Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Naj mi nekdo nekaj pojasni...nekateri govorijo ja nekateri ne...ce te policaj meri z radarjem(policaj stoji v naselji radar ima na sebi kot pusko)...ti radarji slikajo ali ne? Namrec vozil sem 65km/h tam nekje, omejitev 50 km/h...zal prepozno videl tablo za naselje. Videl sem kako policistka hiti iz avta z liziko ampak ustavila me ni, policaj je radar dal stran od sebe in se samo nasmehnu in pomahu z glavo..... :hmm: :hmm: :hmm: Lahko kaj pricakujem al?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo nekaj pojasni...nekateri govorijo ja nekateri ne...ce te policaj meri z radarjem(policaj stoji v naselji radar ima na sebi kot pusko)...ti radarji slikajo ali ne? Namrec vozil sem 65km/h tam nekje, omejitev 50 km/h...zal prepozno videl tablo za naselje. Videl sem kako policistka hiti iz avta z liziko ampak ustavila me ni, policaj je radar dal stran od sebe in se samo nasmehnu in pomahu z glavo..... :hmm:  :hmm:  :hmm:  Lahko kaj pricakujem al?

Ne me sedaj 100% držati za besedo, ampak kolikor sem jaz slišal, tile "ročni" radarji nimajo možnost slikanja, ravno zaradi tega imaš potem te "samostoječe" ki jih postavijo in te slikajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJ!

Ponavadi števec kaže preveč na vseh motorjih.

LP

Nimaš prav. Moj kaže enako( +- 1 km/h) kot GPS na tank torbi pri 50, 100, 150 in 200 km/h. Tudi vmax je taka, kot jo deklarira proizvajalec

Porodila se mi je ideja, medtem ko sem zvečer pred bliskanjem in bržkone gromom (ga nisem slišal ob glasnosti vetra v čeladi) bežal s Kranjske na Štajersko s polnim plinom s

A ti je uspelo? Ali si ti tudi fasal?

Si bil ti tisti ki naju je v trojanskem predoru prehitel ?

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo nekaj pojasni...nekateri govorijo ja nekateri ne...ce te policaj meri z radarjem(policaj stoji v naselji radar ima na sebi kot pusko)...ti radarji slikajo ali ne? Namrec vozil sem 65km/h tam nekje, omejitev 50 km/h...zal prepozno videl tablo za naselje. Videl sem kako policistka hiti iz avta z liziko ampak ustavila me ni, policaj je radar dal stran od sebe in se samo nasmehnu in pomahu z glavo..... :hmm:  :hmm:  :hmm:  Lahko kaj pricakujem al?

Tokrat si jo odnesel.

Seveda lahko kaj pricakujes. Na primer, naslednjic policaja, ki ne bo imel posluha za tvoje podvige in ti bo izpulil iz zepa tiste tolarje :devil:

Aja, tisti radar, ki ga opisujes ni fotoaparat :grrr

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

Naj mi nekdo nekaj pojasni...nekateri govorijo ja nekateri ne...ce te policaj meri z radarjem(policaj stoji v naselji radar ima na sebi kot pusko)...ti radarji slikajo ali ne? Namrec vozil sem 65km/h tam nekje, omejitev 50 km/h...zal prepozno videl tablo za naselje. Videl sem kako policistka hiti iz avta z liziko ampak ustavila me ni, policaj je radar dal stran od sebe in se samo nasmehnu in pomahu z glavo..... :hmm:  :hmm:  :hmm:  Lahko kaj pricakujem al?

Ne z laserskim merilnikom mitrosti Traffipatrol kakrsnega uporablja policija, ni mogogoce fotografirati, zato ne vrejamen, da bos dobil kaksno kazen oz. globo.

drugo pa je ce te izmerijo in fotografirajo z merilnikom hitrosti Multanova (vgrajen v vozilo) ta te pa lohk fotografita in dobis nato lepo slikco :P domov! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slučajno ujel na TV, pri poročilih in rečeno je bilo kao, da so sedaj samo table, ter prikazovalniki trenutnih hitrosti. Če se pa promet ne bo umiril bodo pa postavili stalne stacionarne radarje kot so pod Golovcem.

Samo mislim pa da imajo merilce hitrosti že od vsega začetka v tunelu. Ker so imeli tudi vse podatke o najvišji hitrosti 192, pa povprečni 110 in bla bla bla?

Kar se pa tiče prikazovalnikov hitrosti, pa mislim, da na motorje sploh ne palijo, sem se peljal nazadnje mimo daleč za avtom, pa je za avto kazalo, meni pa ne.

