Skoči na vsebino

TRENTA NOČE HRUPA


JAZBEC

Priporočene objave

že cel dan se nad počkom preganjajo reaktivna letala F16, tudi sedaj jih je slišat na nebu...vidi se pa nč...je kr hrupna zadeva..tako da je malo anojing..sam kaj pa čmo...tako je če živiš blizu vojaškega poligona.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda bodo od kranjske gore pa čez vršič do bovca vozili posebni tovornjaki, ki bodo nakladali motoriste, da v trenti ne bodo motili vikendašev. A še kdo drug lahko to potrdi??? :lol1:

Glede PN (prim. novice) je pa tako, da se pač hočjo ekonomsko širit iz primorske na sever in kmal bodo pisal že novičke o tržiču in o logatcu.... več folka, več €. Se primorci premal množijo da bi samo tam večal naklado...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dekleta in fantje, bo treba gojzarje spucat ruzak napolnit in it peš v Trento

meni se to ne zdi prav nič tako strašno bizarnega, da bi to mogli poudarjat kot nekakšno ektremno rešitev.....

in kljub temu,da se s samim omenjenim člankom ne strinjam.....me pa rahlo zanima kdo iz motoristične srenje, ki bi se preselil recimo v Trento, da bi tam našel nekaj svojega miru, bi bil pripravljen posušat vse tisto brnenje in brenčanje iz dneva v dan.....

.....vsaka medalja ima dve plati....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da Trentarji v Kranjski gori (ali pa mogoče na Vršiču) ter v Kobaridu postavijo lične hiške (v krajevnem stilu) z blagajnami ter kar tam poberejo denar od turistov.

Turisti se lahko nato mirno obrnejo in odidejo, od kjer so prišli......

Trentarji pa bodo imeli denar, mir in ptički jim bodo še naprej lepo peli ter srnice gledale z visokega hribovja........

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda bodo od kranjske gore pa čez vršič do bovca vozili posebni tovornjaki, ki bodo nakladali motoriste, da v trenti ne bodo motili vikendašev. A še kdo drug lahko to potrdi??? 

Po zadnji varianti bodo kompletno vse turiste dostavljali v Trento po e-mailu. Predlog s pnevmatsko pošto je šel v maloro, ker le-ta povzroča preveč hrupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

V tejle temi nisem še nič nasvinjal O:-)

Poglejte. Najprej poiskusite tole temo prebrati od A - Ž, da vidite kaj vse je napisano.

Potem pa se poiskusite v vlogo Trentarjev postaviti v času ko se vi pripravljate na kakšen izpit (najbolje ključen) vaš sosed v zgornjem nadstropju pa vrta z udarnim kladivom ker preureja stanovanje. :kva2:

Je res tako težko razumeti druge ljudi?

Veste biti motorist še ne pomeni biti z drugega planeta :ph34r:

Sicer vas pa imam :004

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domnevam, da se nekje med zapletenimi paragrafi skriva določilo, kdaj sme sosed vrtati z udarnim kladivom. Če se ne, bi se pa moralo.

Takisto domnevam, da se med zapletenimi paragrafi skriva določilo, katera je gornja meja hrupa, ki jo smejo povzročati motorna vozila (ne samo mopedi). Če se ne, bi se pa moralo.

In skoraj prepričan sem, da se med zapletenimi paragrafi skriva skriva določilo, s kakšno hitrostjo se sme po posameznih kolovozih divjati, da ne ogrožamo sebe in drugih.

Več kot prepričan pa sem, da se po ličnih hiškah v slovenskih zaselkih skrivajo možje in dame v modrih površnikih, katerih naloga je prepričati ljudstvo, da se je smiselno teh določil tudi držati. Če ne gre drugače, pa z zasoljenimi kaznimi. V sosednji Avstriji denimo, jim gre to kar dobro od rok, kolikor sem uspel opaziti.

S tem se zlahka strinjam.

Težje pa se strinjam z ukrepom, ki bi meni kot takemu prepovedoval vožnjo po določeni dolini zaradi določenega števila hormonskih zmedencev, ki jih določeni možje v modrem ne znajo spraviti v red. Moj solex je namreč zelo tih in jaz ne divjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Moj solex je namreč zelo tih in jaz ne divjam.

japajade,

dokler je v garaži, mogoče

:naughty:

zadnjič sem videle enega

z "odprtimirori",

ki je divjal po stari Ljubljani - pa sem mislil, da si bil ti ...

