Skoči na vsebino

TRENTA NOČE HRUPA


JAZBEC

Priporočene objave

1  Jur, dušlavdan, ti bo ušesa za navit! ...

2  Pepijeva Suzika je ena od najbolj ...

1

:lol1: - a ti? :lol1: :lol1:

2 za suziko vem ... null problemo

ampak Pepesan je pisal o Solexu - pa jaz tudi

&

Solexa sem videl ... čitaj jovonanovo

Če pa Pepesan svojo Suziko ljubkovalno kliče "Solex" - pa ys nč kriw,

ker enostavno ne morem biti na tekočem

o tem

kako Pepesan svoje raznorazne stvari in predmete, na katere je globoko čustveno navezan, ljubkovalno imenuje v intimnih trenutkih (recimo čiščenja, poliranja, mazanja, glantzanja)

verjamem pa , da je tebi po tej plati vse jasno

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citiram: "In nenazadnje ( brez črnega humorja, čist zares) : Koliko prebivalcev pa je sploh še ostalo v dolini Trente? In od teh, ki so ostali, koliko jih živi tik ob cesti?

In tisti, ki živijo tik ob cesti imajo gostilne, kempe, okrepčevalnice - torej ? "

Popis 2002 je v Trenti zabeležil 144 in v Soči 144 prebivalcev...

Glede hrupa je tako kot pri hitrosti vse določeno s predpisi... Pa naj potem policaji merijo zraven še hrup...

Hrup ni prijeten, to siher. :BUA: Ne glede na prizadevanja (in glede na hitrost birokracije) pa ga bomo(do) rešili šele ko bo zmankal nafte in se bomo vozili z mopedi na štrom...

Potem bo pa problem tišina. psst.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ HHV

V deželi Cvetja v jeseni ni kakih posebnih dirkačev z Remusi/in ostalim(svojih dveh nisem štel O:-) ), včasih pridivjata naokoli kakšna dva Žirovca, vendar moram reči, da me stvari kot so, niti ne motijo. Poglej svoj prispevek v temi namenjam opozorilu, da mnenje motoristov ni edino in vsem ustrezno. Trdim, da je razmere treba urediti tako, da bo živjenje znosno vsem. In tu se strinjam s PEPE - tom. Ko bodo organi represije opravili svoje delo, bo ta tema ne le manj resna, celo nepotrebna bo.

Ne poznam v detajle demografske situacije v Trenti, najbrž je res med njimi doberšen del vikendašev, menim pa, da road racerji med avtomobilisti kot tudi med motoristi povzročajo ravno take scene kot je članek o katerem pišemo.

Mislim, da bi nekaj naredili že, če bi vsak svoje grehe mirno priznali, ne?

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvetoo, pri mojih letih s priznavanjem grehov res nimam nikakršnih problemov .)

Raje si še 2 ali 3 izmislim, za dobro mero, če slutiš, na kaj cikam :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE

No pa spet vem nekaj novega. Saj sva najbrž približno na istem le, da tega iz tvojega profila nisem mogel razbrati.

Madonca, tole je pa čisto :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ HHV

... Zakaj so te pa oglobili :hmm:  Zaradi oviranja prometa :hmm:

Si mogoče v naši ligi (prihitriinpregalasnipress) :)

LP Cvetoo.

Zaradi prehitre vožnje skozi naselje na repu kolone avtomobilov. :blink: Od takrat naprej čez naselja, predvsem na tistem koncu pa vglavnem tudi drugje, lepo počasi mečkam dobrih 50km/h, pa četudi se za menoj kakšnemu kištarju trga od besa. Se mi trapasto zdi namesto dobrega kosila smrkcem kazni plačevati.

Kar se tiče glasnih auspuhov, so mi moteči, čeprav trdim, da so odprti rori že marsikatero glavo rešili. Tudi moja (nič več) Aquila je ropotala, kolikor ji je duša dala. :P

Saj zdaj, ko Trentarji menda ne dajo zaske, sploh ne vem, če bom še kaj tja gor hodil? :hmm:

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi svečano in z velikim veseljem priznavam vse grehe, dodajam pa še tiste tri ali štiri za dobro mero. :)

Matr, kok se fajn počutim, tut če je :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi svečano in z velikim veseljem priznavam vse grehe, dodajam pa še tiste tri ali štiri za dobro mero. :)

Matr, kok se fajn počutim, tut če je  :topic:

Imaš še enga več! Lagat je tud greh! .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sva najbrž približno na istem le, da tega iz tvojega profila nisem mogel razbrati.

