Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

kako je sedaj z vsemi temi radarji pred, v in po tunelih okoli ljubljane? ni nic bliskalo vceraj. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm mel pa že dvakrat srečo in me ni ujel pa je meru samo mene....zgleda nekaj o tem da je težko zmerit motorista le res

sigurno je promlem... še posebej če greš hitro in še mal zavijugaš po cesti :D

par dni nazaj je policajček poskušal srečo z mano.. sicer je bil na drugi strani ceste.. tako da me ne bi mugu ustavit... ampak je samo odkimaval z glavo..... ni mu usplo :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da bodo če niso že (tabla radar je že postavljena) postavili radar v predoru Kastelec in Dekani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da bodo če niso že (tabla radar je že postavljena) postavili radar v predoru Kastelec in Dekani.

Ja. Tole je bilo danes na Valu 202. Rekord v teh dveh tunelih naj bi bil nekaj čez 190 km/h, mislim da 196 km/h. Zaradi vseprevelikega divjanja v tunelu naj bi kmalu začeli na dom divjakov pošiljati položnice. Pred tunelom naj bi tudi stala tabla, na kateri bo pisala tvoja trenutna hitrost.

<_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da bodo če niso že (tabla radar je že postavljena) postavili radar v predoru Kastelec in Dekani.

Sem slučajno ujel na TV, pri poročilih in rečeno je bilo kao, da so sedaj samo table, ter prikazovalniki trenutnih hitrosti. Če se pa promet ne bo umiril bodo pa postavili stalne stacionarne radarje kot so pod Golovcem.

Samo mislim pa da imajo merilce hitrosti že od vsega začetka v tunelu. Ker so imeli tudi vse podatke o najvišji hitrosti 192, pa povprečni 110 in bla bla bla?

Kar se pa tiče prikazovalnikov hitrosti, pa mislim, da na motorje sploh ne palijo, sem se peljal nazadnje mimo daleč za avtom, pa je za avto kazalo, meni pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta za Šentjernejem (na Vrhu) je očitno malo boljše izvedbe, ker meni zmeraj pokaže, koliko peljem (ampak natanko 5 kmh manj kot po števcu na motorju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta za Šentjernejem (na Vrhu) je očitno malo boljše izvedbe, ker meni zmeraj pokaže, koliko peljem (ampak natanko 5 kmh manj kot po števcu na motorju).

Aja? Nisem utegnil pogledat na števc :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta za Šentjernejem (na Vrhu) je očitno malo boljše izvedbe, ker meni zmeraj pokaže, koliko peljem (ampak natanko 5 kmh manj kot po števcu na motorju).

pomeni, da ti števec kaže 5km/h preveč........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mislim pa da imajo merilce hitrosti že od vsega začetka v tunelu. Ker so imeli tudi vse podatke o najvišji hitrosti 192, pa povprečni 110 in bla bla bla?

Na novih delih avtocest ima dars merilnike hitrosti za njihove potrebe :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomeni, da ti števec kaže 5km/h preveč........

Pravzaprav to ne pomeni prav nič. Mogoče pa je rezerva pri teh merilnikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uceri na zasavski prvi v koloni pa se je sam smejal in gledal kdaj bo padla ena nizja

aja pa na nekem stojalu je mel radar/laser zgleda en nov sistem sem jih vidu

tudi v BIH

al se mu je pa rokca tresla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav to ne pomeni prav nič. Mogoče pa je rezerva pri teh merilnikih.

to pravzaprav pomeni, da ti števec kaže 5 km/h preveč........in če ne verjameš, ti lahko policaj z Traficpatrolom (beri laserski merilnik) dokaže, da pelješ 5km/h prehitro.....in rezerve pri teh merilnikih ni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav si preberi ponovno moj prvi post, kjer sem napisal, da kaže ta tabla za 5 kmh manj, kot pa kaže števec na mojem motorju. Policaj bi v primeru, če se držim omejitve, kvečjemu ''dokazal'', da peljem 5 kmh premalo. Pod pogojem, da je ta tabla natanko vkalibrirana na te policijske laserje.