:huh:

noja - mogoče je bil akrapovič

in

ne "odprtirori"

:hmm:

nonexpertepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

japajade,

dokler je v garaži, mogoče

:naughty:

...

Jur, dušlavdan, ti bo ušesa za navit! .) :fight2:

Pepijeva Suzika je ena od najbolj luštkanih in umirjenih moto ljubic!

Razen seveda, če se nanjo ne spravita Fishko ali Udizaver. Potem malo znori, ker jo hrbet žuli, ampak vpije pa vseeno ne!

Ko pa sta skupaj s Pepijem je to en tak fleten umirjen uživaški parček, ki se prav sexi in nežno prerivata iz enega v drugi ovinek. :notworthy:

In ker sva z mojo ZRko vsaj približno ista;

PORKAMADONA BANDA TRENTARSKA, NE SE ZAJEBAVAT. VOJNA JE ZA VSE GLIH, NE SAM ZA MOTORISTE! (JeReklaStaraMamaPress)

Razumem Trentarje, da raje vidijo poln avtobus makaronarskih penzijonistov ali pa nekih uniformirancev (mislim da so bli pulcaji, lohka pa tud skavti z bradami), kot nekaj mopedistov. Ni pa to prav in naj se potlej tisti konec odloči tudi da ne marajo državne pomoči ob potresih. Tudi jaz namreč poleg cestnine še davke plačujem. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ PEPE

Vse v redu, razen tega, da se večina motoristov(prosim, to ni posploševanje) ne drži omejitev hitrosti, izpuhi, predvsem športni pa tudi lepo pojejo pri ožemanju motorja v hrib.

O sosedih in spoštovanju hišnega reda......... No ja, mogoče je pri vas doma red. Raje še enkrat preberi kaj sem napisal. Vsi se pač ne učijo ponoči.

Tudi sam priznavaš učinkovitost represivnega aparata. Zato in pa zaradi močne prisotnosti NIMBY efekta se porajajo ideje kot je ta o kateri govorimo :?

Tudi jaz sem v A plačal 30 E preden sem izravnal roko v desnem zapestju, izravnal sem jo pa le.

LP Cvetoo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ PEPE

Vse v redu, razen tega, da se večina motoristov(prosim, to ni posploševanje) ne drži omejitev hitrosti, izpuhi, predvsem športni pa tudi lepo pojejo pri ožemanju motorja v hrib.

...

Khmmm, Cvetoo, tole se pa glih ne strinjam. Večina, praviš? Po mojem pa ne. Je pa res, da so taki glasni tišači bolj opazni. Ravno tako kot so opazni razni remus večinoma črni in znižani štirikolesniki na nasprotnem pasu, pa nihče ne vpije, da je potrebno v Trenti prepovedati avtomobile.

Zaradi nekaterih, ne moremo in ne smemo vseh metati v isti koš.

Se strinjam s tem, kar je rekel Pepe, da imamo nekakšne Smrkce, ki znajo listke pisat, pa naj pišejo. Meni so ga že, ravno na tistem koncu, kot voščilo k prazniku za 1. maj. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HHV

S tabo je tako lepo govoriti.

Povej mi kdaj si bil poleti nazadnje ob 16h do 19h na ridah? Ali pa kdaj si bil nazadnje na Mrzlici(poleti ppoldan ali pa v soboto)?

Sem se v zadnje na Mrzlico(enkat septembra, sobota)za razliko od nekaterih prav počasi peljal gor in dol, pa je en model na kolesu tulil in mahal nasproti kot zmešan. Če bi ustavil, bi jih eden skupil :hmm:

Hotel sem le napisati, da se vprašajte, če bi sami radi živeli v podobnih razmerah.

Trentarji so pa tudi davkoplačevalci ali pač ne?

