Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Ja mi bomo pa v soboto jebal ježa prot morju :wacko:

Še dobr da grem z enimi čoperisti dol da bodo oni mal tempo nižal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi bomo pa jebali ovinke, kjer z laserjem ne more mert :P so pa zato našminkani z providami :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejte res pazit ker danes so bli vsaj trije radarji iz LJ do GO tko da pocasi.. pismu pa tak lep dan morjo... hm... pokvart :slap: :fredy:

Pa srecno danes! :OK:

duhec

Popravljeno . Popravil duhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je to policist sam razlagu,ki je opravu že miljon meritev in je reku da če gre po kaki ravnini motor 200km/h je skorej nemogoče da ga izmeri z laserjem oz. tut če ga izmerijota pištolca rab par sekund da sporoči hitrost tko da je v tem času motor že 3X mimo!

Enostavno norca na R1,ki čez brezovco recimo leti 200km/h al pa še več,ne morš ustavit!

...mogoče si bom sposodil en laserski merilnik, pa lahko testirava.....meritev je v desetinki sekunde, omejitev je razdalja, ki je za laser 100m.....hint: pri 200km/h prevoziš kakšno pot v 1.sekundi?....ti je zdaj jasno,zakaj ga ne more izmerit?ali pa vsaj vstavit ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes srečal tri mobilne radarje, pa dneva še ni konec. Ta vikend bomo res bol zaspano mogli vozit :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No nisem našel teme o radarjih, pa se mi zdi, da sem jo nekoč nekje zasledil.

No zadeva je taka, dans sem spregledal belega Kangooja v katerem je radar in me zanima,če te slika ali te lahko samo meri? Stvar je taka, da me je meril v luči, če me je, isem čist ziher, ker sem bil lih v fazi prehitevanja. Ker če me je slikal, je možnost, da najdejo kdo je lastnik motorja. kdo kej ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najdejo te sigurno lahko ker maš pač tablco zadi ane... en sodelavec je enkrat podobno naletu s kombijem, ustavli ga niso kasneje je pa dobiu po pošti odlok da more do tega pa tega datuma predložit podatke o vozniku k je takrat pač na radar naletu... (zgodba je bla na koncu taka, da je njegova žena zgubla izpit za tri mesce ker je on pač poklicni voznik in si tega ni ravn mogu prvoščt)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jaz sem takoj pol v križišči levo zavil, nevem če je tablco uspel tako hitro videti, ka pa vem, upam, da ne bo nič. Bil je pa obrjen v smeri moje vožnje, se pravi, radar ma pa na zadno šipo obrjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te je od spredi slikno, pa te potem naprej na cesti policist ni ustavil, da bi si zapisal tvoje podatke, pol si lahko brez skrbi, saj si s tako sliko kjer ni gor reg. tablice ne morjo pomagat nič in ne bo nobene kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej sem tudi jaz pridvieval, sam ko kurc neveš, če ma vsped na havbi kej namontiran, da te vzad zmer, vspredi pa slika. K ni bla sam prevelika hitrost, še kej druga... k za brzino se še nekak zmenš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še jaz postavim eno vprašanje, ker je ravno tema takšna.

zgodba:

očeta so na mojem motorju (registrinan name), po vsej verjetnosti slikal z belim kangujem. pravim verjetno, ker ga niso ustavili, je pa še tudi prehitro, da bi kaj dobil po pošti. hec vsega pa je to, da sem jaz točno tisti čas igral nogomet in si pri tem zvil gleženj. sledil je obisk dežurnega in gips.

vprašanje:

ali se bo dalo izgovoriti, da to nisem bil jaz in da nič ne vem o tem, da bi moj motor vozil po tisti cesti. vse to bi lahko dokazoval recimo z izvidom zdravnika, na katerm se jasno vidi datum in ura obiska.

ali pa me čaka kakšno neprijetno presenečenje in bom moral dokazovati ravno nasprotno, kdo je sedel na motorju?

hvala,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa me čaka kakšno neprijetno presenečenje in bom moral dokazovati ravno nasprotno, kdo je sedel na motorju?

če so dejansko zabeležili tablico boš moral dokazati da nisi ti vozil (izvid zdravnika) ter seveda povedati, kod je vozil

"Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam občutek, da je za obej kriv isti Kangoo  :angry2: (vidim, da si s Kompol, jaz sem ga srečal v Štorah)

mogoče je isti, datum in lokacija pa verjetno ne. njega so portretirali pred šmarjem iz smeri rogaške. drugače pa je moj gips od nedelje in prav toliko dni tudi brez motorja

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so dejansko zabeležili tablico boš moral dokazati da nisi ti vozil (izvid zdravnika) ter seveda povedati, kdo je vozil

:nono: ne drži povsem....Zakon o prekrških pravi sledeče:

Zaslišanje obdolženca

114 člen

(1)Obdloženec se zasliši praviloma ustno. Obdolžencu se pove, česa je obdolžen, nato pa se vpraša, kaj lahko navede v svoj zagovor; pri tem se mu pove, da se ni dolžan zagovarjati in tudi ne odgovarjati na vprašanja, če pa se zagovarja, pa ni dolžan izpovedati zoper sebe ali svoje bližnje ali priznati odgovornost za prekršek....

@mare

če si ti v tistem času bil na 'gipsanju' in maš za to papirje, pol se, če bo do tega prišlo, postopek na sodišču ustavi in ne bo kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beli kangooji delujejo po tem sistemu:

Avto je parkiran nekje ob cesti, lahko je obrnjen tako, da te fotografira od zadej ali pa tud od spredej (največkrat te slika ko se pelješ proti njemu - torej od spredaj) kar pomeni da če te slika na motorju se tvoja tablica na posnetku ne bo vidla - je pa hec tu, ker v avtu sedi vedno policaj in sporoči patrulji, ki nekaj 100 m naprej ustavlja, da naj te dol potegnejo, ker si šel prehitro...

