Skoči na vsebino

kako pogosto pumpate gume?


bLuZoNdEr

Priporočene objave

Zanima me kako pogosto preverjate tlak v pnevmatikah?

Sam ga preverjam kadarkoli se na to spomnim in da imam še ne ogrete gume ko se peljem mimo bencinske...pa do sedaj sem še vedno moral vsaj 0,2 bara dopumpat....zadnje čase vedno pogosteje preverjam tlak in čisto vedno moram dopumpat :blink: . Bi blo fino doma kompresorček met ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js preverjam tm okul 3-4tedne, seveda na sobote k se nardi kšno dalš furo in je treba it izpraven od doma. Mi pa še ni blo treba vsakokrat dodajat, razn enkrat k sm mel 1.9 v sprednji :blink: še teden poprej pa 2.4 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako pogosto preverjate tlak v pnevmatikah?

Sam ga preverjam kadarkoli se na to spomnim in da imam še ne ogrete gume ko se peljem mimo bencinske...pa do sedaj sem še vedno moral vsaj 0,2 bara dopumpat....zadnje čase vedno pogosteje preverjam tlak in čisto vedno moram dopumpat :blink: .  Bi blo fino doma kompresorček met ;)

Tudi sam sem opazil, da to premalkrat delam. Ponavadi opazim, ko se motor že čudno obnaša. Neumna glava. Moram pa priznat, da sem to sezono bil glede tega priden in upam, da mi bo ostalo v krvi tudi za naprej.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverim, ko mi je dolgčas, pumpam ko mam polhen kompresor.

Se pravi da ni potrebe po preverjanju in polnjenju, ker gume kar lepo stalen pritisk držijo :OK: zaenkrat (tok, tok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to o tubeless ali o zračnicah govorite? Jaz zračnico na dva tedna cca., pa vsakič zgrožen (0,2-0,4).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nekje pred dvemi leti menjal gume in po menjavi sva za foro z vulkanizerjem izmerila tlak z dvema merilcema pri njemu in je kazalo isto....nato sem v istem dnevu izmeril se na dveh bencinskih servisih.....odstopalo je na prvem za 0.6 , na drugem pa za 0.4 !!!! obakrat je kazalo vec kot pri vulkanizerju.....nato sem meril se doma z novim merilcem in je kazal isto kot pri vulkanizerju.......od takrat pumpam in preverjam tlak le se doma......nocem tvegat da bi se vozil naokoli z tlakom 3.0 ali pa se vec, v veri da imam noter 2.4, kot mora bit.....( vedno sem meril mrzle gume) :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlak v pmnematikah, bi se moral praviloma kontrolirat zmeraj, ko je pnevmatika hladna. Priporočljivo je, da na tlak, ki ga priporoča proizvajalec.

Do razlik lahko prihaja, če enkrat merite tlak v hladni, drugič pa v topli - vroči pnematiki, saj se tlak med vožnjo zaradi trenja gume ob površino - cesto dviguje.

Vsekakor je dobro tlak v pnematikeh pregledati pred:

- vsako dolgo vožnjo

- na začetku sezone (obvezno itak)

- po vsaki bistveni spremembi temparatur v ozračju (pomladi, poleti, jeseni)

- ...

Če je v pnevmatikah plin, je zadeva nekoliko drugačna, se pa pojavlja problem, ker se pnematika zaradi plina manj segreva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nazadnje prejšnji teden, ko mi je z 2,7 padlo na 2,0 in sem počasi začel dojemat, da je v gumi nek kovinski tujek.. (glej Vtise iz dnevnih voženj) :BUA:

drugače pa dokaj redno.. ni neke formule, mogoče se še najbolj približujem Gallusovi formuli..

vedno pa takrat, ko tistih nekaj znanih ovinkov ni več tako zelo suverenih kot ponavadi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redno pred vsako vožnjo, ker je bilo v navadi ena vožnja solo, ena z boljšo polovico solidno obložen. Spusti - dopumpaj... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam preveč ne zaupam merilcem tlaka na bencinskih sertvisih...nazadnje včeraj sem pumpal zadnjo pnevmatiko, željeni tlak je bil 2,8.....iz 2,6 sem na 2,7 prišel takoj; iz 2,7 na 2,8 pa nikakor.....pol sem raj vse skupaj pustil in se odpeljal.....ja bi blo res fino kompresor met.....a kdo pozna kako poceni varianto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: js pa priznam ... in me lohka spluvate kokr čte ... da od 21.5.2004 tud enkrat nism preveru gume ... kesam se in si zalužim vse kritike ...

:BUA: :BUA: :BUA:

se bom poboljšal, časna :kva2:

:yea2:

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsake dva tedna oz. če grem kam dlje še takrat vmes.....guma mora bit hladna...sej mam itak do črpalke 2 km tako da je glih prav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsake dva tedna oz. če grem kam dlje še takrat vmes.....guma mora bit hladna...sej mam itak do črpalke 2 km tako da je glih prav....