Ja za motor včas pokaže včas pa ne!

Na motorju smo mal ožji kt v avtu pa je treba direkt nekak prov pelat da te zmer...mene je drgač tut s kolesom ta obcetni radar Vi vozite___ zmeru :)

Mene kot novinca na motorju pa zanima sledeče.

Peljal sem se skozi naselje enih 70 km/h kjer je zaradi dela na cesti omejitev na 40 km/h. Tik pred dvema policajema, ki sta sedela v avtu (lepo skritim) sem zabremzal in se mimu peljal še vedno kakih 60km/h. V vzratnem ogledalu sem tudi videl da je en policaj pošteno bulil za mano. Zaradi male hitrosti je lahko sigurno videl tablico. Je možno da mi napišeta kakšno kazen, kakor, da sta ona dva mene zmerila in me nista mela časa ustaviti ali kaj podobnega!?

noup...nemogoče da kej dobiš!

Sem prej pozabu vprašat. Malo sem iskal pa nič našel, v zvezi s tem, če narediš tablico na tečaj - beri pant, tako da se ti pri malo višji hitrosti obrne navzgor zaradi obtekanja zraka. Te lahko policija kaznuje zaradi take montaže, glede nato, da je tablica pri hitrosti NIČ v nevtralnem položaju.

Sprašujem zato, ker si res ne želim plačevati za vsak prekoračeni kilometer.

ja zarad takih zadev ti mogoče clo lahk kej težijo če se poglobijo v tablco...ni namreč čvrsto fiksirana na vozilo kot bi morala bit .)

Naj mi nekdo nekaj pojasni...nekateri govorijo ja nekateri ne...ce te policaj meri z radarjem(policaj stoji v naselji radar ima na sebi kot pusko)...ti radarji slikajo ali ne? Namrec vozil sem 65km/h tam nekje, omejitev 50 km/h...zal prepozno videl tablo za naselje. Videl sem kako policistka hiti iz avta z liziko ampak ustavila me ni, policaj je radar dal stran od sebe in se samo nasmehnu in pomahu z glavo..... :hmm:  :hmm:  :hmm:  Lahko kaj pricakujem al?

Ne te pištolce s katerimi te merjo policaji osebno so praktično laserji in te te ne morejo slikat...tko da če te ne uspejo ustavit si rešen :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk, če vidte policaja k ma radar, sam začnite čist na mal vijugat, pa vs NE bo mogu zmert! to mi je ena policajka povedala (znanka :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zakon!

Če bo pri nas kaj takega, se zagotovo zavarujem! :D Sicer se kar držim predpisov, vendar ni treba velik prekoračit, da je položnica večja od 20.000sit

Je pa res, da glede na višino slovenskih kazni, zavarovalnina verjetno ne bi bila samo 20.000sit, ampak precej več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk, če vidte policaja k ma radar, sam začnite čist na mal vijugat, pa vs NE bo mogu zmert! to mi je ena policajka povedala (znanka  :) )

Sej fora je v tem, da radar opaziš takrat, ko je že prepozno.

Tole švedsko podjetje bo precej zaslužilo. Odlična podjetniška ideja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem videl na enem motorju montirano sledeče:

Na sredi balance je imel zadevo podobno čoku v starelših avtomobilih. Vprašam ga kaj je to pa mi pokaže. Ko zadevo izvleče se tablica skoraj zapre pod zadnji sedež. Če bi bilo kaj narobe in bi morala biti v naravnem položaju pa samo z eno roko udari gor in tablica se vrne v prvotni položaj.

Zadeva je tudi precej natančno montirana. :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem videl na enem motorju montirano sledeče:

Na sredi balance je imel zadevo podobno čoku v starelših avtomobilih. Vprašam ga kaj je to pa mi pokaže. Ko zadevo izvleče se tablica skoraj zapre pod zadnji sedež. Če bi bilo kaj narobe in bi morala biti v naravnem položaju pa samo z eno roko udari gor in tablica se vrne v prvotni položaj.

Zadeva je tudi precej natančno montirana.  :OK:

lp

No tudi jaz sem že videl nekaj podobnega. Fino. Mislim, da mora skoraj vse štimat dokler ne zletiš iz ovinka, ne počiš v avto.....

A, če sem :topic: Mislim, da ne, če veste kam merim.

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš prav. Moj kaže enako( +- 1 km/h)  kot GPS na tank torbi pri 50, 100, 150 in 200 km/h. Tudi vmax je taka, kot jo deklarira proizvajalec

A ti je uspelo? Ali si ti tudi fasal?

