Skoči na vsebino

Pozor CARINA !!!!


.T.

Priporočene objave

V decembru je moj kolega in motorist Peter v Italiji kupil oblačil za 400.000 LIT in tehnične robe za 700.000 LIT. Na Italjanski carini (Fernrtici) je postempljal racune, za IVO in robo uspesno presvercal mimo Slovenske carine.

Cez tri dni pa je na dom dobil priporoceno posto od Carinske uprave. V posti je bila fotokopija racunov za IVO in prosnja, naj jim poslje dokazilo, da je placal carino (15%) in DDV (19%). Prijatelju ni preostalo nic drugega, kot da je placal carino in DDV.

Torej Italijanski cariniki kopirajo racune, ki jih das potrditi, da dobis IVO in jih nato posljejo Slovenskim carinikom, ti pa zvisis.

Velja posebna pozornost pri kupovanju motoristicne opreme v Italiji.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Torej Italijanski cariniki kopirajo racune, ki jih das potrditi, da dobis IVO in jih nato posljejo Slovenskim carinikom, ti pa zvisis.

Velja posebna pozornost pri kupovanju motoristicne opreme v Italiji.

Za take primere sem tud ze jaz slišal, zato IVO do zdaj sploh še nisem uveljavljal...

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni od oddaj na valu 202 je carink nakazal taksno sodelovanje in ne samo za italjanske carinike. Tudi trgovine v katerih bos kupoval in zahteval racun za uveljavitev IVE lahko to sporocajo nasi carinski upravi

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenega profesionalizma in diskretnosti več. Tud od tujih držav ne. O tem sem že slišal, štemplam pa tud jest zato rajš ne več u Italiji !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a niste nekje pisali, da ti trgovci že pri plačilu odštejejo IVO, torej ne rabiš nič štemplat. mislim da sem zasledil to nekje pri nakupih v gorici in trstu.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Slovenski in italijanski cariniki imajo dogovor, da italijanski VSE nakupe nad pribl. 500 DEM javijo SLO carinikom in to velja ze nekaj let (preizkuseno - ko smo kupovali potapljasko opremo). Zato se poskusajte ze pri nakupu dogovoriti vsaj za vec manjsih racunov, se bolje pa za "neto" ceno (brez IVA). Ce pa ne gre, je edina resitev pot domov preko A (kot je bilo ze povedano).

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

velja to samo za mejo SLO-ITA?

Kolikor jaz vem, ja. Za iz Avstrije švercano robo sem si dal še zmeraj MWST poštemplat pa ni bilo posledic.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ...Italijani, ...kaj pričakovati od njih ki so izgubili ponos in identiteto po tem ko so jim Mavri iz Severne afrike prišli razplod po Apeninskem polotoku zganjat???

No ja, ....dejstvo je da je okrepljeno sodelovanje na meji bilo v osnovi posledica silno enostavnega prenosa GSM-aparatov preko meje, v časih ko je SLO zahtevala še famozni A-test. Fantje pa so kmalu ugotovili, da sodelovanje dela čudeže in smo ga naje---- , no ja vsaj Avstrija je zaenkrat še obljubljena dežela

Love&Respect, Zoolo

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Cez tri dni pa je na dom dobil priporoceno posto od Carinske uprave Sranje tako ja. Bi tud jaz debelo gledal!!Še dobro da mi je Italija predaleč. Avstrija hvala bogu ni tako "zagrižena".

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je kar do MOTORRAD KLINIC stopit bivši (wilfing) imajo lepe razprodaje nazadnje so imeli od 35% pa vse tja do 50% znižanje . Na AUT meji pa nič ne komplicirajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Najbolje je kar do MOTORRAD KLINIC stopit bivši (wilfing) imajo lepe razprodaje nazadnje so imeli od 35% pa vse tja do 50% znižanje . Na AUT meji pa nič ne komplicirajo

A mislis tega, ki je tik pred Lipnico (Leibnitz)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: štemplaš pri prehodu z avstrijo, pol pa po avstriji domov.

lp marijan

Kakšn štemplane med IT in AUT, sej tam ni več meje, pa še v AUT si s SLO pasušam samo v tranzitu.Sicer se ti pa to (obvestilo s strani sosedov - še posebej pri tehnični robi), zelo lahko zgodi tudi v AUT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno so na meji med avstrijo in italijo cariniki in policaji.

stopiš do njega pa je. avstrijski trgovci še vedno ne pošiljajo papirjev naši carini, tako kot italijanski, je pa res, da ko na avstrijski strani štemplaš U 34 včasih avstrijski carinik kliče na našo stran, to je izjema ne pravilo.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tole ni cist jasno. Postemplan racun je samo dokaz, da sem robo odpeljal iz Italije/Avstrije, ne pa da sem jo tudi dejansko uvozil v Slovenijo (za kar bi moral placati dajatve). Lahko sem jo tam med mejama komu senkal, al pa stran vrgu, al pa nazaj v Italijo odpeljal. Posto bi vrgel stran, pa naj mi rubijo, ce morejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robo na več računov razdeliti in med več ljudi. Nimajo kaj komplicirat(vzemibabicoindedkassaboinnanjunimenapišičeladoinkombinenzonpress)

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja , pa nekaj si pozabo??? Moraš rečt, da te Kalšek pošilja, pol dobiš še 10% dodatnega rabata!!!

jaja to pa res ne pozabit

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Najbolje je kar do MOTORRAD KLINIC stopit bivši (wilfing) imajo lepe razprodaje nazadnje so imeli od 35% pa vse tja do 50% znižanje . Na AUT meji pa nič ne komplicirajo

kake ma pa kaj cene. wilfing je mel vcasih drazje kot npr. hein gericke ali honda huter zato tam kljub 10% popusta ki ga mam nisem kupoval?

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!