Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Ja samo kako pa polcaji odreagirajo na to da se upreš podpisu zapisnika???

Noup...menda jih bo 400 :BUA:

Ka pa to njega ma brigat?!?!?!?

Ne podpises i GOTOVO..zavrsena prica pa tud ce se pandur okol obrne..ali :eek: ali :nono: ali :devil: ali :hmm: ali :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa to njega ma brigat?!?!?!?

Ne podpises i GOTOVO..zavrsena prica pa tud ce se pandur okol obrne..ali  :eek: ali :nono: ali  :devil: ali  :hmm:  ali  :?

Maš res! Lahko se :eek: ali :nono: ali :devil: ali :hmm: ali :?

, lahko pa te še na postajo vleče. :devil:

Me zanima, kako bi se obnašal, da bi bilo tako kot marsikje po svetu, ko te za najmanjši prekršek v policijskem avtu šlepajo na postajo in potem tam naprej opravljajo postopek. Ali pa da še čez noč čepiš v arestu zaradi prehitre vožnje ali popitega alkohola, čakajoč na mirovnega sodnika, ki jasno pride na šiht šele naslednji dan zjutraj. Da te vidim, katere smeškote bi potem risal.

Očitno si tudi eden tistih, ki bi ga biksal po cesti, odgovornosti pa ne prevzel. Nič bati, nisi prvi tak na MS. A nekako niso preveč "porajtani".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Djoko

Ko omenjaš zapisnik, verjetno misliš plačilni nalog :hmm: s podpisom ne priznaš krivde, ampak potrdiš, vročitev PN in prav tako lahko podaš ugovor. Če pa PN ne podpišeš, policist ne bo kompliciral glede tega, pravim iz lastnih izkušenj. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš res! Lahko se :eek: ali :nono: ali  :devil: ali  :hmm:  ali  :?

, lahko pa te še na postajo vleče. :devil:

Me zanima, kako bi se obnašal, da bi bilo tako kot marsikje po svetu, ko te za najmanjši prekršek v policijskem avtu šlepajo na postajo in potem tam naprej opravljajo postopek. Ali pa da še čez noč čepiš v arestu zaradi prehitre vožnje ali popitega alkohola, čakajoč na mirovnega sodnika, ki jasno pride na šiht šele naslednji dan zjutraj. Da te vidim, katere smeškote bi potem risal.

Očitno si tudi eden tistih, ki bi ga biksal po cesti, odgovornosti pa ne prevzel. Nič bati, nisi prvi tak na MS. A nekako niso preveč "porajtani".

:worship: :worship:

Pac dragi moj nisem puslusen drzavljan in prekleto premal nas je. Zaradi poslusnih pa dobis take in podobne zakone, na koncu pa fisisticne zakone USA, kjer policija zganja teror nad vsemi. Nc bat isto bi se obnasal sam bi bil kak fizicni kontakt konkretnejsi in sploh mogoc.

V MB je policaj stopu do mene :fight2: (5 cm razdalje od nosu do nosu) in mi tko potih reku (okol so bili namrec sprehajalci) Da bi me z takim uzitkom zdaj polomil... :grrr ...jst pa njemu da naj kr proba :grim .. in to samo zato ker mu nisem dovolil brskat po prtljazniku ker tam pac nima kaj iskati in ker sem se mu v fris smejal ko je naredil 5 hudih prekrskov samo zaradi tega da bi dobil mene k sm naredu enga majhnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Djoko

Ko omenjaš zapisnik, verjetno misliš plačilni nalog :hmm: s podpisom ne priznaš krivde, ampak potrdiš, vročitev PN in prav tako lahko podaš ugovor. Če pa PN ne podpišeš, policist ne bo kompliciral glede tega, pravim iz lastnih izkušenj.  :doze:

Ne, mislim na zapisnik kjer je naveden tocen clen zakona ki bi ga naj prekrsil.

Placilni nalog pa itaq..

In tudi za zapisnik nima kaj komplicirat, samo pod nososm se lahko obrise. Ker enostavno ni osebe na tem svetu ki bi te lahko prisilila v podpis cesarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djoko tudi js se strinjam s tabo, kar se pa tiče podpisovanj mi je pa že tudi marsikdo rekel, da se je naredil francoza in rekel da enostavno ne more podpisat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A uzakonjeno ni nič da te lahko odpeljejo na postajo če ne podpišeš zapisnika???OK...za plačilni nalog še vrjamem ampak za zapisnik pa mislim da te lahko je**jo če jim kej oporekaš .)

A lahko kdo iz prakse potrdi da zapisnika ni treba podpisat???

Ker če teoretično res ni treba podpisat zapisnika lahko ti enostavno zapisnik stran vržeš pa ko dobiš pošto se pritožiš da to sploh ni res in da je to popolna izmišljotina...pa ti naj dokažejo da si biu res 30.2. ob polnoči res ustavljen zaradi prehitre vožnje in vinjenosti za volanom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocn tko Yamaha!