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ HHV

Tvojega zadnjega posta prej še nisem prebral, če bi ga pa sam, bi pa najbrč ugotovil, da tudi sam sodiš v veliko večino prehitrih ali pa preglasnih motoristov. Zakaj so te pa oglobili :hmm: Zaradi oviranja prometa :hmm:

Si mogoče v naši ligi (prihitriinpregalasnipress) :)

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh se pa Trentarji, vajeni gmrenja in tresenja, nimajo kaj pritoževat. .) S turizmom, ki ga pa menda želijo met in je tudi poglavitni generator razvoja (ali bolje - obstoja) doline, pridejo tudi "razne nevšečnosti".

Jebi ga.

PS: sicer pa se jaz tam skozi pelem potihem (odkarsemzamenalmoped) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem skromnem mnenju ( še enkrat sem si namreč natančno prebrala izhodiščni tekst za tole temico) smo/ste malce (za)pretiravali. :unsure:

Prepričana sem, da ne bo nihče za nikogar zaprl ceste skozi Trento.

Prepričana sem tudi, da večina Trentarjev ne misli natančno tako, kot je zapisano v članku. Prepričana sem, da si večina Trentarjev želi čimveč turistov in vem, da so veseli tudi motoristov. Ker motoristi so tam od nekdaj vozili, vozijo in bodo še in so nekakšen nepogrešljiv del te doline. ( vem, da se čudno sliši, ampak... :huh: )

Prepričana sem, da učiteljico v podružnični šoli res rahlo skrbi, ker je šola tik ob cesti, prepričana pa sem tudi, da si 25. junija, ko šolska vrata zapre, nekoliko oddahne in prepusti cestne skrbi staršem otrok; torej med glavno moto sezono ne vzdihuje preveč, ker pač nima te potrebe.

In nenazadnje ( brez črnega humorja, čist zares) : Koliko prebivalcev pa je sploh še ostalo v dolini Trente? In od teh, ki so ostali, koliko jih živi tik ob cesti?

In tisti, ki živijo tik ob cesti imajo gostilne, kempe, okrepčevalnice - torej ? :hmm:

Prepričana sem, da se lahko sprostimo in nemudoma prekinemo z jemanjem pomiril v brezupnem strahu, da naše oči nikoli več ne bojo smele zreti v podor nad hišico Trenta 8, kjer smo davnega leta 1988 dajali času čas. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Hotel sem le napisati, da se vprašajte, če bi sami radi živeli v podobnih razmerah.

...

Žal, mislim da kar živim v podobnih razmerah. :cry:

Stanujemo, (al se piše hišujemo :hmm: ) tik ob cesti, kjer se vsakodnevno mimo vali stotine v službe divjajočih kišt z LJ, KR in GO registracijami. Verjetno podobna in vzporedna zgodba kot pri tebi v dolini Cvetja v jeseni.

Za povrhu se sedaj že kar nekaj mesecev navsezgodaj še v jutranjem mraku zvali nekaj deset piksen v "našo" dolino nabirat gobe in sedaj še kostanj. Sem že skakal s ceste, ker zavijajo mimo naše bajte praktično čez dvorišče z nezmanjšano hitrostjo in sem bil tudi že oplazen z ogledalom. Niti jaz, niti žival v gozdu nimamo miru, ker so Ljubljanske srajce naravo zamenjale za Tivoli.

In kaj naj sedaj naredim? Pišem peticije za prepoved uporabe avtomobilov na našem koncu? Neumnost! Javne površine so javne in zato dostopne vsem. Po vseh kategoriziranih in nekategoriziranih in celo privatnih poteh, kjer to ni izrecno prepovedano, se lahko vozijo vsi in parkirajo 5m od cestišča povsod, kjer lastnik tega spet izrecno ne prepoveduje. Tako pač pravi zakon in ta velja za vse.

Torej bi morali vprašati Trentarje ali bi želeli, da na podoben način odreagirajo prebivalci celotne ali vsaj večine Slovenije.

Jebat ga, davek na civilizacijo.

Bi pa zadeva izgledala čisto drugače, če bi Trento razglasili za zaščiteno področje, kjer NIHČE ne bi smel uporabljati motornih vozil. O takem turizmu smo pa že v Bohinjskem topicu debatirali. Pa dvomim, da so kjerkoli pri nas tak turizem sploh voljni in sposobni izpeljati.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HHV

...Povej mi kdaj si bil poleti nazadnje ob 16h do 19h na ridah? Ali pa kdaj si bil nazadnje na Mrzlici(poleti ppoldan ali pa v soboto)?

