Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Evo, danes dobil položnico s sliko,služben avto slikan v celoti,se mene vidi za volanom,potem pa še približana -zumirana tablica,peljal sem 110 kmh,za plačat je 10.000 ,če v  8 dneh pa 5.000sit,dal šefu da je plačal :OK:

..in oba sta zadovoljno odpujsala domov.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta pa je v tem,da se je nama mudilo na obalo,pa mi šef pravi, da greva lahko 10 kmh več na uro ,in da ne bo nič,sedaj pa položnica,direktno v njegove roke :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obalo skozi Golovec??? ali je bila slika iz kangooja.

Ce je bila slika iz Golovca ti priporocam Ljubljanski obroc po desni , zahodni strani - smer Siska. :hmm:

Pa tistih 10 km/h vec na autobahnu, mislammm :?

A ni sefu ostal vsaj 30 oz.15 jurjev za placilo kazni - ves kok bi bla prej na obali :yea1:

Pa srecno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem se vozi iz črnega kala proti razrdtemu po stari cesti. Srečal sem tri patruljna vozila naših varuhov ob cesti, pa so me vsi popolnoma ignorirali :hmm:. Kot da se sploh nebi peljal mimo, pa sem prepričan, da so me slišali že 1km prej... v glavnem, tud pogledal me niso, kaj šele da bi me kdo šel merit z laserjem.

Po mojem mnenju obstajata dve možnosti:

1. meli so skrit foto laser in bom dobil 3 položnice domov (al pa vabila za sodnika :cry: )

2. obstaja nova politika slovenske policije - "pusti motoriste na miru" :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ne eno ne drugo...pač niso bili tam zarad kontroliranja prometa oz. niso bli osredotočeni na policiste :D

Don't worry, be happy ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOnes so me z laserjem na Zaloski, kjer je omejitev 40.

Po semaforju ga navijem in vse kar je bilo da sem videl liziko, bil sem preprican, da je bil kje stacionarc, ampak cop mi predlaga ogled meritve na laserju(pistoli).

Skor sem popizdu, ampak sem se pol umiru.

Prekoracu naj bi za 45km/h. Ko sem ga vprasal kam je meru, je reku v luc! Zanimal me je kako mi bo to dokazal je ostal brez odgovora.

Veselo si je zapisoval moje podatke in mi ni nic dal za podpisat.

Je reku, da bom lahko ostalo razlozu sodniku...

Ocitno zdej lahko strelajo z laserji po nas kokar jim pase...

Ali lahko? Sploh ne vem kaj naj povem sodniku ko ga bom obiskal,

ali napisem na odlocbo katero mi bodo poslali.

Tale nov zakon je poln presenecenj.

Mi lahko kdo kako pomaga in napise kaksen scenarij:)

Pa srecno ostali pred COPi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi s kšno foro da si prehitevu nekoga in da ta hitrost sploh ni tvoja!

A pol zgubiš izpit ker si prekoraču več kot 100%???

:BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HY!

Sem se včeraj peljal iz smeri Trbovlje-Prebold (Marija Reka.....) pa so mel tile naši smrkci pod klancem, takoj ko se pripelješ na ravnino po enih treh ovinkih radar..... in sicer, ko se boste peljali to relacijo bodite pozorni, ker je za cesto prometni znak z omejitivjo 40 :BUA: , cesta je pa itak :kva2: , ampk sem jih če prej vidu he he he.

Za cesto na makedamskem odstavnem pasu na desni strani je mel model postavljenega Renault Kangoo-ja, noter se je pa čez zadnje steklo videlo stojalo, gor pa kamera (skor me je kap, ko sm ga zagledu :eek: ), 200-300 metrov nižje sta pa čakala kekca z liziko :cry: .........., ampak....................ko sm jst prevozu Kangoo-ja, sam na GASSSS, pa se mim policajev prpelu ku budala, me je tip gledu, ku :alien1: he he he he he he, kaj češ, treba jih je :headbang:

TAKO DA BODITE NADVSE PAZLJIVI, KO SE VOZITE SKOZI MARIJO REKO!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...omejitev 40...prekoracu naj bi za 45km/h...mi ni nic dal za podpisat.

zakon predvideva le podpis zapisnika o opravljenem psihofizičnem pregledu (alkohol, mamila,... ) ne pa tudi plačilnih nalogov...

v tvojem primeru pa ti sploh še ni bil izdan plačilni nalog, temveč je zadeva predana sodniku za prekrške, kjer boš imel možnost zagovora oz. pritožbe na odločbo sodnika...pri prekoračitvi za več kot 30km/h v naselju lahko odločbo o prekršku izda le sodnik...

btw...kazen za prekoračitev (v naselju) nad 30 km/h je najmanj 120.000 SIT in 5 KT ter prepoved vožnje (začasni odvzem VD), za prekoračitev nad 50km/h pa se trajno posloviš od VD (najmaj 120.000 SIT in 18 KT)...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOnes so me z laserjem na Zaloski, kjer je omejitev 40.

