Skoči na vsebino

IRAN ( 2010 + ... )


Leteči

Priporočene objave

  • 5 mesecev pozneje...

Sem si vzel cajt pa še panoramske slikce skup zlepu. Tale je najbolj carska, čeprav je prišlo do nekega čudnega efekta krivljenja slike. Ker je tole iz Esfahana krivim njihov jedrski program :D

Vprašanje za stručkote....kako bi tale efekt izničil, da vem za drugič.

post-311-127516435108_thumb.jpg

o efektu nimam pojma....fotka pa je zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zgleda da Iran kmalu ne bo več tako poceni država. Od vseh ugodnosti po temle ostaja res poceni le še hrana, vse ostalo pa nekako leze navzgor.

http://www.rtvslo.si/svet/vlada-z-umikom-subvencij-mocno-razburila-irance/246678

Bo pa menj prometa. Za nas najbrž še vseeno poceni.

Je pa zanimivo da je neka tako "nazadnjaška" država subvencionirala vse od hrane, bencina do javnega prevoza (slednji vsaj za Karaj-Tehran zastonj). Pri nas super duper zahodnjakih, se pa dnevno ubadajo samo s tem za koliko bodo povišali davke na te stvari.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

post-311-0-90175300-1295978251_thumb.jpg

Leteči,

vse pohvale za včerajšnjo zelo zanimivo in poučno predstavitev potovanja, vtisov in izkušenj s potepanja po Iranu.

Me čedalje bolj mika enduro nabavit, pa da jo mahnem tud v tiste kraje pogledat ...

Respect :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ouuu, šele zdaj videl kaj sem zamudil.

Leteči pkoda, ker nisi malo bolj spromoviral, nisem malo na MS, pa sem vseeno spregledal tale potopis.

Če bo še kje upam, da ne zamudim.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči,

vse pohvale za včerajšnjo zelo zanimivo in poučno predstavitev potovanja, vtisov in izkušenj s potepanja po Iranu.

Me čedalje bolj mika enduro nabavit, pa da jo mahnem tud v tiste kraje pogledat ...

Respect :worship:

Za po Iranskih cestah je kaka Ninja čist dobra. Ne boš nasedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko obstaja večja verjetnost za ''nased'' na naših luknjastih cestah kot pa Iranskih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede Irana je zadeva zdaj bolj jasna :) … Razmišljal sem bolj v tej smeri, da če že grem tako daleč, je občutek vseeno boljši, če vem, da lahko zavijem tudi z utrjene ceste in mi endura tako lahko nudi večjo svobodo pri ogledu željenih lokacij. So pa tudi kakšne situacije, tudi nepredvidljive, ki jih premagaš z enduro in terenskimi gumami lažje kot s kakšnim cestakom.

Sploh če se spomnim tistega prelaza v Iranskem visokogorju, kjer je bilo omenjeno in razvidno iz slik precej slabo stanje cestnega odseka …

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede Irana je zadeva zdaj bolj jasna :) … Razmišljal sem bolj v tej smeri, da če že grem tako daleč, je občutek vseeno boljši, če vem, da lahko zavijem tudi z utrjene ceste in mi endura tako lahko nudi večjo svobodo pri ogledu željenih lokacij. So pa tudi kakšne situacije, tudi nepredvidljive, ki jih premagaš z enduro in terenskimi gumami lažje kot s kakšnim cestakom.

Sploh če se spomnim tistega prelaza v Iranskem visokogorju, kjer je bilo omenjeno in razvidno iz slik precej slabo stanje cestnega odseka …

Ne vem kateri prelaz misliš, toda tistih 5 večjih, ki sem jih prevozil so vsi imeli boljše ceste kot npr cesta Kranjska Gora - Vršič. Pa se ne vozjo na Vršič le hard endure v kramparcih.

V glavnem moja poanta je le to, da motor ni izgovor :)

Rabiš predvsem dopust in nekaj denarja za do tja in nazaj (če si bolj hotelski pa malo bogastvo).

Jaz in moja sva šla na pot (Iran) s takrat 12 let staro VFR 750 in pokvarjenim ležajem zadnjega kolesa (še enkrat zahvala Čarman motosport za "natančen" pregled motorja pred izletekom), pa sva motor pripeljala domov.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kateri prelaz misliš, toda tistih 5 večjih, ki sem jih prevozil so vsi imeli boljše ceste kot npr cesta Kranjska Gora - Vršič. Pa se ne vozjo na Vršič le hard endure v kramparcih.

V glavnem moja poanta je le to, da motor ni izgovor :)

Rabiš predvsem dopust in nekaj denarja za do tja in nazaj (če si bolj hotelski pa malo bogastvo).

Jaz in moja sva šla na pot (Iran) s takrat 12 let staro VFR 750 in pokvarjenim ležajem zadnjega kolesa (še enkrat zahvala Čarman motosport za "natančen" pregled motorja pred izletekom), pa sva motor pripeljala domov.

lp

Se pa kakega KTM Adventure seveda vseeno ne bi branil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej - jaz po svetu, doma se pa potopisi dogajajo...:P

Sicer pa se je tudi drugje, ne samo v Iranu, ze večkrat pokazalo: bolj kot prdula, je važno kaj (ali kdo) jo jaha.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti prelaz je bil v Turčiji. Cesta je bila od Agrya do Dugubajazita res slaba (luknja pri luknji, brez asvalta... v glavnem ni bila vredna besede cesta). Je bilo malo adrenalinsko (vsaj za mene).

V Iranu sva pa mislim, da videla kake 3 luknje ... ceste so super, večinoma 2 pasovne, ali pa vsaj zelo široke. Užitek je bilo tam vozit.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...
  • 2 let pozneje...

Prvi maj se bliža pa spet študiramo kam bi jo pihnili....jebiga zdaj smo trije z mopedom ne bo šlo bomo pa jeklenega ptiča zajahali......dol pa železno kačo......

 

A je kdo zadnje čase zaprosil za kakšno Iransko vizo, koliko časa se trenutno čaka?

 

 

Lani so nas malce namočili pa smo morali en del poti spustit... kar se na koncu ni izkazalo za nič napačnega a vseeno razmišljam da grem urejati vse skupaj kar prek ene izmed Iranskih agencij, požrem tistih 100 EUR za nas trojico pa nam bodo 100% slikco v pasuš nalimali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!