Skoči na vsebino

IRAN ( 2010 + ... )


Leteči

Priporočene objave

Vizo sem urejal lani poleti na iranski ambasadi v Ljubljani, brez posebnosti, da jo dobiš traja nekje tri tedne, stane pa 50€. Ko je pripravljena, te obvestijo, nakažeš € in prevzameš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo letos pa je šlo brez težav. Nesli potne liste na ambasado v Ljubljani skupaj z izpolnjenimi vlogami in slikami.

Smo pa morali na vlogah navesti koga bomo v Iranu obiskali in dejansko so jih po telefonu preverili ali navedeni podatki držijo.

V manj kot tednu dni je bila viza v potnem listu, cena 50 EUR po glavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni, da komplicirajo, če navedeš samo ruto ?

A to misliš tisto ruto, ki jo ima ovito okoli glave? 

Resno, kaj potem če tam nikogar nimaš, ne dobiš vize? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jim lani v vlogo napisal, da gre za moto turo in navedel kraje, ki jih nameravam obiskat. Za tisti naslov "bivanja", ki ga obrazec zahteva pa sem navedel kar naslov enega hotela. Pa ni bilo problemov, ampak trajalo je pa več kot en teden...mogoče, ker je bil ramadan pa je šlo vse bolj počasi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vidim se pogoji spreminjajo vsak mesec, mi smo čakali lani par tednov brez odgovora en mesec za nami je folk dobil vize v enem tednu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so lani v Lj. celo razložili, da se ne morem sam peljat z motorjem čez Iran....tako, da do vize sploh nismo prišli.

Očitno je tako kot pravi Leteči...zadeve se spreminjajo...po moje je to odvisno od, dneva, muteca s katerim se pogovarjaš, temperature na ta dan, ramadan-a itd. itd.

Problem je če planiraš potovanje naprej in si odvisen še od drugih viz...podre se ti cel sistem.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paziti je potrebno tudi to, da viza velja 3 mesece od datuma izdaje tako, da ne moreš mutit ne vem koliko vnaprej. Dovoljen čas bivanja v državi pa je 15 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno prilagajajo vizumske pogoje glede na oceno politične situacije, ne vem. Meni so izdali vizo z začetkom veljavnosti, ki sem ga napisal v vlogo, dobil sem 3 mesečni časovni razpon in 30 dni za bivanje. 

@ BIF - mogoče ti niso izdali vize, ker si nameraval prečkati proti Pakistanu? Proti Turkmenistanu naj ne bi komplicirali, smer proti Bamu in za celoten Belučistan pa je žgečkljivo. Meja s Pakistanom pa je itak zaprta že od junija lani. Ali pa jih moti prevozno sredstvo...za motor in avto ni problema, avtodomi so no go, Can Am pa kdo ve...ni motor, avto tudi ne...pa še ime jih sigurno spominja na dve, njim nepriljubljeni, državi.

Popravljeno . Popravil eltrinajst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem mu rekel, da bi prečkal z motorjem...mutil je in mutil in mi razlagal o nekem spremstvu pa rezervacijah. Nadaljevati pa sem misli proti Turkmenistanu...tam pa so težili z tranzitno vizo, ki je vezana na vztopni datum (vsaj tako sem jaz razumel)...da me je do Uzbekistana že vse minilo.

V glavnem se mi je v tistem trenutku zdelo vse mission imposible. Mogoče sem preveč odkrito vse povedal...kaj pa vem...ali pa prehitro obupal. Možno je, da se bi zadeva iztekla drugače, če se bi oglasil osebno.

Jeba je v tem, da sem bil z takšno potjo časovno omejen in bi moral imet vize res pošlihtane.

Kakorkoli...dejstvo je, da je evidentno, da moraš imet nekaj sreče. No trenutno sem izgubil voljo. Sicer pa je trenutno tako, da se geopolitične razmere praktično dnevno menjujejo in se mi zdi, da se tudi na ambasadah malo temu prilagajajo.