Cvetoo, dajva takole zastavit kalkulacijo:

ko bi šla mi2 v šolo (seveda čisto teoretično) v isti starosti in ko bi yst (spet čisto teoretično) 5x pogrnil že v prvem razredu, bi bila (teoretično) lahko sošolca.

In tale tema je :topic: že od vsega začetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@PEPE :notworthy:

Upam, da ne kadiš :hmm: Da me ne boš v Trenti, ko in če se srečava pošiljal po cigarete :naughty:

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

današnje Primorske novice/str.9

...in zadeva gre dalje....

Dolini prija mir

Dolina Trente je zaradi svoje konfiguracije zelo občutljiva za hrup. Domačini in miru željni turisti to še kako zaznavajo zadnja poletja, ko po dolini rohnijo težki motorji s turisti, ki se odzivajo povabilom na križarjenja po slikovitih panoramskih cestah prek Vršiča in Predela, objavljenih v motorističnih evropskih revijah. Vendar motoristov Trentarji ne bodo preganjali, temveč "vzgajali".

--Kot bi tulil v tunelu--

"Naša dolina je ozka in globoka, zato v njej vsak hrup odmeva, kot bi tulil v ozkem tunelu. Kljub temu nikoli nismo razmišljali, da bi zaradi hrupa in nevarnosti, ki ju povzročajo motoristi, omejevali ali celo zapirali promet skoznjo. Res pa je skrajni čas za uskladitev interesov domačinov, miru željnih obiskovalcev in motoriziranih nomadov," so sklenili prebivalci doline na nedavni okrogli mizi, na katero so povabili tudi predstavnike policije in Triglavskega narodnega parka.

--Ogroženi na cesti--

Trentarji so nanizali dejstva, s katerimi se morajo soočati. "Razpršena pozidava in prometna signalizacija, kakršna je, omogočata vožnjo z visoko hitrostjo tudi skozi gosto naseljene dele doline, kar zelo ogroža našo varnost," opozarja domačin M.K., ki pa dodaja, da k sreči tako ravna le manjši del motoristov.

Kakorkoli obračamo, motoristi predstavljajo pomemben delež obiskovalcev, ki na poti skozi dolino tudi kaj pojedo, popijejo ali celo prenočijo, so na okrogli mizi priznali predstavniki KS in TD Soča-Trenta.Zato bodo naredili vse , da bi z motoristi prijetno sobivali.

--Prepričati popotnike--

Domačini so se s policisti dogovorili, da bodo še pred poletno sezono pripravili zgibanko, v kateri bodo priporočali občutljivemu okolju primerno obnašanje.Ne le motoriste, tudi ostale udeležence v prometu bodo nagovarjali, naj ne povzročajo nepotrebnega hrupa. KS, občina Bovec, TNP in policija bodo na direkcijo za ceste naslovili pobudo za dodatno omejitev hitrosti zlasti v strnjenih naseljih, kot so Podklanec, Soča in Na Logu.Popotnike bodo o svojih željah in novostih obveščali še z opozorilnimi tablami, s panoji in priporočili v avtokartah.

Popravljeno . Popravil JAZBEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj hočejo s tem??

kdo in kako bo pa kontroliral če je motor preglasen al ne??? na podlagi česa?? :eek:

hočejo premirje, dogovor o nenapadanju - skratka, sožitje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dost pozitivno oziroma ne-negativno zapisano ...

Mhm. :yes: Mene recimo ne bi motilo ce bi v tistih par naselij k je na poti do vrsica dali kake lezece policaje... ma mislim, lezece policaje in ne une hribe k mors pazit da ne podrsas spodnji del motorja <_<

Sicer pa glede miru ne vem kako bomo uredili. Ful me mikajo drugi auspuhi ker original so, ku bi reku, malo svoh :rolleyes: ma doro ajde, bom pac vozu pod 3000rpm. Ajde 3500rpm.. :whistle: :xx:

Trenta je res lepa, lepa cesta, vse zeleno, soca included. So nasi dolomiti v malem, dejmo popazit. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapovic, arrow.......že pri nizkih obratih pokažejo kaj znajo. A jih bomo mogl pol tišat :grrr al pa po gasu stopit :grim , pa jebi ga. Je pa že glas lepši in pomembnejši kot pa vse ostalo, a ne O:-)

Popravljeno . Popravil yozo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek je bil o tem prispevek v Tedniku. Sem ga pol zamudil. Je kdo drug gledal?

Ja, tvoj motor je preglasen :slap: in prehiter :yea1: in se ne boš smel voziti tam naokrog :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!