Skoči na vsebino

SUPERMOTO 2005


spidy

Priporočene objave

No ce se da , pol mi bo pa ze en pokazal kaj pa kako :)

Ker me full matra kako se to vozi, ok sej zalgat ni panike, samo jest sm navajen od cestnih motorjev, supermoto bom pa prvic probal spomlad :) komej cakam....

Lahko mogoce kdo mal opise kaj vse mors narest da ko prides v ovink da mas zadnji konec drsec pa da drsi skozi ovinek..

LP;Rock

Recimo takole :

supermoto.jpg

Popravljeno . Popravil Rock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vsej verjetnosti jo bojo na tega zmontiral

Špica :OK: :OK: :OK: :004

Pa še deltabox ima :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še nekaj. V pravilniku piše, da je prepovedano vsako pomagalo za pomoč pri štartu. Ali to pomeni, da so sedaj zatiči za sprednje vilice prepovedani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še nekaj. V pravilniku piše, da je prepovedano vsako pomagalo za pomoč pri štartu. Ali to pomeni, da so sedaj zatiči za sprednje vilice prepovedani?

Piše takole:

"Na štartni črti je uporaba naprave, ki omogoča boljši štart, prepovedana."

Kolikor jaz tole razumem so tudi zatiči prepovedani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden od tekmovalcev ni čisti novinec.

Od motorjev pa mislim da bo en VOR, pa dva modela ki jih še nismo vidl v SLO prvenstvu: KTM 660 SMC in KTM 525 SMR

kdo pa ima 660?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene pretirane debate na tele štifte :? meni se zdi tole kar presenetljiva in velika sprememba :eek:

ja čudno,zadeva je bla konckoncev skoz bolj v uporabi :hmm:

a kdo ve zakaj so prepovedal? kao možnost nesreče,če se ne odtakne? al je moteče,da vsi dirkači pred štartom počepajo pred motorjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debate ni, ker to uporablja ves svet :004 . To ni štartna naprava, je "predelava vzmetenja ali geometrije" :devil: , tako, da ta zadeva ni prepovedana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav malo je važno, kaj uporablja cel svet, tako kot je napisan naš pravilnik, po tem je povsem jasno, štifti so prepovedani.

Seveda je še zmeraj vprašanje, kaj je bilo s tem mišljeno, morda gre samo za nerodno spisan pravilnik, ne vedoč, da se s tem prepoveduje štartne štifte.

Jaz bi v takem primeru raje zasukal kakšno številko in zaprosil za uradno tolmačenje tega dela pravilnika, dokler pa nekaj piše, pa tako velja, ne glede kako je bilo to mišljeno, ali če uporablja ves svet. Vsaj tako naj bi bilo, samo :doze: pri nas je tako marsikaj drugače, en kup pravil, potem pa po domače :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če spustim vilice za 5 cm nižje, je to štartna naprava :eek: .

Naš pravilnik je preveden FIM pravilnik. Prevod je pa v nekaterih izrazih včasih butast in nedorečen. Je pa teba bit previden, mi smo že enkrat izpušili prvaka v CHD, prav zaradi slabega prevoda :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš ravno v tem je poanta, tale štift, skupaj z fedrčkom in delom kamor sede in kamor je vgrajen, je prav to kar pravilnik prepoveduje, je naprava ki omogoča boljši štart. Prav butasto bi bilo uporabljati takele pripravice če nebi bilo od tega koristi in ta korist je prav na štartu. Ko je pravilnik napisan ga je treba jemati takega kot je in če se bo našel nekdo, ki zna brati pravila in ga drugo ne briga, ali pa nekdo, ki mu bo to pasalo in bo dal protest, ga z besednimi igricami, da je to predelava vzmetenja oz sprememba geometrije ne boš prepričal in boste spet izpušili.

Kako je potem veva oba, en kup slabe volje in kregarije :fight2: , zato je pa treba zadeve rešiti ko je še čas za to, pred začetkom dirk, z ustreznim popravkon ali tolmačenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljši štart je tudi z mehko mešanico gume, pa soft gume do sedaj niso bile prepovedane, hopla - do sedaj!

Noben ti ne more dokazati, da si štift uporabil zaradi boljšega štarta. Namenjen je lahko tudi kot omejevalec hoda vilice itd. Želim samo to povedat, da ima cela evropa isti pravilnik (in s tem prepovedane štartne naprave), toda vsi uporabljajo štifte in še nobenega niso dikvalificiral Ne na E.P.,A.P.,N.P. ... in ne v S.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je štart boljši z mehko gumo ampak ta ostane taka tudi po prvem ovinku in do konca dirke. Tudi zatič ne bi mogel biti sporen, če bi vilice ostale zataknjene do konca dirke. Če zatič nikakor ni štartna naprava, kaj bi teoretično štartna naprava potem sploh bila?

Za moje pojme je štartna naprava vsak tehnični pripomoček, ki je v funkciji samo na štartu dirke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehka mešanica gume ni štartna naprava, štift z vsem kar paše zraven pa je. Primerjava je popolnoma neprimerna. Komu na čast vendar potem kaj takega piše v pravilniku in kaj je bilo s tem mišljeno. Potem si pa namontiraj en kup elektronike in senzorjev in štartaj s pritiskom na knof, kdo ti pa more dokazati, da je to štartna naprava.

Morda je bilo v mednarodnem pravilniku napisano malo drugače, morda so prepovedane predelane motorke, ki jih nasloniš na zadnje kolo in ni treba porivat motorja, morda dejansko štartna elektronika, ne vem, tudi pri nas ne verjamem, da je bila mišljena prepoved štifta, a tako kot piše pri nas, štifta ne moreš izključit.

Sicer pa, kot veš, ne vozim supermota, mene ne bo bolela glava.

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima:

Pri g. Lemež Primožu sem se pozanimal, če se bo dalo kaj potrenirati na njihovi gokart stezi v Kopru in pravi da ni problema, samo v naprej se bo treba dogovorit za termin in rezervacijo. Poligon trenutno obnavljajo, sezono pa začnejo 18. marca, in glede na to da Lucije ni več oz. da Čeligo vedno nekej komplicira, se lahko enkrat zapeljemo tudi v Koper... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!