Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Al bodo uživali policaji. Zihr se bodo vozili po omejitvah s temi hondicami :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ti je uspel zbarantat za tistih 28km/h? :?  :?  To ni lih tko majhna prekoracitev... <_<

Lepo sem se opravičo in povedal da se mi pač mudi ...pol je sel proc, se vrno z dokumenti in reko da naj mi bo tokrat v opozorilo...da ze majo dovolj kazni za to noč :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, da dobiš kazen za prekršek na podlagi video posnetka (na katerem se recimo jasno vidi prekršek in tvoja registrska št.), ki je bil posnet s strani civila z amatersko video kamero? Pa recimo, da je ta civil po poklicu prometni policaj, vendar v času posnetka ni bil "v službi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, da dobiš kazen za prekršek na podlagi video posnetka (na katerem se recimo jasno vidi prekršek in tvoja registrska št.), ki je bil posnet s strani civila z amatersko video kamero? Pa recimo, da je ta civil po poklicu prometni policaj, vendar v času posnetka ni bil "v službi".

Predvidevam da te zanima zaradi dogajanja na ridah... ampak.. kakšen prekršek pa bi lahko tam zabeležla kamera? Hitrosti ti ne morejo očitat na podlagi takšnega posnetka.. edino če si prevozu polno črto mogoče.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, da dobiš kazen za prekršek na podlagi video posnetka (na katerem se recimo jasno vidi prekršek in tvoja registrska št.), ki je bil posnet s strani civila z amatersko video kamero? Pa recimo, da je ta civil po poklicu prometni policaj, vendar v času posnetka ni bil "v službi".

Glede na to, kaj se dogaja na slovenskih sodiščih, ko izpuščajo razne Lončariče, Kamenike, pretepače Petka in podobne zaradi tega, ker so bili dokazi pridobljeni na nezakonit način; predvidevam, da je tudi v tem primeru dokaz pridobljen na nezakonit način (saj policaj v civilu in prostem času nima naloga sodišča, da ti sledi) in bo ta dokaz na sodišču padel. Samo privleči ga moraš na sodišče in potem še krepko civilno tožit zaradi nezakonitega zasledovanja.

Sicer, pa naj kakšen pravnik pove svoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino če si prevozu polno črto mogoče..  :hmm:

Jah... kaj pa vem... ne gledam črte na tleh.... če ni nobenega nasproti, vedno vzamem ovinek po idealni liniji. Ker tudi če kdo pride ven iz ovinka, sem že čisto na notranji strani, preden se srečava... s tem nisem še nikoli imel problemov... ali kakšnih "blizu" srečanj... pa tudi vedno držim neko rezervo!

Misim, da je varneje vzeti idealno linijo, kot pa iskati tiste cm na cesti.... to seveda ne velja za izhode iz ovinkov... vedno moraš imeti planirano "ostajanje" na svojem pasu.... razen ko enkrat vidiš, da je cesta naprej prazna... dvigneš motor in roll-on povečaš... pa te potem vseeno lahko lepo iz ovinka potegne... tudi čez črto :P

Mah, kamikaze se ne grem... definitivno pa ni isto, kot da bi bil doma v dnevni pred TV :D ... no, pa tud tam lahko kakšen "veliki brat" vrže kakšno bombo na nas... teroriste :lol:

sorri.. mal :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no,sam tista Brava naj bi bla službeno vozilo in v njej je ponavadi policaj,sam ne v civilu :hmm: ...

...čudno je tole Ghost kar se ti je zgodl :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem že ven padu...., že dolgo namreč nisem naredil konkretnega prekrška, pa bi imel eno vprašanje.

Z mopedom sem naletel na radar - laserski, omejitev 50, jaz pa dobrih 90. Seveda sem ustavil, pokazali so mi meritev 99, za katero dvomim, da je bila moja.