V lajfu sem imel xy srecanj z policaji, v njihovi bazi imam kodo 49 (kar pomeni redni krsilec predpisov). Nevem pa ce sem 2x podpisal zapisnik. Od gore prijav in prekrskov sem jih placal tudi mogoce le 5-10%. Vse ostalo pritozbe na pritozbe!!

Je mal dela ampak koji kurac bi jaz njim placeval za nesmiselne kobajagi prekrske. Naj skrbijo za varnost ne pa da probajo kasirat tam kjer je le mogoce in zdravit svoje frustracije!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En solidarnostni predlog: :devil:

Če vas že policaj ustavi z laserjem in če imate vsaj 10 minut časa, ker dan vam je tako al tako pokvaril, parkirajte avto 20m naprej na primerno mesto in se peš odpravite 10m pred laser odpreš casnik Delo (revije imajo premajhen format) in ovirajte merjenje.

Zraven zaželjeno glasno režanje in komad "kaj nam pa morejo". :devil: :afro1: :eek:

Izvedljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz avtomobila ne smeš stopiti, če te organ zaustavi odpozadi.

Torej, če voziš in za seboj zaslišiš sireno in vidiš modro luč in morda še kak znak, potem moraš zapeljati ob rob, sploh ti ni potrebno iskati primernega mesta, lahko tudi takoj za nepreglednim ovinkom in počakati v vozilu, da se ti kavboj približa in ti pove, kaj bi rad, da narediš.

Če te ustavljajo na kateri koli drugačen način, lahko izstopiš kamorkoli in kadarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr  bi rad vidu polcaja k mi bo "prepovedu" izstopit iz avta

Ni blema, probaj striktno prekršiti to, kar je navedel Brrrm, pa nas potem obvesti. Če ne bo uspelo prvič, da bi te :fight2: , pa nekajkrat ponovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni naš problem, temveč tvoj.

Sicer pa piše v ZVCP-1 (Ur. l. 83/2004), skrito v poglavju Vozila s prednostjo in vozila za spremstvo v 126. členu v 3. odstavku v 2 točki:

modra luč in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz vozila, dokler jim policist tega ne dovoli;

in dalje piše tudi to:

Z globo najmanj 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo 2. točke tretjega odstavka tega člena

in še:

z globo 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek potnik, ki ravna v nasprotju z 2. točko tretjega odstvaka tega člena.

Zato, pazite, da če lezete iz korete, da policijsko vozilo pred zaustavitvijo ni vozilo za vami.

Če, kot radi naredijo na večpasovni cesti, zapeljejo ob vaš levi bok in vam skozi okno z liziko pokažejo, da zapeljite na stran, potem se lahko razlezete iz avta, kolikor hočete, ker ta 126. člen določa točno vožnjo za vami in modro rotacijsko luč in kratek pisk s sireno.

Preverite, če delata obe rotacijski luči. Če dela samo ena in ima avto vse policijske oznake, potem to ne velja in se vam v bistvu sploh ni potrebno ustavljati, ker v začetku 126. člena piše:

najmanj dve modri utripajoči luči (v nadaljnem besedilu: modra luč) ..... (razen za detektivske, neoznačene avte, ti imajo lahko samo eno modro luč)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, in kdo je to napisal??

Ce se boste res ravnali vedno samo tako kot pise se nam nic lepega ne pise..

Bomo hitro dobili se prave fasisticne zakone po vzoru ZDA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V USAju velja podobno, kot pri nas, s to dopolnitvijo, da mora tam imeti voznik obe roki na volanu.

Pri nas vsaj volana ni potrebno objemati, čeprav so hoteli tudi to notri spraviti takrat, 1998 leta, se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo je to napisal, zakon in vse kaj notri piše?

Mislim, da strici in tete iz Ministrstva za notranje zadeve in da kaj dosti drugih zraven niso pustili.

Potem je osnutek šel skozi parlamentarno komisijo za notranje zadeve, ali kako se točno imenuje, potem pa v Državni zbor, ki je zadevo z glasovanjem izglasoval, potem je papir podpisal Feri Horvat, ki je bil lani poleti direktor državnega zbora in je hkrati tudi podpisal naročilnico, da so vse skupaj 29.07.2004 objavili v 83. številki Uradnega lista Republike Slovenije.

Tako nekako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jose, nic bat sem ze in to tko na debelo

Sem mal izzival hehe.. mater sam to bi mogu posnet.

45min sm se vozu v krogu (4 krizisca) pred plavimi 20kmh in jih ne spustu predse.

ko so me frajeri obkolil z 4-5 avti, 2 psa in njih ene 10 :grrr .. so me takoj mel na asfaltu in brcal pa tolkli kjer se je le dal... :grrr jst pa kok sem bil nabasan nisem cutu ama bas nista... se podzigal sm jih mal... "Ma dej udar ko moski kreten" :grrr :grrr itd...itd..

Posledica: Policaj, ki me je zasledoval ima sodno prepoved priblizevanja.., ce me bo pa poskusal kdaj na cesti ustavljati pa bo po nesrec povozen kar sem na sodiscu v fris rekel tako njemu kot sodniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!