Torej: če mi števec na motorju kaže 5 kmh preveč, bo valjda cops nameril 5 kmh manj, kot mi kaže števec.

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJ!

Ponavadi števec kaže preveč na vseh motorjih. Bi si upal trdit, da je tista naprava bolj točna, kot tvoj števec.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Barth.....se globoko opravičujem......narobe prebral,oz. predstavljal........

drugače so pa te table točne "u nulo".....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene kot novinca na motorju pa zanima sledeče.

Peljal sem se skozi naselje enih 70 km/h kjer je zaradi dela na cesti omejitev na 40 km/h. Tik pred dvema policajema, ki sta sedela v avtu (lepo skritim) sem zabremzal in se mimu peljal še vedno kakih 60km/h. V vzratnem ogledalu sem tudi videl da je en policaj pošteno bulil za mano. Zaradi male hitrosti je lahko sigurno videl tablico. Je možno da mi napišeta kakšno kazen, kakor, da sta ona dva mene zmerila in me nista mela časa ustaviti ali kaj podobnega!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prej pozabu vprašat. Malo sem iskal pa nič našel, v zvezi s tem, če narediš tablico na tečaj - beri pant, tako da se ti pri malo višji hitrosti obrne navzgor zaradi obtekanja zraka. Te lahko policija kaznuje zaradi take montaže, glede nato, da je tablica pri hitrosti NIČ v nevtralnem položaju.

Sprašujem zato, ker si res ne želim plačevati za vsak prekoračeni kilometer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno da mi napišeta kakšno kazen, kakor, da sta ona dva mene zmerila in me nista mela časa ustaviti ali kaj podobnega!?

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilski in motoristični števci po mojih izkušnjah kažejo malo več (torej je v njih rezerva) od dejanske hitrosti, primerjava s tablami, laserji in GPS-om, ki vsi uporabljajo natančnejše principe merjenja od tistih v vozilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, sem ravno zadnjič gledal....'informativni' radar postavljen na začetku vasi mi je kazal hitrost 72, na števcu v avtu pa je bil cajgar na 80 :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po DIN ali ISO je predpisano, da MORA!!! števec kazati od 0 do 7% preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim. V avtu mi kaže skoraj 3% preveč pri 110 km/h ter okrog 6% pri hitrosti 50 km/h.

Na motorju mi kaže pri 110 km/h 5% več. Seveda pa so vsi omenjeni podatki odvisni tudi od obrabljenosti pnevmatik. .)

Porodila se mi je ideja, medtem ko sem zvečer pred bliskanjem in bržkone gromom (ga nisem slišal ob glasnosti vetra v čeladi) bežal s Kranjske na Štajersko s polnim plinom skozi Domžale, pa Dob, pa Šentvid, itd. Ob misli na premočene cunje mi je bil vseeno tudi za laserje, a kljub temu mi ni dalo miru. Govora je v tej temi bilo o vijuganju, da te ne morejo izmeriti, pa posledično o njihovemu sklicevanju na nepotrebno spreminjanje smeri ter spravljanju vozila iz ravnotežja.

Kaj pa zgolj miganje z glavo, odkimavanje, prestavljanje od enega do drugega ramena, vse skupaj seveda povsem naključno in brez ustaljenega vzorca? Predlog bi bil uporaben le, če res ciljajo v čelado.

Torej, ali kdo kaj o tem ve? Opravičujem se, če je bil predlog objavljen že kdaj prej.

P.S.: Ob svojem hitenju pred dežjem sem se na koncu tudi zapeljal mimo patrulje, popevajoč in plešoč z glavo. Pogoji so bili primerni za... no ja, bil sem presenečen, da me niso ustavili. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej če pa merijo v motor pa samo mal bremzaš pa spustiš pa spet,... :D

men je vžgal ene parkrat že, vem pa ne če zarad tega :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!