Skoči na vsebino

MotoGP 2005


Jure007

Priporočene objave

Zanimivo zanimivo!

Pol pravte da je to prvič odkar je motoGP na tej progi???

Rossi bo pa valda spet pokazu da ni kr tko svetovni prvak :yea1:

MotoGP, oz. FIM GP je bil nazadnje v Laguni leta 1994.... :doze: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, te zadna dirka tam je bila leta 1994 in od tistih ki še donc vozjo so tekat vozil:

Alex Barros, Loris Capirossi, Kenny Roberts, Carlos Checa in Max Biaggi.

Od teh je edino Barros vozil v tekrat najmočnejšem, 500cc razredu, Capirossi pa je edini ki je že zmagal (leta 1993 v 250cc)

Iz superbika pa to progo že poznajo Edwards, Bayliss, Xaus in mislim da tudi Hayden (AMA tud dirka v laguni)

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edwards in Hayden se najbolj veselita te dirke, ker je njihova najljubša proga in ker sta na domačem terenu :yea2:

Bomo vidli kako se bo Rossi znašel na čisto novi progi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je svetovna proga in to bo noro dobra dirka se že veselim!!!

Sem jo že večkrat prevozo hehe na igrci seveda in že tam je svetovna tako da v živo mora ubijat !!!

to bo po moje dirka stoletja in mislim da bosta obe Yamahi na 1 in 2 mestu!

:OK: :OK: :eek: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja skoro pozabo !!! :OK:

Furi najlepša hvala, da si mi omogočo ogled prejšnje GP dirke, pijača v dobrem

Hvala!!! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je svetovna proga in to bo noro dobra dirka se že veselim!!!

Sem jo že večkrat prevozo hehe na igrci seveda in že tam je svetovna tako da v živo mora ubijat !!!

to bo po moje dirka stoletja in mislim da bosta obe Yamahi na 1 in 2 mestu!

:OK:  :OK:  :eek:  :OK:  :OK:

mau pretiravas

sm ze veckrat gledu superbike tm in dirka res ni bla nc posebnga,jest se zadje dirke spomnem da je tm Edwards zmagu na Hondi,to je zadnja dirka k sm jo vidu tm

bo pa hudo tole z gpji zgledal

kumi cakam ob 11ih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja skoro pozabo !!! :OK:

Furi najlepša hvala, da si mi omogočo ogled prejšnje GP dirke, pijača v dobrem

Hvala!!!  :OK:  :OK:  :OK:

aja Ghost pejt na motoGP stran z temile podatki

Uporabnisko ime-binca

Geslo-bine69

tm bos lohka vse dirke v zivo gledal,in posnetke...

smo enkrat vsi dobil tole kodo od enga carja,sm ze pozabu uporabnisko ime njegovo :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo enkrat vsi dobil tole kodo od enga carja,sm ze pozabu uporabnisko ime njegovo :oops:

Hehe, pozabo si ime, napiso si ga pa :lol:

Binca, hvala še enkrat!!! :OK: :worship: :yea2:

Aja, ka je zdaj s kawasakijem? A bo vozo Olivier Jacque al ne? A je sploh možno, da ima ena ekipa 3 voznike na eni dirki?

Popravljeno . Popravil Gionni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, pozabo si ime, napiso si ga pa  :lol:

Binca, hvala še enkrat!!!  :OK:  :worship:  :yea2:

Aja, ka je zdaj s kawasakijem? A bo vozo Olivier Jacque al ne? A je sploh možno, da ima ena ekipa 3 voznike na eni dirki?

aja sej res,kaj sm smotan

nemore met tri dirkace

bi si pa loh kwak zrihtu kaksnga sponzorja za sekundarno ekipo,notr bi biu magar hoffmana pa(saj jest bi tko naredu) Walkerja iz Suberbika,sam moje mnenje

v tovarniski pa vemo kdo bi vozu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mau pretiravas

sm ze veckrat gledu superbike tm in dirka res ni bla nc posebnga,jest se zadje dirke spomnem da je tm Edwards zmagu na Hondi,to je zadnja dirka k sm jo vidu tm

bo pa hudo tole z gpji zgledal

kumi cakam ob 11ih

Si pa zanimiv prvo poveš, da ni nič posebnega pol pa komaj čakaš ob 11ih??? :?

Meni se zdi proga odštekana, pa se opravičujem, če tebi ni nič posebnega!

:lol1: :OK:

PS Pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbl se spomnem, ko je Doohan enkat useku glih na unmu uvinku, ko se strmo spusti navzdol. Ti bogca je u tisto slamo udaru, pol ga je pa mal po pisti razmetal.