Sem pa tudi pomislil na to, kar si omenil...v prometni piše država porekla: Kanada...Iran in Kanada pa...no saj poznate zgodbo....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da če gre kdo dol z lastnim prevoznim sredstvom je še vedno najbolj sigurna da greš preko Iranske agencije ki ti za tistih 45 USD zrihta vizo, ker na ambasadah ti v bistvu vsak poda svojo verzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Dobil vizo v enem tednu, brez problemov. Zelo so bili prijazni. V formular sem napisal samo kraje katere bom obiskal. Kot prevozno sredstvo sem navedel motor. Žena Nataša je navedla moj motor. V rubriko "Naslov bivanja" nisem vpisal ničesar in je bilo vse OK. Resnično bi jih pohvalil za prijaznost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je že skrajni cajt, da imperialisti umaknejo okovje okoli Irana. Ta Iran me ful rajca, ker vem, da so perzijci resnično zelo gostoljuben folk, z neverjetno zgodovino. Upam, da enkrat pricijazim do njih. Tako ali drugače. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

NE bomo zdaj starih potopisov bral........cajt bi že bil da se kdo odpravi dol.....

Jaz letim konec meseca.....tokrat spet z jeklenim ptičem......je pa dobra informacija da sedaj z vizo ni več takih težav kot so včasih bile.....sedaj sem že dvakrat zaporedoma dobil štempelj prej kot tednu......očitno stvari zdaj laufajo ....vsaj dokler ne bo prišlo spet do kakšnega konfilkta  :)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

poglej pogoje za vizo, mislim da jo naredijo najvec 3 mesce pred vstopom. So pa zeloprijazni tako na ambasadi, kot kasneje tam, tako d ni noben problem. Mal si zamisli pot pa kje bos preckal mejo. btw, rabil bos tudi carnet

Veleposlaništvo Islamske republike Iran

Tolstojeva ulica 8, SI-1000 Ljubljana

T: (+) 386 1 589 71 00,  (+) 386 30 60 30 12,  F: (+) 386 1 589 71 06

iranemb.lju@mfa.gov.ir

www.ljubljana.mfa.ir

-  izpolnjen APLLICATION FORM

-  FOTOGRAFIJA za potni list

-  Placilo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kawl pravi:

Ima kdo v tem letu namen it tja v tiste konce. Je prehitro če si že zdaj začnem rihtat vizo... ? 

Daš ga delat že sedaj, dobiš ga malo prej, ko greš. 

Karnet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično hvala. Se pravi počkam do sred marca potem pa akcija... Namen je it še naprej Turkmenistan, uzbekistan, tađikistan, Kirgizistan - nekako pa se ne morm odločit ali se bom vračal čez rusijo ali pa čez iste države nazaj... Rusija mi nekako ne diši.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kawl pravi:

Odlično hvala. Se pravi počkam do sred marca potem pa akcija... Namen je it še naprej Turkmenistan, uzbekistan, tađikistan, Kirgizistan - nekako pa se ne morm odločit ali se bom vračal čez rusijo ali pa čez iste države nazaj... Rusija mi nekako ne diši.

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kawl pravi:

Odlično hvala. Se pravi počkam do sred marca potem pa akcija... Namen je it še naprej Turkmenistan, uzbekistan, tađikistan, Kirgizistan - nekako pa se ne morm odločit ali se bom vračal čez rusijo ali pa čez iste države nazaj... Rusija mi nekako ne diši.

Jaz bi šel za 1 mesec v Iran!  :worship: Pa ga res obdelal... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par mojih zapiskov za vize, zadnjo rusko sem dobil par dni pred odhodom, tako da kar vzame vec kot dva mesca za vse.

 

IRAN

Veleposlaništvo Islamske republike Iran

Tolstojeva ulica 8, SI-1000 Ljubljana

T: (+) 386 1 589 71 00,  (+) 386 30 60 30 12,  F: (+) 386 1 589 71 06

iranemb.lju@mfa.gov.ir

www.ljubljana.mfa.ir

-  izpolnjena APLLICATION FORM

-  FOTOGRAFIJA za potni list

-  Placilo

 

TURKMENISTAN - Tranzitna viza 3 – 5 dni

Veleposlaništvo Turkmenistana na Dunaju:
Argentinierstraße 22/Stg. II/EG, 1040 Dunaj, Avstrija
T: (+) 43 1 503 64 70 ali (+) 43 1 503 64 72, F: (+) 43 1 503 64 73

info@botschaft-turkmenistan.at

http://www.botschaft-turkmenistan.at/en/index.htm

 

Veleposlanistvo na Dunaju

-      Prijava na e-mail (ali po posti), izpolnjena Form_801.pdf

-      Poskeniran POTNI LIST

-      Poskenirane VIZE vstopne in izstopne drzave

-      Kopije pormetnega dovoljenja vozil

-      Izpolnjena VIZA_APPL.pdf + 2 FOTOGRAFIJI za potni list

-      Izplonjena Form_101,201.doc

-      Izpolnjen Form_701.pdf z FOTOGRAFIJO za ptoni list

Placilo: ????