Po semaforju ga navijem in vse kar je bilo da sem videl liziko, bil sem preprican, .......................................

.................................................

Sploh ne vem kaj naj povem sodniku ko ga bom obiskal,

ali napisem na odlocbo katero mi bodo poslali.

Tale nov zakon je poln presenecenj.

Mi lahko kdo kako pomaga in napise kaksen scenarij:)

Pa srecno ostali pred COPi :yea1:

Z laserjem mora policist meriti v površino, ki je RAVNA, postavljena pod kotom 90° v smeri gibanja vozila (z odstopanjem max. 15°). Prav tako ne sme biti sprememba hitrosti (pospešek ali pojemek) prevelik v času merjenja. Policist, ki meri mora imeti stabilno oporo (streho vozila, palico za oporo... )..... :hmm:

Mogoče jim lahko poveš, da na svojem motornem kolesu nimaš s sprednje strani nobene površine primerne za lasersko meritev hitrosti. Če je laser izmeril kakršnokoli hitrost, je ta zagotovo napačna, saj policist laserja ni mogel usmeriti v ravno površino na tvojem motornem kolesu ali na tebi (včasih merijo v čelado). Prav tako si pospeševal s semaforja in bi lahko bila sprememba hitrosti prevelika, da bi laser izmeril to hitrost, ki ti je očitana. Kakšna je bila razdalja od semaforja, pa do točke, kjer so ti izmerili hitrost 95 km/h? Če se malo poglobiš v podatke o laserskem merilniku in pogojih meritev, malo izračunaš svoj pospešek v trenutku meritve................ Lahko mogoče še kaj storiš. Za drugič pa ........ kaj bi ti solil pamet, ko je še sebi ne morem. O:-)

Popravljeno . Popravil SONCE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOnes so me z laserjem na Zaloski, kjer je omejitev 40.

Po semaforju ga navijem in vse kar je bilo da sem videl liziko, bil sem preprican, da je bil kje stacionarc, ampak cop mi predlaga ogled meritve na laserju(pistoli).

Skor sem popizdu, ampak sem se pol umiru.

Prekoracu naj bi za 45km/h. Ko sem ga vprasal kam je meru, je reku v luc! Zanimal me je kako mi bo to dokazal  je ostal brez odgovora.

Veselo si je zapisoval moje podatke in mi ni nic dal za podpisat.

Je reku, da bom lahko ostalo razlozu sodniku...

Ocitno zdej lahko strelajo z laserji po nas kokar jim pase...

Ali lahko? Sploh ne vem kaj naj povem sodniku ko ga bom obiskal,

ali napisem na odlocbo katero mi bodo poslali.

Tale nov zakon je poln presenecenj.

Mi lahko kdo kako pomaga in napise kaksen scenarij:)

Pa srecno ostali pred COPi :yea1:

Js bi se na tvojem mestu delal totalnega idiota, da nič ne vem o tem in da se tam še nikoli nisem peljal pol si pa nej kar si morjo, to je najlažji zagovor, v primeru da ti ni dal nič za podpisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se strinjam, da po novem zakonu verjetno ni treba popolnoma nic potpisovati. Novi zakon pravi, da ti prepovejo nadlanjo voznjo pri taki prekoracitvi. Vendar mi policista nista nic rekla, da ne smem vec vozit...

Ma jaz mislim tud da bom placal za popizdit, razen ce grem res pametovati o tem, da me je cilal v glavo in ne v luc. Sam kje pa v teh nasih glupih zakonih pise, da on ne sme mene cilat v glavo, razen ce bi se na licu mesta naredu idijota in zlelzel skupaj.

No karkoli bo, bom pripravil govor za sodnika za prekrske ali pa celo placal, kaj cem, tudi mene je doletelo lahko recem konec koncev.

