Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

kr uredu zadeva, samo dvomim, d bi doug časa stala ta zadeva... ...k na naš dolin že zdej vse semaforje v Soro zmecejo :whistle: :devil:

Sicer se bi pa domačini kr hitro navadli, samo ˝sex˝ bi pa biu k bi se enkrat tapravi tja postavl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Peljem takole včeraj ponoči po avtocesti (LJ) pod Golovcem. Sicer dobro vem, da so tam namontirali neko škatlo, ki naj bi nas nekoč v prihodnosti strašila, ampak, kolikor je meni znano, naj radar še ne bi deloval. Zato pač nisem peljal tistih usranih 80 :SS , ampak "malo" več. KAr, roko na srce niti ni težko pri takšni omejtvi. No, in, ko se peljem mimo tistega stebra se mi na desni strani nekaj rdečkasto zasbliska :eek: A so prasci zadevo že spravili v pogon? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če radar že deluje... Civilizirano bi bilo, da bi na cesti pred takšnimi stalnimi radarji na mestii opozorilne table Achtung radar. Potem bi človek še rekel, da jim je glavni cilj preventiva in ne kasiranje.

Seveda bodo zdaj rekli, da je ta radar namenjen umirjanju prometa. Domačini bomo že vedeli, ampak ta radar neoznačen ne bo koristil nekemu Slovaku, ki se pelje na morje in bo pripičil recimo 180 km/h in se zvrnil iz ovinka na drugi strani tunela. Res pa je, da bomo imeli njegovo lepo sliko tik pred nesrečo. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....a ti si tudi zvezda ratu?.....jaz sem vozil 120, pa me je med tuneloma (iz smeri BTC proti morju) pred drugim tunelom "obsijalo"........in to kalih 30m pred znakom za omejitev 80.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zadeva dela. Prasci. In brez vsakega predhodnega obvestila. Saj vem, da se bo zdaj začelo, pa bi vozil po omejitvah jadijadijadi. Drži, ampak če je tam stalen radar in če je njegov namen preventiva, potem, bi lahko na radar opozarjala posebna tabla. Bi vsi vozili po omejitvi -5 km/h in varnost bi bila zagotovljena. Tako pa gre samo za pobiranje denarja. :SS

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(10) Voznik, ki preseže s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

a) če prekorači hitrost do vključno 20 km/h, z 10.000 tolarjev;

b ) če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h, z 20.000 tolarjev;

c) če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h, s 30.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 1 kazenska točka;

d) če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h, s 40.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

e) če prekorači hitrost za več kot 50 km/h, z najmanj 60.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila se izreče tudi najmanj 5 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Previdno <_<

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prejšn petek sva se z našo mati peljala v tisto smer proti tunelu Golovec in naju je prov lepo 2X rdeče obsijalo in zdej mati čakajo na slikco+položnico :)

Aja,vozila je pa od oka 110km/h(+-5km/h) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........in to kalih 30m pred znakom za omejitev 80.....

Svojo dozo radiacije si prejel zato, ker od pred prvega predora dalje velja omejitev 100 km/h :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prejšn petek sva se z našo mati peljala v tisto smer proti tunelu Golovec in naju je prov lepo 2X rdeče obsijalo in zdej mati čakajo na slikco+položnico :)

Aja,vozila je pa od oka 110km/h(+-5km/h) .)

In zakaj nisi tega nemudoma sporočil na motomars? :angry: Saj veš, da se moramo samozaščitno organizirati. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tole oddajo "Policaji čestitajo in pozdravljajo" je samo en problemček; Iz priložene dokazne slikice se ne vidi, kdo je vozil?!? Zato je zelo na mestu pritožba, da so si tisti dan izposodili naslednji ljudje (seznam) oziroma so ga vozili naslednji družinski člani (seznam). Seveda se ni nihče (ali pa so se vsi) peljali po inkriminiranem odseku. Sedaj pa naj sodnik ugotovi kdo je dejansko povzročil prekršek.

V Italiji je taka stvar obstala pred ustavnim sodiščem (prejšnje sobotno Delo - Na kolesih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ljudje, ni mi dalo miru in sem bika zagrabil kar za roge. Dobil sem tale odgovor:

Spoštovani,

glede na vaša vprašanja vam posredujemo naslednje pojasnilo:

Kot smo večkrat obljubili, bomo o začetku delovanja statičnega

radarja hitrosti javnost seznanili. To smo storili danes na novinarski

konferenci v prostorih Postaje prometne policije Ljubljana. Navzoče smo

seznanili, da bo prvi stacionarni radar pričel z delovanjem v ponedeljek

14. marca 2005.

Vse do tega datuma opravljene meritve hitrosti so bile opravljene z

namenom preizkušanja in testiranja naprave in ne morejo biti podlaga za

ukrepanje zoper morebitne kršitelje.

Prijazen pozdrav,

Tadeja Kuhar

Predstavnica policije za odnose z javnostmi

Ministrstvo za notranje zadeve

POLICIJA

Štefanova ulica 2, 1000 Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Way to go Tadeja.....(ne Tadej, da ne bo pomote).......

Vabim na kavo mladenka.....kontaktiraj pm.......odvalil se mi je kamen od srca (pa iz tošla tudi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, Tadeje ni na tem forumu. Je samo po službeni dolžnosti odgovorila na moje vprašanje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, Tadeje ni na tem forumu. Je samo po službeni dolžnosti odgovorila na moje vprašanje.  :)

....samo preventiva,ko bo nekoč na forumu.......naj ve......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Peljem takole včeraj ponoči po avtocesti (LJ) pod Golovcem. Sicer dobro vem, da so tam namontirali neko škatlo, ki naj bi nas nekoč v prihodnosti strašila, ampak, kolikor je meni znano, naj radar še ne bi deloval. Zato pač nisem peljal tistih usranih 80  :SS , ampak "malo" več. KAr, roko na srce niti ni težko pri takšni omejtvi. No, in, ko se peljem mimo tistega stebra se mi na desni strani nekaj rdečkasto zasbliska  :eek:  A so prasci zadevo že spravili v pogon? :?

tisto bodo vključili 14. marca letos, pa še to ni ziher, ali bo tam ,ali v kateri od drugih štkatel... škatel bo več, merilnik pa sprva eden, ki ga bodo selili.

to je povedal danes na radiu Robert Sušanj, predstavnik slovenske Policije, ki je tudi član na Motosvetu (najdete ga pod imenom Cacy).

Lp, Simon

(ups, šele sedaj prebral tudi Polžev/Tadejin prispevek)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se pa, glede na odgovor GPU, opravičujem našim vrlim policistom, ki sem jim danes nadel različne oznake. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto bodo vključili 14. marca letos, pa še to ni ziher, ali bo tam ,ali v kateri od drugih štkatel... škatel bo več, merilnik pa sprva eden, ki ga bodo selili.

to je povedal danes na radiu Robert Sušanj, predstavnik slovenske Policije, ki je tudi član na Motosvetu (najdete ga pod imenom Cacy).

pa a res ni enega mesta na tem svetu brez plavih angelov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno a je kej u tistih škatlah al pa ne, treba jih je onesposobit, poškodovat ali kakor koli uničit in iztrebit, seveda po nesreči, ups.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm...tale radar pod Golovcem je prb.2km stran od mene tko da se tolpa Že zbira ;) ...pa ne okol govort B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po radiu je govoril predstavnik policije, ki je rekel ,da da bo tisti radar začel obratovati 16. marca kot vsi tovrstni stacionarni radarji po slo...nič prej...vse drugo je natolcevanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!