu žarometa in razpoke v laku na plastiki sedeža. Pri pregledu obeh delov, sem že od daleč ugotovil, da je plastika sedeža fizično precej poškodovana in ne gre le za razpokano barvo, pri žarometu pa tudi ne morem z gotovostjo ugotoviti napake v materialu, lahko gre za fizično poškodbo. Ker je od nakupa motocikla preteklo več kot 11 mesecev in je prevoženih 8900 km sem zavrnil zamenjavo plastike sedeža, odobril pa zamenjavo žarometa, čeprav na stroške uvoznika, ker proizvajalec te vrste poškodb priznava le ob prevzemu in prepričan sem, da je tako tudi pri ostalih proizvajalcih.

Se pa čudim, da ste tako očitne pomanjkljivosti odkrili tako pozno: čeprav nikogar ne "nategujemo", si pred plačilom motocikla le-tega vsaj od daleč oglejte, lupa res ni potrebna, saj gre za vaš denar.

Kar se tiče pripomb na sevis in prodajo verjamem, da se napake dogajajo, se jih pa trudimo odpravljati po najboljših močeh (tudi nabavna cena za plastiko je bila odobrena od Avto Triglava!).

Kdor bi rad sam presodil, ga vabim na ogled žarometa.

Toliko za danes, jutri mogoče še kaj.

Drago Čepon

Avto Triglav d.o.o.,Ljubljana, Dunajska 122

Lepo ste probali, žal več sreče prihodnjič pa malo spoštovanja do kupcev!!!!!!!

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem se spomnil. Tak da nebi kdo rekel, da česa ni vedel.

Nepoznavanje zakonov ni možno šteti kot olajševalno okoliščino (v avstiji je menda celo kaznivo - Ice ???)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desident... quote:Jest mam pa pripombo na vse prodajalce. Vse po vprek pa ne posploševati. Ne vem kako je do drugih, ampak do mene je bil Klemenčič, ko sem kupil mojo Yamaho korekten. Si lahko zamisliš, da mi je celo podaljšek blatnika zraven dal?Če ga kdo hoče, ga lahko dobi (nekje bi še moral bit).

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

a so vsi uvozniki in prodajalci motorjev v SLO tako _profesionalni_ kot avto triglav?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

As Honda (Domžale), eno letu po preteku garancije, brez problema uveljavil garancijo. Seveda je bilo upravičeno.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Še nekaj sem se spomnil. Tak da nebi kdo rekel, da česa ni vedel.

Nepoznavanje zakonov ni možno šteti kot olajševalno okoliščino (v avstiji je menda celo kaznivo - Ice ???)

sama nevednost/nepoznavanje zakona kot taka ni kaznjiva,samo pred kaznijo pa tudi ne obvaruje v primeru,da si kaznjivo dejanje storil in nisi vedel,da se to kaznuje.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

sama nevednost/nepoznavanje zakona kot taka ni kaznjiva,samo pred kaznijo pa tudi ne obvaruje v primeru,da si kaznjivo dejanje storil in nisi vedel,da se to kaznuje.

Ja, sej to itak ...

Ignorantia legis neminem excusat.

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo odgovor na vprasanje elbarta...... ma kaki olajsevalna okoliscina! se oplejejo te dobr!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Desident... quote:Jest mam pa pripombo na vse prodajalce. Vse po vprek pa ne posploševati. Ne vem kako je do drugih, ampak do mene je bil Klemenčič, ko sem kupil mojo Yamaho korekten. Si lahko zamisliš, da mi je celo podaljšek blatnika zraven dal?Če ga kdo hoče, ga lahko dobi (nekje bi še moral bit).

Da je Klemenčič dobričina je pa tako ali tako vsesplošno znano!

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko to berem, mi pride na misel dogodek izpred nekaj let z GP dirke v Brnu, ko je en "ta lesen" (vzhodni, ampak takrat že združeni) Nemec v leru držal CBR-jko 900 na omejilcu obratov, da mu je dvakrat zakuhala.Ko sem ga vprašal, če misli iti z njo še nazaj domov, mi je rekel, da se mu jebe, ker je motor še v garanciji - sem se samo obrnil pa šel na še en beherovko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

samo odgovor na vprasanje elbarta...... ma kaki olajsevalna okoliscina! se oplejejo te dobr!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

MHM...se mi je zdelo...enkrat mi je nek policaj z bivšimi tremi jurji nekaj opletal...ker (kao) nisem vedel da ne smes spat na rastplacu, ampak samo pocivat...bljah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima so tukaj slike najbolj očitnih defektov (jih je še več vendar mi jih ne uspe slikati)

Spodnje razpoke +

pobarvana praska (3mm*12cm)

Zadnja stran

(pod lučjo)

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!