Skoči na vsebino

Najbolj ugoden čas za nakup rabljenega motorja


strojnik

Priporočene objave

Nove motocikle kupuj avgusta-oktobra (iz zaloge), ko se jih skušajo trgovci znebiti in vedo, da bodo morda imeli težave... Rabljene pa jeseni-pozimi, ko hočejo prodajalci pridt do dnarja, da bi lohk nou motor kupil...

Lahko, da sm se zlagou - ampak v dobri veri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm..khm....kkhhmmm....to je moj prvi post na tem forumu...Pozdrav vsem..

Omenim, da tudi jaz kupujem motor in sem bil nekako prepričan, da je jesen oz. zima najboljsi cas za nakup motorja..moja logika deluje nekako takole... Pozimi, jeseni se motorji vecinoma nahajajo v garazah in raznih kozolcih. Kao naj bi zato lastniki raje prodali motor oz. se ga znebili, kot da jim stoji doma, ter seveda da bodo spomladi kupili drugega - novega...

Ker pa se zelijo vsi znebiti svojih strojev na enkrat je zaradi tega cena tudi nekako nizja. Zaradi velike ponudbe je cena "ponavadi" nizja.

A po kratkem posvetu z mehanikom - (Severin G.) Mi je bilo svetovano, naj raje pocakam z nakupom do drugega leta, ko bodo vsi motorji leto starejsi in zato tudi nekoliko ugodnejsi. Ali je sedaj to res ali ni, pa ne vem. Svetovano mi je tudi bilo, da naj svojih 700 presernov pospravim se malo u nogavico in naj se malo prisparam, kajti, da se ne splaca kupovati (KLE 500) za tak denar se posebej pa ne pod letnikom 2000 !

Presenečenje je bilo veliko. :blink: .ampak nic v primerjavi z mojo zmedenostjo, ki se traja.

LP to all

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj

sem malo prehitro napisal

Motorji so sedaj hit v SLO,tako da so cene maXimalno navite,in to držijo skozi vse leto,je čisto vseno kdaj motor kupuješ,če kupiš novega so vsi dragi,če pa rabljenega pa si na istem,moje mnenje,ko zagledaš motor ,ki ti ugaja ,ga kupiš pa je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene motorjev padajo in ponudba je vse večja, letos se je uvozilo ogromno robe iz EU. Bi si upal trdit da zna prit v kratkem do prezasičenosti tržišča rabljenih motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to me zanima kako je z motorji uvoženimi iz EU :? ker za avtomobile se ve da majo vsi kilometre nazaj prevrtene vsaj za polovico ali več :BUA: verjetno je pa z motorji isto :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa še to: zdravo DrAcO vidm da sva obadva na istem ( nakup motorja nama krati spanec :( ) in to da je treba počakat do novga leta da so motorji starejši za eno leto sem slišal tud jest tko da mislm da je to najbol pametno... SAM POČAKAT DO NOVGA LETA :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi jaz zdejle motor prodajala bi ga po novmu letu tud če je "kao"leto starejši prodajala za isto ceno razlika je le v tem da bi ceno marca še mal dvignla.

če pa bi motor kupovala pa bi ga itak začela že zdejle tko da do sezone bi že našla kej pametnga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom naredil natancno to. Sedaj je cena taka kot je, spomladi bo visja, ce ga ne bom prodal, v kar iskreno dvomim.

Do sedaj nisem zasledil, da bi prodajalcem v trgovinah kaki motorji ostali. Na koncu ljudje kupijo tisto kar lahko.

Kot vsako leto bo novih motorjev zmanjkalo in takrat se bo zacel stampedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe....verjetno res..da....kot si sam rekel.pocakati do novega leta..je prav..muka. :( :huh: .in to taka z veliko pricakovanja..kot da bi ti dedek mraz ali pa bozicek nosil darilo..2 meseca vkup.. :? .pricakovanje se pa vlece in vlece ....

Uglavnem..sedaj ko prebiram tele poste..pa postajam..samo bolj..zmeden.. :blink: :doze: :huh: :huh: :wacko: :wacko: :wacko: .... uglavnem..zmeda.= x ^3 ..Uglavnem..po eni strani bi rad..malo vec zasluzil....in zato tudi vec delal...

Hm..ce smem....

Kaj potem..resnicno narascajo cene....ali prihaja do zasicenosti trga z rabljenimi..?.

je mogoce. Enduro oblika drazja od ...recimo..touring...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler sm js opazoval cene rabljenih niso nikoli padle, tako da....

vseeno je kdaj kupis

razn poleti, takrat je najmanj ponudbe, tako da se prodajajo bl smeti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale božiček je ta prav :lol1:

vidš v tem se tud strinjam s tabo DrAcO k pravš da postajaš bl zmeden... eni tko zagovarjajo naj kupm po novmu let drugi pa žespet da nej kupm zele :? :?

KVA ZDEJ :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

začni iskat motor,v ožji izbor ti bosta prišla na koncu najbrž dva,nato se hitro odloči.kajti ponavadi ti tistega za katerega si najbolj ogret prodajo pred nosom.moji nakupi motorjev so se vglavnem vlekli najmanj po dva meseca.poiskal motor,spremljal dogajanje in ko je kupček dovolj zrasel se tudi odločil,nikoli pa nisem kupoval rabljenih motorjev od nepoznanih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SATAN če bom pa čakou da bo en kolega en motor prodajal bom pa tud penzion dočakal :kva2:

pa še če je slučajno kej narobe pol z motorjem je mal gadno k mislš da ti je kolega prodau mačka v žaklju :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še če je slučajno kej narobe pol z motorjem je mal gadno k mislš da ti je kolega prodau mačka v žaklju
SATAN če bom pa čakou da bo en kolega en motor prodajal bom pa tud penzion dočakal 

Nisem ti reku da čaki kolega temveč podal svoje izkušnje.je pa sigurn laži s poznanimi ljudmi kupčevat kot z neznanci,spolh pa pr stvareh visoke vrednosti,finanče oz srčne.

najlaži pa je it u štacuna pa si nouga prbij pa bo konc ugibanj pa polemik :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa se seveda clovek posluzi tudi motosveta in npr. kupi motor od enega od moderatorjev, ki ga itaq vecina pozna... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa se seveda clovek posluzi tudi motosveta in npr. kupi motor od enega od moderatorjev, ki ga itaq vecina pozna...  O:-)

Dobro blago se samo hvali. :OK:

Tečno je le, da povsod in brez predaha... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!