Hvala vsem za odgovore and see you on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dobu amnestijo od sodnika za lanskoletni prekršek :yea1: :yea1:, čeprav sem imel 30+ v naselju!

Zdej pa počas naprej :nono: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v delu

Radarske verige nastavljajo danes: od LJ-Hrastnika,četrtek LJ-Kočevje,vmes pa še Gorenska in Primorska cesta

Pazite se imajo teden umirjanja hitrosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v delu

Radarske verige nastavljajo danes: od LJ-Hrastnika,četrtek LJ-Kočevje,vmes pa še Gorenska in Primorska cesta

Pazite se imajo teden umirjanja hitrosti

Kaj na Dolenjskem pa nč merjenja? :blink:

Hvala bogu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi se na tvojem mestu delal totalnega idiota, da nič ne vem o tem in da se tam še nikoli nisem peljal pol si pa nej kar si morjo, to je najlažji zagovor, v primeru da ti ni dal nič za podpisat.

:whistle: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tole sm dubu po mailu od enga kolega:

Spostovani !

Ne zamerite , ce vas vznemirjam brez dovoljenja, a obvestilo , ki

prihaja iz zanesljivih virov,

utegne priti komu za konec tedna se kako prav !

Lep vikend

> Pozdravljeni vsi naslovniki,

>

> Ta vikend bo najbolj obsežna akcija slovenske policije s katero hočejo

> zaustaviti morijo po naših cestah, po izjavah naj bi bilo na slovenskih

> cestah kar 95% vseh radarjev stali in ustavljali pa bodo vse in ne bodo

> imeli popolnoma nobene tolerance , kar se tiče prekoračitve hitrosti in pa

> kar se tiče alkohola.

> Tako da vam svetujem pamet v roke, ker če ne , bo bolela glava in pa trpela

> denarnica. Sicer pa vam tako ali tako priporočam da vozite previdno in

> strpno ker nebi radi zvedeli kake tragične novice.

Tko da banda, pamet v zapestje :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa tisti tapametni ki mamo prinetano :slap: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z laserjem mora policist meriti v površino, ki je RAVNA, postavljena pod kotom 90° v smeri gibanja vozila (z odstopanjem max. 15°). Prav tako ne sme biti sprememba hitrosti (pospešek ali pojemek) prevelik v času merjenja. Policist, ki meri mora imeti stabilno oporo (streho vozila, palico za oporo... )..... :hmm:

Mogoče jim lahko poveš, da na svojem motornem kolesu nimaš s sprednje strani nobene površine primerne za lasersko meritev hitrosti. Če je laser izmeril kakršnokoli hitrost, je ta zagotovo napačna, saj policist laserja ni mogel usmeriti v ravno površino na tvojem motornem kolesu ali na tebi (včasih merijo v čelado). Prav tako si pospeševal s semaforja in bi lahko bila sprememba hitrosti prevelika, da bi laser izmeril to hitrost, ki ti je očitana. Kakšna je bila razdalja od semaforja, pa do točke, kjer so ti izmerili hitrost 95 km/h? Če se malo poglobiš v podatke o laserskem merilniku in pogojih meritev, malo izračunaš svoj pospešek v trenutku meritve................ Lahko mogoče še kaj storiš. Za drugič pa ........  kaj bi ti solil pamet, ko je še sebi ne morem.  O:-)

....tukaj prijatelj pa nimaš prav.....sploh ne rabi ravne površine, da ne bo pomote....so pa druge omejitve, ki se tičejo predvsem razdalje , pri kateri te lahko še izmeri.....in sicer je za motor max. 100 m ......meritev se pa opravi v manj kot desetinki sekunde....tako da teorija o nekih razdaljah povezanih s pospeški od semaforja pade , verjemi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je to policist sam razlagu,ki je opravu že miljon meritev in je reku da če gre po kaki ravnini motor 200km/h je skorej nemogoče da ga izmeri z laserjem oz. tut če ga izmerijota pištolca rab par sekund da sporoči hitrost tko da je v tem času motor že 3X mimo!

Enostavno norca na R1,ki čez brezovco recimo leti 200km/h al pa še več,ne morš ustavit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jao dons bom pa po domače "jebal ježa" ko bom šel do morja pa nazaj... :SS ...bo treba kr več ali manj po omejitvah vozit :) ...no ja vsaj mal bom na bencinu prišparal :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!