Skoči na vsebino

smerokazi (z ali brez)


motomanijak

Priporočene objave

Zdaj sem si upeljal motor, zdaj pa ze studiram, kaj bom dol dal, kaj bom gor namontiral. Med stvarim, ki jih treba spremenit so tudi smerokazi.

Ko sem gledal slike motorjev predvsem chopperjev, sem opazil da nekateri nimajo smerokazov (zmigavcev po domace). Zanimajo me predvsem zadnji smerokazi.

Torej, kako je s tem pri nas. Moras imeti smerokaze ali ne? Jih imas lahko na poljubnem mestu. Kako je v zakonih s tem? Kaj pravijo policaji na to?

MM

---------------------

Fight back to survive!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zakaj pa že v rubriki smerokazi, ne objaviš svojega prispevka.

A bo zdaj že lev in desn žmigovc imel svojo temo.

lp RAN

Zato, ker se moje vprasenje tice drugega podrocja kot v temi smerokazi.

Jaz nimam problemov z napetostjo, napeljavo itd..

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No "ce se ne motim" si pa na motorju lahko brez žmigucu, če jih ta nima serijsko.

Recimo oldtimerji, hard enduro, mopedi, ...

Tud jaz nism mel žmigovcu na Suzi, pa kr gre - je pa vseeno boljše, če ti ni potrebno roke stegvat.

DDV in baterije ze vkljuceni v ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po treh letih "brez" sem zopet "z".nekako mi je lazje pri srcu,ce vem,da trotel za mano vidi (naj bi) kam hocem.se pa dobijo smerokazi v vseh oblikah in barvah za "skoraj" vsak okus.

po mojih info se po letu 1978 v evropi niso vec prodajali cestni motorji brez smerokazov,po letu 1989(?) so pa tudi na endurah obvezni.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

se pa dobijo smerokazi v vseh oblikah in barvah za "skoraj" vsak okus.

po mojih info se po letu 1978 v evropi niso vec prodajali cestni motorji brez smerokazov,po letu 1989(?) so pa tudi na endurah obvezni.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Ali so druge barve smerokazov dovoljene (npr. modra),kako je s tem pri nas in kako v Evropi?

LP

Alfonso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smerokazi morajo biti ena niansa oranzne/rumene barve.vsi "obarvani" smerokazi,ki se vidijo na golfih itd (npr modri,zeleni,beli,rdeci) morajo oddajati oranzno/rumeno barvo do neke mere.to pogojuje,da so stekla ustrezno narejena (oranzna kljub pobarvanosti) ali pa oranzna/rumena zarnica (pri belih/prozornih steklih).

tako so vsaj razlagali v auto-touring-reviji (OAMTC).

serijsko bele smerokaze in oranzne zarnice ima KTM v letu 2002 na nekaterih modelih (npr LC4 crno-rdeca).

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, smerokazi pri nas niso nujni na motorju, če nimaš napeljave. Če jo imaš, morajo pa tudi delat.

Vsekakor pa priporočam, da jih imaš. Že zaradi varnosti.

Uuuaaaa... lej k se je frajer ubou press.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja mogoče da si loh hud frajer brez žmigovcev!Ampak!Le na nejavnih površinah, pa še tam le zato da se ne razbijejo.Tako da uprabo toplo priporočam-predvsem na cesti!

Belo oranžna kombinacija mislim da je prava rešitev če hočeš nekaj drugačnega, pa še hudo zgleda!

Ej kje vam ideje-zakaj si še bremz ne odmonterate!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej kje vam ideje-zakaj si še bremz ne odmonterate!!!!!

ker je georgi napisal: ko srecas boga,bremzaj.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrisano!!

Sej nisem mislu tok hudo, sam varnost je pa le na 1 (beri prvem) mestu!Bo že držal če je Georgi napisu![i)]

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če ma smisel razmišljati o tem, ker to predpisujejo zakoni......

Če so po deklaraciji proizvajalca predpisani smerniki, potem morajo biti na vozilu (tudi na motornem kolesu), drugače ti ne potrdijo tehnične brezhibnosti.

V kolikor karkoli predeluješ, moraš opraviti strokovni pregled.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se imaš saj malo rad, ti svetujem, da montiraš smerokaze. Morajo pa dajati oranžno rumeno svetlobo. Če ne boš imel montiranih pozabi na podaljšanje registracije. Da policajev splo ne omenjam.

Ali misliš nakazovat smer vožnje kot na kolesu? Poizkusi nekje na avtocesti pri 170 km/h iztegniti roko v levo ali desno in nakazovati s tem svojo smer vožnje. Raje ne!

ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja govorimo o chopperju.

Sedaj imam majhe bisage, pa bo treba vecje namontirat, potem pa zmanjka prostora za smerokaze.

Ker ste se vsi tako kriticno odzval, jih bom pac na drugo mesto namontiral.

Hvala za odgovore.

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si na Gilerci tudi bočna kovčka omislil. Zaradi tega sem moral zadnja smerokaza za 10 cm premakniti nazaj, pri tem pa nisem niti trenutek razmišljal o tem, da bi smerokaze opustil.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali misliš nakazovat smer vožnje kot na kolesu? Poizkusi nekje na avtocesti pri 170 km/h iztegniti roko v levo ali desno in nakazovati s tem svojo smer vožnje. Raje ne!

ROCKY

Imaginirajte: se pelješ počasi mimo nobl kafiča. Auspuf doni, cel motor se sveti od kroma, lasje valovajo v vetru.... Uaaauuuu!!! Še celo ta najbolše dekline obrnejo glave in te z zanimanjem opazujejo. Odločiš se, da greš na pijačo in jim daš nožnost da napasejo oči na motorju in tebi. Preden zaviješ, ODROČIŠ LEVO.

Ja brez žmigovcev boš taglaven car-k te bodo vse gledale in boš ODROČIL(kot rečeno) bo nič takega pričakujoč nadebuden avtomobilist veselo prletu vate-Pol boš pa zmagu!

No sej ne rečem motor je neke vrste šminka-AMPAK!!!!!!-do neke mere!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motomanijak, z prejšnjim prispevkom ti verjetno nisem nič kaj pametnega povedal. No ja, razen da je nesmisel bit brez.

Daj ti raje malo pogledat po netu smerikaze. Se tako lične in majhne zadeve za choperje dobijo.... Pa še cena ni pretirana.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!