Uglavnm: pista je huda, dirka bo pa pomoje zanimiva kot še nobena letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbl se spomnem, ko je Doohan enkat useku glih na unmu uvinku, ko se strmo spusti navzdol. Ti bogca je u tisto slamo udaru, pol ga je pa mal po pisti razmetal.

Uglavnm: pista je huda, dirka bo pa pomoje zanimiva kot še nobena letos.

sou presiroko v ovink,po pesku v slamo pa ga na drugo stran steze vrgl,a je blo neki tazga,to se tut jest spomnem,al sm pa bol pozn posnetk vidu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred vrnitvijo na ameriška tla!

Po desetletju premora, se najboljši dirkači motociklizma znova vračajo v ZDA, kjer bo že konec tedna za dirkače MOTOGP potekala Velika nagrada ZDA na dirkališču v Laguna Seca. Do sedaj je bilo na ameriških tleh 8 velikih nagrad, zadnja prav v Laguni Seci leta 1994.

Prvi dve veliki nagradi ZDA sta bili davnega leta 1964 in 1965 v Daytoni in obakrat je zmagal Mike Hailwood.

Po 22. letih premora soi se dirkači znova vrnili v ZDA leta 1988, tokrat že v Laguno Seco, kjer je bilo, z izjemo leta 1992, organizirano svetovno prvenstvo do zadnje dirke, kot že rečeno leta 1994.

Zanimivo je to, da je v 6-ih letih, kolikor so v Laguni Seci potekala svetovna prvenstva, v najmočnejšem razredu, takrat še do 500ccm zmagal le en dirkač, ki ni bil državljan ZDA. To je bil Italijan, Luca Cadalora, ki je tako postal tudi zadnji zmagovalec v razredu do 500ccm v Ameriki.. Kar petkrat je v Laguni Seci zmagala Yamaha in sicer z dirkači:

- leta 1988 Eddie Lawson

- leta 1989, 1990 in 1991 Wayne Rainey

- leta 1994 Luca Cadalora

Edina znamka motorjev, ki je še zmagala v Laguni Seci poleg Yamahe, je bila Cagiva, kateri je leta 1993 zmago privozil prav tako Američan, John Kocinski.

Zanimivo dejstvo je tudi to, da Honda v najmočnejšem razredu nikoli ni osvojila zmage. Še najbližje zmagi je bil leta 1988 Wayne Gardner, ki je zasedel drugo mesto, ter nato leta 1990 in 1991 Mick Doohan, prav tako z obema drugima mestoma. Toda kot vse kaže, so vse šanse, da honda tudi letos ostane brez zmage na tem dirkališču.

Lepe spomine na to stezo ima tudi moštvo Suzuki, saj so kar trikrat imeli svoje dirkače na stopničkah: Leta 1989 in 1991 je to uspelo Kevinu Schwantzu in leta 1993 Alexu Barrosu.

Od 18-ih razpoložljivih prvih treh mest na 6-ih grand prix dirkah v ZDA so kar 50% teh mest zasedli ameriški dirkači. V vseh šestih letih je vsaj en Američan pristal na stopničkah za zmagovalce v 500ccm.

Yamaha in ZDA sta skupaj dosegli 3 prva štartna mesta v Laguni in sicer leta 1988, 1989 in 1991 z Wayne Raineyem. Čeravno Honda nikoli ni zmagala, pa ima po zaslugi Wayne Gardnerja iz leta 1990 in Micka Doohana iz leta 1993 in 1994 tri prva štartna mesta.

post-2044-1120410043.jpg

post-2044-1120410051.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je pa res da so takrat americani vladal v GPju,tko da to ni nc cudnga

moja teta je pa lihk sla v Californio na pocitnice in pride nazaj 17.7,ka ce bi jo jest mau obisuku in sou na dirko

hecam se,sam bi blo lepo ce bi blo res

me zanima kako se bo Hayden odrezu,kaksna zmaga mu nebi skudvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da bo Yamaha pobarvana posebaj za njihovo 50.letnico v Laguni Seci

Slisal od nezanesljivih virov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da bo Yamaha pobarvana posebaj za njihovo 50.letnico v Laguni Seci

Slisal od nezanesljivih virov

Hm verjetno si to slišal glede ekipe Suzuki, ki bo v laguni nastopila z motocikli pobarvanimi v barve Red Bull-a. Glede Yamahe pa ne vem

LP.

Bliža se vikend :OK: :OK:

Se moram pozanimat kje majo v Portorožu kak lokal ki bo prenašal dirko :P Sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_1846708_united_states300.jpg

USA :)

Ob kolkih pa bo dirka, mene toti časovni zamiki čisto :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!