Jst mam sreco ker imam do crpalke kakih 50m :P tko da ni potrebe po tem da bi imel doma kompresor za redno preverjanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soddplah Objavljeno Danes, 10:37 AM

  Tudi sam preveč ne zaupam merilcem tlaka na bencinskih sertvisih...nazadnje včeraj sem pumpal zadnjo pnevmatiko, željeni tlak je bil 2,8.....iz 2,6 sem na 2,7 prišel takoj; iz 2,7 na 2,8 pa nikakor.....pol sem raj vse skupaj pustil in se odpeljal.....ja bi blo res fino kompresor met.....a kdo pozna kako poceni varianto?

Jaz sem ga pred kakšnima dvema letoma kupil v Intersparu, pa se mi ni zdel drag. Ko grem vsake toliko mimo, opazim, da jih še vedno imajo. Zadeva deluje čisto ok, pri avtu sem pumpal z 1,3 na 2,6 dve kolesi, potem počakal, da se je malo ohladil, pa še drugi dve. Še vedno deluje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soddplah Objavljeno Danes, 07:25 PM

Cena?

Kaj pa vem, po mojem je bila na začetku 3, potem pa še ene tri številke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam preveč ne zaupam merilcem tlaka na bencinskih sertvisih...nazadnje včeraj sem pumpal zadnjo pnevmatiko, željeni tlak je bil 2,8.....iz 2,6 sem na 2,7 prišel takoj; iz 2,7 na 2,8 pa nikakor.....pol sem raj vse skupaj pustil in se odpeljal.....ja bi blo res fino kompresor met.....a kdo pozna kako poceni varianto?

Fantje vi ga kle malo serjete. Sej lahko kupiš kompresor za tri jurje v Intersparu ali enemu od Baubavov (Baumax, Bauhaus) pa ne boste nič na boljšem glede natančnosti. Sam sem imel v rokah to zadevo za tri jurje in je tisti manometer ki je gor vsakič drugače kazal, pa bognedaj da si ga kej premaknu k je kazalc kar popizdil.Sam imam doma kompresor pa vedno pumpam gume na črpalki.

ČE bi radi imeli točen tlak v pnevmatikah potem je treba kupit en dober manometer s katerim izmeriš dejanski tlak v pnevmatiki, pa lahko pumpaš na črpalki,doma v garaži ali pa pri vulkanizerju. Poleg tega je en kup dejavnikov ki vplivajo na tlak v pnevmatiki, predvsem pa je odvisen od temperature, za prave rezultate bi blo treba pumpati gume pri 20°C pri določeni vlažnosti zraka........

Ko vržeš skupaj vse dejavnike je tisti odstopek +- 0,2 bar čist pričakovan.

Ja ja spuščanje v točnost meritve zna zadevo zakomplicirat, tak da je najbolje napumpat gumo kjerkoli že (vsekakor bolje na črpalki kjer verjetno na vsake toliko časa umerijo napravo, kot na kompresorčku za tri jurje iz Špara) pol pa se it vozit in po obnašanju in občutku povečevat ali zmanjševati tlak v pnevmatiki.

Sej konec koncev pa nobeden izmed nas ni Rossi da bi mu razlika 0,2bar predstavljala ne vem kako razliko. .)

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od tega, kakšen % je tistih 0,2 bar. :blink:

Z domačim kompresorčkom je bilo verjetno mišljeno predvsem to, da imaš konstanten tlak in da vedno meriš z isto mašinco, pa čeprav se voziš na 2,0 namesto na 2,3. Kar pa se dobrega manometra tiče, se strinjam z Letečim. Sicer pa se verjetno lahko vsakič na isti črpalki pumpa, pa ji pač verjameš, da imaš 2,4 bar. Če pa se ustavljaš na vsaki, boš samo izpuščal in dodajal zrak. :lol1:

Torej: plin!

P.S.: Tako pametujem, pa plina v motociklu vseeno nimam... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važen kakšen je kompresor samo, da znore proizvesti dovolj tlaka. Pomemben je manometer. Manometri imajo označeno klaso točnosti in iz tega je razvidno kakšno je dovoljeno odstopanje.

Kar se tiče pumpanja gum pa mislim da na 500-1000 km je dobro preveriti tlak v pnevmatikah. Vsakič pred vožnjo pa vsaj vizuelno preverit kako izgledajo gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontroliram pred vsako daljšo vožnjo (potovanje na dopust), drugač pa bolj poredko, ker sem ugotovil, da nč ne spustijo, razen čez zimo. Mam pa kompresorčk doma, luštna zadeva, ker jo lahko uporabiš kadar želiš:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!