Skoči na vsebino

Abolicija


KeC

Priporočene objave

namen abolicije je, da bodo sodniki za prekrške lahko sproti in redno kaznovali in tako ne bo več prišlo do zastaranj itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če človek nima sreče, je pač nima.

Nič nimam pri sodnikih za prekrške, zato ne bo nobenga profita. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namen abolicije je, da bodo sodniki za prekrške lahko sproti in redno kaznovali in tako ne bo več prišlo do zastaranj itd.

Bolj pošteno bi bilo, da vsako leto izžrebajo nekaj številk in vsi sodniški spisi, ki se npr. končajo z eno od izžrebanih številk romajo v koš. Zdaj pa, če je zaostankov veliko, izžrebajo več številk, če na manj, ali pa nobene, če jim rata vse obdelat! :hmm:

Bom poslal predlog na vlado... :yea2:

Lahko pa kar vsako leto izžrebamo nekaj državljanov, pa naj plačajo kazen. Pač nimajo sreče! Kriminalisti, policaji sodniki in odvetniki pa naj bodo lepo doma! :lol1:

Pravna država.... :lol1:

...ne se hecat! :P

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak še vedno ne vem, če bodo oprostili tudi tiste zadeve, ki so že na davčni v izvršbi, pa še niso plačane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, to bi blo pa sploh prečudovito.... :OK:, ampak dvomim, da bodo te tudi "oprostili"....

Popravljeno . Popravil Kaiser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak še vedno ne vem, če bodo oprostili tudi tiste zadeve, ki so že na davčni v izvršbi, pa še niso plačane

Če je bil prekršek že obravnavan in izdan plačilni nalog oz.nalog za izterjavo preko DURSa, ne bo nič z abolicijo...vanjo so zajeti samo manjši prekrški, katere sodišče še ni obravnavalo oz.zaključilo - s tem bi radi razbremenili sodišča...

"Z abolicijo bi se na sodiščih ustrezno zmanjšali zaostanki glede prekrškov, sodišča pa bi začela odločati o prekrških po novem zakonu o prekrških bolj učinkovito, kar bo bistveno vplivalo na vzpostavitev reda na področju prekrškov. Zakon predlaga, da se ustavijo oziroma ne uvedejo tisti postopki o prekrških, ki so bili storjeni do vključno 31. decembra 2004. Izjeme pa so hujši prekrški, je na novinarski konferenci po seji vlade povedal minister za pravosodje Lovro Šturm. Med izjemami so torej prekrški, ko je poleg denarne kazni predpisana stranska sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja, prekrški, za katere je poleg denarne kazni predpisana stranska sankcija pet do sedem kazenskih točk v cestnem prometu, prekrški, za katere je poleg denarne kazni oziroma globe predpisan obvezen izrek odvzema predmetov, ter prekrški, s katerimi je bila povzročena prometna nesreča, v kateri je nastala materialna škoda drugim osebam, jim bila povzročena telesna poškodba ali pri kateri je kdo umrl."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry2:

Res lep zgled. Nobene kazni ne več ne bom plačal. Nikol.  :angry:

Tudi jaz sem do sedaj plačeval kazni, čeprav če bi danes naredil tisto kar sem prvo leto definitvno nebi plačal kazni, ampak bi lepo tožil upravnika parkirišča, ne pa da sem plačal kazen, pa še ob kuponček bil :angry:

Vi kar veselo pišite, zdaj ste nam podali rešitev, kako se NE plača kazni, in sedaj boste morali vsako leto narediti abolicijo.

@Hočko:a ti res verjameš da zdaj ne bo zaostankov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hočko:a ti res verjameš da zdaj ne bo zaostankov :hmm:

Gospodje sodniki imajo radi dobre plače - produktivnost pa zvišuje raja v tovarnah! Živela revolucija (aja ABOLICIJA)!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo pa tko kakor včasih ... nov kralj, stare jetnike iz ječ in temnic na plano

kuga si pa mislijo policisti o tem ?? .. verjetno.. pa drugič :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
to bo pa tko kakor včasih ...  nov kralj, stare jetnike iz ječ in temnic na plano

kuga si pa mislijo policisti o tem ?? .. verjetno.. pa drugič  :P

ekola pa so sprejeli zakon o ABOLICIJI ..matr ali kdo ve kdaj stopi v veljavo oziroma kateri dan po objavi v uradnem listu??? mi teče voda v grlo za tri pike pa mal cankarjev to mi je edino kar bom če bom dobil od te države v 70 letih življenja šenkanega...odločba pa še ni pravnomočna.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Abolicija se splača tudi (oz. predvsem) s stališča države.

Stare kazni po majhni (stari) ceni se zbrišejo, sodniki pa se lahko s svežimi močmi lotijo novih kazni, ki imajo že po "defaultu" višjo ceno. --> Več keša v državno blagajno + obilo zadovoljnih državljanov, ki so se zmazali --> Volk sit in koza cela.

Jaz pa z že plačano kaznijo... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačajte, če ste zakrivil, evo sm ga že posral,ker šinfam, jutr bom ziher med obtoženci... :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem razumel bodo vsaj 22 miljonov tolarjev porabili le za obveščanje tistih, katerim bo z abolicijo prizanešeno.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jest mam 55 čukov v igri od decembra lansko leto-pa nej kdo reče da se ne splača pritožbe napisat- živela abolicija! :lol1:

Popravljeno . Popravil fecko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zaenkrat še ni bil objavljen v Uradnem Listu. :grrr

Sicer pa spremljaj uradni list online.

Zakon se imenuje: Zakon o ustavitvi določenih postopkov o prekrških.......

Na netu se vse najde :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil aboliran... :whistle: Prav všeč mi je... :grim Ustavljen postopek... :yea2: Sicer pa nič hujšega, na ravnini, kjer ni žive duše, omejitev je pa 50, je šlo malce preveč... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je objavljen zakon o aboliciji :grim v uradnem listu!! ali lahko kdo pogleda kdaj začne veljati ta zakon ker meni online ne odpre uradnega lista

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti že enkrat povedal.  :glare: Naslednji dan po objavi v U. L. To je jutri :grim

ma ja saj te razumem..želel sem samo videti napisano črno na belem zato sem bral naslovne teme U L na online kjer pa ne moreš brati U L če nisi registriran :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!