Obljubili so mi sodnika za prekrške, niso pa napisali zapisnika!! (zapisal si je le podatke v blokec). Kolikor se jaz spomnim, je vedno obstajal zapisnik, katerega kopijo si potem dobil, aja, pa še podpisat je bilo treba, no, al pa tud ne.

V glavnem me zanima, če je bil postopek pravilno izpeljan, ali lahko celo upam, da iz tega ne bo nič. :cry:

LP, Max

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mopedom sem naletel na radar - laserski, omejitev 50, jaz pa dobrih 90. Seveda sem ustavil, pokazali so mi meritev 99, za katero dvomim, da je bila moja.

Obljubili so mi sodnika za prekrške, niso pa napisali zapisnika!! (zapisal si je le podatke v blokec). Kolikor se jaz spomnim, je vedno obstajal zapisnik, katerega kopijo si potem dobil, aja, pa še podpisat je bilo treba, no, al pa tud ne.

V glavnem me zanima, če je bil postopek pravilno izpeljan, ali lahko celo upam, da iz tega ne bo nič. :cry:

LP, Max

kakšen zapisnik :hmm: ...mogoče misliš plačilni nalog .) ....plačilni nalog ti izdajo v primeru, če je za prekršek kot kazen predpisana samo globa, brez stranskih sankcij, v tvojem primeru pa je za prekršek določena tudi stranska kazen (kazenske točke), zaradi tega boš moral k sodniku..... predpisana kazen je pa :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, da dobiš kazen za prekršek na podlagi video posnetka (na katerem se recimo jasno vidi prekršek in tvoja registrska št.), ki je bil posnet s strani civila z amatersko video kamero? Pa recimo, da je ta civil po poklicu prometni policaj, vendar v času posnetka ni bil "v službi".

ni panike, mislim ,da ti na podlagi "nelegalnih" dokazov ,kot so amatersko VHS

snemanje ne morejo nič. Kaj bi pa bilo če bi vsak ki ima 5min. časa snemal

" prekrškarje" ,četudi policaj ki ni v "službi",policija pa bi na podlagi posnetkov

pisala kazni!?, tudi na sodiščih "nelegalni dokazi ne veljajo!

Po mojem bodo posnetke uporabili ,če jih res snemajo na občinskem zboru

,kjer se bodo odločili da je treba glede rid nekaj ukrenit in bodo postavili

ležeče policaje :BUA:

upam ,da ne :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjer se bodo odločili da je treba glede rid nekaj ukrenit in bodo postavili

ležeče policaje :BUA:

:lol: ... si kar predstavljam... izven naselja, magistralna cesta... ležeči policaji... :D .... evropski fenomen :doze:

Drugače nam pa še vedno ostane Dvor-Kočevje :D

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: ... si kar predstavljam... izven naselja, magistralna cesta... ležeči policaji...  :D .... evropski fenomen :doze:

Drugače nam pa še vedno ostane Dvor-Kočevje  :D

z vsem zgoraj naštetim se strinjam, vendar ne pozabi: kjer je volja je tudi pot;

tablo za konec naselja postavijo malo višje in že imamo naselje in s tem policaje :BUA:

upam da se motim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo opazil policaja ob cesti ki drži nekej v roki pa po moje ni to laser ker je samo en in ne ustavlja mislm pa da sm vidu kamero!

No to sm opazu dons na unmu križišču pri hotelu lev v LJ ampak sm na žalost tok pridrvel mimo(nekej čez 95km/h)po pasu za avtobuse pa še čez rdečo da nism dobr vidu kaj za boga je policaj držu v roki...upam da res ni kamera ker sm od 1X naredu tolk prekrškov da bo joj!!! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, da dobiš kazen za prekršek na podlagi video posnetka (na katerem se recimo jasno vidi prekršek in tvoja registrska št.), ki je bil posnet s strani civila z amatersko video kamero? Pa recimo, da je ta civil po poklicu prometni policaj, vendar v času posnetka ni bil "v službi".

Ta tvoj primer je blazno čuden, ali je to samo hipotetično?

