Skoči na vsebino

125-ke, javite se!


Tetsuya

Priporočene objave

Živjo, ogledal sem si Hondo CBF ter Varadero. Zelo sem navdušen nad Varadero, edino kar me moti, ko sem se peljal se ni nekako mašina zvrtela. Ima mogoče kakšno blokado, da se ne zvrti dokler motor ne pride na delovno temperaturo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je pac tak, enakomerno vlece cez cele obrate. Nima tistega kiksa bi reku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker gledam tle na netu ma varadero 10Nm, cbf pa 11.2Nm navora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker gledam tle na netu ma varadero 10Nm, cbf pa 11.2Nm navora

Aha, očitno sem zamešal :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še podam jaz moje mnenje. Ko se sam kupoval motor sem se prav tako odločal med CBF in Varaderotom. CBF mi je cenovno bolj ugajal, ampak tudi Varadero se mi je zdel top, ker ima pač 2 cilindra, vodno hlajenje, več kW in pa tudi bolj močnejši zgleda kot je dejansko. No, vseeno se nisem mogel odločiti zato sem šel povprašat nekega znanca, ki ima prodajalno motorjev. In je rekel, da če bi on izbiral bi zagotovo izbral Varaderota, saj je (zraven že prej omenjenih prednosti) kvalitetnejše izdelave in pa tudi ceno bolje držijo. Zato sem se potem tudi odločil za Varaderota in sem super zadovoljen z njim. Dobil sem enga dobro ohranjenega letnik 2004 z 24k km in zaenkrat nisem imel nobenih težav z njim. Gori imam še lonec od leo vincija in ima super zvok za 125 (orginal izpuh pa je bolj taki tihi in ga pri višjih obratih skoraj ne slišiš). Sicer pa do sedaj sem ga v brezvetrju spravil do 110, z vetrom v hrbet okrog 118 (vse po števcu). Aja pa sedež je tudi super, tako voznik kot sopotnik imata dovolj prostora. Drugače pa ne morem oceniti CBF-ke, ker je še nisem vozil, ampak sem ti sedaj enostavno povedal moje vidike glede varaderota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi js še enkrat kupoval 125 bi 100% vzeu 2 takta. Meu sm oboje, 2t leti, je super motor. 4t je res tist za učenje in varnost (usj KTM). Se morš pa itak uprašat če maš dnar za stroške 2 taktarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako, 2t all the way. In to glede šraufanja je en sam velik mit ( razen če si kupiš kakšega 2t, ki je star 15 let ). Sam sem pač vozil na servis pred vsako sezono in to je to, če je bilo kaj vmes ( sam sem imel manjše probleme kot so utrgana zajla od sklopke ( zamenjana s neko drugo zajlo, ne original, ki je potem zdržala in ni šans, da jo še kdaj utrže ), in tresenjem števca ( pač Slovenske ceste ko sem zapeljal čez kakšno luknjo je poskočilo ) in to je to. Aja pa enkrat mi je ribnilo :P Hahaha ne se ustrašit sam sem bil debil ko sem peljal kljub temu, da sem vedel, da bo prej ali slej šlo v marjetice ( motor se je na visokih obratih čudno obnašal, obrati so skakali gore dole :D ). Če bi takrat ustavil in poklical očeta ali pa peljal normalno naprej ne bi bilo nič ( čez teden sem bil zmenjen za servis oz. pripravo na sezono ( pregled motorja, menjava tekočin in po potrebi še kaj )). Za to krivim sebe še bolj kot sebe pa ne-toleranco drugih motoristov. Zakaj? 

Naj povem kaj je bilo...

 