...

Zbirališča določene skupine ljudi (ne mislim nič slabega) se pač drugače vidijo, kot pa siva povprečja. Jaz v Trenti vidim večino v motoristih mojega sloga, z regularnimi izpuhi in v večini Nemško in Italijansko govoreče easyrider turiste. Tišači so v manjšini.

Zanimivo bi ti bilo tudi pogledati petkova nabiranja "spedenanih :lol1: " kišt v BTCju, in tišanja in obračanja z ročno po šodru in novozapadlem snegu na javnih površinah - parkiriščih pa tudi na cestah. Pa zato ne obsojam vseh kištarjev. Izjeme pač so, dobre in slabe in zaradi njih ne moremo obsojati večine. Ni prav!

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemti, ste me razjezili. <_<

Sem poklicala v Info središče v Trento, v muzej, govorila z direktorjem g. M. P. in mi je osebno zagotovil, da bodo naslednje leto od maja do septembra na vsakih 500 metrov, ekskluzivno za motoriste, ob cesti postavili stojnice z vodo in sirom! :angry:

Z enim samim namenom : da nedvoumno pokažejo, kako zelo so v Trenti motoristi dobrodošli! :yea2:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., ekskluzivno za motoriste, ob cesti postavili stojnice z vodo in sirom!  :angry:

A bo ta domač, ovčji sir? Kaj pa zaseka pa domač kruh? A da ne?

Ah, qrc, potlej pa ni vse skup n'č! .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo ta domač, ovčji sir? Kaj pa zaseka pa domač kruh? A da ne?

Ah, qrc, potlej pa  ni vse skup n'č! .)  :D

Sem vprašala. :)

Zaseka odpade. :BUA:

Za čompe in skuto bi se pa dalo izpogajat.... :OK:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ PEPE

Raje še enkrat preberi kaj sem napisal. Vsi se pač ne učijo ponoči. ...

@ cvetoo

Bognedaj da bi hotel polemizirati s tabo. Pa tudi brati mi ni treba še enkrat. Sem že prej in se lahko s tabo strinjam v točki, da utegne iti ropotanje pnevmatskega kladiva učečemu se hudo na jetra. Ob katerikoli uri. Ampaq tudi sosed menda sme popravljati svoj brlog, seveda ob urah, ki so po nekih splošnoveljavnih kriterijih za to primerne. S tem se je pač treba sprijazniti. Drugače človek osedla konja in se odpravi študirat v puščavo Gobi, kjer zna biti fletno tihceno.

Kar se tiče glasnosti vozil in divjanja, je moje stališče precej jasno, se mi zdi. Kar je v okvirih dovoljenega, je pač dovoljeno. In kar je izven teh okvirov, se pač sankcionira. As simple as that. Ker če ni tako, potem to pomeni, da v cirkusu imenovanem parlament ždi jata solidno plačanih zdolgočasencev, ki mečejo na papir paragrafe samo zato, da nekaj čečkajo. Enako kot otroci v vrtcu, samo da so slednji neprimerno slabše plačani. In pravtako bi to pomenilo, da so strici v modrem razpostavljeni po cestah zgolj v okras. Enako kot vrtni palčki. S tem da so tudi vrtni palčki precej slabše plačani.

Kar se mene tiče, se lahko Trentarji komot odločijo, da kompletno dolino prekvalificirajo v dom upokojencev. Z ustreznim prometnim režimom seveda. Torej izključno v copatih. Verjamem pa, da Trentarjem kaj takega ne pride na misel. Verjamem, da je pač neki novinar v najboljši maniri svoje obrti rahlo napihnil zadevo in zdaj se na Motomarsu o tem na veliko debatira. Takole bolj za kratek čas. Ker se mi dozdeva, da prav hudo resna tema tole le ni.

In, BTW: v sosednji Avstriji mi še ni bilo potrebno odvezati mošnjička iz naslova prometnih kazni. Ker, kot sem že rekel:

je moj solex prav milo tih in jaz ne divjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!