 

UZBEKISTAN – Turisticna viza

Veleposlaništvo Uzbekistana na Dunaju:

Poetzleinsdorferstrasse 49, 1180 Dunaj, Avstrija
T: (+) 43 1 315 39 94 ali (+) 43 1 315 39 95, F: (+) 43 1 315 39 93

Office Hours: Monday, Wednesday and Friday 9.30-12.00

info@usbekistan.at
http://www.usbekistan.at/publish/uk/index.shtml

 

-      LOI

-      Poslji prijavo na Crosstravel, placaj 140$

-      Pocakaj 7-10 dni

-      Sprintaj 2x INVITATION (iz maila, ozrioma http://mfa.uz/upload/iblock/1a0/1a0f5a91c1c1873be3acc3043f69abcf.doc

-      Sprintaj 2x APLLICATION FORM (iz maila, kopija elekotrnske prijave http://evisa.mfa.uz)

-      Kopija POTNEGA LISTA

-      2x FOTOGRAFIJA za potni list

-      PRIJAVI se za obisk na: consular@usbekistan.at skupaj z dokumenti od agencije, izpisi stevilko pod crtno kodo!!!!!

-      placilo za 15 dni: 50$ + admin stroski na osebo

 

 

Bank account for consular and visa fees:

Bank Austria

Kontonummer: 50382004000

BLZ: 12000

IBAN: AT631200050382004000

BIC: BKAUATWW

 

TADJIKISTAN – 45dni

23. junija 2014 smo bili obveščeni, da je Tadžikistan za slovenske državljane uvedel poenostavljen vizumski postopek. Vloge za vizume bodo obravnavane in zaključene v treh delovnih dneh.

Veleposlaništvo Tadžikistana na Dunaju

Universitätsstraße 8/1A, 1090 Dunaj, Avstrija

T: (+) 43 1 409 82 66, F: (+) 43 1 409 82 66 14

Wednesday – 10:00 – 12:00  14:00 – 17:00, Friday – 10:00 – 12:00  14:00 – 17:00

tajikembassy@chello.at

http://www.tajikembassy.org/

-  izpolnjena APLLICATION FORM

-  FOTOGRAFIJA za potni list

-  Kopija POTNEGA LISTA

-  Placilo (samo preko banke), turisticna viza + VMKB 80+20€ na osebo

 

Wien, Botschaft der Republik Tadschikistan

Unicredit bank Austria AG, BLZ 12000 Number 09554787301

International bank account no.

IBAN AT51 1100 0095 54787301

Bic: BKAUATWW

 

KIRGIZISTAN - NI POTREBNO

 

KAZAHSTAN

Veleposlaništvo Republike Kazahstan
Prinz Eugen Strasse 32, 1040 Dunaj, Avstrija

T: (+) 43 1 890 80 08 10, F: (+) 43 1 890 80 08 20 
embassy@kazakhstan.at 

www.kazakhstan.at

-  izpolnjena APLLICATION FORM

-  FOTOGRAFIJA za potni list

-  Kopija POTNEGA LISTA

 

 

Botschaft der Republik Kasachstan

Bank Austria Creditanstalt BLZ 12 000, Number 00 660 496 811,

IBAN AT341200000660496811

BIC BKAUATWW

 

RUSIJA

http://vhs-slovenia.com/

-      LOI

-      Potni list

-      izpolni vlogo na https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx

-      FOTOGRAFIJA za potni list

-      Dokazilo o POTOVALNEM ZDRAVSTVENEM ZAVAROVANJU (izpolnjeno in natisnjeno)

-      (kot kraj vložitve dokumentov navedite vizumski center, v katerem nameravate vložiti dokumente)

-      placilo ob vlozitvi (z gotovino ali kartico)

-      izdelava 4-10 dni

 

GRUZIJA - NI POTREBNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!