V glavnem glede na zakon o prekrških bi bil postopek sledeči. Policist, ki ni bil v službi lahko kot oškodovanec, če je bil zaradi tvojega prekrška oškodovan, poda pisni predlog prekeškovnemu organu (policija) za začetek hitrega postopka o prekršku, kjer ti pooblaščena uradna oseba (s VII stopnjo izobrazbe) lahko izda odločbo o prekršku. Vendar te more pred izdajo odločbe obvestiti o postopku in ti dati možnost, da se izjaviš o dejstvih in okoliščinah prekrška. Drugače se ta postopek ne more voditi, če ti naprimer izdajo plačilni nalog ta ni utemeljen, saj pooblašena uradna oseba ni sama zazanala in zabeležila storitev prekrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen zapisnik  :hmm: ...mogoče misliš plačilni nalog  .) ....plačilni nalog ti izdajo v primeru, če je za prekršek kot kazen predpisana samo globa, brez stranskih sankcij, v tvojem primeru pa je za prekršek določena tudi stranska kazen (kazenske točke), zaradi tega boš moral k sodniku..... predpisana kazen je pa  :xx:

Ni nujno, da bo moral sodniku, če gre za prekršek, kjer je predpisano do 5 kazenskih točk obravnava prekrškovni organ na policijski postaji, to je obišajno pomočnik komandirja, ki ima VII stopnjo izobrazbe in izda odločbo o prekršku. To je tako imenovani hitri postopek o prekršku. Če pa je določeno več kot 5 kazenskih točk pa gre obdolžilni predlog sodniku. V vsakem primeru pa je treba storilcu dati možnost izjave o okoliščinah storitve prekrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no,sam tista Brava naj bi bla službeno vozilo in v njej je ponavadi policaj,sam ne v civilu :hmm: ...

...čudno je tole Ghost kar se ti je zgodl :wacko:

meni se je zgodilo podobno... tud omejitev 50, namerli so mi ok. 85.

nisem podpisal nobenega papira, tudi domov nisem nobenga odneso. sem pa dal svoje podatke in od staršev (ker sem mladoleten). pa gospodič mi je rekel da bo dal prijavo naprej sodniku za prekrške..

aja mimogrede... pihat so mi tudi dali...

če nisem nič podpisal... potem lahko kao rečem da... je bla samo kontrola pa da so mi samo pihat dali... pol pa sem moral dat svoje podatke in šel domov... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se je danes zgodilo podobno .ustavi me policaj prekoračitev v naselju 99 km .nisem pa videl da bi me izmeril ker je pištolca ležala na strehci avtomobila pistolo mi je pokazal in je pisalo 99 km. potem pa model ni zapisal nobenega uradnega zapisnika moje podatke si je zapisal na neko kuverto ki jo je našel v avtomobilu nobenega podpisa nič .zdaj me pa zanima kako je s tem ker mi je grozil z odvzemom vožniške sem namreč mlad šofer in prekoračitev ni glih majhna . dajte me prosim malo pomirit ker sem zelo zaskrbljen. zanima ne tudi kje pišejo predloge za sodnika verjetno po službi napiše prijave :SS dejal je pa tudi da me sodnica verjetno sploh nebo klicala na zagovor in bo to zadevo rešila sama on bom vse skupaj dobil po pošti

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bna

.....ZVCP o tvojem prekršku pravi tole.......najmanj 120.000 sit......najmanj 5 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila :huh: .....sicer je pa vse odvisno od sodnika :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kriza pa saj nisem prekoračil za 50% pač pa za 49,9% zakon je zakon in pa zakaj mi policaj ni izdal nobenega uradnega poročila o prekršku

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost si prekoraču za 98% in če si voznik začetnik bi ti mogu bit izpit takoj odvzet če ne pa dobiš mislim da tako kazen kot je jose reku .)

v vsakem primeru pa je to da nisi dobil zapisnika zlo sumljivo :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!