Bil je lep sončen julijski dan. S prijateljem ( malo starejši ) sem se zmenil, da grem na lokalni motozbor. Ko sva prišla tja je bilo tam že okoli 20 drugih motoristov. Plan je bil tak: najprej predavanje policaja, potem majhna pogostitev, nato "panoramska vožnja" ( Ajdovščina - Most na Soči - Idrija, kjer je bilo potem žegnjanje motorjev - nazaj Ajdovščina ). Že na samem začetku je policaj poudaril naslednje: tisti, z najmanj izkušenj oziroma tisti z najšibkejšim motorjem naj vozi prvi in narekuje tempo + še druge uporabne zadevščine. Po koncu smo nekaj pojedli, spili ( nekateri alkoholno sam nisem imel jajc oziroma sam se držim reka, da če vozim ne pijem če ne zaradi sebe zaradi drugih in pač ker se mi zdi glupo, da ne moraš uživati brez alkohola. ) in se usedli na motorje. Vodil je pobudnik motozborja poimensko ne bom, pogooglajte motozbor ajdovščina, 3 link. Itak možakar v 3 puberteti ( sam se še vedno v prvi :D ) in gas do konca. Izven naselja tam okoli 140-160, v naselju 70-80. Sam sem bil "ujet" v samo sredino. Pred mano GSX-r, za mano Ninja ZX-6R. Še dolgo je zdržalo. Pri Kanalu pri Soči so se začeli pojavljali prvi simptomi ( izpad obratov če sem držal motor na visokih obratih ). Rekel sem si, ajde bo zdržalo, mora zdržati ( malo zaradi egota, ker nisem želel izpasti "pićka" pa tudi stalno priganjanje in žmiganje od zadaj in priganjanje ( provokacija )). In nato je samo naredilo BUM in motor se je ustavil, naj omenim, da je bilo to sredi ničesar, na sred poti med Mostom na Soči in Idrijo . Varno sem se ustavil in potem začel mahati motoristom naj ustavijo in pač pomagajo. Itak nobeden ni ustavil. Hvalabogu za prijatelja, ki je bil zadnji na tej skupini, ker samo on in noben drugi ni ustavil. Nič motor sem pustil tam, pri nekemu vikendu, hvalabogu so bili lastniki zdraven in niso nič težili še vodo so mi dali in nekaj za pojest ter veliko prijaznih besed ( M. K še danes hvala ). Vožnjo sva nadaljevala skupaj do doma, kjer sem takoj šel po kombi in z očetom po motor. 

 

Nauk te zgodbe: fantje ne pustite se provocirati, ker prihrani živce in denar. Sam vem, da se nikoli več ne bom udeležil več teh amaterskih motozborov. Meni je bila to 600€ vredna šola. Od takrat naprej se najraje vozim sam ( ker vem koliko sem zmožen ) ali pa s prijatelji, ki me poznajo in jaz njih poznam in gremo uživat in ne dirkat in si "merit kurce". Največ nesreč je ravno zaradi tega.

 

 

Drugače pa razen olja in bencina nisem imel problemov. Je pa res, da dobrega 2t motorja ne dobiš oz. ga je zelo težko najti.

 

Če bom imel srečo in imel kdaj sina mu bom, če bo denarnica dovolila, kupil 2t motor. Če bom imel hčerko bom naredil isto :P

 

Pač, ohranjal bom motoristično kri v družini :)


Evo pravljica za lahko noč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

Imam motor Cagiva mito 125, letnik 1999. Rabim regler (http://www.njuskalo.hr/image-bigger/moto-dijelovi-ostali/cagiva-freccia-mito-125-regler-regulator-napona-slika-21764347.jpg), če kdo ve kje ga lahko dobim. 

lp!

Npr (nov): http://geiwiz.de/product_info.php?cPath=3&products_id=57857

Ali pa če pogledaš bolho in podobne strani, če kdo prodaja kakšnega rabljenekga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

Imam motor Cagiva mito 125, letnik 1999. Rabim regler (http://www.njuskalo.hr/image-bigger/moto-dijelovi-ostali/cagiva-freccia-mito-125-regler-regulator-napona-slika-21764347.jpg), če kdo ve kje ga lahko dobim. 

lp!

 

Jst ga mam, mislim da sva se menla tut že preko fbja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

229887_481396058566726_2003482711_n.jpgPozdravljeni,kolk bi bla približno vredna ta zadeva?
Letnik 2007,prevoženi kilometri 20.000,dobro ohranjen,zraven kovčki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz :D dej spomni me jutri na pm in ti pošljem slike ko bom doma 


Jaz :D dej spomni me jutri na pm in ti pošljem slike ko bom doma 

So pa popolnoma nove nikoli montirane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kr v Ljubljani? Doma tok motorjev, ti si pa cel tedn v Ljubljani. :D

 

Še kr v Ljubljani? Doma tok motorjev, ti si pa cel tedn v Ljubljani. :D

ziher si je našel kako tam oz kar 2 zdaj pa več noče domov :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!