Si bil ti tisti ki naju je v trojanskem predoru prehitel ?

LP, El Barto

Veš, da sem se s tem vprašanjem tudi jaz dolgo moril. Imaš prav. Sem si enkrat sposodil GPS in je bilo odstopanja pri meni ( +- 2-3 km/h).

Se pravi spoštovani kolegi in kolegice števci so kr točni ne pa, da kažejo 10% preveč.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi spoštovani kolegi in kolegice števci so kr točni ne pa, da kažejo 10% preveč. 

Pa ne vsi!

Poglej si števc od kašne Gillere Runner pa boš vidu kaj je točnost...pri 75km/h kaže 95km/h :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne vsi!

Poglej si števc od kašne Gillere Runner pa boš vidu kaj je točnost...pri 75km/h kaže 95km/h :slap:

Ne ga srat? Sam maš sigurno prav - mal preveč sem generaliziral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga srat? Sam maš sigurno prav - mal preveč sem generaliziral...

Resno...skuterji so pogreb od števcev...Yamaha Aerox kaže 15km/h preveč...garantirano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj se peljem po Grazu, 2 pasa v vsako smer (mimo pokopalisca v smeri proti centru), bil sem na desnem...to pomeni da so bli med mano in policijo na drugi strani ceste 3 pasi...omejitev ne vem kaka je, mislim da 60...jaz sem pelal cca. 80...in se je zabliskalo, na drugi strani pa nikogar...je mozno da te dobi na tak dalec? :fight2: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, zadni cas nimam srece (no ja, kake se vzame) s policijo. Danes so me zmerli v Gorišnici, ob 5 zjutraj, prazna cesta, jaz pa ga šibam 78 namesto 50. Je hoto pisat 70k pa sem ga prepričal da ni napisal NIC :grrr :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Kawasakija GPZ 500S. Včeraj me je v Avstriji na izhodu iz Velikovca (Völkermarkt) ustavil policaj in me hotel zakasirat 25€, češ da sem peljal 75km/h pri dovoljenih 50 km/h. Vedel sem, da sem imel gor okol 60km/h, zato sem hotel videt merilnik, koliko je izmeril.

Ker je medtem njegov kolega izmeril že dva druga (!), mi je dejal, da mi ga ne more pokazati, sicer pa, da mu ga tudi ni treba! ( :doze: )

No, na koncu sem mu dal tistih 25€, da sem imel mir. :blush:

Ko pa sem se peljal nazaj iz Šent Andraža proti Labodu (Lavamünd), pa sem srečal še eno kontrolo in izkoristil priliko, ter povprašal, kako je s tem.

Njegov odgovor: V Avstriji zadostuje, če te samo izmerijo! Ne rabi ti nič pokazat ali kako drugače dokazovat! :eek: :eek: :eek:

Menda tam stojijo zaradi prehitrih slovencev, hitrost sporočijo na mejo, tam pa jih nati kaznujejo! :BUA: :BUA: :BUA:

Ve kdo več o tem? Drži ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na koncu sem mu dal tistih 25€, da sem imel mir.  :blush:

Ugodna kazen. Pri nas bi bilo tole 60.000 SIT in 3 kazenske točke. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa sem se peljal nazaj iz Šent Andraža proti Labodu (Lavamünd), pa sem srečal še eno kontrolo in izkoristil priliko, ter povprašal, kako je s tem.

Njegov odgovor: V Avstriji zadostuje, če te samo izmerijo! Ne rabi ti nič pokazat ali kako drugače dokazovat!    :eek:  :eek:  :eek:

priblizno bi naj to drzalo. ker se predvideva, da pac moz postave ima integriteto, je uradna oseba in se mu lahko verjame. (spodbijanje pricevanja uradne osebe je vsaj v AUT izredno tezko in komplicirano). a v primeru laznega pricevanja so kazni za uradnike (med katere spada policija - BTW gendarmerie je s 01.06.2005 passé) kar konkretne in zelo neprijetne za doticno uradno osebo.

Menda tam stojijo zaradi prehitrih slovencev, hitrost sporočijo na mejo, tam pa jih nati kaznujejo!  :BUA:  :BUA:  :BUA:

Ve kdo več o tem? Drži ali ne?

o tem ne vem nic, je pa mozno; oz. pri doloceni visini kazni se to tako urejuje.

baje bi naj enkrat enega slovenca pridrzali na sentilju, ker je imel nekaj cez € 1.600.- neporavnanih parkirnih kazni v graz-u in leibnitz-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!