Zdej če maš srečo, da policaj v belem kangooju ni videl tvoje tablice in da prej nekam zaviješ - potem ti je uspelo...... če pa na, potem pa$$$$$ :(

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Jest bi tud prašal če je kšna šansa da dobim kazen po 14 dneh, ker sm peljal 100 km/h čez vas pa me je policaj z radarjam ulovu,vsaj spremljal me je z radarjam sam je bil pa zravn mene tud en avto , ustavl me pa niso nč ker ni bilo naprej nobenih kapsov več vsaj jest nism naletel nanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pri tem se mu pove, da se ni dolžan zagovarjati in tudi ne odgovarjati na vprašanja, če pa se zagovarja, pa ni dolžan izpovedati zoper sebe ali svoje bližnje ali priznati odgovornost za prekršek....

...in se nadaljuje "Če se obdolženec noče zagovarjati ali noče odgovarjati na posamezna vprašanja, ga je treba poučiti, da si utegne s tem otežiti zbiranje dokazov za svojo obrambo."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Jest bi tud prašal če je kšna šansa da dobim kazen po 14 dneh, ker sm peljal 100 km/h čez vas pa me je ....

Če je ta tvoja "vas" strnjeno naselje z omejitvijo 40 ali 50 km/h, bi ti jaz poslal položnico za 100.000 sit in ti vzel za kakšnega pol leta še izpit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je ta tvoja "vas" strnjeno naselje z omejitvijo 40 ali 50 km/h, bi ti jaz poslal položnico za 100.000 sit in ti vzel za kakšnega pol leta še izpit ...

ne zdaj tu nekaj moralizirat in se delat svetnika :nono: ....boš tudi ti enkrat prileto na 'mino' ...pol pa :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola v naslju (Tržaška cesta ob 23h) sem peljala 73 namesto 50. Ker je prekoračitev preko 20 km/h imam možnost napisati izjavo kaj me je naPeljalo k temu deliktu :(

Zanima me predvsem kako ta izjava upliva na izrek kazni. Po zakonu mi pripada 60.000 globe in 3 kazenske točke...vsaj tak sem jaz dojela nov zakon. :?

Radar je bi Multanova 6F Nihče me ni ustavil; samo obvestilo (brez položnice)je prišlo na naslov lastnika avtomobila. Tu je tudi prvi problem...kje povem da sem bila jaz za volanom? Ali če ostanem tiho dobim možnost ,,polovičke,, -v osmih dneh?In če kaj napišem in dobim oceno ,,nevredno,,...mi ta možnost odpade?-po možnosti dobim še naknadne stroške sodnika za prekrške??

Zgodilo se je nekako takole: Grem iz obiska pri kolgici...speljem...čez parmetrov puf bang...poči ...ni se mi niti sanjalo kaj bi bilo...grem ven pogledam...na tleh mali muc, ki se čudno zvija...in kos zaščitne plastike (tam okoli jermena). Ker je mačku tela kri iz gobčka, ker mu je posnelo dlako na hrbtu, ker je iz njega teklel drek in scavnica, ga poberem...in edino kar mi je ob taki uri padlo na pamet so bile gmajnice (dežurni veterinar je strašno drag, maček postane tvoj, dobiti ga ni kar tako-lastne iskušnj)...se vsedem v avto...prižgem pa vidim lučke za akomulator svetijo...neki ni uredu...odprem havbo...jermen od altenatorja je dol padu. Prosim kolega naj mi posodi avto, da mačka odpeljem medtem pa naj spravi jermen nazaj. Pokličem zavetišče se vse domenim...bo prišel tudi veterinar ...in grem...seveda zgrešim odcep za Gmajnice...produžim do brezovice....obrnem...grem nazaj...me slikajo...maček je medtem prišel k sebi...ga dostavim ga spucava, nič polomljen, bil šoku....hodi ...izgleda da bo prežive....pač je zlezel k mašini.

Ali je imel notranje poškodbe in Je poginil? Ne vem-ne povedo, ker ko pride v zavetišče je njihov in varovanje podatkov itd.

Ker sem videla fleš ( nisem filmska diva torej paparaci odpadejo) vem kaj je pomenilo bliskanje ...se nato vrnem na mesto dogodka in potrkam unemu v ,,radar avtu,, in ga vprašam v katero smer sklika...sveto mi je zagotovi,l da v smeri vožnje...torej mene ni slikal...vprašam še enkrat...sigurno slikate samo ta pas...avto namreč ni moj in ne bi rada drugemu nakopala nevšečnosti...mu povem (sej me je videl vso zasvinjano in tudi dišala ravno nisem) še kam se mi je mudilo (čeprav ve, da mu je čist vseen) in da res ne želim, da bi kdo drug odovarjal za moje grehe...Ne gospa res vam povem merimo samo ta pas in ne nasprotnega. Rečem OK pol, upam da res. Seveda me je nategnil.

Potrdilo, da sem takrat dejansko bila tam takrat in o stanju mačka ob sprejemu grem iskat jutri.

A se mi splača sploh s tem ukvarjat...da ne bo hujše kot če sem čist tiho?

Kakšne so vaše izkušnje...o spodbijanju radarja se mi zdi preveč...,,naduvano,, in ,,delam se pametnega,,.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!